Nowy rok szkolny, nowa bieżnia, a zwolnień z WF nie będzie!
Dodane przez j23 dnia Września 02 2015 20:37:18
Około sto pięćdziesiąt tysięcy kosztowała nowa bieżnia sportowa. Od nowego roku szkolnego zaczęła służyć uczniom Zespołu Szkół. Z jej syntetyczną nawierzchnia niemal na pewno zapoznają się wszyscy uczniowie, zmieniły się bowiem nie tylko zasady oceniania z zajęć WF ale również przepisy odnośnie zwolnień z wychowania fizycznego.
Rozszerzona zawartość newsa
Około sto pięćdziesiąt tysięcy kosztowała nowa bieżnia sportowa. Od nowego roku szkolnego zaczęła służyć uczniom Zespołu Szkół. Z jej syntetyczną nawierzchnia niemal na pewno zapoznają się wszyscy uczniowie, zmieniły się bowiem nie tylko zasady oceniania z zajęć WF ale również przepisy odnośnie zwolnień z wychowania fizycznego. Od wczoraj sakramentalne „ zapomniałem (zapomniałem) stroju nie jest podstawą do zwolnienia!  Resort edukacji chce ograniczyć liczbę osób, które nie ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego. Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na łatwe uzyskanie zwolnienia ze wszystkich zajęć WF w całym roku szkolnym. Po noweli dyrektor nie zwolni ucznia z całych zajęć, a jedynie z tych czynności, których - jak stwierdza opinia lekarska - uczeń ze względów zdrowotnych nie może wykonywać. Zwolnienie będzie udzielane na czas określony w opinii.
Zmienione zostały również zasady oceniania uczniów na lekcjach WF. Przy ich wystawianiu brane będą pod uwagę indywidualne możliwości uczniów. „Lekcje WF-u nie są po to, by oceniać sprawność fizyczną, ale żeby się dobrze przy tym bawić” - stwierdziła minister edukacji paniJoanna Kluzik-Rostkowska,


NA PODSTAWIE: ABC EDUKACJI