Pociąg retro...
Dodane przez Kubek dnia Maja 30 2009 10:15:10
Niezapomniana choć już tradycyjna atrakcja czeka najmłodszych, którzy w nadchodzący poniedziałek (1 czerwca) wsiądą do pociągu retro.
Rozszerzona zawartość newsa
Niezapomniana choć już tradycyjna atrakcja czeka najmłodszych, którzy w nadchodzący poniedziałek (1 czerwca) wsiądą do pociągu retro.

Na taki pomysł już trzy lata temu wpadł starosta lwówecki. Powoli pociąg retro staje się lokalną tradycją Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Skład zostanie podstawiony na jeleniogórski peron już o dziewiątej rano, ale w podróż do Lwówka Śląskiego wyruszy o godzinie 10.24. Trasę przejedzie powolutku, i zatrzyma się na kilku stacjach, gdzie na małych pasażerów czekać będą niezapomniane niespodzianki.

Na pierwszym przystanku w Siedlęcinie dzieci otrzymają prezenty od miejscowych władz, na Zaporze w Pilichowicach będą mieli możliwość podziwiania pięknej okolicy. W Nielestnie dla gości zagrają pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej, a we Wleniu najmłodsi z opiekunami zwiedzą miasto.

Celem podróży będzie natomiast Lwówek Śląski. Pociąg dojedzie tam na około 13.00. Na miejscu czekać będzie największa z niespodzianek – przejażdżka drezynami w peronach dworca. Powrót – 15.40. Projekt jest współfinansowany ze środków UE oraz budżetu państwa z Euroregionu Nysa.

?ródło: jelonka.com