Malwersacje w Komunalnym Zakładzie Obsługi Mieszkańców we Wleniu ?!
Dodane przez j23 dnia Sierpień 15 2009 12:55:21
Burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki złożył doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców we Wleniu Artura P.

Rozszerzona zawartość newsa
Jak informują Nowiny Jeleniogórskie do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Dyrektora Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców we Wleniu. 
 "Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora zakładu budżetowego złożył burmistrz Wlenia. Dyrektor... zwolnił się z pracy.
 - Wpłynęło takie doniesienie, chodzi o kwotę 20 tys. złotych – potwierdza Jerzy Szkapiak, Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim. - To świeża sprawa, wkrótce przeprowadzimy postępowanie.
 Nie chciał jednak powiedzieć, czy chodzi o kradzież tych pieniędzy, czy też zdefraudowanie ich. Powiedział tylko, że sprawa miała miejsce w połowie czerwca.
 Nie wiadomo dokładnie, na czym polega przestępstwo popełnione przez dyrektora Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców. Szef zakładu Artur Pudło na początku sierpnia zwolnił się z pracy i jest nieuchwytny. Próbowaliśmy się do niego dodzwonić, ale bezskutecznie. Z kolei burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki jest na urlopie. - Nie ma strat finansowych dla zakładu ani dla gminy – zaznacza z kolei Marcin Fluder, zastępca burmistrza Wlenia. Dodał tylko, że chodzi o niezgodne z przepisami gospodarowanie pieniędzmi."


?ródło NJ24