Szczegóły budowy obwodnicy Wlenia
Dodane przez j23 dnia Kwiecień 01 2013 09:47:57
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Wlenia. Jako pierwsi podajemy szczegóły techniczne planowanej inwestycji. Większość środków pozyskanych przez Powiat na ten cel będzie pochodziło z dotacji unijnych a dokładnie z programu „Priorytet XX budowa autostradowych obwodnic miast o wielkości do 10 tysięcy”.
Rozszerzona zawartość newsa
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Wlenia. Jako pierwsi podajemy szczegóły techniczne planowanej inwestycji.

Większość środków pozyskanych przez Powiat na ten cel będzie pochodziło z dotacji unijnych a dokładnie z programu „ Priorytet XX budowa autostradowych obwodnic miast o wielkości do 10 tysięcy”.

W związku z tym projekt zakłada budowę dwóch dwu - pasmowych jezdni rozdzielonych pasem zieleni  o łącznej długości około 3450 m. Powstaną również trzy węzły drogowe. Nr1. „Most” w tym miejscu bezkolizyjne skrzyżowanie umożliwi zjazd w kierunku Sanatorium oraz centrum  miasta. Kolejny węzeł o projektowanej nazwie „Wodny” zostanie zbudowany w okolicach dawnego „spędu”. Ślimakowe zjazdy zapewnią wyjazd w  kierunku dzielnicy Zarzecze oraz dworca PKP. Będzie to również początek estakady która szerokim łukiem wsparta na blisko 30 metrowych filarach,  niczym akwedukt przerzucony nad linią kolejową i Bobrem połączy „Wodny” z ostatnim  węzłem „Zamkowym” Będzie to rondo umiejscowione w miejscu dzisiejszego skrzyżowania do Kleczy i Lwówka Ślaskiego.

Ze względu na wymagania unijne projekt przewiduje również możliwość powstania punktów pobierania opłat. Na razie przejazd będzie bezpłatny. Jednak w związku ze szczegółowymi  dyrektywami unii europejskiej dotyczącymi opłat za przejazd drogami publicznymi w przyszłości może zostać to zmienione.Już wkrótce dwu - pasmowa jezdnia wyprowadzi ruch tranzytowy poza centrum miasta.