wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Agonia kotłowni w cieniu umowy ważnej do kwietnia 2013 roku
MiejskieNadal powraca niezwykle kontrowersyjna sprawa wyłączenia kotłowni na ulicy Kościuszki. Tym razem stało się tak za sprawą jednego z mieszkańców tej ulicy, który przekazał nam kopię umowy na dostawę energii cieplne, którą zawarł 1 maja 2008 roku. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że umowa obowiązuje do 30 kwietnia 2013 roku. Co więcej KZOM zobowiązuje się w niej do utrzymania ceny 3,52 zł za ogrzanie 1m2 powierzchni mieszkania. Wysokość zaliczek, zgodnie z treścią, powinna być ustalana poprzez uchwałę rady miasta, a KZOM, aby utrzymać wyżej wymienioną cenę, zobowiązywał się w do modernizacji kotłowni na własny koszt.

Na sesji 10 grudnia radny Marek Koczarski zadał pytanie o możliwe skutki finansowe dla gminy, w momencie niewywiązania się z postanowień tej umowy przez KZOM.

Radca prawny pan Sławomir Słomsk
i – Myślę, że w tej sytuacji jaka jest te osoby które nie zorganizują sobie ogrzewania we własnym zakresie nie zostaną w jakiś sposób radykalnie odcięte od tego ogrzewania. Tylko muszą liczyć się z kosztami. Cena 3,52 zł jest to cena zaliczki natomiast rozliczenie następuje później. Nie wyobrażam sobie sytuacji takiej, że ktoś odciął ogrzewanie mieszkańcom. Tylko ci mieszkańcy którzy zostaną z ogrzewaniem z kotłowni muszą liczyć się z kosztami.

Pan Marek Koczarski - Czy mogą być z tego jakieś negatywne skutki dla gminy?

Burmistrz Bogdan Mościcki  – Nie wiem. Jeżeli pójdą do sądu to sąd to rozstrzygnie.
Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna KotołowskaKażdy ma prawo (iść do sądu)!
Radca prawny pan Sławomir Słomski – Jeżeli poniosą koszty wyższe niż te zaoferowane przez gminę, to będą żądali odszkodowania. Może się okazać że koszty będą niższe niż gmina mogła im zaoferować.

W trakcie wymiany zdań między burmistrzem a radnym Koczarskim głos zabrał pan Stanisław Kwolik, który stwierdził, że umowa była zawierana na próbę! Niestety nie zdołał sprecyzować na czym miała polegać próba.

Burmistrz Bogdan Mościcki po raz kolejny uzasadniał decyzję o wyłączeniu kotłowni względami ekonomicznymi - wysokimi cenami oleju i odłączeniem się od sieci kolejnych wspólnot.

Problemy z miejską kotłownią pojawiły się wraz ze wzrostem cen oleju opałowego i trwały co najmniej kilkanaście lat. W tym czasie władze gminy - radni kolejnych kadencji - zrobili bardzo niewiele, aby obniżyć koszty ogrzewania. Apogeum niezadowolenia mieszkańców z takiego stanu rzeczy nastąpiło w 2009 roku. Jeszcze trzy lata trwała jej agonia kiedy od sieci nie odłączali się już tylko pojedynczy mieszkańcy, ale całe wspólnoty. Doprowadziło to do sytuacji, w której cena ogrzewania przekroczyła granice zdrowego rozsądku. Dzisiaj każda podjęta decyzja będzie zła. Piecyki na naftę które KZOM zakupiło mieszkańcom ostatniej wspólnoty podłączonej do kotłowni są rozwiązaniem doraźnym, niezwykle kosztownym, a w niewielkim stopniu rozwiązującym problem. Przesuwają go jedynie w bliżej nieokreśloną przyszłość. Tak, że zapewne jeszcze niejeden raz będziemy mieli okazję poruszać tą sprawę na wleninfo.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


Komentarze
* dnia grudnia 12 2012 22:21:14
Panie burmistrzu Mościcki oraz szanowna pani Przewodnicząca Rady Katarzyno Kotołowska trochę więcej pokory i szacunku do przepisów i tych ludzi którzy mają zostać bez ogrzewania.
Sami państwo chyba nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. Jeśli tylko pojawią się mieszkańcy ul. Kościuszki bez ogrzewania to pomogę w sporządzeniu zbiorowego pozwu do Sądu i wówczas będziecie państwo mieli możliwość udowadniania waszej racji.
Nawet Rada Miasta i Gminy Wleń nie rozumie własnych uchwał gdyż jak wyżej pisze w § 7 pkt 1,4 jest jasno i wyraźnie napisane do kiedy umowa obowiązuje strony i kto ma doprowadzić do modernizacji kotłowni. Trzeba wiedzieć nad czym się głosuje i jak jest zawarta umowa. Widocznie dla obecnej rady jest to zbyt trudne aby się zapoznać!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Art. 353 [1]. Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego.
taki tam dnia grudnia 13 2012 10:22:06
Władza to mój cel.Jeden Pan mówi otwarcie że jest jedynym dyktatorem w Europie-inny tak czyni w Polsce.Obaj potrzeby swoich wyborców mają głeboko w d...ie.Czy ten tak dramatyczny przykład wreszcie spowoduje odsuniecie tych ludzi od koryta?
zawias. dnia grudnia 13 2012 10:36:20
radny ,ktory wypowiada sie,"ze umowa zostala podpisana na probe''oslabil mnie calkowicie.Umowy sa wiazace i terminowe.Jak mozna sporzadzic umowe na probe,czy my zyjemy w panistwie prawa czy w jakiejs rebuplice bananowej.Jezeli sie nie znam na temacie,to nie zajmuje glosu w polemice na okreslony temat.
mała próba!! dnia grudnia 13 2012 11:01:57
Ładnie panie radny Kwolik. Cytat z wypowiedzi
"Stanisław Kwolik, który stwierdził, że umowa była zawierana na próbę! To jest żałosne jak taki człowiek zabiera głos skoro w umowie nie ma ani słowa na "PRÓBĘ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy na próbę wykonywane są różne prace prze pracowników KZOM? Jeśli tak to bardzo chętnie się z nimi zapoznam. W taki razie na próbę zabierzmy diety radnym?
. dnia grudnia 13 2012 11:05:41
Wybór burmistrza był też "tylko na próbę".
easy dnia grudnia 13 2012 16:08:15
Prawdziwy gospodarz oszczędności zaczyna od siebie.
Dobrym przykładem takich oszczędności byłoby zwolnienie zbędnych osób w Urzędzie Gminy. Skoro zajmujemy 39 miejsce w rankingu gmin to już jest wystarczający powód do takich zwolnień.
Po drugie jeżeli odłączamy ludzi od ogrzewania z powodów ekonomicznych to na pierwszym miejscu do takich odłączeń powinien być ratusz.
Koszty ogrzewania prądem elektrycznym są najwyższe z możliwych,
Prawa ekonomi powinny obejmować wszystkich!
Po trzecie - mamy kryzys, z uwagi na brak funduszy na jakiekolwiek nowe inwestycje, zaciągnięte długi, stałe planowe wydatki - nie ma już aż tyle pacy dla ludzi zatrudnionych w urzędzie gminy.
Księgowa śmiało mogłaby pracować na 1/8 etatu, radca prawny również, o roli sekretarza w gminie nawet nie nie wspomnę.
Obniżenie pensji pozostałym zatrudnionym w takich okolicznościach byłoby również bardzo zasadne i przez większość wyborców oczekiwane.
Dopiero po w/w zabiegach zarówno burmistrz jak i nasi radni mogliby z czystym sumieniem spojrzeć ludziom w oczy.
Takie jest moje skromne zdanie.
easy:) dnia grudnia 13 2012 16:29:56
Panie radny Kwolik !
Próby wytrzymałości istot żywych w skrajnie niskich temperaturach w krajach cywilizowanych przeprowadza się zazwyczaj najpierw na szczurach!

Nawet jeśli wychodzi to ciut drożej.
:)
WSTYD dnia grudnia 13 2012 16:32:00
A co na to radna Wójcik WSTYD
Sławek Osiecki dnia grudnia 13 2012 16:35:50
Z wypowiedzi widać, że ani burmistrz ani radni nie rozumieją, że oni są na służbie społeczeństwa. To oni powinni stworzyć godziwe warunki życia dla mieszkańców. Powiedzenie, że sąd ma rozstrzygać jest w mojej opinii przejawem korupcji, zepsucia władzy. A jak ci obywatelu się nie podoba to idź się z nimi sądź. Przypominam, że radca prawny bierze pieniądze z gminy i jako urzędnik państwowy jest też na służbie społeczeństwa - powinien doradzać jak najlepiej prawnie rozwiązać ten problem z korzyścią dla mieszkańców a nie być prywatnym adwokatem burmistrza! Podobnie jak w sprawie Tarczynki.
- Dlaczego wysyłacie wojewodzie nieczytelne dokumenty?
- Wysyłamy takie dokumenty jakie mamy.
Pewnie to był świetny wybieg prawny. Ale czy to uczciwe? Czy to służy dobru społecznemu czy tylko elicie władzy?
Powtórzę tę parafrazę:
Pan burmistrz w gabinecie kiełbaskę smaczną pcha
Wesoły jest bo przecie wysoką pensję ma
A gdy mieszkaniec marnie w ubóstwie będzie gnił
On grubą forsę zgarnie i brzuch mu będzie tył.
podatnik dnia grudnia 13 2012 18:24:05
"Pan Marek Koczarski - Czy mogą być z tego jakieś negatywne skutki dla gminy?

Burmistrz Bogdan Mościcki r11; Nie wiem. Jeżeli pójdą do sądu to sąd to rozstrzygnie."

Jeżeli sąd rozstrzygnie na niekorzyść którejkolwiek ze stron to i tak koszty sadowe i ewentualne odszkodowania spadną na barki nas podatników.
Wynagrodzenia radnych i burmistrza nie ucierpią na tym ani złotówki.
Mieszkańcy natomiast ryzykują. Zapłacą bowiem koszty sądowe oraz koszty wynajęcia adwokatów itp. koszta z własnej kieszeni.

Tak to można rządzić !
owca dnia grudnia 13 2012 18:50:14
W wyborach na dobrego pasterza, wybraliśmy rzeźnika !
~ dnia grudnia 13 2012 19:54:28
Dobry pasterz goli wszystko do gołego.
uj dnia grudnia 13 2012 20:01:45
zgadzam się z easy
POGŁĘBIARKA dnia grudnia 13 2012 21:13:24
Po co w urzędzie miasta jest sekretarz?
Przecież macie Gołębiarkę, pełni podobną funkcję i jest tańsza !
mk dnia grudnia 13 2012 21:19:57
Kto glosował na tą Kotołowską czy,aby nie mieszkańcy DPSu?
niki dnia grudnia 14 2012 15:08:43
Gdyby we Wleniu zrobić badania, które miałyby wskazać jaki jest poziom dotrzymywania obietnic przez burmistrza pewno byłby super niski. Proponuję aby w komentarzach wypowiedzieć się na ten temat.
Sławek Osiecki dnia grudnia 14 2012 15:24:43
Czy te usta mogą kłamać? Chyba nie!
Czy on mógłby słowo złamać? Ależ gdzie!
Kiedś to zrozuniesz sama, to był błąd.
Czy te usta mogą kłamać? Ależ skąd!

Czy te usta mogą kłamać? Chyba nie!
Czy on mógłby słowo złamać? I te pe...
Gdy się farsa zmienia w dramat, nie gnaj w kąt.
Gdy nie dotrzymuje słowa - Pognaj stąd!
Redakcja dnia grudnia 14 2012 16:36:10
Zdjęcie otrzymane od czytelnika z zapytaniem co znajduje się we Wleniu przy ul. Szkolnej 1 ?
j08 dnia grudnia 14 2012 19:25:36
Widać że MGOK przeniesiono na ul.Szkolną 1,a na Chopina 2 co pozostało OKSiT ? Z tego wynika,że mamy dwa ośrodki kultury tylko ten na ul.Szkolnej trochę niekulturalny ;-))
gburmistrz dnia grudnia 14 2012 20:12:52
I znów zaplute karły reakcji dały znać o sobie. Przekształcenie KZOM w MGOK jest naszym planowym działaniem. Jest to pierwszy krok w przekształcaniu tej jednostki w cyrk. Z resztą niektórzy klienci już używają nowej nazwy. We Wleniu może nie będzie bogato ale będzie weselej.
Nie myślcie też, że władza nie troszczy się o najbardziej potrzebujących. Właśnie uzgodniliśmy jak zlikwidować problem głodu i bezrobocia. Po prostu głodni zjedzą bezrobotnych.
MGOK ul. Szkolna 1 dnia grudnia 15 2012 09:49:45
Dawno się tak nie uśmiałam. I jeszcze to niezawodne przybycie.
Medine dnia maja 29 2013 17:35:58
mam dom 100 m pow. mieszkalnej + 50 m (pralnia, pom. 23 m wolne, garaz 20m wolne) koszt ogzrania mego domu gazem + c.w. kociol kondensacyjny za rok 2011 r. 3800 zl Przy niskich emeryturach to i tak za drogo. Szukam innego tańszego sposobu ogrzewania albo powrot do blokow..
tlppbfmp dnia maja 30 2014 13:42:32
wp5NgN <a ***="http://bycxpvrhorvu.com/">bycxpvrhorvu</a>, riytseiavhxj, [link=http://bwxwikegrcnp.com/]bwxwikegrcnp[/link], http://dfjjjvlamvxa.com/
tlppbfmp dnia maja 30 2014 13:42:32
wp5NgN <a ***="http://bycxpvrhorvu.com/">bycxpvrhorvu</a>, riytseiavhxj, [link=http://bwxwikegrcnp.com/]bwxwikegrcnp[/link], http://dfjjjvlamvxa.com/
Mzqklhxv dnia czerwca 05 2014 15:03:48
balloon free credit score
Cjogovfc dnia czerwca 05 2014 15:03:59
ruana free credit score
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaMłodzicy: Karkonosze - Pogoń


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938400 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.