Nasze drogie drogi.
Dodane przez j23 dnia Maj 09 2012 22:46:42
Nawet pięć milionów złotych może zainwestować w drogi na terenie gminy Wleń Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim. W tym za blisko pół  miliona złotych zostanie wyremontowana droga Wleń – Modrzewie. Wstępną weryfikacje przeszedł wniosek na budowę obwodnicy Wlenia której koszt budowy może wynieść ok. 4.000.000 zł.
Rozszerzona zawartość newsa
Jak już pisaliśmy Wleń za sprawą starań Starostwa Powiatowego po raz kolejny ma szansę na budowę obwodnicy.

Po wstępnej akceptacji 15 kwietnia został złożony pełny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, do 25 maja powinna być decyzja. Mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Starosta lwówecki pan Stanisław Mrówka. Po dwóch weryfikacjach wniosek złożony przez Starostwo był na siódmym miejscu. Jednak trzeba brać pod uwagę, że pula pieniędzy wynosi 45 mln złotych a wartość dziewięciu złożonych wniosków to blisko 79 mln. Przybliżony koszt budowy ok. kilometrowego odcinka obwodnicy to prawie 4.000 000zł. Również w tym roku z tak zwanych funduszy powodziowych zostanie wyremontowana droga Wleń – Modrzewie
 Stanisław Mrówka - W tej chwili został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie nowej nawierzchni.

  Po za tym ze  środków własnych Starostwa zostanie wyremontowany pierwszy z czterech mostów w Strzyżowcu.
Istnieje również duża szansa na kontynuację remontu przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze drogi Siedlęcin – Strzyżowiec     

Co ciekawe ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków gwałtownych zjawiska atmosferycznych  w tym roku nie zostanie wyremontowana żadna droga  gminna we Wleniu. Na tym tle doszło do ostrej wymiany zdań między Burmistrzem Bogdanem Mościckim a panią Sołtys Modrzewi Iwoną Kobierecką.
 
Burmistrz Bogdan MościckiW ubiegłym roku po w zebraniach nie było żadnych uszkodzeń. Żadna z dróg nie została ani zniszczona ani uszkodzona. I można kłamać w żywe oczy tylko to jest słowo pisane (...) my po prostu byliśmy uczciwi i nie oszukaliśmy państwa.
 
Iwona Kobierecka
To co Powiat oszukał? Powiat naciągnął państwo? A droga gminna w Łupkach?

Bogdan Mościcki
- (…) chce Pani to ja Pani odpowiem na ucho. Chce Pani?

Iwona Kobierecka
– w Modrzewiu też była uszkodzona w czasie burzy droga może nie na tyle żeby zrolowała asfalt ale można było spróbować !

Bogdan Mościcki
– Jeżeli ktoś za coś odpowiada to się zastanawia. Jeżeli ktoś nie odpowiada to można mówić wszystko.

Iwona KobiereckaJak będzie szła woda to ja do Pana zadzwonię i pokażę Panu!

 Bogdan MościckiJak będzie Pani kłamała. Ja tak nie potrafię

Iwona KobiereckaNie kłamała panie Burmistrzu! tylko woda „idzie” tamtędy  i doskonale Pan o tym wie.

Cudownym zrządzeniem losu w ubiegłym roku burze i podtopienia ominęły drogi gminne we Wleniu i urząd nie występował o żadne środki na ich remonty.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w powiecie i sąsiednich gminach.
 Starostwo  wystąpiło i otrzymało na remont  uszkodzonych  przez opady dróg  kwotę ok 4 miliony złotych Z tego na drogę Wleń Modrzewie ok pół miliona. Sąsiednia gmina Lwówek Śląski pozyskała  ok.  1 milion złotych. Gmina Gryfów również wykorzysta z tego funduszu 1 milion złotych, a porównywalna do Wlenia gmina Lubomierz wyremontuje z tych samych środków drogi i mosty  na kwotę blisko pół miliona. Tyle samo  w Mirsku będzie kosztował remont prawie  dwóch  kilometrów uszkodzonych przez deszcze dróg a sfinansowny przez MSWiA.

Natomiast władze gminy Wleń utrzymują jakoby kłamstwem były twierdzenia że opady deszczu na terenie gminy spowodowały uszkodzenia jakiejkolwiek drogi.
Najwyraźniej i władze gminy i Rada Miasta uważają, że co jak co ale drogi w gminie to mamy doskonałe.
 I żadne deszcze ani burze im nie straszne.A.Jaśkiewicz