Nieboszczka KOMUNALKA z za grobu straszy mieszkańców Wlenia!
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 18 2015 20:43:00
W ostatnich kilku dniach nawet kilkudziesięciu mieszkańców Wlenia otrzymało pisma z urzędu Miasta i Gminy, Które informują o zadłużeniu względem nieistniejącego już Zakładu Komunalnego z tytułu opłat za centralne ogrzewanie po odłączeniu się od sieci.
Wzbudziło to sporo emocji, tym bardziej, że chodzi o kwoty od kilkuset do nawet pięciu tysięcy złotych.


Rozszerzona zawartość newsa
Nieboszczka Komunalka jeszcze zza grobu straszy mieszkańców Wlenia.

W ostatnich kilku dniach nawet kilkudziesięciu mieszkańców Wlenia otrzymało pisma z Urzędu Miasta i Gminy, które informują o zadłużeniu względem nieistniejącego już Zakładu Komunalnego z tytułu opłat za centralne ogrzewanie po odłączeniu się od sieci oraz zapraszają wszystkie osoby posiadające zadłużenie na spotkanie z burmistrzem.
 
Przypomnijmy. Wykorzystywanie oleju opałowego jako źródła ciepła, sieć ciepłownicza w złym stanie technicznym, budynki o niskim standardzie energetycznym oraz złe zarządzanie doprowadziło do katastrofalnego w skutkach wzrostu cen za ogrzewanie przekraczające możliwości finansowe wielu rodzin. W konsekwencji kilkadziesiąt osób odłączało się od miejskiej sieci ciepłowniczej przechodząc na ogrzewanie indywidualne. Jednak KZOM nadal naliczał takim osobom opłaty za rury c.o. przechodzące przez ich mieszkania.

Naliczano mi opłatę za dwie rurki" - mówi mieszkaniec Placu Boh Nysy- "W wmawiano, że przecież sąsiedzi są podłączeni do sieci i ogrzewają również moje mieszkanie. Argumentu, że ja też palę i ogrzewam ich mieszkania nikt nie chciał uwzględnić, to odsyłam im te kwitki które mi przesyłali, a teraz dostałem pismo, że mam dwa tysiące długu".

Łącznie kwota zadłużenia to ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Od kilkuset do nawet pięciu tysięcy złotych na osobę.
 
- Te pisma nie są wezwaniami do zapłaty – studzi emocje Burmistrz Artur Zych. - Jako gmina przejęliśmy zadłużenie mieszkańców względem KZOM i teraz musimy ten problem wspólnie rozwiązać. Stąd moja prośba o spotkanie.
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ