BUDŻET NA 2016 ROK UCHWALONY.
Dodane przez j23 dnia Grudzień 26 2015 19:30:12
Rada Miasta i Gminy uchwaliła przedstawiony przez burmistrza projekt budżetu. Radni tradycyjnie głosowali za przyjęciem dokumentu i tylko, jak podkreślała Przewodnicząca Rady Katarzyna Kotołowska  rady Marek Dral "tradycyjnie" wstrzymał się od głosu.
 
Marek Dral - Przedstawiony przez Pana Burmistrza projekt budżetu był bardzo słaby.

Rozszerzona zawartość newsa
W ubiegły piątek Rada Miasta i Gminy przyjęła przedstawiony przez burmistrza Artura Zych projekt budżetu i od 1 stycznia stanie się on obowiązującym dokumentem.
Jak podkreśliła przewodnicząca rady Katarzyna Kotłowska „ tradycyjnie” od głosu wstrzymał się radny Marek Dral. Nie bardzo wiadomo co pani przewodnicząca mogła mieć na myśli podkreślając fakt, że radny Marek Dral głosował inaczej niż pozostali członkowie rady. Wygląda na to, że dla pani Kotłowskiej takie głosowanie jest wydarzeniem  bez precedensu.
W ostatnich 10 latach w gminie Wleń zdarzyło się to zaledwie dwa razy. W 2013 roku przeciw budżetowi zagłosowała radna Ewelina Wójcik, a w 2015 roku Anna Zając. Ciekawostka jest, że w innych gminach sytuacja w której radni głosują przeciw przedstawionym przez burmistrza projektom uchwał w tym budżetu jest zjawiskiem normalnym i nie wywołującym żadnych kontrowersji.

Radny Marek Dral - Przedstawiony przez Pana Burmistrza projekt budżetu był bardzo słaby. Po stronie inwestycji mieliśmy wydatki m.in. na fundusz sołecki 144.901,98 zł, na dokumentację projektową przebudowy oczyszczalni ścieków 85 tys., dopłatę 50 tys. dla Powiatu za wykonany remont drogi w Kleczy i 15 tys. na zakup samochodu dla Urzędu. Całość inwestycji na 2016 rok (łącznie z funduszem sołeckim) została zaplanowana na 375.351 złotych, to mniej niż na Ośrodek Kultury (wstępnie: 390 tys.). 
W sprawie przedstawionego projektu budżetu przeprowadziłem z Panem Burmistrzem burzliwą dyskusję na posiedzeniu Komisji. Burmistrz A. Zych wyjaśniał, iż prawdopodobnie w połowie 2016 rok zostaną wyemitowane obligacje, za które prawdopodobnie zostaną zrealizowane jakieś ważne inwestycje. Niestety, Burmistrz nie wpisał planowanego kredytu do projektu budżetu, ani nie ujął w nim prawdopodobnych inwestycji.
Wierzę w dobre chęci i zapewnienia burmistrza, szczerze trzymam kciuki za wdrożenie tych zapewnień w życie, dlatego nie mogłem głosować przeciw. Jednak nie zgadzam się z takim przedstawieniem dokumentu, tak słabym projektem, który nie daje perspektyw rozwoju dla naszego miasta, dlatego nie mogłem go poprzeć.WYKAZ PLANOWANYCH INWESTYCJI W GMINIE WLEŃ W 2016 ROKU
KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ.
WYKAZ PLANOWANYCH INWESTYCJI W GMINIE WLEŃ W 2016 ROKU
KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆANDRZEJ JAŚKIEWICZ