wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Po co nam to "SANATORIUM".
Miejskie
Dlaczego Ośrodek Rehabilitacyjny i Opiekuńczy Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek we Wleniu powinien istnieć? Wiem, że tytuł jest nieco prowokacyjny, ale spowodowany jest opiniami mieszkańców, które ostatnio się pojawiają. Żeby można było się do nich odnieść należy zdementować kilka plotek.

 
  
 Sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych
 
Po pierwsze Siostry Elżbietanki chcą dalej prowadzić działalność rehabilitacyjną w tym Ośrodku.
Po drugie oskarżanie Sióstr o to, że brak kontraktu to ich wina jest bezpodstawne. Tym co tak mówią chciałbym zadać pytanie: Dlaczego nagle po 13 latach działania Ośrodka kontraktu nie dostały? Czy można je oskarżać o brak doświadczenia? Zdecydowanie nie! Czy w Ośrodku brakuje sprzętu? Nie, jest bardzo dobrze wyposażony i ma wysoki standard, nie odbiegający od innych tego typu placówek. Co ważniejsze ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu ludzi, co dla NFZ  okazało się niestety bez znaczenia.

To tak jakby nie miało znaczenia to czy leczyć się u świeżo upieczonego lekarza zaraz po studiach, czy też doświadczonego wieloletniego praktyka z olbrzymim doświadczeniem. Jasne jest, że doświadczenie szczególnie w medycynie jest bezsprzecznie bardzo istotne. Najdziwniejszą jednak sprawą jest fakt, że NFZ zakontraktował 4 nowych usługodawców w tej dziedzinie na naszym terenie. Bez doświadczenia!


 Pokój dwu - osobowy
Po trzecie siostry nie chcą sprzedawać Ośrodka.
Są takie osoby, które mówią, że przecież jeśli Ośrodek przestanie funkcjonować, to i tak budynek będzie musiał być zagospodarowany. Pewnie i tak tylko kiedy. W kryzysie trudno jest zmienić profil swojej działalności, a jeśli już to nie z dnia na dzień. Poza tym czy nie szkoda byłoby wieloletniego doświadczenia ludzi i całego wyposażenia. Czy jeśli ta działalność była prowadzona dobrze i pomagano tutaj skutecznie ludziom, to czy tak nie powinno zostać?

Dlaczego istnienie ORiO jest tak ważne dla Wlenia? Dla większości mieszkańców odpowiedź jest jasna. W Ośrodku od momentu jego powstania w 1998 roku leczyło się 14 500 osób. Oznacza to, że w sklepach, pizzerii i innych punktach usługowych ludzie ci pozostawili  około 3 mln zł. Dla Wlenia to olbrzymi zastrzyk. ORiO jest największym pracodawcą nie finansowanym z budżetu Gminy. Nie tylko pracuje tam 61 osób, ale także z tego zakładu pracy odprowadzane są podatki do gminy. Jeśli przestanie istnieć Ośrodek, Wleń znowu zbiednieje.
 Jeśli te 61 osób straci prace to odczują to wszyscy, ponieważ 61 rodzin będzie miało problem z utrzymaniem, a co za tym idzie skutki tej sytuacji dotkną około 200 członków  rodzin, czyli 10% mieszkańców Wlenia. Część z nich trafi pod opiekę MGOPS, który już dzisiaj ma problemy z pomocą wielu osobom.

No i na koniec ORiO Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek to jedyne okienko Wlenia na świat i doskonały sposób promocji. Nie ma innej instytucji we Wleniu, dzięki, której do naszego miasteczka przyjeżdżałoby więcej gości. Wiem, że wielu z Was powie, że ta promocja jest bezskuteczna, bo Wleń jest zaniedbany i niewiele może dzisiaj zaproponować gościom. To prawda, ale mam nadzieję, że to się zmieni.

W związku z tym, niezależnie czy jesteś wierzący, czy nie, czy pracujesz, czy nie, czy masz poglądy lewicowe, czy prawicowe, czy lubisz Siostry czy nie to i tak w Twoim interesie leży utrzymanie działalności tego ośrodka.

Artur Zych

Stołówka


"Łazienki" wanna do masażu


Komentarze
Skorpion dnia stycznia 23 2013 21:24:27
Panie Arturze czy posiada Pan pełnomocnictwo do reprezentowania Sióstr Elżbietanek?
Jeśli nie - to samo władza Pana w tej sprawie jest naprawdę żenująca.
. dnia stycznia 23 2013 21:26:45
Załamałem się. Czy to znaczy,że jako mieszkaniec Wlenia nie będę mieć od teraz żadnych priorytetów,żniżek,ulg,i innych preferencji z których dotychczas wszyscy korzystaliśmy?!Ło matko.Jakże teraz sobie damy radę?Strach i trwoga... .
Balcerek dnia stycznia 23 2013 21:39:38
No i na koniec ORiO Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek to jedyne okienko Wlenia na świat i doskonały sposób promocji. Nie ma innej instytucji we Wleniu, dzięki, której do naszego miasteczka przyjeżdżałoby więcej gości.
Eno. Są. TVN tu gości czasem, a to już cały kraj widzi, więc nie pis pan dyrdymałów.
niki dnia stycznia 24 2013 08:40:06
Skorpion nie pisz głupot. Jak ktoś się stara pomóc, to tak bardzo to ciebie boli? A co sam zrobiłeś, żeby innym wytykać? Siedzisz na zadku przed kompem i tylko krytykujesz! Bez sensu, dzięki takim jak ty Wleń to ruina. Dalej głosuj na świetlicowego. Powodzenia!
Artur Zych dnia stycznia 24 2013 08:48:10
O moich działaniach nie będę pisał i tłumaczył się osobom nie podpisanym z imienia i nazwiska. Taka "odwaga" krytykowania kogokolwiek za to, że ma chęć i siłę pomagać jest wyjątkowo szczytna.
Nie chodzi tu o władzę, tylko o pomysł i sposób. Chciałbym także zauważyć, to do tych drwiących, że utrata pracy może i ich dotknąć i zapewne wtedy chcieliby, żeby ktoś im pomógł. Proszę zostawić kpinę i cynizm, a pomyśleć o innych, to może ktoś kiedyś pomyśli także o tobie i wyciągnie rękę. Jeśli ktoś ma odwagę podać imię i nazwisko to chętnie podyskutuję. Z tchórzami nie będę polemizował.
Taki-tam dnia stycznia 24 2013 11:29:06
Skorpion i Balcerek_do jakiego gatunku sie zaliczacie? Miejcie odwage sie ujawnić ! W okresie wojmy Polsko-Polskiej też była grupa dziennikarzy typu URBAN.Był on specjalistą od propagandy-wielu określa ten typ jako propaganda skundlonych.Czyżby tylko na to Was stać?
Wilma dnia stycznia 24 2013 12:52:25
Ciekawe, czy jakiś wpływ brak kontraktu maja skargi kuracjuszy? Bo że były liczne, to wiem. Dotyczyły np. konieczności przyjazdu (nawet z bardzo odległych miejscowości) na tzw. konsultacje przed zakwalifikowaniem na pobyt. Konsultacje te polegały na obejrzeniu kuracjusza in spe i jego "papierów", które przecież i tak mogły być do wglądu - bez fatygowania ludzi. Poza tym - jaka jest oferta pozalecznicza Ośrodka? Wbrew pozorom, jest to bardzo ważne. Brud i nędza panujące we Wleniu też wizerunku ośrodka nie poprawiają.
gosc dnia stycznia 24 2013 14:17:35
Takie jest zycie,jeden maly blad i niewinni ludziezaplaca wysoka cene.Wspolczuje pracowniom,wstep do nowego roku do najlepszych nie nalezy.Trzymam kciukichoc juz wszystko zdaje sie przesadzone
Skorpion dnia stycznia 24 2013 16:59:00
A nad czym tu chcesz Pan polemizować.
Wszyscy mieszkańcy Gminy i nawet małe dzieci, wiedza o tym, że zamkniecie Sanatorium to katastrofa dla Wlenia.
Tylko przy tej okazji nikt z siebie nie robi bohatera.
Ania dnia stycznia 24 2013 17:47:54
Straszne jest to co się dzieje z naszym miasteczkiem :(
i tak zagłosuję na kobietę dnia stycznia 24 2013 19:03:25
no, ale wybory się zbliżają i trzeba się jakoś wyróżnić....
demokrata dnia stycznia 24 2013 21:05:56
mamy demokracje i mozesz glosowac na kogo chcesz tylk co z tego jak większosc zaglosuje na naszego pana burmistrza trzymam kciuki za kolejny sukces pana Bohdana
ciekawa dnia stycznia 24 2013 21:42:59
"trzymam kciuki za kolejny sukces pana Bohdana"
demokrata czy nacjonalista?
Aga dnia stycznia 24 2013 22:46:07
Pan Bogdan to już nie powinien startować ,,,My nie chcemy już takiego Burmistrza ..Prosimy,,,Ja już nie chcę się wstydzić za to ,że miasto jest tak tragicznie brudne,,mieszkamy jak u cyganów na podwórku...PORAŻKA...
objawiony dnia stycznia 24 2013 22:49:34
Miasto podzieli los PGR-ów, a ludzie wyginą niczym mamuty.
Trzymam kciuki niczym Adamek na wypadek jego sukcesu.
Fidel Castro też w końcu ustąpił
, może już czas i na naszego Łukaszenkę?
Kat dnia stycznia 25 2013 01:56:40
bez jaj ,Łukaszenka to ma chociaż charakter ,a ten tu to mydłek...brak zdania,wizji,polotu.....
tylda dnia stycznia 25 2013 09:16:56
Skorpion to ty durny bucu robisz z siebie bohatera. Krytykujesz, a sam nic nie robisz. Pewno jesteś ze stajni świetlicowego. Daj spokój. Szkoda dla ciebie miejsca na forum. Idź lepiej kupy na rynku zbierać, to może słupki popularności mu urosną.
*** dnia stycznia 25 2013 09:20:59
Wilma!
Nie zgadzam się z tobą. Widziałam ośrodek, leczyłam się tam. To co piszesz to bzdura. Pewno, że są drobne minusy, ale mnie ci ludzie pomogli. Ale brudu tam nie było. Popatrz na załączone zdjęcia, o jakiej nędzy piszesz? Wstydź się!
mania dnia stycznia 25 2013 09:23:36
Nie chcę Mościckiego! Nie dotrzymał obietnic. Kłamał jak z nut na debacie. Gmina podupada. Wstyd przyznawać się do tego, że zyje się we Wleniu. Młodzi uciekają na potęgę. Niestety to wina Mościckiego, Fludra i pozostałych rzadzących!
pseudodemokrata dnia stycznia 25 2013 09:28:34
To już koniec rządów Mościa. Ludziom obciął w zimie ogrzewanie, nie zareagował właściwie na arsen w wodzie w Bystrzycy, robi tylko dobre miny, ale nawet nie gada dobrze. Ciekawe jak wygląda przestrzeganie prawa w gminie? Dobra kontrola kompleksowa pewno pokazałaby jak to wygląda. Ileż można to tolerować?
oki dnia stycznia 25 2013 09:31:31
A może zbawca Wlenia z zamku pomoże? Ma już polskie obywatelstwo? Jakoś zniknął z forum ze swoimi dobrymi radami. Już nie powtarza o bzdur o profesjonalnym burmistrzu? Panie, wyjaśnij mi na czym polega profesjonalizm burmistrza?
pipi dnia stycznia 25 2013 10:02:49
Panie Arturze, w gminie Wleń jest wiele więcej okienek na Świat, które łącznie goszczą o wiele więcej ludzi, z całego Świata; zdrowych i radosnych ludzi.
do oki dnia stycznia 25 2013 11:32:58
oczywiście, że ma już polskie obywatelstwo, nawet Łukasz już się zowie
gosc dnia stycznia 25 2013 12:01:13
Czytajac te komentarze nie sposob zauwazyc ze ludzie naprawde maja dosc wszystkiego i chca zmian.Tez nie jestem za tym zeby swoje poparcie budowac na propagandzie nie podoba mi sie to zwlaszcza ze sa to tylko slowa,listy,podpisy i nic wiecej ,sprawa sanatoriu wydaje sie przegrana i tu nie podpis adlatego nikt inny sie w to nie angazuje bo wie ze to nic nie da.Niestety za niekompetencje zaplaca pracownicy ktorzy dobrze wykonujac swoja prace zostali ukarani czyjims bledem.Mam tylko nadzieje ze podczas wyborow kazdy zaglosuje zgodnie ze swoim sumieniem .Moze czas odprawic zadufanych,zimnych facetow na bok i dac szanse kobiecie.
do gość dnia stycznia 25 2013 17:11:43
Jedną gwiazdę mamy już w GOKU! przed drugą w Urzędzie uchowaj Panie Boże!!
!!!!!! dnia stycznia 25 2013 17:20:03
KOLEJNYM GWIAZDOM W GMINIE MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!
Skorpion do tyldy. dnia stycznia 25 2013 18:40:24
I co z tego, że jestem ze stajni świetlicowego.
O nasze słupki popularności się nie martw.
I tak w następnych wyborach wygra Nasz Kandydat.
Sto lat dla sekretarza .
Niech Żyje !!! Niech Żyje !!! Niech Żyje !!!
A na forum jest dla każdego miejsce.
A dla sympatyków Kobiet odpowiem krótko.
Nie czas na zmiany.
Gmina się rozwija i nie grozi jej bankructwo.
. dnia stycznia 25 2013 22:16:55
Hie,hie... chyba chopie wodę wysokouzdatnioną spożywasz ze żródła "Arsen Lupin IV":).
. dnia stycznia 25 2013 22:19:49
[urlhttp://biznes.onet.pl/czarny-dzien-dla-szwajcarii-przez-polske,18491,5404407,1,news-detal][/url] Przy okazji... w Swajcarii to już by groziło powstaniem.Albo wojną może nawet... .
Wilma dnia stycznia 26 2013 01:21:33
*** dnia styczeń 25 2013 09:20:59
Wilma!
Nie zgadzam się z tobą. Widziałam ośrodek, leczyłam się tam. To co piszesz to bzdura. Pewno, że są drobne minusy, ale mnie ci ludzie pomogli. Ale brudu tam nie było. Popatrz na załączone zdjęcia, o jakiej nędzy piszesz? Wstydź się!


Nie pisałam o brudzie i nędzy w sanatorium, tylko o tym, co widzą ludzie po wyjściu z budynku sanatorium. Bo przecież nie mogą całej doby spędzać w budynku, prawda? Szczególnie, że jakiejś oszałamiającej oferty pozaleczniczej sanatorium dla swoich gości, z tego co wiem, nie ma. Nabożeństwa nie każdemu wystarczają; są tacy, którzy chcieliby miło i pożytecznie spędzić czas po zabiegach. Spacer po miasteczku to dla niektórych ekstremalne przeżycie, urozmaicone widokami naszej żulii (jedyna atrakcja?).
gosc do skorpion dnia stycznia 26 2013 20:58:30
hehehhehe nie czas na zmiany a na co ?Nie grozi bankructwo no pewnie ze nie do póki dają kredyty to nie hahahahah.Co za zagorzały zwolennik obrazu nedzy a może Ty w urzedzie pracujesz ze tak chwalisz,masz pojecie ze nauczycielom dopiero Zus za listopad gmina zapłaciła,ludziom ogrzewanie odłaczaja a ty mowisz ze jest super,hipokryta z ciebie albo lizy dupa hahahha,miłego wieczorku
Hehe dnia stycznia 27 2013 13:02:26
Wilma powiem jedno. Jak się nie zna sytuacji działania sanatorium to się nie wypowiadaj. Po pierwsze jest taka ilość chętnych, że najpier zainteresowani wysyłają skierowania i czekają na termin. Po drugie nie ma czegoś takiego jak badanie wstępne do zarejestrowania :/
Jest tylko badanie przed przyjęciem i chyba NORMALNE jest, że jeśli pacjent ma problemy zdrowotne które nie pozwalają mu na zabiegi to nie ma o czym mówić o zasadności jego pobytu.
Poza tym idiotyczne i nie odpowiedzialne jest mówić, o brudzie gdzie sprzęt jest często sprawdzany przez sanepid i inne instytucję.
czytająca dnia stycznia 27 2013 18:06:01
...to chyba plaga dzisiejszych czasów...nieumiejętność czytania ze zrozumieniem...
gosc dnia stycznia 27 2013 20:40:10
a co tu rozumiec,ktos spieprzył sprawe,ludzie stracą prace,kasy nie ma,syf sie robi co tu jeszcze rozumieć,lipa
wlenianka dnia stycznia 28 2013 09:25:42
mam nadzieje że nowe wybory we wleniu zmienia sytuację we Wleniu.Ludzie obudźcie sie i zmieńmy burmistrza.Wleń upada! popada w coraz to większą ruine i nędze.dajmy szanse komuś kto zrobi w końcu coś dla tego miasteczka.bo z całym szacunkiem dla pana M.ale nie zrobił pan przez 8 lat kompletnie nic dla Wlenia.
gość dnia stycznia 28 2013 09:31:07
ja tam bym dała szanse panu Arturowi.przynajmniej sprawia wrażenie że coś chce dla wlenia zrobić.może i większość to obiecanki cacanki ale pan M.to z góry mówił ze nic nie zrobi dla naszego miasteczka i jeszcze wygral wybory.nie ważne czy pis czy po byle by ktoś zrobił coś dla tego miasteczka.
ania dnia stycznia 28 2013 09:32:41
pamiętam czasy jak komunalka prężnie dzialala a teraz to ...masakra jak wszystko tu popada w nędze.
wlenianka dnia stycznia 28 2013 09:37:56
chciałabym by burmistrzem zostal ktoś komu naprawde wleń leży na sercu i chciałby cos dla niego zrobić.a nie tylko by wziąć wyplate i przebimbać 4 lata.przeciez nie brakuje tu ludzi ani mądrych,ani chcących coś zrobić.to dlaczego tak sie dzieje?bezsilność...a przeciez wszystko zależy od naszych glosów.
ania dnia stycznia 28 2013 09:48:51
pamiętam jak pan F.starał sie w wyborach.wszyscy mysleli że młody to cos zadziała ,sama głos oddałam na niego.a okazał sie jedną wielką pomyłką,juz dawno jego kariera polityczna we wleniu powinna sie zakończyc.
Pomarańczowa dnia stycznia 28 2013 10:08:05
To nie prawda że bogdan nie składał obietnic dla Wlenia. Przed wyborami bardzo dużo obiecywał. Co zrobił wszyscy sami widzą. A artur też już pokazał na co go stać z niego taka opozycja jak z koziej ... Jak mu dzisiaj brak pomysłu i zapału do pracy to po wyborach będzie jeszcze gorzej. Dla tego miasteczka potrzebny jest taki ktoś kto ma pomysły i wiedzę jak je zrealizować oraz wolę do ciężkiej pracy nie piszcie więcej o żadnych Arturach i kochajcie burmistrza swego bo możecie mieć
ania dnia stycznia 28 2013 10:28:21
pomarańczowa pAN M.jest druga kadencję i przez te lata wleń doprowadził do ruiny.gorszego burmistrza nie było w historii miasta chyba.
gość dnia stycznia 28 2013 10:39:51
ty pomarańczowa to chyba z wlenia nie jesteś skoro piszesz kochajcie burmistrza...rozpacz jak patrzy się na to miasteczko a pan M.druga kadencję rządzi i co?przez tyle lat to wiele można było zdziałac.a tu chęci,pomysłow,wiedzy i woli do pracy brak...
bary dnia stycznia 28 2013 10:41:45
ale nie krytykujcie pana Artura bo tak naprawde nie byl burmistrzem i nie miał szansy si ę wykazać.może warto więc mu ją dać.a nóż okaże sie czarnym koniem wlenia
bywalec zakaźnego dnia stycznia 28 2013 11:17:06
Ja też nie byłem jeszcze bu7rmistrzem to może dajcie mi szanse
baghera2004 dnia stycznia 28 2013 12:41:26
Istne Wilkowyje.
kre-ska dnia stycznia 28 2013 14:42:36
a pan Artur to chyba ma teraz inne zajęcie i mieszka w innej gminie, więc dajcie mu spokój
* dnia stycznia 28 2013 14:49:30
no właśnie zostawcie człowieka w spokoju niech mu się nie czka bez powodu
men dnia stycznia 29 2013 08:38:16
A ja stawiam na Zycha. Jak widać jest całym sercem za Wleniem, stara się, miał pomysły jak zmienić Wleń, tylko chcieliście "profesjonalistę" i go macie. Czyli smród, brud i ubóstwo. Zmiany są konieczne, a dziadów gonić! Wleń trzeba przewietrzyć!
kasienka dnia stycznia 29 2013 09:33:43
i ja bym mu szanse dała:)
do man dnia stycznia 29 2013 09:42:17
Zgadzam się! Czas zrobić przeciąg we Wleniu. Czas na zmiany! Pan AZ niech startuje w swoim mieście a we Wleniu niech rządzeniem zajmą się ludzie którzy na co dzień ciężko pracują dla tego miasta A nie twarze z plakatu
Wilma dnia stycznia 29 2013 22:59:34
Po drugie nie ma czegoś takiego jak badanie wstępne do zarejestrowania :/


Wzywano ludzi przed przyjęciem do sanatorium na rozmowę kwalifikacyjną, czy jak tam ja zwano. I proszę mi nie mówić, że to nieprawda - miała tak moja kuzynka , poza tym wielokrotnie rozmawiałam z ludźmi, którzy również tak zostali potraktowani. Nie mam zwyczaju zmyślać.

Po pierwsze jest taka ilość chętnych, że najpier zainteresowani wysyłają skierowania i czekają na termin.


Jak wszędzie, Tyle, że trzeba posłuchać co ludzie mówią, jak już przyjadą. I co wybierają, kiedy mają wybór.

Jest tylko badanie przed przyjęciem i chyba NORMALNE jest, że jeśli pacjent ma problemy zdrowotne które nie pozwalają mu na zabiegi to nie ma o czym mówić o zasadności jego pobytu.

O "zasadności pobytu" decyzja zapada podczas typowania uzdrowiska - sanatoria mają swoje profile. Nikt nie kieruje zawałowca tam, gdzie się rehabilituje cukrzyków, a reumatyka nie wysyła do sanatorium wyspecjalizowanego we wspomaganiu leczenia chorób kobiecych.
Poza tym idiotyczne i nie odpowiedzialne jest mówić, o brudzie gdzie sprzęt jest często sprawdzany przez sanepid i inne instytucję.

Proponuję czytać ze zrozumieniem. Tyle razy, ile trzeba. Pisałam o brudzie, który przyjezdni widzą po wyjściu z sanatorium. Z tego, co wiem, w sanatorium wprawdzie cudów żadnych nie ma, ale normy są zachowane.
gość dnia stycznia 30 2013 07:54:13
szczerze to pacjenci narzekaja ale na brud we wleniu i zaniedbanie wlenia oraz na ceny w naszych sklepach.często mowią że mamy złych gospodarzy we wleniu bo to miasteczko zaniedbane.
hm dnia stycznia 30 2013 07:55:22
ciekawy jestem kogo widzielibyście na stanowisku burmistrza? tylko o panu M.nie chce słyszeć
Luku wróć dnia stycznia 30 2013 11:36:35
ja bym widział łukasza z zamku lenno, obywatelstwo polskie już ma
zaniepokojony dnia stycznia 30 2013 13:43:40
do Wilmy .Nie siej nieprawdy , orio nie jest uzdrowiskiem i skierowanie pacjent dostaje od specjalisty niejednokrotnie na życzenie pacjenta, poniewarz pobyt w oddziale rehabilitacyjnym takim jak był we Wleniu jest bezpłatny.Do uzdrowisk kieruje lekarz pierwszego kontaktu i te skierowania składa się do NFZ i to NFZ rozdziela według schorzenia.Więc nie podawaj złych informacji jak się nie znasz.A ostrzegasz innych o czytaniu ze zrozumieniem, nie wstyd ci.
zaniepokojony dnia stycznia 30 2013 13:48:10
A jeszcze żeby uszczelnić informaję, to pacjenci starający się o pobyt w takich oddziałach utajniają przed lekarzami swoje schorzenia po to żeby za darmo posiedzieć w dobrych warunkach. Taka jest prawda niestety. Jeżdżą za darmo po wszystkich ośrodkach w okolicy, a tym co na prawdę potrzeba to nie ma dla nich miejsca. Taka jest niestety prawda.
ada dnia lutego 05 2013 09:09:59
pan lukaszn z lenno zamku zatrudnia na czarno za najmniejszą kase a ty go widzisz jako burmistrza?kpina.
iiiuwrmzm dnia maja 30 2014 13:41:37
WSkRHV <a ***="http://ntnckkltenta.com/">ntnckkltenta</a>, aawutsfsliwx, [link=http://znjlpjyloynt.com/]znjlpjyloynt[/link], http://yswbplbegcve.com/
Sopmdsid dnia czerwca 05 2014 14:51:29
ephraim free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody OSP
Zawody OSP
Powiatowe zawody OSP


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906100 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.