wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Co z Ośrodkiem? Kiedy Biedronka we Wleniu? Kiedy Rewitalizacja? -czyli subiektywna relacja z sesji Rady Miasta
MiejskieNa pierwszej po wakacjach sesji zebrała się Rada Miasta i Gminy Wleń. Co ciekawe okazało się, że co niektórzy urzędnicy nie wybudzili się jeszcze z letniej sjesty. O planowanej sesji na stronie Urzędu Miasta nie pojawiła się nawet najdrobniejsza wzmianka.

No, bo i właściwie po co? Skoro na „stronę gminy” i tak nikt nie zagląda. Zainteresowanie mieszkańców tym co się na sesjach dzieje jest więcej niż skromne, żeby nie napisać żadne. Jeżeli jeszcze zostanie uwzględniona jedna z propozycji aby obrady prowadzić na wsiach minie rok, a wszyscy zapomnimy, że coś takiego jak Rada Miasta istnieje.

Od kiedy zresztą pani Przewodnicząca Kotołowska zabroniła mieszkańcom zabierać głos, sesje stały się bezbarwne i nudne. Bardziej przypominają spotkania kółka wzajemnej adoracji niż obrady gremium decydującego o dziesięcio-milionowym budżecie.

Nawet jeśli jakiś zabłąkany, spragniony informacji mieszkaniec jakimś cudem dotrze na salę, wytrzyma kilka godzin przysłuchując się pytaniom radnych o wiecznie zarośnięte  rowy melioracyjne (ta trawa to chyba na złość naszym władzom rośnie), rozsypujący się budynek Basztowej czy niezwykle emocjonującej informacji o muzeum miejskim w Zaclerzu to i tak wychodząc będzie widział niewiele więcej niż kilka godzin wcześniej.

Obwodnica
Co najmniej od trzech lat Wleń emocjonuje się sprawą obwodnicy. W tej kadencji jak podkreślał  starosta pan Stanisław Mrówka władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie. Bardzo dobrze przygotowany dokument przeszedł wszystkie etapy konkursu i niestety trafił na trzecie miejsce listy rezerwowej. Czy więc jest szansa na budowę? Jest! a jak by jej nie było.  
Jeżeli Zarząd Województwa zaoszczędzi na innych przetargach to obiecał, że skieruje te środki na te zadanie. Ja się boję, że jeżeli Zarządowi zostanie dwa miliony i my będziemy musieli dołożyć swoje dwa, to my ich nie dołożymy (...) No bo ich nie mamy. Mówił starosta. (No i niezależnie na którym miejscu listy znalazła się obwodnica to i tak ..... ).

 Kiedy będzie zakończona budowa Ośrodka Zdrowia?

Burmistrz Bogdan Mościcki -Z budową jest nie najlepiej, firma jest kiepska (…) robota idzie bardzo kiepsko, przede wszystkim z początku oni nie wiedzieli jak się za to zabrać. Pozrywali sieć wodociągową, elektryczną. Cuda się tam działy na tej budowie, budowa została wstrzymana przez inspektora nadzoru. W tej chwili roboty idą w miarę normalnie. Do końca listopada budynek ma być ukończony, co ja troszeczkę powątpiewam(...)
Ciekawe co się stanie jeżeli do końca roku budynek nie powstanie i jak do sprawy podejdzie Wojewoda i sanepid. No, ale zawsze zostaje nam Ośrodek Zdrowia w Pilchowicach.

Rewitalizacja

Burmistrz Bogdan Mościcki - Składaliśmy wniosek w zasadzie już po raz trzeci. Pierwszy nam odrzucono, drugi odrzucono dopiero po odwołaniu najprawdopodobniej zostanie przez Zarząd Województwa przyjęty.
Czy prace się w tym roku rozpoczną to trudno powiedzieć. (…) W październiku listopadzie będą przetargi. Jest jeszcze problem bo się mogą jeszcze firmy nie pozgłaszać. W tej chwili jest krach na rynku budowlanym. Wiele firm upadło i może być problem z wykonawcami (...).   

Market we Wleniu

Burmistrz Bogdan Mościcki - To  jest prywatny plac ten człowiek (właściciel placu) u mnie  był ostatnio (… )  Ja się obawiam, że on  po prostu za dużo chce, on to kupił prywatnie i chce sprzedać firmie, która buduje sklepy. (…).


Ciekawe kto mu grunty gminne sprzedał? I pomyśleć, że co niektórzy obiecywali, że już, już market we Wleniu powstanie (chyba nawet publicznie?). A do Biedronki droga daleka, daleka.... .

Po za tym dochody Gminy spadają – wydatki rosną, gmina bawi się na imprezach ! A budżet w czarnej ….. . Ale o tym następnym razem.

Andrzej Jaśkiewicz

Komentarze
Jagoda dnia września 17 2012 22:38:23
...Z budową jest nie najlepiej...
Przetarg wygrala firma z Opola,roboty wykonuje firma inna, z Boleslawca jako POWYKONAWCA.I to nie jest budowa, tylko przebudowa.Takie rzeczy znajduja sie na tablicy informacyjnej budowy.Niema co sie przejmować terminem,tutaj http://www.wlen.pl/userfiles/spzoz2012_ogloszenie_o_zam.pdf jest jasno okreslony termin zakonczenia budowy.W razie nie wywiazania sie w terminie beda przeciez naliczane kary umowne.Beda,prawda?Tutaj
http://www.wlen.pl/userfiles/spzoz_2012_rozstrz.pdf
jest dokument okreslajacy wybrany podmiot ktory bedzie wykonywal zamowienie publiczne.A tutaj
http://www.wlen.pl/userfiles/spzoz2012_ogl_o_udz_zam.pdf
jest bardzo ciekawe dzialanie arytmetyczne.Cyt.: " sekcja IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 2. ; sekcja LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.".A podmiot wygrywajacy przetarg jest jeden!Czyli 2-0 moze sie rownac 1.Moze.
Sławek Osiecki dnia września 17 2012 22:43:35
Czyli 2-0 moze sie rownac 1.Moze.

We Wleniu wszystko jest możliwe, nawet Góry Stołowe.
Jagoda dnia września 17 2012 22:56:45
E tam panie Sławku,wiem ze by pan chcial;).Ktos sie wezmie za ta bylejakosc,degrengolade i jawna niegospodarnosc?Czy czekamy,az sie tu zjawi cia z kgb i znowu o Wleniu bedzie glosno w mediach?Panie Janku,obiecales pan i co?
Jagoda dnia września 17 2012 23:08:17
Acha,zapomniałem.A inspektorem nadzoru to kto tam teraz jest?:D Cholera.powazna sprawa ale cos mi sie smiac z tego chce.
Bonifas dnia września 18 2012 08:14:30
Biedronka we Wleniu to padnie z głodu bo tam na zeszyt nie sprzedają !
Dziad Borowy dnia września 18 2012 14:04:43
Jakie 2-0 co czym w ogóle piszecie. Zgłosiły się dwie firmy i obie spełniały warunki przetargu, więc wybrano najkorzystniejszą. Nie odrzuca się ofert które spełniają wymogi, bo to skutkuje odwołanymi itd.
gośc dnia września 18 2012 15:04:54
Za duże kumoterstwo w tym Wleniu,kolesiostwo,rozgonić to towarzystwo i już.I na drugi raz drodzy Państwo zastanówcie sie powaznie zanim pójdziecie na wybory bo pretensje mozna miec teraz tylko do siebie samych niestety;(
Ps.
Ten kogo jest ta ziemia dobrze dostał w łape żeby nie sprzedawać,zawyżać cenę,taka prawda wielu ludziom ten sklep jest nie na rękę i to trzeba jasno powiedzieć a szkoda
rodzic dnia września 18 2012 19:36:26
w szkole rodzice głośno mówili o niezaradności świetlicowego to już nie przelewki król jest nagi
grześ dnia września 18 2012 19:59:10
Pan Jaskiewicz nie powinien podisywac się. pod tekstem z sesji skoro Go tam nie było
do grzes dnia września 18 2012 20:04:04
A co prawda w oczy kole?
rodzic dnia września 18 2012 20:04:54
a skąd wiesz czy był czy nie był
do Grześ dnia września 18 2012 20:12:10
A nawet jak go nie było to miał wysłannika który wszystko nagrywał,a Pan Jaśkiewiewicz to streścił i napisał a Tobie co żal,że Twojego podpisu nie ma pod tekstem?
Wlenianin dnia września 18 2012 22:20:22
Jak czytam wypowiedzi i usprawiedliwianie się Mościckiego to mi żal serce ściska.
Panie Janku .
Ma Pan rację.
Ostatnie kilka lat siedzenia na stołku Burmistrza Mościckiego i sekretarza ( zastępcy) Fludra to porażka dla rozwoju Gminy Wleń.
** dnia września 18 2012 22:25:47
Burmistrz Bogdan Mościcki - To jest prywatny plac ten człowiek (właściciel placu) u mnie był ostatnio (r30; ) Ja się obawiam, że on po prostu za dużo chce, on to kupił prywatnie i chce sprzedać firmie, która buduje sklepy. (r30;).
Burmistrz, który sprzedał ten plac jest winny, a nie obecny jego właściciel.
Który Burmistrz sprzedał ten Plac?
. dnia września 18 2012 22:37:57
Ba!Który i komu?Za ile to juz drugorzędne pytanie.
** dnia września 19 2012 07:26:09
Nie Nie Nie.
To jest głowny i podstawowe pytanie, na które trzba tu i teraz znaleść odpowiedź.
zawias. dnia września 19 2012 08:55:35
sprzedal plac pod budowe obiektu handlowego,nie zabezpieczajac sie stosownym paragrafem,mowiacym o terminie powstania budowli handlowej.Szybciej mi kaktus wyrosnie na rece,jak bedzie market we Wleniu.Zobaczycie tam bedzie las,juz sa dosc wysokie drzewa.Tak samo bedzie jak ze sprzedaza"niebieskiego budynku"Mial byc hotel,a co jest kazdy widzi.
Mieszkaniec dnia września 19 2012 16:53:51
Burmistrz Bogdan Mościcki -Z budową jest nie najlepiej, firma jest kiepska (r30;) robota idzie bardzo kiepsko, przede wszystkim z początku oni nie wiedzieli jak się za to zabrać. Pozrywali sieć wodociągową, elektryczną. Cuda się tam działy na tej budowie, budowa została wstrzymana przez inspektora nadzoru a kto ów firme wybrał? przeciez sprawdzaliście firme i niby była SUPER...i kto jest tu znówu winien p.Mościcki????Mieszkańcy????
** do zawias dnia września 19 2012 19:42:59
Z twojego komentarza wynika, że Plac inwestycyjny sprzedał Mościcki.
Czy to prawda?
tx dnia września 19 2012 21:40:14
ciekawe czy pole namiotowe to jeszcze gminne czy już prywatne?
maro dnia września 20 2012 08:45:10
Mościcki nie sprzedał placu, ale nie zrobił nic, by inne tereny, na których mogła powstać Biedronka zabezpieczyć, przygotować pod inwestycje. Druga sprawa: co do jasnej ch....y robi w tym urzędzie Fluder!? Jaka jest jego jakość pracy jeśli trzeci raz sp......ł rewitalizację. Przecież nikt już nie uwierzy, że coś może się udać. Trzecia rzecz: firma do kitu, wszystko psują..... Kto jest inwestorem? Kto jest nadzorującym? Przecież jeśli coś idzie nie tak to można szybko zareagować? Mościcki ma tak dużo inwestycji w mieście i gminie, że nie jest w stanie dopilnować tej jednej? To absurd!!!!! Ci ludzie są nieodpowiedzialni, nic im się nie chce, poza grzaniem stołków! Na razie zdecydowana większość ich działań to seria klęsk! Tylko jak zaglądnie się na ulotkę wyborczą Mościckiego to wszystko jest takie kolorowe i możliwe do zrealizowania! Panie burmistrzu ile pan zrealizował obietnic wyborczych?
zawias. dnia września 20 2012 09:29:34
a kto oglosil przetarg na sprzedaz przedmotowej dzialki jak nie Urzad Miasta i Gminy we Wleniu a ym samym pod tym dokumentem podpisal sie Burmistrz.Ogloszenie bylo na tablicy ogloszen rowniez czytalem o tym w tygodniku "NJ".
** dnia września 20 2012 19:33:08
Maro i zawias macie 100% racje.
To co wyprawiają ci dwaj panowie woła o pomstę do nieba.
Totalna klęska i porażka, a nie szansa rozwoju Gminy Wleń jak nawoływał Luk.
Czas najwyższy odwołać tych panów dla dobra mieszkańców gminy.
git dnia września 21 2012 14:22:15
Ehhh czyli trzeba dalej jeździć do Lwówka albo do Jeleniej na zakupy.
Masakra kisić się w tych ciasnych i drogich sklepikach.
W sumie to jeszcze w Krystynce ujdzie bo ceny nie są takie zawyżone.
No i przede wszystkim można samemu się obsługiwać a nie wysłuchiwać charakterystyczne "co podać" tylko po wejściu do sklepu pana p.
CHCEMY MARKETU!!!!!!
kat dnia września 23 2012 00:26:33
do git ..zgadzam się całkowicie i dlatego co tydzień wolę jeżdzić do marketu :D i nie muszę patrzeć na obrażone Panie i słyszeć "weżmie sobie"..Market przydałby się z paru powodów ,m.in. spuszczono by z tonu i obniżono ceny...bo 100% marży to przesada.
A co do UMiG i Radę Miasta to już nie teatr żenady i totalnego umysłowego lenistwa to obraz chciwości i braku podstawowych ludzkich uczuć.Pomijam ,że Burmistrz w ogóle nie interesuje się losami Wlenia jako miasta ,jego po prostu nie interesuje cała Gmina ,bo się wypalił...i gdyby miał odrobinę honoru zrzekłby się stanowiska,w imię zasad...
Trzeci dnia września 23 2012 14:18:26
Za taki stan rzeczy mamy moralny obowiązek przed naszymi dziećmi odwołać ze stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Wleń wraz z jego sekretarzem..
Ratujmy Gminę Wleń !!!
smieszne dnia września 23 2012 17:13:43
w imię zasad zrezygnowac z takiej kasy
Nigdy dnia września 23 2012 21:22:54
W następnych wyborach też będą startowali.
W tak małej gminie gdzie prawdziwy burmistrz zatrudniony na ¼ etatu nie miałby co robić, a kasa jak Prezydenta Poznania.
To jest fucha!
A jaka emerytura będzie wielka ho ho ho.
@ dnia września 23 2012 21:32:49
A co żal Wam
Chociaż dwóch będzie bogatych w takiej biednej gminie.
kat dnia września 24 2012 00:44:59
ZRÓBCIE Z TYM/NIM RADNI porządek!!!!!!!!!!!!!!bo będzie jatka w niedługiej przyszłości .Ludzie/mieszkańcy mają DOŚĆ
qqucljr dnia maja 30 2014 13:41:23
zHHNPh <a ***="http://gymobylwpjfe.com/">gymobylwpjfe</a>, mvtwjcanxbte, [link=http://hmtsfgagvfsl.com/]hmtsfgagvfsl[/link], http://sjstnjvstafx.com/
Bpotihmp dnia czerwca 05 2014 14:47:31
fmu free credit score
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jarmark 2011
Jarmark 2011
Jarmark 2011


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938321 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.