wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Catering w szkole i "wirtualne" pieniądze to część tematów omówionych na ostatniej sesji rady miasta.
MiejskieW poniedziałek 10. grudnia odbyła się sesja rady miasta. Najważniejszym punktem obrad, budzącym największe emocje, miało być podjęcie uchwały określającej wysokość opłat za wywóz nieczystości. Jednak ze względu na informację o poprawce do wchodzącej w życie ustawy, podjęcie uchwały zostało przesunięte na następne posiedzenie rady. Jeżeli poprawka zostanie uchwalona, będzie dopuszczała możliwość różnicowania stawek za wywóz śmieci.

Burmistrz Bogdan Mościcki w informacji o działalności między sesjami poinformował radnych o spotkaniu z pracownikami OKSiT. „Usłyszeliśmy (z panią skarbnik) sugestie o lepszym dofinansowaniu naszego OKSiT- u ze względu na niewielkie pobory, które faktycznie pracownicy osiągają”

Spora część wystąpienia burmistrza została poświęcona sprawie arsenu w ujęciu wody w Bystrzycy „Wystąpiła panika” mówił  Mnóstwo  mediów się tym zainteresowało” (pierwsze o tym fakcie informowało wleninfo. Po nas między innymi Polskie Radio Wrocław i Nowiny Jeleniogórskie) „No wiadomo sensacja musi być, co to za informacja jeżeli nie ma sensacji” (…) „Teraz sytuacja jest już opanowana. Woda jest doprowadzona ze starych
(powierzchniowych) ujęć wodnych i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy” (…).

Burmistrz oznajmił, również że:
„Został zakończony kolejny etap remontu zamku wleńskiego”
oraz „Została podpisana umowa na dofinansowanie remontu dachu na ratuszu.

Starosta lwówecki zwrócił się do władz gminy Wleń o dofinansowanie remontów dwóch dróg powiatowych uszkodzonych w trakcie lipcowych ulew. Chodzi o drogę z Łupek do Kleczy i drogę z Nielestna do Czernicy. Burmistrz nie zadeklarował partycypacji w kosztach. Wobec stanowiska Bogdana Mościckiego powiat najprawdopodobniej zrezygnuje ze środków przyznanych na ich remont przez Wojewodę.

Oryginalny sposób znalezienia pieniędzy zaproponował radny Marek Koczarski: „A gdyby tak zwiększyć deficyt w budżecie, czyli  wartość przedszkola które mamy sprzedać  i te pieniążki przeznaczyć na drogi? To są pieniądze wirtualne, a i tak mamy dziurę w budżecie to możemy ją powiększyć” „ I na ulicę Chopina wystarczy”, mówił nawiązując do wypowiedzi pani Skarbnik, w trakcie której przyznała, że wartość sprzedaży budynku przedszkola została ustalona tak żeby budżet się „domknął”.

W sprawie sprzedaży budynku i przeniesienia przedszkola do Zespołu Szkół głos zabrał burmistrz Bogdan Mościcki – "Rozmawiałem z rodzicami i myślę, że nawet bez budowy stołówki warto było by w tej chwili przenieść przedszkole, bo nie musi być kuchnia. W wielu miejscach, szkołach, szpitalach korzystają  z innego sposobu zaopatrzenia w żywność. To wcale, nie znaczy że musi funkcjonować kuchnia od już. Catering jest normalną rzeczą, która funkcjonuje w wielu wielu jednostkach."

Zdanie burmistrza nie do końca podzielił dyrektor zespołu szkół Wiesław Gierczyk „Nie jest tak do końca możliwe z tym cateringiem, bo gdybyśmy zdecydowali się wprowadzić przedszkole do szkoły należało by rozwiązać problem żywienia (…) zależało by nam, żeby szybko można było to zrealizować, na pewno ten catering będzie budził opór. (…)."
Burmistrz Bogdan Mościcki – stwierdził że budowa takiego obiektu wymaga projektu, pozwolenia na budowę „To może się przeciągnąć i trwać nawet rok” mówił. Dodał również, że nie ma możliwości pozyskania środków zewnętrznych na taką inwestycję.

Kolejna sesja rady miasta i gminy odbędzie się jeszcze przed końcem roku.
 
A.Jaśkiewicz
Komentarze
czytająca dnia grudnia 17 2012 23:34:34
...zapytajcie o catering w tych jednostkach...w których już jest...zgroza..jeść się tego nie da..a Wy chcecie nasze dzieci tym karmić?
dajcie spokojnie rządzić dnia grudnia 18 2012 07:34:19
przecież na terenie gminy Wleń nie występowały nigdy żadne zniszczenia dróg spowodowane powodziami, podtopieniami, czy ulewnymi deszczami, więc co ten starosta sie czepia i każe się dokładać do jakichś remontów dróg? Chyba burmistrz zna lepiej sytuację naszej gminy
laska dnia grudnia 18 2012 07:56:01
A pani radna ze strzyżowca znów opuszcza rade nieładnie nieładnie
niki dnia grudnia 18 2012 08:43:47
Te ich spotkania towarzyskie są bez sensu. Po co biorą te diety? Po to żeby pokiwać główką i raz w czasie kadencji się odezwać? Proponuję oszczędność polegającą na tym, że wysokość ich diety uzależnimy od ilości słów, które wypowiadają z sensem. Może jeden Koczarski zarobi na siebie. Burmistrz musiał by dopłacić za tą bzdurną paplaninę. Ale za to każdy chciałby coś mądrego powiedzieć. I jak ciekawie by było!
blok dnia grudnia 18 2012 10:18:13
zgadzam sie z niki. A catering nie byl by zlym pomyslem, i mozliwe ze tanszym, nie jest powiedziane ze jedzenie byloby niedobre, warto sie nad tym zastanowic
bajo dnia grudnia 18 2012 13:41:48
a może w goku otworzyć kuchnię i katering może by zarabiał na nas a nie dawać zarabiać obcym , chyba działacie na szkodę gminy a to już jest prokurator
gość dnia grudnia 18 2012 13:43:19
Oczywista sprawą jest to ze katering jest tańszy,nie trzeba utrzymywać kucharek,i generowac kosztów z tym zwiazanych.Po drugie dziwi mnie bardzo ze znajdują się pieniądze na remonty jakiś zamków,remonty dachow a nie ma na remont drogi jednej czy drugiej.Jeżeli chodzi o pensje dla pracowników Oksir,hallo a niech burmistrz obetnie pani dyrektor i da pracownikom.Koniec opiepszania sie niech rusza głowa i zaczna zarabiac na siebie a nie tylko daj i daj.
A tak na marginesie kasa gminy pusta a brzuchy naszych radnych rosna hahahhaha jak widać na załączonym obrazku
xyz dnia grudnia 18 2012 14:51:21
A co ze szkola w Pilchowicach? Czy przypadkiem liczba dzieci w przyszłym roku znowu nie spadnie? A co z administracją? Po co tam "kierownik" i "sekretarka"?!! czy to nie dodatkowe koszty?
madzia dnia grudnia 18 2012 20:08:41
kiedy będzie ta wystawa ptactwa ozdobnego
easy dnia grudnia 18 2012 21:34:37
Burmistrz oznajmił, również że:
"Została podpisana umowa na dofinansowanie remontu dachu na ratuszu."
I słusznie !
Na pierwszy rzut oka widać,
że jest nierówno pod kopułą !
:)
liber21 dnia grudnia 19 2012 07:03:47
już widzę cały podstęp w działaniach naszej władzy.pewnie nasz polski belg chce kupić budynek przedszkolny ,odrestaurować i zrobić super kurort dla bogatych.a co z naszymi dziećmi?pewnie że lepiej jest wszystko sprywatyzować i zostawić nas na lodzie.A pan Koczarski chyba zapomniał że ma dzieci skoro wyskakuje z takim pomysłem.brawo
Taki -tam dnia grudnia 19 2012 09:39:34
Mnóstwo żali i pretensji do ludzi których oceniliście jako przodujaca inteligencja i którzy mieli dbać o dobro wspólne. Tacy ,zdecydowaną większością zostali wybrani.Można się spytać ilu z was głosowało z przekonania,ilu za kieliszek chleba,a ile bo to "inteligenci z wlenia"Komedia Sami-Swoi to-czy tragedia?
easy do Taki-tam dnia grudnia 19 2012 11:56:45
Osobiście nie głosowałem na żadnego/żadną z osób, które obecnie powiedzmy - rządzą!
Na tych na których głosowałem, nie przeszli :(
Nie miej nie rozumie twojego komentarza.
Czy twoim zdaniem wyborcy w trakcie trwania kadencji nie mają już prawa do krytyki poczynań swoich czy nieswoich kandydatów ?
*** dnia grudnia 19 2012 18:46:49
W Pilchowicach szkoła ma kuchnię , niech gotuje dla Wlenia.
lucky dnia grudnia 19 2012 19:09:21
kierowcę lubiącego jeździć służbówką mamy więc po sprawie
zachowa się szkołę w Pilchowicach żeby mogła gotować dla Wlenia i zaoszczędzi się na kucharkach we wleniu
ala dnia grudnia 20 2012 23:52:41
To nie takie proste, na to muszą się zgodzić radni z Pilchowic,Czapski i moherowy beret.Tylko jak to się odezwać na sesji.
liber21 dnia grudnia 22 2012 05:01:28
Trzeba chęci ludzie chęci!!!!!!
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936382 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.