FLOW LAND W TARCZYNIE JUŻ PO RAZ DRUGI!
Dodane przez j23 dnia Maj 03 2018 10:29:41
Już po raz drugi, w Tarczynie odbędzie się FLOW LAND, czyli wyjątkowa w skali regionu impreza dedykowana twórcom rękodzieła artystycznego, producentom lokalnych wyrobów spożywczych, a także pasjonatów dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego niezwykłego miejsca, jakim jest wieś Tarczyn, będąca również idealną okazją do kreatywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

Rozszerzona zawartość newsaFLOW LAND W TARCZYNIE JUŻ PO RAZ DRUGI!


Już po raz drugi, w Tarczynie odbędzie się FLOW LAND, czyli wyjątkowa w skali regionu impreza dedykowana twórcom rękodzieła artystycznego, producentom lokalnych wyrobów spożywczych, a także pasjonatów dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego niezwykłego miejsca, jakim jest wieś Tarczyn, będąca również idealną okazją do kreatywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

12 maja, w Tarczynie - najmniejszej wsi gminy Wleń (woj. dolnośląskie) - odbędzie się druga edycja artystycznego pikniku FLOW LAND w ramach, którego będzie można zapoznać się z historią i tradycją powiatu lwóweckiego, a także skosztować różnorodnych – prezentowanych podczas jarmarku – regionalnych, produktów rolnych i żywnościowych.

Tym razem nie zabraknie też mistrzów rękodzieła. Kuratorowana przez Cezarego Wiklika wystawa pt. Na pogórzu, prezentująca dokonania lokalnych artystów (Urian Hopman, Monika Barabasz, Rafał Chołoga, Jacek Knap, Karolina Komsta, Joanna Małoszczyk) wzbogacona zostanie wystawą fotografii autorstwa studentów z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, która poświęcona została tematyce zanikającej już, a niegdyś wyjątkowo popularnej w Sudetach, architekturze szachulcowej.

O kuchni kresowej, która wpisała się w rodzinne, dolnośląskie smaki opowiadać będzie autorka powstającej książki “Kulinarne Opowieści. Wleń. Ze Wschodu na Zachód" - Anna Komsta.  O idei samowystarczalności, smakowania nieulepszonych, świeżych produktów oraz powrotu do natury opowie Iza Gemperl z Kooperatywa 124.

Uczestniczy FLOW LAND będą mieli również okazję spróbować rzemieślniczego Browaru Dolina Bobru, a także odprężyć się podczas pikniku na pobliskiej łące (warto zaopatrzyć się we własny prowiant). Przewidziana została również przyjazna dzieciom strefa FLOW KIDS, w której czas wolny - pod czujnym okiem animatora - będzie mogła spędzić także najmłodsza grupa uczestników.

Warto pamiętać, że wpisujący się już na stałe w program miejscowych wydarzeń artystycznych, FLOW LAND jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poznania wartości kulturowych regionu, ale pretekstem do przypomnienia społeczności lokalnej o wyjątkowości i unikatowości tego miejsca, a także o rozpoczętym już procesie tworzenia w Tarczynie Parku Kulturowego.

Uważamy, że dziedzictwo kulturowe naszej miejscowości jest świadectwem tego, jak żyły kolejne pokolenia, w jaki sposób budowały domy i obejścia gospodarskie, jak uprawiały ziemie i wytyczały drogi-  - mówi dr Artur Kwaśniewski -  Integralną częścią tego dziedzictwa jest także krajobraz, a więc przyroda przekształcona przez obecność i działalność człowieka: szachownice pól, układ wsi, przebieg dróg, zabudowania oraz całe panoramy. Naszym wspólnym obowiązkiem jest ochrona tych dóbr by służyły nam i następnym pokoleniom. Ta mała wioska kryje wielkie możliwości i dzięki otaczającemu ją naturalnemu pięknu może stać się tak trudnym dziś do znalezienia azylem.

Impreza  w  Tarczynie rozpocznie się o godzinie 12:00. Zachęcamy do pozostawienia samochodów w domach i udania się na pieszą lub rowerową wycieczkę.

Szczegółowy harmonogram imprezy znajdą Państwo stronie internetowej www.flowland.org  oraz na naszym fanpage’u FB/flowland2018.
FLOW LAND w Tarczynie
12 maja 2018, godz. 12:00–17:00

| Program

Bądź FLOW!
Odstaw samochód, wsiądź na rower lub wybierz się na spacer i poczuj prawdziwe FLOW.


12:00 – otwarcie Jarmarku, przywitanie gości
12:15 – otwarcie wystawy pt. Pogórze oraz pt. Zanikająca architektura szachulcowa.
13:00 – spotkanie z Izabelą Gamperl z Kooperatywy 124.
13:40 – spotkanie z Anną Komstą, .Kresowy kredens – opowieści
                kulinarne.
14:20 – spotkanie z Browarem Dolina Bobru
15:00 – warsztaty kreatywne, 100 pomysłów dla Tarczyna.
15:30 – muzyczna niespodzianka
15:50 – piknik na polanie
17:00 – zakończenie imprezyWYDARZENIA CAŁODNIOWE

12:00–17:00  Jarmark produktów regionalnych oraz rękodzieła artystycznego
                       / możliwość degustacji lokalnych wyrobów bezpośrednio od ich
                       twórców, pochodzących wyłącznie z ekologicznych gospodarstw /

12:00 –17:00 Wystawa prac artystów lokalnych pt. Na Pogórzu
                       Urian Hopman/ Monika Barabasz / Rafał Chołoga / Jacek Knap / Karolina
                       Komsta/  Joanna Małoszczyk / opiekun: Cezary Wiklik oraz studentów Wydziału     
                       Architektury Politechniki Wrocławskiej pt. Zanikająca architektura szachulcowa.

Wstęp na FLOW LAND jest bezpłatny
www.flowland.org | FB/flowland2018