BEZPRECEDENSOWY ATAK MOŚCICKIEGO NA PARAFIĘ WE WLENIU!
Dodane przez j23 dnia Maj 05 2014 22:21:24
Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy doszło do bezprecedensowego ataku Burmistrza Bogdana Mościckiego na Parafię Rzymskokatolicką we Wleniu. Burmistrz publicznie zarzucił parafii rzekome nieprawidłowe prowadzenie prac remontowych, oraz insynuował jakoby doszło do nieprawidłowości w rozliczeniach finansowych.

Rozszerzona zawartość newsa
Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy doszło do bezprecedensowego w historii ataku Burmistrza Bogdana Mościckiego na Parafię Rzymskokatolicką we Wleniu. Burmistrz publicznie zarzucił parafii rzekome nieprawidłowe prowadzenie prac remontowych na kościele Świętej Jadwigi.

 Mościcki insynuował jakoby doszło do nieprawidłowości finansowych w rozliczeniu z wykonawcą, zarzucając przy tym Kościołowi, rzekomy brak kontroli nad wykonanymi pracami. Burmistrz nie przedstawił na potwierdzenie swoich zarzutów żadnych dowodów! Co również ciekawe żaden z obecnych na sesji radnych nie odniósł się do tej kuriozalnej wypowiedzi Burmistrza. Tym bardziej, że Gmina nie ma żadnych związków z Parafią. Po takim bezpośrednim ataku co najmniej dwuznacznie zabrzmiało zaproszenie Przewodniczącej Katarzyny Kotołowskiej na mszę św. z okazji święta Trzeciego Maja.

Mój Komentarz:
Niestety w żaden  sposób nie można zrozumieć jaki był cel tego zupełnie pozbawionego sensu i logiki ataku, tym bardziej, że Parafia we współpracy z Gminą bierze aktywny udział w przygotowaniach do Jubileuszu 800 lecia Wlenia, łącząc obchody 150 - lecia budowy Kościoła z rocznicą nadania praw miejskich.

Burmistrz powinien również wiedzieć, że wszelkie prace finansowane ze środków unijnych są rygorystycznie kontrolowane i rozliczane przez instytucje rządowe.


KLIKNIJ ŻEBY WYSŁUCHAĆ NAGRANIA


Andrzej Jaśkiewicz