CZY SZPITAL WE LWÓWKU PRZEJMIE ZGORZELEC?
Dodane przez j23 dnia Czerwiec 26 2017 21:22:21
Po piątkowej sesji Rady Powiatu Lwóweckiego nie tylko personel lwóweckiego szpitala, ale także zwykłych mieszkańców naszego powiatu zelektryzowała informacja o rozmowach z dyrekcją Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu w sprawie przekazania im lwóweckiej spółki.

Rozszerzona zawartość newsa
Po piątkowej sesji Rady Powiatu Lwóweckiego nie tylko personel lwóweckiego szpitala, ale także zwykłych mieszkańców naszego powiatu zelektryzowała informacja o rozmowach z dyrekcją Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu w sprawie przekazania im lwóweckiej spółki.


Pracownicy PCZ-u, z którymi rozmawialiśmy są oburzeni taką możliwością. Twierdzą, iż oddanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim (szpitala, przychodni oraz szpitala w Gryfowie) do Zgorzelca, będzie oznaczało powolny koniec lwóweckiej służby zdrowia. W rozmowie przytaczają wiele argumentów, za koniecznością zmian w Spółce, jednak pod żadnym pozorem nie zgadzają się na oddanie ich „oczka w głowie” Zgorzelcowi.

Od wczoraj w internecie pojawiają się wiadomości informujące mieszkańców o pomyśle władz Powiatu Lwóweckiego. Mieszkańcy piszą także do naszej redakcji z prośbą o zainteresowanie się sprawą i jej nagłośnienie:
Informuję wszystkich mieszkańców Lwówka Śląskiego, że w dniu 27 czerwca około godziny 11 w Starostwie Powiatowym ma dojść do spotkania przedstawicieli Starostwa z Dyrektorem Szpitala w Zgorzelcu. Celem spotkania prawdopodobnie jest przejęcie lwóweckiego szpitala przez Zgorzelec, a tym samym pozbawienie nas ATRYBUTU bycia powiatem. – to tylko fragment jednej z wiadomości.

Podczas piątkowej sesji to Starosta Lwówecki Pan Marcin Fluder przekazał informację o wizycie w Zgorzelcu i planowanym oddaniu PCZ-u. Od sprawy odżegnuje się Wicestarosta Zbigniew Grześków, który w rozmowie z Lwówecki.info przyznaje, że podczas sesji padła z ust Starosty Fludra taka informacja, jednak nie była to informacja uzgodniona z Zarządem. Wicestarosta mówi, że był zaskoczony taką informacją i takimi planami.
Na zdjeciu Wicestarosta Zbigniew Grześków i Starosta Marcin Fluder. Fot. archiw. lwówecki.info

Pan Grześków potwierdza, iż w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiego szpitala, jednak w ocenie pana wicestarosty miało ono na celu bieżącą współpracę pomiędzy spółkami a nie połączenie szpitali. Lwówecki szpital ma 4 oddziały, a zgorzelecki ponad 20, więc kwestia współpracy zdaniem pana Grześkowa jest sprawą oczywistą.
Wicestarosta Lwówecki zaprzecza informacji jakoby w dniu jutrzejszym (27.06) miało odbyć się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiej spółki. Tłumaczy, iż jest zapowiedziane spotkanie z lwóweckimi lekarzami, ale w sprawie modernizacji bloku operacyjnego, a nie połącznia szpitali i jemu na chwilę obecną nic nie wiadomo o spotkaniu z panią dyrektor ze Zgorzelca.

Z naszych informacji w dniu wczorajszym (niedziela) w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie, na którym informacja o planowanym przekazaniu PCZ-u do Zgorzelca została podana do wiadomości personelu, który był tym faktem bardzo oburzony. Od wczoraj sprawa jest bardzo mocno komentowana wśród pracowników lwóweckiej spółki. Pojawiają się nawet głosy o petycji o odwołanie Rady Powiatu.

Niestety, jak sie dowiadujemy osoba, która wywołała całą burzę – Marcin Fluder Starosta Lwówecki jest na urlopie i nie możemy go zapytać o wyjaśnienia.


Na marginesie:
W związku z informacją o możliwym przekazaniu lwóweckiego szpitala Zgorzelcowi, braku konsultacji z personelem oraz mieszkańcami naszego powiatu, w dniu dzisiejszym redakcja Lwówecki.info przesłała zapytania do wszystkich radnych z prośbą o osobiste ustosunkowanie się do sprawy. W szczególności liczymy na szybką odpowiedź i wyjaśnienia od pana Starosty Fludra.LWÓWECKI.INFO