BALON NAD GÓRĄ ZAMKOWĄ.
Dodane przez j23 dnia Maj 05 2016 21:43:08
Dzisiaj sport balonowy staje się coraz bardziej popularny, jednak jest to i jeszcze bardzo długo będzie bardzo drogie hobby. Sam  balon kosztuje od 150 do 250 tysięcy złotych. Wystarczy jednak kupić bilet za około 800 złotych od osoby i możemy popatrzeć na sąsiadów z góry. W czwartek w promieniach zachodzącego słońca nad Wleniem można było obserwować ten powietrzny statek majestatycznie płynący po niebie nad Górą Zamkową we Wleniu.
Rozszerzona zawartość newsa
W Polsce pierwszą próbę wzlotu balonem przeprowadzono 17 stycznia 1784 roku na dziedzińcu Collegium Physicum przy ul. Św. Anny 6 w Krakowie. Po raz pierwszy pasażerski balon wystartował 10 maja 1789 roku w Warszawie, z ogrodu Vauxhall przy Nowym Świecie. Balon pilotowany przez Francuza Jeana Pierre Blancharda o średnicy 17 m, był wypełniony wodorem a na pokładzie miał dwóch aeronautów. Balon osiągnął wysokość ponad 2 000 m, a po 45 minutach lotu wylądował w Białołęce – 7 km od miejsca startu.
Dzisiaj sport balonowy staje się coraz bardziej popularny, jednak jest to i jeszcze bardzo długo będzie bardzo drogie hobby. Sam  balon kosztuje od 150 do 250 tysięcy złotych. Jednak nie trzeba być jego  właścicielem, żeby móc podziwiać świat z zupełnie innej perspektywy. Wystarczy kupić bilet za około 800 złotych od osoby i możemy popatrzeć na sąsiadów z góry. Komercyjne loty balonowe są organizowane dosyć często nad Kotliną Jeleniogórską. W czwartek w promieniach zachodzącego słońca nad Wleniem można było obserwować ten powietrzny statek majestatycznie płynący po niebie nad Górą Zamkową.KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ
KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆANDRZEJ JAŚKIEWICZ