NADAL TRWA PALENIE ODPADÓW NA TERENIE KZOM!
Dodane przez j23 dnia Marzec 13 2016 15:59:35
Nadal trwa palenie śmieci na terenie dawnego KZOM alarmują okoliczni mieszkańcy.
Po artykule na wleninfo faktycznie przez miesiąc może trochę dłużej z tym paleniem śmieci był spokój. Potem zdarzało się to coraz częściej. Od kilkunastu dni pracownicy Urzędu zwożą z całego miasta gałęzie i palą je niemal codziennie!

Rozszerzona zawartość newsa
Nadal trwa palenie śmieci na terenie dawnego KZOM alarmują okoliczni mieszkańcy.

Drugiego listopada 2015 roku w artykule „Spalarnia śmieci we Wleniu” pisaliśmy „Na terenie byłego już Zakładu Gospodarki Komunalnej we Wleniu zostało utworzone gminne składowisko odpadów. Liście, resztki roślin, gałęzie są tu zwożone małym traktorkiem z terenu całego miasta. Hałda rośnie w oczach, a żrący dym spowija miasto”.

Wówczas burmistrz Artur Zych zapewniał
- To pierwsza i ostatnia taka sytuacja. Pracownicy zostaną pouczeni o tym, że nie wolno stosować takich praktyk. Liście będą kompostowane.

Po artykule na wleninfo faktycznie przez miesiąc może trochę dłużej z tym paleniem śmieci był spokój. Potem zdarzało się to coraz częściej. Od kilkunastu dni pracownicy Urzędu zwożą z całego miasta gałęzie i palą je niemal codziennie. Mówi jeden z okolicznych mieszkańców. Czasami dymu jest tak dużo, że spaleniznę czuć na parkingu przed Dino dodaje drugi z rozmówców. Moi rozmówcy utrzymują, że razem z gałęziami palone są stare wersalki składowane na terenie zlikwidowanego KZOM.  Elementy drewniane są zabierane do palenia w piecach, a reszta  trafia na ognisko. Tego jednak z całą pewnością nie udało się potwierdzić.

Burmistrz Artur Zych  w rozmowie telefonicznej mówi, że nie wie co dzieje się z gałęziami zwożonymi po przecince drzew i  zebranym z klombów kwiatowych. Zapewnia, że zabronił palenia śmieci.

Pikanterii całej sprawie z paleniem odpadów dodaje fakt, że w tym samym czasie gdy Wleń był spowity dymem z płonących śmieci  „Przedstawiciel Fundacji Instytutu Na Rzecz Ekorozwoju przeprowadził szkolenie pracownikom Urzędu Miasta z  zakresu dotyczącego wdrażania Planu Gospodarki Nisko - Emisyjnej”.
Urzędnicy dowiedzieli się jakie działania należy podejmować aby skutecznie ograniczać emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń powietrza na obszarze Miasta i Gminy Wleń”.ZDJĘCIE UMiG Wleń
W czasie gdy pracownicy Urzędu Miasta szkolą się z zakresu wdrażania gospodarki nisko - emisyjnej ...Inni pracownicy Urzędu Miasta  palą odpady!ZDJĘCIE UMiG Wleń

Gospodarka nisko emisyjna - teoria.
Gospodarka nisko emisyjna - praktyka.Gospodarka nisko emisyjna - praktyka.Gospodarka nisko emisyjna - praktyka.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ