wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Sinice w Jeziorze Pilchowickim
Miejskie
Znamy już wynika badań wody z jeziora pilchowickiego koło Wlenia, jakie przeprowadziła jeleniogórska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, która w odpowiedzi na nasze zapytanie informuje i wyjaśnia:

Wygląd mikroskopowy: w próbce występują bardzo liczne sinice w postaci kolonii (najprawdopodobniej z rodzaju Micropystis sp.) tworzące obfity zakwit na całej powierzchni zbiornika.
Śmierć na moście.
MiejskieDo tragicznego zdarzenia doszło tuż przed godziną 19. w niedzielę, 15 lipca 2018 roku we Wleniu. Wracająca z działki mieszkanka tego miasta została potrącona przez samochód. Kobieta zginęła na miejscu.
Czy zielona woda jest szkodliwa?
Miejskie
Woda w jeziorze pilchowickim pokryła się grubym zielonym koż
uchem. O przyczynach takiej sytuacji, szkodliwości i wpływie na życie w zbiorniku wodnym mówią nam przedstawiciele Okręgu PZW w Jeleniej Górze, Tauron Ekoenergia i Wód Polskich. Czekamy na wyniki badania wody przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
PODZIĘKOWANIA DLA WLENINIFO I LWOWECKIEGO
Miejskie

Chyba po raz pierwszy w historii zdarzyło się, żeby ktoś docenił i w tak niezwykły sposób podziękował za naszą pracę. Mamy nadzieję, że nasza relacja na Wleninfo i lwóweckim.info przyczyni się do spopularyzowania niezwykle sympatycznej imprezy w Nielestnie wśród mieszkańców nie tylko gminy ale również powiatu.  Jeszcze raz ogromne słowa uznania dla organizatorów i mieszkańców sołectwa za doskonałą organizację i gościnność.
Lato z muzyką dawną we Wleniu.
Miejskie

Lato z muzyką dawną we Wleniu.
FESTYN W NIELESTNIE
MiejskieW sobotę mieszkańcy gminy mogli bawić cię na imprezie integracyjnej zorganizowanej przez sołectwo w Nielestnie. Pierwsi goście pojawili się już około południa i praktycznie byli z nami aż do późnej nocy – mówi pan Tadeusz Kotołowski jeden z organizatorów festynu. Tylu gości jeszcze u nas nie było ciszyła się sołtys pani Karolina Kustra.
Strażacy OSP - Zawsze gotowi do akcji
MiejskieWczoraj strażacy OSP  Wleń usuwali przewrócone na drogę drzewo w okolicy Radomic. Jak sami mówią była to łatwa akcja.  Klika cięć i zawalidroga zniknęła z jezdni i przejazd został udrożniony.
Gdzie się podziała woda w Bystrzycy
Miejskie
Upał, początek lata i brak wody w kranie! Senny koszmar? To niemal codzienność dla części Bystrzycy. Gdyby był to pojedynczy  przypadek nie byłoby problemu ale jak piszą mieszkańcy „Bloków”  zdarza się to prawie każdego dnia.

Ujęcie w Bystrzycy w teorii ma wydajność około 50m3 /24h. Taka ilość wody nawet przy okresowych wahaniach spowodowaną suszą powinna mieszkańcom, przy normalnym użytkowaniu wystarczyć. Skąd więc ciągłe przerwy w dostawie?

Nikt wody nie zakręca wyjaśnia prezes IZER pan Wiesław Gierus
Świętują nad Bobrem z Neo-Nówką
Miejskie
Sołectwo Nielestno po raz kolejny zaprasza mieszkańców całej gminy i turystów na imprezę integracyjną nad Bobrem. Wszyscy, którzy pojawią się w sobotę w Nielestnie będą mogli wziąć udział w turniejach tenisa stołowego, darta oraz piłkarzyków. Dla najmłodszych przygotowano konkurs plastyczny pt. „Kajakiem po Bobrze”.

Wieczorem zaplanowano darmowe spływy kajakowe od mostu przy stacji kolejowej Nielestno-Pilchowice do przystanku PKS w Nielestnie. Imprezę zakończy ognisko integracyjne i zabawa taneczna z DJ-em. Całość rozpoczyna się o godz. 12.00.
TURNIEJ SĘDZIOWIE KONTRA PIŁKARZE
MiejskieNa stadionie w Pilchowicach odbył się I Turniej Piłki Nożnej Sędziowie kontra Zawodnicy. W zawodach wzięły udział cztery drużyny dwie wystawione ze składu sędziowskiego i dwie reprezentujące WKS Pilchowice.
PRZYSTANEK POZOSTAJE
MiejskieW czwartek Rada Miasta większością głosów odrzuciła projekt uchwały zawieszającej na okres trzech miesięcy funkcjonowanie przystanku. Przystanek będzie nadal istniał, a autobusy przemierzały wąskie, kręte uliczki miasta.  

- Podziękujemy  za tą decyzję naszym władzom przy urnie wyborczej - mówił z rozgoryczeniem  jeden z mieszkańców ulicy Jana Pawła w reakcji na wiadomość o pozostawianiu przystanku.
Strona 6 z 153 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz - Zamek Lenno


j2393 weeks
Administrator361 weeks
tender361 weeks
jasiek362 weeks
admin362 weeks
gisia363 weeks
jordan364 weeks
enisia364 weeks
lekul364 weeks
Maskonp365 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12793068 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.