WÓR Z AZBESTEM W POBLIŻU OGRODÓW DZIAŁKOWYCH! AKTUALIZACJA
Dodane przez j23 dnia Sierpnia 29 2017 22:57:50

KOLEJNA INTERWENCJA MIESZKAŃCÓW.

W czwartek 24 sierpnia na parkingu przy ogródkach działkowych naprzeciwko starej winiarni pojawił się wielki biały wór tak zwany big bag wypełniony odpadami. Napis oraz zawartość wora mogą sugerować, że zawitają niezwykle szkodliwy dla zdrowia azbest. Mimo, że sprawa została zgłoszona organom porządkowym w opinii zgłaszających do dzisiaj nikt nie podjął interwencji.

Sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, że odpady znajdują się zaledwie kilkanaście metrów od najbliższych ogrodów działkowych oraz budynków mieszkalnych.
Mam nadzieję, burmistrz natychmiast zmobilizuje podległe sobie służby, tak aby jak najszybciej zajęły się tym nie cierpiącym zwłoki problemem.

AKTUALIZACJA - SPRAWA TAJEMNICZEGO WORA Z AZBESTEM WYJAŚNIŁA SIĘ.Rozszerzona zawartość newsa

W czwartek (24 sierpnia) w godzinach po południowych na parkingu przy ulicy Zarzecze  naprzeciwko starej winiarni pojawił się wielki biały wór, tak zwany „big bag” z napisem sugerującym, że we środku jest azbest.  Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz zapakowane w worki foliowe znajdują się połamane płyty dachowe, prawdopodobnie eternitowe. Niestety nikt z okolicznych mieszkańców nie widział, kto i dokładnie kiedy pozostawił w tym miejscu odpady. Mimo, że sprawa została zgłoszona organom porządkowym w opinii zgłaszających do dzisiaj nikt nie podjął interwencji.
Niestety to nie pierwsza tego typu sprawa na terenie gminy, Wystarczy przypomnieć odpady wywożone przez pracowników  UMiG  do lasu, trawę której zwały trafiły na pobocze drogi w kierunku Bystrzycy czy funkcjonujące przez wiele lat dzikie wysypisko w Marczowie w sprawie którego interweniowaliśmy w sierpniu 2016 . W tym wypadku na uprzątnięcie śmieci trzeba było czekać aż rok. Tyle czasu zajęło ustalenie kto jest właścicielem terenu  i kto jest odpowiedzialny za posprzątanie odpadów.

Mam nadzieję, że tym razem nie będziemy czekali tak długo i burmistrz natychmiast zmobilizuje podległe sobie służby, tak aby jak najszybciej zajęły się tym nie cierpiącym zwłoki problemem.

AKTUALIZACJA

Sprawa tajemniczego wora z azbestem na Zarzeczu wyjaśniła się. Już dzisiaj rano urzędnicy magistratu poinformowali nas, że w ubiegłym tygodniu w ramach programu usuwania azbestu gmina zleciła rozbiórkę eternitowego dachu na jednej z altanek. Firma wykonująca usługę zapakowała odpady do wora i pozostawiła go na parkingu. Ma zostać zabrany najszybciej jak będzie to możliwe.

Na przykładzie tego zdarzenia widać jak bardzo zawodzi komunikacja pomiędzy burmistrzem, a mieszkańcami. Z jednej strony Zych apeluje o zgłaszanie do urzędu wszelkich nieprawidłowości, z drugiej strony po takim zgłoszeniu zaniepokojonych znaleziskiem mieszkańców, zupełnie brak reakcji i wyjaśnień podległych burmistrzowi służb.


ZALEDWIE KILKANAŚCIE METRÓW OD OGRODÓW DZIAŁKOWYCH ZNAJDUJE SIĘ WÓR PEŁEN ODPADÓW, PRAWDOPODOBNIE ZAWIERAJĄCYCH SZKODLIWY AZBESTNAPIS NA WORZE Z ODPADAMIANDRZEJ JAŚKIEWICZ