FOTOCON 2016
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 07 2016 19:59:22
FotoCon by Techland to pierwsze na świecie, unikatowe, międzynarodowe
wydarzenie dla fotografów i cosplayerów, które polega w całości na
robieniu sesji zdjęciowych oraz nagrywania filmów.

Tegoroczny FotoCon odbył się w weekend 5-7 sierpnia w malowniczej miejscowości
Wleń. To niewielkie miasteczko stało się na kilka dni światową stolicą
cosplayu, a okoliczne ruiny, mosty i lasy przeistoczyły się w
najprawdziwsze fotograficzne studia pełne postaci rodem z bajek, filmów
oraz gier.

Rozszerzona zawartość newsa
FotoCon by Techland to pierwsze na świecie, unikatowe, międzynarodowe wydarzenie dla fotografów i cosplayerów, które polega w całości na robieniu sesji zdjęciowych oraz nagrywania filmów.


“Cosplay to nie tylko "przebieranie się". To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” - mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.Tegoroczny FotoCon odbył się w weekend 5-7 sierpnia w malowniczej miejscowości Wleń. To niewielkie miasteczko stało się na kilka dni światową stolicą cosplayu, a okoliczne ruiny, mosty i lasy przeistoczyły się w najprawdziwsze fotograficzne studia pełne postaci rodem z bajek, filmów oraz gier.

“Fotocon jako konwent to [...] ewenement na skalę europejską. Bardzo podoba mi się pomysł wydarzenia, gdzie spotykają się fotografowie i cosplayerzy, którzy bez zbędnych otoczek i atrakcji skupiają się na pracy. Jest to też okazja do poznania wielu ciekawych ludzi i zdobycia bezcennych kontaktów.“ - kontynuuje Mateusz.


Druga edycja tego unikatowego wydarzenia przyciągnęła aż 239 uczestników, w tym 90 cosplayerów oraz 79 foto i wideografów. Wielu z nich przybyło z bardzo daleka, ponieważ z aż 18 różnych krajów zamieszkania, na liście których znaleźć można np. USA, Chiny czy Włochy. Dodać należy, że FotoCon jest imprezą zamkniętą, a wybrani zostali uczestnicy naprawdę zainteresowani zdjęciami oraz cosplayem. Owoce ich pracy można będzie podziwiać przez cały rok za pomocą mediów społecznościowych, gdzie będą miały dużą siłę przebicia. Na samym Facebooku łączna ilość lajków uczestników wynosi prawie milion! Już w tym momencie można obejrzeć cztery filmy oraz kilkaset opublikowanych zdjęć, które zachwycają fanów cosplayu z całego świata.

Zaskakująca może być cena wejściówki, bo była ona darmowa! FotoCon by Techland jest imprezą w całości bezpłatną, a organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg, wyżywienie (w tym ciepłe obiady oraz grill), a nawet przejazdy do różnych lokacji na sesje zdjęciowe. Tych ostatnich we Wleniu nie brakuje, a w okolicy znaleźć możemy prawdziwe ruiny zamku, pałac, przepiękny kościół, hodowlę alpak, ogród japoński czy też po prostu malownicze lasy.


“Wleń jest bardzo małym miastem. Nie ma tu nowoczesnych budowli. Nocnego życia też nie dostrzegłem za bardzo. Dlatego jest to bardzo dobre miejsce, aby się zatrzymać i wyciszyć. Plusem jest malownicza okolica i to, że dookoła Wlenia znajduje się multum ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc.” - opisuje dalej Mateusz Zahora.

Dodać należy, że impreza wspierana jest przez firmę Techland, potentata w dziedzinie gier wideo w Polsce, która jest tytularnym partnerem tegorocznej edycji.


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII