Dla kogo powiatowe imprezy?
Dodane przez j23 dnia Grudnia 13 2014 21:07:52
W sobotę, 13 grudnia w Zespole Szkół we Wleniu odbył się Turniej Piłki Ręcznej, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjów ze Lwówka Śląskiego, Mirska i Wlenia.
Śledząc organizację kilku ostatnich imprez odnoszę wrażenie, iż są one organizowane dla wąskiego grona odbiorców – VIP-ów, którzy każdorazowo są zapraszani, bo o zwykłych podatnikach nikt nie myśli, nie są informowani o imprezach, bo nie przychodzą, więc nie są informowani.

Rozszerzona zawartość newsa

W sobotę, 13 grudnia w Zespole Szkół we Wleniu odbył się Turniej Piłki Ręcznej, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjów ze Lwówka Śląskiego, Mirska i Wlenia. Z Turnieju, mimo wcześniejszych deklaracji, w ostatniej chwili wycofali się gimnazjaliści z Lubomierza i Gryfowa Śląskiego.

W Turnieju rozegrano trzy mecze:
Wleń     9 – 6     Lwówek Śląski
Wleń     7 – 5     Mirsk
Lwówek Śląski     8 – 5     Mirsk

W Turnieju zwyciężyli gimnazjaliści z Wlenia, na drugim miejscu znaleźli się uczniowie ze Lwówka Śląskiego a na trzecim stopniu podium młodzież z Mirska.
Wleń
    Lwówek Śląski
    MirskTurniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty jest jedną z wielu imprez organizowanych, bądź współorganizowanych przez Powiat Lwówecki. I należało by się z tego cieszyć, gdyby nie pytanie: dla kogo organizowane są te imprezy?

Śledząc organizację kilku ostatnich imprez odnoszę wrażenie, iż są one organizowane dla wąskiego grona odbiorców – VIP-ów, którzy każdorazowo są zapraszani, bo o zwykłych podatnikach nikt nie myśli, nie są informowani o imprezach, bo nie przychodzą, więc nie są informowani.

W ubiegłym tygodniu Starostwo na swojej stronie opublikowało zdjęcie z jednego z Turniejów o Puchar Starosty, gdzie grupka zawodników, wraz ze Starostą pozuje na tle pustych trybun. Jeden z czytelników, który przesłał nam linka do tej informacji, jest po części rozbawiony zdjęciem a po części zniesmaczony jakością pracy Starostwa – informowania o imprezach i wydatkowanych środkach publicznych.
fot.: http://powiatlwowecki.pl/pl/article/1190
 
Jak się okazuje na imprezy organizowane, bądź współorganizowane przez Powiat Lwówecki, wysyłane są zaproszenia dla VIP-ów, natomiast nie są rozwieszane plakaty a informacje w internecie albo pojawiają się w miejscach, gdzie trudno je znaleźć (profilach facebook jednostek podległych Staroście, czy w ostatnich zdaniach relacji z poprzedniej imprezy), albo w ogóle ich nie ma.

Pomijając już ubiegłotygodniowy Turniej o Puchar Starosty, dla którego najlepszym komentarzem jest powyższe zdjęcie z pustymi trybunami w tle, to w miniony piątek Powiatowe Centrum Edukacji wraz z Biblioteką Pedagogiczną we Lwówku Śląskim, organizowało wykłady połączone z prezentacjami multimedialnymi dotyczące historii Lwówka Śląskiego. Informacja o ciekawym spotkaniu o tematyce historycznej pojawiła się na stronach internetowych PCE oraz profilu FB na dwa dni przed spotkaniem. Na stronie Starostwa Powiatowego została opublikowana po naszej interwencji na dzień przed imprezą. Elżbieta Sienkiewicz, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej mówi, iż jest to spotkanie dla wąskiego grona regionalistów, na które wysłanych zostało kilkadziesiąt zaproszeń dla VIP-ów, a plakaty na słupach ogłoszeniowych we Lwówku Śląskim pojawią się w dniu imprezy, żeby nikt ich nie zakleił. Pani dyrektor przyznaje jednocześnie, iż na spotkanie może przyjść każdy.

W dniu dzisiejszym w ZS we Wleniu odbył się wspomniany Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty. Na spotkanie przyszło czterech kibiców. Jak sami mówią zostali powiadomieni przez trenera. Zarówno kibice, jak i sami młodzi zawodnicy dziwią się, że nigdzie nie ma informacji o Turnieju.
Informacji o nim próżno szukać we Wleniu – na tablicy ogłoszeń, czy na stronie internetowej wleńskiej szkoły. Marcin Lampart, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego wyjaśnia, iż informacja o turnieju została podana w ostatnim akapicie relacji z poprzedniego turnieju opublikowanej na stronie Starostwa. Przyznaje jednocześnie, iż wysłano zaproszenia dla VIP-ów i nie drukowano żadnych plakatów ani ogłoszeń.

Osobą odpowiedzialną za promocję i informację w Starostwie jest Dawid Kopeć, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji który na pytanie dlaczego nie ma kibiców na dzisiejszym turnieju odpowiada: - Nigdy nie było, taka prawda. Naczelnik ze spokojem mówi, że kiedyś drukowali plakaty i też kibice nie przychodzili, dlatego teraz informacja jest tylko na stronie internetowej Powiatu. Nie widzi nic złego w takim stanie rzeczy.

Dla kogo w takim razie Powiat Lwówecki organizuje imprezy z pieniędzy publicznych? Czy tylko dla VIP-ów? Co na to Radni Rady Powiatu Lwóweckiego? Dlaczego nikt z nich nie dostrzega absurdu – nie informujemy o imprezach, bo ludzie nie przychodzą, więc ich nie informujemy.

źródło:  lwowecki.info