Przejazd składu retro przez Wleń.
Dodane przez j23 dnia Lipiec 31 2016 10:31:26
Ubiegłoroczny przejazd po Dolnym Śląsku pociągu retro był dla wielu niezapomnianą przygodą.
Duże zainteresowanie mieszkańców regionu starym pociągiem oraz liczne głosy, komentarze mówiące o braku informacji o biletach, skłoniły organizatorów firmę TurKol.pl do powtórzenia atrakcji w tym roku.

Już 29 sierpnia 2016 roku planowane są dwa pociągi: Bóbr i Lwiątko.

Archiwalne zdjęcia z przejazdu składu retro w 2008 roku.

Rozszerzona zawartość newsa
Ubiegłoroczny przejazd po Dolnym Śląsku pociągu retro był dla wielu niezapomnianą przygodą. Jednak z przyczyn niezależnych od firmy obsługującej przejazd, parowóz do Wlenia, czy Lwówka Śląskiego przyjechał z 4 godzinnym opóźnieniem. Wiele osób, które chciały zobaczyć ciuchcię, przypomnieć sobie dawne czasy, pokazać dzieciom jak się kiedyś podróżowało doznało wielkiego zawodu. Organizatorzy byli pewni, że na dworcach pomiędzy Jelenią Górą, a Lwówkiem Śląskim nikt na nich nie będzie już czekał. I tu się bardzo zdziwili, bo pomimo tak wielkiego opóźnienia i dotarcia do stolicy powiatu w bardzo późnych godzinach, to na wszystkich dworcach na trasie przejazdu czekały całe rodziny, a w samym Lwówku Śląskim było kilkadziesiąt osób.

Tak duże zainteresowanie mieszkańców regionu starym pociągiem oraz liczne głosy, komentarze mówiące o braku informacji o biletach, skłoniły organizatorów firmę TurKol.pl do powtórzenia atrakcji w tym roku.

Już 29 sierpnia 2016 roku planowane są dwa pociągi: Bóbr i Lwiątko.

BÓBR: Trasa: Wrocław Gł. - Jaworzyna Śl. - Wałbrzych Gł. - Jelenia Góra - Lwówek Śl. - Węgliniec - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań Gł;
LWIĄTKO: Lwówek Śląski - Wleń - Lwówek Śląski;


Pociąg BÓBR to kolejna z imprez Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych dla pasażerów chętnych przeżyć niezapomnianą przygodę. Nasi goście skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową z Wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo oraz wspomagającą lokomotywę spalinową. Punktem docelowym będzie przejazd linią kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Węgliniec. 

Pasażerowie pociągu BÓBR będą mieli okazję podziwiać jedne z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na Dolnym Śląsku - panorama Sudetów z perspektywy pociągu zapiera dech w piersiach - to warto zobaczyć!

Pociąg turystyczny BÓBR wokół Dolnego Śląska

Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkich serdecznie na Dolny Śląsk na wyjazd pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl. Pociąg BÓBR wyruszy z Wrocławia w godzinach porannych (na początkowym odcinku trasy tylko z lokomotywą spalinową), zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Główny - w którym do składu pociągu dołączony zostanie parowóz oraz zabytkowe wagony 3 klasy. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najbardziej widokowych linii kolejowych w Polsce - linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i dalej w kierunku Zebrzydowej.

Pociąg BÓBR poprowadzony zostanie parowozem Ol49 z Wolsztyńskiej Parowozowni wraz ze wspomaganiem lokomotywy spalinowej.
W celu uniknięcia nieprzyjemnych opóźnień przewidziano dość wczesny poranny wyjazd pociągu. Dodatkowo na odcinku z Wrocławia Głównego do Wałbrzycha Głównego skład pociągu BÓBR będzie ciągnięty TYLKO przez lokomotywę spalinową. Parowóz będzie oczekiwał w Wałbrzychu - skąd poprowadzi pociąg w kierunku Jeleniej Góry i dalej Lwówka Śląskiego.

Zależy nam szczególnie na zapewnieniu pasażerom komfortowego i zgodnego z rozkładem jazdy przejazdu tym niesamowitym pociągiem! Jedną z największych atrakcji przejazdu pociągu BÓBR w dniu 29 sierpnia 2016 roku będzie możliwość oglądania niesamowitych krajobrazów z okien pociągu wzdłuż przepięknej linii kolejowej pomiędzy Wałbrzychem a Jelenią Górą i dalej Lwówkiem Śląskim. Pociąg zatrzyma się na dłużej na stacji w Lwówku Śląskim, gdzie zaplanowano ponad dwugodzinny czas wolny. Zaplanowaliśmy dłuższy postój, aby umożliwić spokojne podziwianie tego uroczego miasteczka, będzie także czas na odwiedzenie kawiarenek i sklepików z pamiątkami! Mamy nadzieję, że czasu wystarczy pasażerom pociągu nie tylko na niespieszne wojaże, ale także na posiłek. Warto odbyć podróż pociągiem BÓBR!

Układ wagonów pociągów turystycznych BÓBR i LWIĄTKO będzie przedstawiał się następująco: Wagony nr 1, 2, 3, 4 i 5 będą historycznymi wagonami 3 klasy, natomiast wagony nr 6,7 i 8 będą wagonami o podwyższonym komforcie dla pasażerów - będzie to wagon z przedziałami 6-osobowymi 1 klasy oraz dwa wagony bez przedziałowe 2 klasy. Wagon nr 8 będzie wagonem z wydzieloną częścią przeznaczoną na funkcje sklepiku (ogólnodostępna część ze stoiskiem kawowym). Wszystkie wagony w składzie pociągów BÓBR i LWIĄTKO będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).


Orientacyjne godziny przejazdu
BÓBR 29 SIERPNIA 2016    Przyjazd        Odjazd    
Wrocław Główny >>> 6:00
Jaworzyna Śląska 6:45 6:50
Wałbrzych Miasto 7:15 7:20
Wałbrzych Główny 7:35 8:00
Marciszów 8:45 9:00
Jelenia Góra 9:45 10:30
Wleń 11:30 11:35
Lwówek Śląski 12:30 <<<
Lwówek Śląski >>> 15:30
Zebrzydowa 16:25 16:30
Węgliniec 16:45 17:00
Żary 18:00 18:30
Zielona Góra 20:00 20:30
Zbąszynek 21:30 21:45
Poznań Główny 22:55 <<<
LWIĄTKO 29 SIERPNIA 2016 Przyjazd Odjazd
Lwówek Śląski >>> 13:00
Wleń 13:50 13:55
Lwówek Śląśki 14:50 <<<

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: TurKol.pl

LWÓWECKI. INFO


PRZEJAZD POCIĄGU RETRO W CZERWCU 2007 ROKU. (ARCHIWUM WLENINFO.PL)