TAJNE SPOTKANIE W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA GMINY.
Dodane przez j23 dnia Listopad 18 2016 10:44:29
W dniu 16 listopada we Wleniu odbyło się spotkanie w sprawie bezpieczeństwa. Sprawy które zostały na tym spotkaniu poruszone musiały mieć najwyższy stopień poufności. Została o nim powiadomiona jedynie część, najprawdopodobniej najbardziej zaufanych radnych i sołtysów. Do dzisiaj na ten temat nie ma żadnej informacji na oficjalnej stronie urzędu. 

Rozszerzona zawartość newsa
W dniu 16 listopada 2016 roku we Wleniu odbyła się debata, spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, głównie kradzieży, kradzieży z włamaniem i mapy zagrożeń. Informację o spotkaniu otrzymaliśmy od czytelników Lwówecki.info, którzy w nim uczestniczyli, za co serdecznie dziękujemy.

Społeczna debata na temat bezpieczeństwa jest jak najbardziej potrzebna, szczególnie we Wleniu, gdzie w tym roku liczba włamań i kradzieży będzie zapewne większa niż w roku ubiegłym. Z danych statystycznych udostępnionych nam przez lwówecką policję na dzień 25. października br. wynika, iż ilość kradzieży i włamań już dorównała liczbie przestępstw odnotowanych w roku ubiegłym, a do zakończenia tego roku pozostało ponad dwa miesiące!

Niestety, z przykrością stwierdziliśmy, iż informacji o spotkaniu nie ma ani na stronach internetowych Policji w Lwówku Śląski, ani na stronach Gminy Wleń, ani na tablicy ogłoszeń Urzędu.

Ku naszemu zaskoczeniu fakt przeprowadzenia we Wleniu takiej debaty potwierdza oficer prasowy lwóweckiej policji asp. szt. Mateusz Królak, który wyjaśnia, iż ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli:  oficer prasowy asp. szt. Mateusz Królak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim mł. insp. Andrzej Chrustek, dwóch dzielnicowych oraz strażnik miejski. Ponadto na spotkanie zaproszeni zostali radni i sołtysi z terenu gminy Wleń. Oficer Królak w rozmowie kilkukrotnie stwierdza, iż zaproszenie dla radnych zostało przekazane do Biura Rady we Wleniu, nie było to imienne zaproszenie ale takie dla wszystkich radnych, dlatego przekazano je do Biura Rady, a sołtysi zaproszenie otrzymali osobiście do ręki. Zaproszenie było podpisane przez Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim.

To skandal! – mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy Wleń, który o spotkaniu nie został poinformowany. Dlaczego? Sprawę wyjaśnia Pani Bogusława Bieszczad Inspektor ds. Rady we Wleniu. O dziwo Pani z Biura Rady nic nie wie o żadnym spotkaniu! –  Panie Marku, żadna informacja do mnie nie dotarła – parokrotnie powtarza Pani Bieszczad. Oczywistym jest, że skoro w Biurze Rady nie mieli takiej informacji, nie mogli jej przekazać radnym.

W spotkaniu nie uczestniczył również Burmistrz Wlenia Pan Artur Zych, który mówi, iż nie wie, czy takie spotkanie się odbyło, a jeżeli tak, to on nie był w to zaangażowany.

Dla kogo i po co Policja zorganizowała debatę?!!!

– W moim odczuciu trudno tu mówić o debacie, skoro nie zaproszono na nią ani Burmistrza ani nawet wszystkich radnych, ani najważniejszych osób, jakimi są sami Mieszkańcy! Nazwałbym to raczej działaniami pozorującymi, które można odhaczyć w policyjnych statystykach
– mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy WleńTylko, czy o taką poprawę bezpieczeństwa chodzi mieszkańcom? – pyta radny, który podkreśla także fakt, iż Policja z jednej strony narzeka na brak pieniędzy i brak funkcjonariuszy do patrolowania, a z drugiej angażuje tak duże siły (4 policjantów) i środki (przejazd radiowozami, czas debaty, powrót do jednostki) aby wziąć udział w spotkaniu z grupką kilku wybranych radnych i sołtysów.
W mojej ocenie to niestety kolejny przykład marnotrawienia pieniędzy publicznych i bezsensownych działań które rzucają cień na całą formację Policji i zamiast przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa, teraz w odczuciu społecznym mogą niestety spowodować jego osłabienie. – mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy Wleń. – Jeżeli policji faktycznie zależy na poprawie bezpieczeństwa i współpracy ze społeczeństwem, to oczekuję, iż Policja przeprosi wszystkich pominiętych i jeszcze w tym miesiącu zorganizuje prawdziwą debatę, na którą korzystając ze wszelkich dostępnych kanałów i metod zaprosi wszystkich mieszkańców gminy i miasta Wleń – dodaje radny.

lwowecki.info