wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
U PROGU ZIMY WŁADZE MIASTA WYŁĄCZAJĄ KOTŁOWNIE PRZY ul. KOŚCIUSZKI
MiejskieMiejska sieć ciepłownicza powstała w trakcie przebudowy wschodniej strony ulicy Kościuszki i północnej pierzei Rynku. Początkowo ciepło wytwarzały dwa kotły na węgiel. Jeden na placu Bohaterów Nysy drugi w jednym z przebudowanych domów przy ul. Kościuszki. W 1997 roku powstała nowoczesna kotłownia olejowa, do której podłączono około 200 mieszkań. Miało być tanio i ekologicznie. Olej opałowy można było kupić już za niecałą złotówkę. I na początku rzeczywiście tak było.

Sielanka skończyła się wraz ze wzrostem cen opału. Stara zabudowa, nieocieplone i niemodernizowane przez lata budynki powodowały gigantyczne zużycie coraz droższego oleju, a tym samym coraz większe koszty ogrzewania. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Na koniec 2002 roku zadłużenie KZOM wynosiło ok 350 tys. w tym znaczną część wynosiły niezapłacone faktury za dostawę oleju opałowego.

Następne lata nie przyniosły rozwiązania problemu. Którego eskalacja nastąpiła na jesień 2009 roku. Rekordzista właściciel dwupokojowego mieszkania o powierzchni zaledwie 45 metrów miał wówczas do zapłaty 14 tysięcy złotych, a należności po kilka tysięcy stały się niemal normą. Na biurku burmistrza coraz części zaczęły się pojawiać podania zdesperowanych mieszkańców z prośbą o zgodę na odłączenie się od sieci. Każdego miesiąca przybywało lokatorów, których zwyczajnie nie było stać na opłacenie rachunków. Na koniec roku z sieci korzystało już tylko 90 rodzin.

- Nie rezygnujcie. Prosił wówczas Burmistrz Bogdan Mościcki Wytrzymajcie do wiosny. Wiosną znajdziemy rozwiązanie.
Rozwiązaniem miał być zainstalowany przez gminę kocioł na eko-groszek w starej kotłowni przy pl. Bohaterów Nysy. Piec był jednak za słaby żeby ogrzać wszystkie mieszkania. Koszty opału do obu kotłowni sumowano i obciążano wszystkich po równo.

Na skutki zaniechań nie trzeba było długo czekać.
Ogromne rachunki za ciepło i oczekiwania na cud ocieplenia klimatu przez gminę doprowadziły do sytuacji, w której już nie pojedynczy lokatorzy, ale całe wspólnoty postanowiły odciąć się od sieci ciepłowniczej.

Lawinę spowodowała decyzja mieszkańców Rynku korzystających z kotłowni węglowej, którzy wystąpili o odrębne rozliczenie kosztów ogrzewania. Trudno się zresztą dziwić ich decyzji. Koszt eksploatacji pieca na eko-groszek to ok. 65 tys. zł dla porównania koszty oleju opałowego to 110 tys. W ich ślady poszło część wspólnot przy ul. Kościuszki. Które dostały zgodę na odcięcie się od drogiej kotłowni olejowej i z własnych środków kupiły kocioł węglowy. W tej sytuacji do ogrzania przez piec olejowy pozostało tylko 14 mieszkań.

Jeszcze 29 września bieżącego roku, Burmistrz Bogdan Mościcki mówił na sesji Rady Miasta – Ja spróbuje namawiać mieszkańców żeby uciekać z tej kotłowni olejowej jeszcze przed sezonem grzewczym(...) Modernizacja to ponad 200 tys. i jeżeli my jako gmina mamy wyłożyć 200 tys. i za chwilę mieszkańcy (odetną się od ogrzewania) ?(...) Natomiast, jeśli ta kotłownia zostanie i odetnie się jedna wspólnota to wtedy wyjdą niesamowite koszty. I dlatego – albo zamykamy tą kotłownię jeszcze teraz albo decyzja rady, (bo ja nie mogę takiej decyzji podjąć) tylko wy, jako radni musicie wpisać to (modernizację kotłowni olejowej) w inwestycje gminne na przyszły rok. Trzeba tłumaczyć żeby zamknąć tę kotłownię olejową.

Zasłanianie się pana Burmistrza radnymi, kiedy on może podjąć decyzje to już norma w tym miasteczku - mówią zirytowani lokatorzy.
Pan Zdzisław Kostka dyrektor KZOM jest jednocześnie naszym zarządcą, ten człowiek nie otworzył ust w naszej sprawie, nie wypowiedział się na ostatnim zebraniu jednym zdaniem. Nie miał żadnych pomysłów na utrzymanie kotłowni.

Okazuje się, że jednak miał.
KZOM 15 października rozesłał pismo, w którym informuje, że z dniem 15 listopada 2012 roku przewiduje wyłączenie kotłowni olejowej.

Jak można zrobić coś takiego? Mówią lokatorzy mieszkań, w których przewidziano wyłączenie ogrzewania. To jakiś horror. Takie decyzje podejmuje się zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego, a nie jak już został rozpoczęty kolejny. Jeżeli macie, choć odrobinę odpowiedzialności i ludzkich uczuć zastanówcie się nad swoją decyzją. Apelowali do dyrektora.

Dla władz rozwiązaniem problemu jest doradztwo w sprawie przejścia na ogrzewanie indywidualne. O wybranej formie ogrzewania mieszkańcy mieli do 28 października poinformować dyrektora KZOM.

Władza wykorzystała słabość „słabego”, bo są wśród nas osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Ci, którzy korzystają z dotacji mieszkaniowych. To jak mogą narazić się władzy? Mówią zrezygnowani mieszkańcy.

Część mieszkań nie jest wyposażona w przewody kominowe i jedyną alternatywą jest ogrzewanie elektryczne. Pod warunkiem, że instalacja wytrzyma dodatkowe obciążenie. Łatwo zrozumieć sytuację, w jakiej znaleźli się Ci ludzie na początku zimy.
Niektórzy już kupili grzejniki elektryczne, inni jeszcze się zastanawiają. Na razie kotłownia pracuje. Ale co będzie dalej ?


PS.
Na ostatniej sesji Radny Marek Koczarski zadał Burmistrzowi Bogdanowi Mościckiemu pytania związane z problemami likwidacji kotłowni olejowej. Nie padło ani słowo wyjaśnienia, żadnej merytorycznej odpowiedzi. Ani jeden z pozostałych czternastu radnych nie zabrał głosu. Nikogo z obecnych na sali problem kilkudziesięciu mieszkańców Wlenia kompletnie nie obchodził. To nawet nie było przykre. To było żałosne. Czyżby radni bali się zabrać głos w obronie wyborców?
POWIĘKSZ DOKUMENT


REAKCJA BURMISTRZA BOGDANA MOŚCICKIEGO NA PYTANIA W SPRAWIE ODŁĄCZENIA OGRZEWANIA WSPÓLNOT NA ULICY KOŚCIUSZKI - WIDEOWYPOWIEDZ BURMISTRZA BOGDAN MOŚCICKIEGO NA SESJI 29 WRZEŚNIA 2012 AUDIO
KLIKNIJ ŻEBY WYSŁUCHAĆFRAGMENTY WYPOWIEDZI BURMISTRZA NA SESJI 29 WRZEŚNIA 2012 ROKU
W SPRAWIE OGRZEWANIA.

Ceny oleju wzrosły. Sytuacja jest bardzo zła.(...) Koszty utrzymania kotłowni (węglowej) to jest chyba 60 tys. Olejowej 110 tyś to jest koszt oleju.(...) Myśleliśmy, że jeżeli tu pomieszamy jeden z drugim to to całkiem fajnie wyjdzie. My możemy rozliczać osobno mieszkańców tych którzy korzystają z ciepła tej kotłowni i osobno mieszkańców z tamtej kotłowni bo to już w ogóle kuriozalne ceny wyszły by chociaż i tak już są bardzo wysokie. I jest kierunek jeden. Albo rada musiała by się zdecydować na modernizację tamtej kotłowni ekologicznej na groszek gdzie by było trochę taniej.(...)

Albo zachowanie tej kotłowni na groszek puki to jeszcze funkcjonuje i rezygnacja z kotłowni olejowej. Tym bardziej, że przychodzą do mnie mieszkańcy dwóch budynków którzy chcą uciekać z tego drogiego ciepła. (…) chcemy się spotkać z mieszkańcami korzystającymi z kotłowni olejowej żeby podjąć jakieś drastyczne decyzje. (...) Ja spróbuje namawiać mieszkańców żeby uciekać z tej kotłowni olejowej jeszcze przed sezonem grzewczym. (…) Trzeba tych ludzi chronić, ale nie ma innej metody, że my musimy uciekać z tego oleju jakakolwiek metodą. (…) Jeżeli ta wspólnota odetnie się od tej kotłowni olejowej bo oni są zdesperowani i idą w tym kierunku to jest problem tego typu.

Czy idziemy w modernizację również tamtej kotłowni (olejowej) w groszek ale tego się za darmo nie robi. (…) Modernizacja to ponad 200 tys i jeżeli my jako gmina mamy wyłożyć 200 tys i za chwilę mieszkańcy ( odetną się od ogrzewania) ?(...) Natomiast jeśli ta kotłownia zostanie i odetnie się jedna wspólnota to wtedy wyjdą niesamowite koszty. I dlatego – albo zamykamy ta kotłownię jeszcze teraz albo decyzja rady (bo ja nie mogę takiej decyzji podjąć) tylko wy jako radni musicie wpisać to (modernizację kotłowni olejowej) w inwestycje gminne na przyszły rok. Trzeba tłumaczyć żeby zamknąć tą kotłownię olejową.A.JAŚKIEWICZ
Komentarze
niki dnia listopada 19 2012 09:54:02
Żałosne jest degradowanie Wlenia przez świetlicowego. Jeszcze trochę to będzie można drogi zaorać i żyto na nich uprawiać bo pies z kulawą nogą w to miejsce nie zajrzy. Wleń jest miasteczkiem położonym w kotlince, wszystkie dodatkowe źródła dymu to nieszczęście dla mieszkańców. Jeszce jak byle czym będą w tym palić to będzie tragedia. Rozwiązanie było proste. Należało wyszacować powierzchnie ogrzewaną obecnie, piec na olej sprzedać (sprzedaż jest możliwa, ponieważ jest to piec viesmana, dobrej jakości, ewentualnie sprzedać na złom i zakupić piec o mocy do 100 kW, który ogrzałby tych jeszcze przyłączonych. Koszt pieca i zmiany przyłączy to ok 20 tys zł. A przez bezmyślność i głupotę naraża się ludzi na brak ogrzewania. Niestety bezmyślność, brak dobrej woli, brak chęci do działania to największe przeszkody do normalnego rozwiązywania problemów. No cóż za głupotę wyborczą trzeba płacić. Każdy kto zagłosował na Mościckiego, a dziś ma kłopoty ze współpracą z gminą, nie powinien gęby otwierać. Chciałeś to masz!
lolo dnia listopada 19 2012 10:10:24
Ludzie po co wy jeszcze roztrzasacie i marnujecie bezpotrzebnie wlasna energie na takie szczekanie( pyt.retor.)Wlen juz jest od dawna skonczony i wcale nie ma potrzeby go zaorac byscie wreszcie przejrzeli na oczy!!!
gosc dnia listopada 19 2012 15:07:21
Masakra jakas
kik dnia listopada 19 2012 17:06:41
A radna pani Ewelina nic nie ma do powiedzenia w tej sprawie,przecież ta sprawa dotyczy osoby z jej okręgu wyborczego jej to oczywiście nie dotyczy,ale przecież nie siedzi tam tylko po to,żeby zabezpieczać własne interesy.
... dnia listopada 19 2012 17:30:24
to jest jedna wielka masakra! ten człowiek to ***** jakich mało! brak słów!
zaczadziały dnia listopada 19 2012 19:07:10
We Wlenu nie ma czym oddychać dymy z pieców węglowych trują nas i nasze dzieci.
A ponoć mamy XXI wiek i ponoć są jakieś fundusze unijne na poprawę czystości powietrza i modernizację ciepłowni ponoć ta cała Unia dąży do przechodzenia na ogrzewanie ekologiczne a u nas przechodzi się na ogrzewanie indywidualne czyli oficjalnie węgiel a nie oficjalnie wszystko co się pali? To gdzie ta Unia?
Ale czad!!!
easy :) dnia listopada 19 2012 19:23:54
"Jak się komu nie podoba to zawsze może się wyprowadzić"
Cytat z pewnej wypowiedzi Jaśnie Mości Pana.
easy :) dnia listopada 19 2012 19:48:46
Jaśnie Mości Pan już dawno wdrożył w gminie program ekologicznego ogrzewania !!!
Z powodzeniem działa już od ponad dwóch kadencji !
To program tzw. ciepłych posadek dla lojalnych.
:)
Sławek Osiecki dnia listopada 19 2012 19:56:24
Szkoda tylko tych ludzi postawionych pod ścianą. Teraz, kiedy są już mrozy zapadają takie bezduszne decyzje. I to właśnie burmistrz zachęcał ludzi do pozostawania przy miejskim systemie, Teraz ma ich w nosie. Przykre ale prawdziwe. Wstydu brak. Nie wiem ile ludziom jeszcze trzeba takich przykładów aby przejrzeli na oczy. Przed wyborami zrobi nowa świetlicę i będzie dobrze.
Skorpion dnia listopada 19 2012 20:10:15
Ostatnie dwie kadencje rządów Pana Mościckiego i Fludra to jedna wielka Porażka.
Moja Propozycja do wszystkich Mieszkańców Gminy.
Odwołać ze stanowiska i pociągnąć do odpowiedzialności.
Tak mi dopomóż Bóg.
Skorpion.
Motto rozwoju Gminy Wleń. dnia listopada 19 2012 20:19:38
.
Zamiast modernizacji całego systemu grzewczego Gminy.
Pobudować.
Świetlicę we Wleniu,
a w Bystrzycy też pobudujmy Świetlicę, a woda sama się oczyści.
Optymista dnia listopada 19 2012 21:17:06
Nie narzekajcie ludzie na wysokie koszty ogrzewania.
110 000zl za sezon grzewczy to waszym zdaniem dużo?
Pomyślcie tylko, gdyby palaczem w tej kotłowni byłby np. obecny burmistrz a jego pomocnikiem obecny sekretarz z obecnymi uposażeniami to koszty ogrzewania byłyby trzykrotnie większe!!!
Na pocieszenie dodam tylko, że do końca "kalendarzowej Wleńskiej zimy" zostało jeszcze pół ich kadencji.
Dobromir dnia listopada 19 2012 21:53:56
A ja mam ciepłe żeberka!!!
Lat temu kilka przebudowałem swój piec olejowy na piec z podajnikiem na ulotki i plakaty wyborcze.
Co sezon są jakieś wybory, a to do semu, a to do senatu, na prezydenta , na wójta, na plebana i etc.
To swoiste perpetuum mobile. Czysta darmowa energia!!!
W sztabach wyborczych, oferuję swoje usługi jako, że nieodpłatnie dostarczę je ludziom wprost pod drzwi.
Dostawczakiem na raz zabrać nie raz nie mogę!
Umowy dotrzymuje, ulotki i plakaty trafiają do ludzi, tyle że w postaci popiołu!
Trafiają do nich niesione wiatrem i nie tylko pod ich drzwi , one trafiają niemal wszędzie!!!
Mam nawet zamiar złożyć patent na ten piec!
Za niecałe dwa lata waszemu burmistrzowi złożę również taką ofertę!
Będzie z nich w końcu jakiś pożytek!
ALA dnia listopada 19 2012 22:17:56
PANIE BURMISTRZU ---PROSZĘ POPATRZEĆ W LUSTRO.....JEST PAN TAM JESZCZE...
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 20 2012 10:05:05
NIE POPATRZY W LUSTRO , BO PO CO/
MÓGŁBY SIEBIE PRZESTRASZYĆ SIĘ NOCĄ
MÓGŁBY WYPAŚĆ Z ROZWIANYM WŁOSEM
I WE WLENIU ZAWYĆ NIELUDZKIM GŁOSEM
MÓGŁBY ? NIE STANIE SIĘ JEDNAK TAK
BO HONORU PANIE BURMISTRZU BRAK!!!
kryzysowy doradca dnia listopada 20 2012 10:34:40
Pan Kostka doradzi jaką formę indywidualnego ogrzewania ludzie poszkodowani mogą wybrać.
Moja propozycja brzmi:
Gruntowe pompy ciepła !!!
Rury należy wkopać w miejscach gdzie zimą topnieje śnieg na chodnikach i ulicach miasta. Ogrzaną wodę wpuścić w podłogówkę i gotowe.

Tania energia z odzysku
czart dnia listopada 20 2012 12:23:03
Ale jak wyłączą kotłownię to zimą przestanie topnieć śnieg na ulicach...
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 20 2012 14:19:19
Topniały śniegi topniały
dla władz to problem był mały,
bo ludzie ''karnie''płacili
nic złego nie widzieli...
Jak długo jeszcze i ile
trwać będą taki
e chwile ?
Wleńskie ciemności
i zatruta woda???
Oj szkoda nas ludzie szkoda
Jeśli odwagę mamy
to na co jeszcze czekamy ?
podatnik dnia listopada 20 2012 15:50:55
Kogo My wybraliśmy do sprawowania władzy?
Od początku było jasne, że brakuje im oleju...
przemek dnia listopada 20 2012 16:12:24
Dziwie sie jeszcze ze ludzie nie wychodza na ulice strajkowac moze wtedy ktos by sie tym zainteresowal
pstryk dnia listopada 20 2012 20:15:33
I o co tyle krzyku przecież Pan Burmistrz postawił sprawę jasno, albo płacą za ogrzewanie olejowe albo podłączają własne. W czym problem? Chyba tylko w tym by zdenerwować Pana Burmistrza? Najlepiej by zrobił jakby sam tych pare mieszkań ogrzewał. A gdzie są Radni? Przecież na Kościuszki jest ta Radna od Pani I.K.? I jakoś nie słychać by coś w tej sprawie robiła. Jakoś nikt jej nie wytyka. A pozostali Radni zajmujący się gospodarką?
Oszukany Wyborca dnia listopada 20 2012 21:33:02
A luk tak zapewniał, że jedyna szansa rozwoju Gminy Wleń to wybranie na burmistrza Mościckiego.
Tak tak nie denerwujcie burmistrza bo się Gmina przestanie rozwijać.
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 20 2012 22:24:11
Przed wyborami obiecano naprawę drogi pod budynkami przy ulicy Kościuszki ..i co ? i nic , mam nadzieję , że przed następnymi wyborami sprawa ruszy , no cóż nikt nie dba o rencistów i inwalidów ..najwyżej połamią to i owo ..no i co ? i tak do niczego , nikomu nie są potrzebni , no może w czasie wyborów .. parę głosów i potem cisza wyborcza do następnych wyborów .AMEN
To on dnia listopada 20 2012 22:54:59
Panie Burmistrzu, stań się Pan wleńskim Pawlakiem i zrezygnuj z ciepłego kurwidołka.
kbo dnia listopada 21 2012 01:09:29
pani Steefanio niech pani sobie przypomni co robił pani mąz a puzniej zajmnie głos bo cza być obiektywnym a ja mqm nie dobre wspomienia pprosze o wyrozumiałosc i nie zawierać głosu pozdrawiam
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 21 2012 06:50:49
MÓJ MĄŻ NIE ŻYJE 12 LAT , A JA NIE ODPOWIADAM ZA TO CO ON ROBIŁ , CZY PREFERUJE PAN ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWĄ
ŻYJĘ NA WŁASNY RACHUNEK I TO MNIE NALEŻY OCENIAĆ , A NIE KOGOŚ KTO ZOSTAŁ JUŻ OCENIONY TAM , GDZIE WSZYSTKICH OCENIAJĄ BEZ WZGLĘDU NA PREFERENCJE.JEDNO JEST PRAWDĄ BYŁ RADNYM I TAK JA CI TERAZ SOLIDARNIE PODNOSIŁ RĘKĘ DO GÓRY ZAWSZE ''ZA'' NIGDY PRZECIW , ALE TERAZ MAMY DEMOKRCJĘ CHYBA
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 21 2012 09:31:17
I JESZCZE JEDNO NIGDY NIE WSTYDZIŁAM SIĘ SWEGO NAZWISKA I DZIWI MNIE , ŻE KTOŚ BEZ SKAZY [JAK MÓJ PRZED-MÓWCA ] TO TYLKO ANONIM
Sławek Osiecki dnia listopada 21 2012 19:42:02
Co ma przeszłość męża Pani Stefanii do tego, że władze miasta wyłączają ludziom ogrzewanie w trakcie sezonu grzewczego? Takich właśnie klakierów nazywam wychowankami Cafe Lenno. Nie dyskutować merytorycznie, tylko zdyskredytować przeciwnika. Metody goebelsowsko-stalinowskie. Gratulacje! Temu od Cafe Lenno to określenie się bardzo nie podoba. Nawet wypomniał to w sądzie. Cóż, trzeba uważać co się pisze. Skoro napisał, że ten proceder odbywał się z jego komputera, za jego wiedzą i przyzwoleniem w Cafe Lenno i dla niego stanowił formę rozrywki, to teraz trzeba pogodzić się z takim określeniem.
Proszę więc trzymać się tematu. Np. udowodnić Pani Stefanii, że burmistrz ma honor.
Ups dnia listopada 21 2012 20:08:55
:)
Anty K. dnia listopada 21 2012 23:03:57
Wpis 23/2012
Witam
1.Pytanie do autorów, aby się nie rozdrabniać:
Co to jest Arsen i skąd się bierze? Czy specjalnie nie pokazaliście?
Jakie były normy i jakie są obecnie? Wiem i znam od dawna. Który z właścicieli własnego ujęcia wody z własnej studni zbadał kiedykolwiek wodę? Pewnie tak, jak z kominami. Co ma wspólnego Arsen i woda z kotłowniami. Ano, ma i to bardzo dużo. Jestem bardzo dobrze przygotowany, tylko proszę nie robić osobistych wycieczek i nie obrażać.
2.Radon Arsen grzeje w kotłowni.
Temat będzie powracał i wiele innych zastępczych. Kupujący mieszkania za bezcen lub wynajmujący, trzeba było się liczyć z kosztami utrzymania, a te rosną i będą rosły. Kilku wspólników, to tragedia. Gmina ma płacić za ogrzewanie i inne koszta? A z jakiej racji?
A mieszkańcy czekali aż do tej chwili? A co wspólnoty zrobiły w tej sprawie?
Znane Wam jest to od kilku lat, za friko byście chcieli? Dlaczego nie zrobiły wspólnoty tego
wcześniej? Przyciśnięci rachunkami, zaczęliście robić wrzawę. Płacić!
A turyści czy kuracjusze mają jeszcze dopłacać za klimat? Klimat tutaj jest iście czadowy.
3.Jeszcze jedno: Ta fala mnie z nóg nie powala.
Prawdziwy uczciwy burak leży uczciwie obok uczciwych ziemniaczków, uczciwego schabowego i uczciwie życzę smacznego.
W Warszawie Jaro Anton Trotyl, a we Wleniu Radon Arsen Uran .
Pozdrawiam , cenzorów wiTO również.
Anty K. ©y nick

Fragmencik info z sieci:
Arsen występuje we wszystkich elementach naszego środowiska: wodzie, glebie, atmosferze i biosferze. Znany jest już od 1270 roku !.
Arsen jest pierwiastkiem, który łatwo przechodzi z litosfery do hydrosfery i jest powszechnym składnikiem wód naturalnych. Zawartość jego w wodach jest zróżnicowana i zależy od otaczających je otworów geologicznych oraz stopnia skażenia środowiska.

Arsen emitowany jest do atmosfery w wyniku wysokotemperaturowych procesów, takich jak: spalanie węgla, spalanie roślin i procesy wulkaniczne. Naturalna niskotemperaturowa biometylacja i redukcja do arsenowodoru, również jest przyczyną pojawiania się arsenu w powietrzu. Arsen dostaje się do atmosfery głównie jako As2O3, który absorbowany jest na cząsteczkach pyłu. Cząstki te rozpraszane są przez wiatr i wracają na powierzchnię ziemi w postaci pyłu lub opadów atmosferycznych. Wiedza na poziomie podstawówki. Sic!
Antyk dnia listopada 22 2012 06:32:57
Co bierzesz?
easy:) dnia listopada 22 2012 17:22:23
Wpis 25/2012 listopad 22 godz 16,59, temperatura powietrza 12st C,
ciśnienie baryczne 1004 hPa.
Witam.
Wnioski są zatem jasne - arsen jest zdrowy !
Pozdrawiam i autorowi tego odkrycia - życzę dalszych tak spektakularnych odkryć !
Brawa, właśnie takich ludzi na nam trzeba!
Antyk na Burmistrza !!!!
:)

Pozdrawiam i osobiście zalecam - badania czas zrobić!!!
easy :) dnia listopada 22 2012 17:51:51
Wpis 26/2012 listopad 22 godz 17,55, temperatura powietrza 8st C,
ciśnienie baryczne 10010 hPa.
Witam.
Aby nawiązać do powyższego artykułu.

Fragmencik info z sieci:

"Podgrzewany chodnik za 6 mln zł.
Jak donosi środowy "Super Express", w kilka dni po nieszczęśliwym wypadku premiera przed Pałacem Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na szeroko zakrojone prace budowlane. Powstaną nowe nawierzchnie i granitowe, podgrzewane chodniki! "


Jak widać nasz burmistrz jest jeszcze bardziej zapobiegliwy, ponieważ mamy we Wleniu nie tylko podgrzewane chodniki ale i podgrzewane ulice.
Nie dziwią mnie zatem dopłaty do ogrzewania np. dwupokojowego mieszkania we Wleniu na poziomie 14 000zł.

Luksus musi kosztować!!!!
Skorpion dnia listopada 22 2012 22:34:42
Uwaga Uwaga.
Zapewne zbliża się kampania wyborcza gdyż uaktywnia się zapalczywy zwolennik obecnego burmistrza o Nicku antyk.
Znowu przyjcie nam czytać paranoidalne wypociny i stek głupot.
Czy redakcja wlenifo mogła by Nas uchronić przed tym HOROREM !!!
kat dnia listopada 23 2012 22:57:17
LUDZIE!!!! opamiętajcie się ,TO nie jest wina Burmistrza,to co się dzieje we Wleniu TO JEST WINA RADNYCH!!!! To oni przyklaskują mu we wszystkim (pomijam P.Koczarskiego),to oni nie stawiają weto i w końcu ,TO ONI przyznali mu absolutorium.czyli według nich jest wszystko w porządku.To są ludzie ,którzy są waszymi sąsiadami i znajomymi.Jak oni sobie i Wam patrzą w oczy?
kropla drąży skałę dnia listopada 23 2012 23:39:49
...czytaj -beton.
P. Koczarski -na burmistrza!!!
Do kat dnia listopada 27 2012 18:10:44
Przestań siać ferment to jest wina burmistrza i tych którzy go wybrali,radni oczywiście też niczym mądrym się jeszcze nie popisali nawet pan Koczarsk niczym szczególnym się nie wykazal,a czytanie pytań z kartki(dukanie) nie świadczy o jego błyskotliwości.Radni gdyby mieli odrobinę honoru to za taką pracę na rzecz gminy powinni się zrzec diet.Burmistrz oczywiście też uważa,że za nic nie odpowiada tylko nie wiem za co bierze kasę.Marazm jednym słowem
asdy dnia grudnia 05 2012 20:05:33
Zamontujcie sobie ludzie takie pompy ciepła jak ma ******, jak je odpala to pół grzęby jest zaczadzone... he...he..he.... Też ten dym jest pewnie z winy burmistrza....
tancerka dnia grudnia 09 2012 22:00:05
panie osiecki!WSZYSTKO DA SIE KUPIC,ALE KLASY I INTELIGENCJI panNIE KUPISZ...DO KAFFE-LENNO TEZ pan NIE WEJDZIE! ZA WYSOKIE SCHODY W TYM PALACU
tancerka dnia grudnia 09 2012 22:09:36
DO ANTY .K.TPRAWDA .POPIERAM.TAK BYLO I JEST.
qtaznmqj dnia maja 30 2014 13:42:13
ZPtw3V <a ***="http://xqrxnoftqnan.com/">xqrxnoftqnan</a>, drfzldogxgxo, [link=http://suekxmvzidlq.com/]suekxmvzidlq[/link], http://pnyrpuxsffwa.com/
Lsudonuz dnia czerwca 05 2014 14:11:29
consecutively free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jak powstaje chleb...
Jak powstaje chleb...
Jak powstaje chleb...


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920582 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.