Gdzie jest Wleń?
Dodane przez j23 dnia Sierpnia 08 2011 21:58:54
Tradycyjnie już Rzeczpospolita opublikowała niezwykle prestiżowy Ranking Gmin.  Kapituła w skład, której weszli politycy, naukowcy i dziennikarze zajmujący się tematyką samorządności w oparciu o sprawozdania Regionalnych Izb Obrachunkowych oceniła osiągnięcia gmin. Jak została oceniona przez niezależnych ekspertów Gmina Wleń?

Rozszerzona zawartość newsa
  Tradycyjnie już Rzeczpospolita opublikowała niezwykle prestiżowy Ranking Gmin Rzeczpospolitej. Niezależna kapituła w skład, której weszli politycy, naukowcy i dziennikarze zajmujący się tematyką samorządności w oparciu o sprawozdania Regionalnych Izb Obrachunkowych oceniła między innymi: dynamikę wzrostu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, dynamikę wzrostu ogółem, wartość środków UE w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zadłużenie samorządu w stosunku do dochodów oraz relację nakładów inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia.
  Ranking  uwzględniał przede wszystkim stabilna kondycję finansową gmin oraz pomysł samorządu na rozwój. Każde miasto powinno posiadać jasno sprecyzowany cel, do którego będzie dążyć oraz strategię pozwalającą  zamierzone cele osiągnąć.
  W naszym  regionie  wśród gmin wiejskich 83 miejsce zajęła Złotoryja. W klasyfikacji gmin wiejsko – miejskich  22 Świeradów Zdrój, 60 Lubomierz, 107 Bolesławiec, 155 Złotoryja , 204 Lwówek Śląski i 226 Gryfów Śląski.
  Niestety wyniki jakie uzyskał Wleń nie znalazły uznania w ocenie niezależnych ekspertów. Nasza gmina nie została sklasyfikowana na żadnej pozycji. Nie tylko z Rankingu, ale nawet podróżując po naszym regionie widać coraz bardziej powiększający się dystans jaki zaczyna dzielić Wleń od sąsiadów.

RANKING GMIN WIEJSKO MIEJSKICH
RANKING GMIN WIEJSKICH
ZRÓDŁO:  RZECZPOSPOLITA

A. Jaśkiewicz