REMONT MOSTU W STRZYŻOWCU - utrudnienia w ruchu.
Dodane przez j23 dnia Maj 21 2012 21:19:41
W Strzyżowcu rozpoczęły się prace związane z remontem jednego z mostów. W pierwszym etapie powstanie tymczasowa droga zastępcza, do ruchu po której dopuszczone zostaną pojazdy których masa nie przekracza 8 ton (z wyłączeniem autobusów). Przejazd tym odcinkiem będzie kierowany sygnalizacją świetlną. Ruch pozostałych pojazdów  będzie odbywał się objazdem trasą : Jelenia Góra – Pasiecznik – Golejów – Pławna.

Rozszerzona zawartość newsa
Uwaga utrudnienia na drodze do Jeleniej Góry

Jak już informowaliśmy, Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim zaplanowało na ten rok kilka remontów dróg i mostów w naszej gminie. Na pierwszy „ogień” poszedł most w Strzyżowcu.
- To jest jedyny most, dla którego możemy utworzyć objazd i znaleźliśmy pieniądze. 40% całej kwoty udało nam się zdobyć z Ministerstwa Infrastruktury, a pozostała część pochodzi ze Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim – mówi w wywiadzie dla portalu jelonka.com starosta lwówecki Józef Stanisław Mrówka.

Odbył się już przetarg, na który napłynęło aż 13 ofert a najkorzystniejszą złożyła a tym samym wygrała go firma Anbud Anna Twardochleb ze Lwówka Śląskiego. Koszt prac to 495 tys. zł, z czego 195 tys. zł pochodzi z Ministerstwa.

- Pierwsze prace ruszyły kilka dni temu. Mają one na celu wybudowanie objazdu na czas remontu. Na początku czerwca ruch na tym odcinku drogi będzie odbywał się wahadłowo i kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej. Wprowadzony zostanie również zakaz poruszania się po tym odcinku samochodami ciężarowymi i autobusami (za wyjątkiem komunikacji publicznej) – wyjaśnia Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim Marek Makowski.

Planowany czas zakończenia prac przewidziany jest na 1 października bieżącego roku, jednak wszyscy mamy nadzieję, iż inwestor zakończy prace znacznie wcześniej.

Kolejne utrudnienia w ruchu czekają już na początku czerwca mieszkańców wsi Modrzewie a związane będą z remontem drogi nr 2534D Wleń – Modrzewie uszkodzonej w wyniku nadmiernych opadów deszczu i powodzi w 2010 r. Tu zostanie wykonana ścinka poboczy i oczyszczenie rowów a także zostanie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 2,4 km.

Jak dodaje Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim Marek Makowski wniosek na wleńską obwodnicę jest już gotowy i jeszcze w tym tygodniu zostanie złożony w Urzędzie Marszałkowskim.POWIĘKSZM.Dral
A.Jaśkiewicz