PixelMania 2018
Dodane przez j23 dnia Sierpień 12 2018 22:34:42
Już po raz czwarty postacie z bajek, filmów fantasy i gier opanowały Wleń. Przez trzy dni na ulicach miasteczka i w jego okolicy zaroiło się od niezwykle barwnych postaci. W tym roku odwiedziło nas ponad 150 cospleyerów między innymi z Nowej Zelandii, Australi, Chin i niemal wszystkich krajów Europy. .  Towarzyszyło im ponad pięćdziesięciu fotografów i prawie czterdziestu wolontariuszy zapewniających doskonałą organizację wydarzenia.
Rozszerzona zawartość newsa
Już po raz czwarty postacie z bajek, filmów fantasy i gier opanowały Wleń. Przez trzy dni na ulicach miasteczka i w jego okolicy zaroiło się od niezwykle barwnych postaci.

“Cosplay to nie tylko "przebieranie się". To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” - mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf  ze Studia Zahora.

W tym roku odwiedziło nas ponad 150 cospleyerów między innymi z Nowej Zelandii, Australi, Chin i niemal wszystkich krajów Europy. Przyciągają ich piękne plenery I malownicze krajobrazy.  Towarzyszyło im ponad pięćdziesięciu fotografów i prawie czterdziestu wolontariuszy zapewniających doskonałą organizację wydarzenia.

Wart dodać, że inicjatorem, pomysłodawcą i szefem  konwentu jest mieszkaniec Wlenia pan Krzysztof Jodko – Narkiewicz.

Przy tym impreza jest doskonałym sposobem na promocję naszego regionu. W ubiegłym roku wydarzenie zostało odnotowane w pismach branżowych między innymi w Stanach Zjednoczonych.

000

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERIIKLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆAndrzej Jaśkiewicz