PIERWSZY CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY WE WLENIU.
Dodane przez j23 dnia Kwietnia 02 2017 15:13:27
Blisko trzy tysiące złotych zebrali uczestnicy I Charytatywnego Maratonu Zumby we Wleniu.

Spotkaliśmy się tutaj, żeby czynić dobro, żeby dobrą energię wysyłać i wspomóc rodzinę poszkodowaną podczas pożaru przy ulicy Ogrodowej (we Wleniu), gdzie każdy grosz się liczy, gdzie są koszty, które należy ponieść już teraz. – mówiła pani Agata Hołdowicz, jedna z współorganizatorów akcji.

Obecny podczas sobotniej imprezy pan Robert, ojciec poszkodowanej rodziny nie ukrywał, iż jest pod dużym wrażeniem całej akcji, tego jak wiele osób włączyło się w nią i wszystkim szczerze dziękuje.

Rozszerzona zawartość newsa
Spotkaliśmy się tutaj, żeby czynić dobro, żeby dobrą energię wysyłać i wspomóc rodzinę poszkodowaną podczas pożaru przy ulicy Ogrodowej (we Wleniu), gdzie każdy grosz się liczy, gdzie są koszty, które należy ponieść już teraz. – mówi pani Agata Hołdowicz, jedna z współorganizatorów akcji.

W sobotę, 1 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu odbył się Charytatywny Maraton ZUMBY. Cały dochód z imprezy trafi do rodziny poszkodowanej w pożarze mieszkania we Wleniu.

Wleń znany jest z wydarzeń charytatywnych i Wlenianie również. Niejednokrotnie udowodnili, że mają dobre serca i wspierają tych, którzy są w potrzebie – mówiła zapowiadając imprezę dyrektor OKSiT pani Anna Komsta
Nie byłoby dzisiejszego wydarzenia bez tych, którzy wpadli na pomysł jego zorganizowania, a więc zainicjowali dzisiejszy charytatywny i koncert i maraton – kontynuowała pani dyrektor, która przedstawiła członków Komitetu pomocy, panie: Agatę Hołdowicz i Zofię Bielat oraz pana Tomasza Buciaka.

To oni są głównymi organizatorami, jednak wszystkich osób, które włączyły się w akcję pomocy jest znacznie więcej. – Organizatorem jest społeczność wleńska, jest Komitet społeczny na rzecz pomocy osobom poszkodowanym podczas pożaru, jak również dziewczyny z ZUMBY we Wleniu i każda osoba, która nam tutaj chętnie pomaga, więc organizatorów jest wielu. – wyjaśnia pani Agata Hołdowicz.

Charytatywną imprezę rozpoczął koncert wleńskiej gwiazdy – Renaty Galik, która zaśpiewała przeboje znanych artystów, ale także i własne, niedawno napisane utwory.

Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na gorące rytmy. Specjalnie na to wydarzenie przybyli miłośnicy ZUMBY nie tylko z Wlenia, ale i z Lwówka Śląskiego. ZUMBOWICZE - bo tak siebie nazywają - już niejednokrotnie pokazali, że nie tylko potrafią dobrze się bawić w swoim gronie, ale także chętnie idą z pomocą potrzebującym i biorą udział w akcjach charytatywnych. W sobotni wieczór sala we wleńskim ośrodku kultury była przepełniona pozytywną energią. Na parkiecie i na scenie było naprawdę gorąco.

Najprawdopodobniej to właśnie ta gorąca atmosfera dała się we znaki głównej prowadzącej sobotni maraton, pani Katarzynie Kubis (Kasia Zumba), która na scenie straciła przytomność. Na pomoc przybyli strażacy z OSP we Wleniu. Ochotnicy szybko udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy i przygotowali ją do transportu do szpitala. Na szczęście dalsza akcja okazała się zbyteczna, gdyż całość to był zaplanowany wcześniej scenariusz pokazu ratownictwa. Opuszczający scenę strażacy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. ZUMBA trwała dalej.

Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie nagród w ramach loterii fantowej. Dzięki pracy organizatorów oraz wsparciu sponsorów udało się zgromadzić kilkadziesiąt cennych przedmiotów i karnetów. Pełne emocji losowanie prowadziła pani Kamila Baran z jeleniogórskiej firmy Weeding & Events.

Agata HołdowiczDziękujemy wszystkim, którzy tutaj dzisiaj przybyli, wszystkim, którzy nam pomogli i dzięki którym ta impreza ma tutaj miejsce.


Szczególne podziękowania należą się sponsorom: Kancelarii Adwokackiej Ernest Ziemianowicz i Łukasz Musiał, Cafe Bar Magnolia, Polna Zdrój, Ambasada Urody, Wedding & Event, Kwiaciarnia Spartakus II, Kino za Rogiem, OKSiT Wleń, Bielizna "u Edyty" i Salon fryzjerski VIP. Dziękujemy pani Katarzynie Kubis – KASIA ZUMBA za włączenie się w akcje i poprowadzenie maratonu oraz Renacie Galik za piękny występ. Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy także do wszystkich osób, które pomagały przy organizacji akcji oraz do wszystkich jej uczestników, którzy wsparli potrzebujących.

Obecny podczas sobotniej imprezy pan Robert, ojciec poszkodowanej rodziny nie ukrywał, iż jest pod dużym wrażeniem całej akcji, tego jak wiele osób włączyło się w nią i wszystkim szczerze dziękuje. 
   


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERIIOBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z MARATONU ZUMBY

RELACJA WIDEO I PIERWSZEGO MARATONU ZUMBY WE WLENIU

ORGANIZATORZY IMPREZY PANI ZOFIA BIELAT ORAZ TOMASZ BUCIAK
ORGANIZATORKA IMPREZY ZUMBOWICZKA PANI AGATA HOŁDOWICZ
RELACJĘ PRZYGOTOWALI:
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ - WWW.WLENINFO.PL
MAREK DRAL - LWOWECKI.INFO