Najgorsza droga w powiecie w Pokrzywniku i droga do nikąd w gminie Wleń.
Dodane przez j23 dnia Kwietnia 24 2016 20:54:36
Droga Wojciechów – Pokrzywnik nie leży w naszej gminie jest jednak jednym z dojazdów do jeziora Pilchowickiego dlatego warto o niej wspomnieć. Mieszkańcy wsi uważają, że jest to najgorsza droga w powiecie lwóweckim.

 W ubiegłym roku gmina Wleń wykonała nową drogę ze Strzyżowca w kierunku Jeziora Pilchowickiego. Jak na razie droga prowadzi "donikąd" i nie ma pewności czy kiedykolwiek zostanie ukończona.

Rozszerzona zawartość newsa
Droga Wojciechów – Pokrzywnik nie leży w naszej gminie jest jednak jednym z dojazdów do Jeziora Pilchowickiego, dlatego warto o niej wspomnieć. Choćby dlatego, że większość zalewu leży na terenie gminy Wleń. Mieszkańcy wsi uważają, że jest to najgorsza droga w powiecie lwóweckim. 

O
prócz remontowanego od wielu lat i najczęściej zamkniętego dla zwiedzających zamku Lenno Zalew Pilchowicki jest obszarem o ogromnym niewykorzystanym potencjale turystycznym. Obecnie najczęściej wykorzystywana do dotarcia nad Zaporę jest droga przebiegająca przez Pilchowice. Znacznie rzadziej odwiedzający korzystają z wąskiej drogi prowadzącej od strony Strzyżowca.
 
W ubiegłym roku gmina Wleń wyasfaltowała część drogi prowadzącej z górnego Strzyżowca do plaży - tak zwanej „Patelni”  na brzegu jeziora.  Droga na chwilę obecną kończy się w „polu”, a pozostały odcinek być może zostanie wykonany w przyszłości, choć tak naprawdę żadnej pewności co do tego nie ma. Na chwilę obecną droga za kilkaset tysięcy złotych prowadzi "donikąd".

 Nowo wybudowana droga  ma dokładnie 870 metrów długości i 3,5 metra szerokości i kończy się w polu. Na całej długości zaprojektowano pobocza utwardzone kruszywem o szerokości od 50 cm do 75 cm. Do wykonania nawierzchni o grubości 4 cm zużyto około 750 ton masy asfaltowej.
Jako ciekawostkę można dodać, że taka ilość asfaltu wystarczyłaby na ułożenie nowego dywanika na odcinku 650 metrów ciągu ulic Kościuszki od mostu, Placu Bohaterów Nysy i Wojska Polskiego aż do skrzyżowania z obwodnicą.

 Planuje się również budowę od podstaw (bo trudno mówić tu o remontach) drogi z Tarczyna do Bystrzycy, łącznika z Nielestna do Strzyżowca oraz drogi z Radomic do Wojciechowa.  Wszystkie o szerokości około 3 m oraz nawierzchni asfaltowej. We Wleniu natomiast będzie remontowana ulica Jana Pawła II, ale bez infrastruktury technicznej na modernizację której brakuje środków. Dlatego nie zostanie wyremontowana sieć oświetleniowa i kanalizacja sanitarna.Droga z Górnego Strzyżowca w kierunku Jeziora .... .

Kończy się na wiadukcie kolejowym .... .
Dalej droga wygląda tak. I nie wiadomo na pewno czy kiedykolwiek powstanie jej kolejny odcinek.

Obejrzyj najgorszą drogę w powiecie.


Andrzej Jaśkiewicz