Dzień patrona Zespołu Szkół.
Dodane przez j23 dnia Października 17 2016 19:56:39
Dżdżysta niedziela 16 października 2016 roku dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół we Wleniu była pracująca. W niedzielę świętowali oni dzień patrona szkoły. 
Rozszerzona zawartość newsa
Dżdżysta niedziela 16 października 2016 roku dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół we Wleniu była pracująca. W niedzielę świętowali oni dzień patrona szkoły. 


W 2003 roku Święta Jadwiga Śląska została wybrana na patronkę ZS we Wleniu, trzy lata później z inicjatywy grona pedagogicznego powstała ścieżka dydaktyczna, jej oficjalne otwarcie miało miejsce 1-go października 2006 roku. Na ok. 2 kilometrowej trasie znajduje się 6 piaskowcowych kamieniami z tablicami przypominającymi żywot Świętej Jadwigi.

Od dnia powstania ścieżki w niedzielę około 16-go października uczniowie wraz z rodzicami i pedagogami przemierzają trasę z wleńskiej szkoły do małego kościółka również pw. Św. Jadwigi a położonego u stóp wleńskiego zamku. Po drodze zatrzymują się przy głazach, przypominają życie świętej, jej uczynki, jej pobyty we wleńskim zamku i legendy o spacerach do Wlenia.

Dziś już tradycyjnie uczniowie wleńskiej szkoły w barwnych strojach z epoki wyruszyli śladami świętej. Podczas mszy w kościele pw. Św. Jadwigi odbyło się także pasowanie uczniów pierwszej klasy gimnazjum.

Dzień Patrona szkoły zakończył przygotowany przez Radę Rodziców rodzinny festyn. Na placu przed szkołą było ognisko i kiełbaski, pierogi, bigos i ciasto. Nie zabrakło także występów uczniów wleńskiej szkoły.


Na marginesie warto przypomnieć, iż trwa proces ustanowienia Świętej Jadwigi patronką Wlenia. Za nami już pierwsze kroki w postaci przyjęcia przez Radę Miejską Gminy Wleń uchwały oraz przesłaniu przez biskupa stosownych dokumentów do Watykanu.WIĘCEJ ZDJĘĆ LWÓWECKI INFO.