Pociąg turystyczny LICZYRZEPA w Sudety
Dodane przez j23 dnia Sierpień 28 2015 21:20:41

30 sierpnia 2015, niedziela - "Pociąg LICZYRZEPA wyruszy z Wrocławia w godzinach poranych, zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Główny.
Ciekawy z punktu widzenia pasażerów może być także przejazd przez górskie odcinki linii kolejowych, zwłaszcza na odcinku od Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby oraz od Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.
Rozszerzona zawartość newsa
Pociąg turystyczny LICZYRZEPA w Sudety

30 sierpnia 2015, niedziela
"Pociąg LICZYRZEPA wyruszy z Wrocławia w godzinach poranych, zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Główny. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najciekawszych, górskich linii kolejowych w Polsce - na odcinku Jelenia Góra - Piechowice - Szklarska Poręba Górna. W Szklarskiej Porębie zaplanowano ponad dwugodzinny postój w celu umożliwienia pasażerom odwiedzenia tego gościnnego miasteczka. Ciekawy z punktu widzenia pasażerów może być także przejazd przez górskie odcinki linii kolejowych, zwłaszcza na odcinku od Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby oraz od Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.
W ramach przejazdu pociągiem LICZYRZEPA pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku dolnośląskich stacjach położonych na trasie przejazdu pociągu. Ważnym punktem programu przejazdu pociągu będzie z całą pewnością możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacji w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, czy Lwówku Śląskim. Zaplanowano tam dłuższe postoje, w czasie których pasażerowie będą mogli wyjść z wagonów i na żywo podziwiać zmagania strażaków "gaszących pragnienie" parowozu."


Stacja kolejowa Wleń nie została uwzględniona w rozkładzie jazdy pociągu.
Zdjęcia poniżej: Skład retro w trakcie postoju w czerwcu 2007 roku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PRZEJAZDU "SKŁADU RETRO" W 2007 ROKU PRZEZ WLEŃ

Tur.Kol.pl
Turystyka Kolejowa