NAWIEDZENIE KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ WE WLENIU W 1992 ROKU. WIDEO
Dodane przez j23 dnia Styczeń 03 2016 18:10:36
W grudniu 1992 roku w pilotowanej przez policję kawalkadzie kilkuset samochodów przybył do parafii św Mikołaja we Wleniu. Dziesiątki kilometrów udekorowanych wstążkami dróg, setki osób na trasie przejazdu, Kilkuset mieszkańców Wlenia i okolic z zapalonymi świecami oczekujących na przybycie obrazu na odświętnie udekorowanym rynku we Wleniu.Jak dzisiaj po 24 latach patrzymy na tamto wydarzenie? Zapraszam do obejrzenia filmu wideo nagranego wówczas przez pana Jana Turkiewicza.

Rozszerzona zawartość newsa

W 1984 roku rozpoczął się II etap nawiedzenia wszystkich parafii w Polsce przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W latach 1992 – 1993 obraz peregrynował po diecezji legnickiej. W grudniu 1992 roku w pilotowanej przez policję kawalkadzie kilkuset samochodów przybył do parafii św Mikołaja we Wleniu. Dziesiątki kilometrów udekorowanych wstążkami dróg, setki osób na trasie przejazdu, Kilkuset mieszkańców Wlenia i okolic z zapalonymi świecami oczekujących na przybycie obrazu na odświętnie udekorowanym rynku we Wleniu, aby w uroczystej procesji z przejść z nim do Świątyni, a tam słowa powitania przez dzieci, młodzież i władze gminy. Kościół i alejki wokół wypełnione setkami wiernych. Jak dzisiaj po 24 latach patrzymy na tamto wydarzenie?  Zapraszam do obejrzenia filmu wideo nagranego wówczas przez pana Jana Turkiewicza. Oryginalne nagranie zostało zrealizowane w systemie VHS.
KLIKNIJ I OBEJRZYJ FILM Z NAWIEDZENIA PARAFII WE WLENIU PRZEZ KOPIĘ OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W 1992 ROKU.OPRACOWANIE: ANDRZEJ JAŚKIEWICZ