wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Turystyka - koło zamachowe gospodarki w gminie?
MiejskieJuż za kilka dni rozpoczynają się wakacje. Rusza sezon urlopowy, a wraz z nim wyjazdy wakacyjne.
Wiele miejscowości szansy na rozwój upatruje w rozwoju turystyki. Hotele, pensjonaty, agroturystyki dają pracę i utrzymanie tysiącom osób. Gmina Wleń to Park Krajobrazowy, Rezerwat Góra Zamkowa niezwykle piękne i malownicze krajobrazy wprawiające w zachwyt przyjezdnych i jak się wydaje ogromna niewykorzystana szansa na wyrwanie się z wszech-ogarniającego marazmu i biedy. Najczęściej słyszymy, że tu nikt nie chce inwestować, bo Natura 2000, bo ochrona środowiska, bo brak środków, bo to się nie może udać, bo nie umiemy, a bo właściwie to się nam nie chce!

To, że jednak można, że turystyka może być kołem zamachowym gospodarki nawet w tak małej miejscowości jak Wleń pokazali gospodarze tych ziem blisko 100 lat temu. W 1928 roku niewielka stacja kolejowa w niespełna 2 tysięcznym Wleniu sprzedała prawie 80 tysięcy biletów. Przystanki w Pilchowicach, Nielestnie i Marczowie odprawiały po blisko 20 tysięcy podróżnych. Tak ogromny ruch około 140 tysięcy osób rocznie był generowany przede wszystkim przez odwiedzających nasz region turystów. Dzisiaj wydaje się to nieprawdopodobne, ale mieszkańcy Lahn bez trudu znajdowali pracę w licznych pensjonatach, kawiarniach i hotelach, które odwiedzali turyści z całego świata. Po za tym w gminie funkcjonowało kilkadziesiąt zakładów rzemieślniczych, sklepów różnych branż, młyn, mleczarnia, fabryka mebli.

 Czy na początku XXI wieku możemy powtórzyć sukces naszych poprzedników? Czy do Wlenia na powrót może wrócić optymizm, wiara w lepszą przyszłość, a młodzież zamiast wyjeżdżać za granicę swoją szansę na nowo zacznie upatrywać u siebie. Dlaczego to co udało się w przeszłości zupełnie nie wychodzi naszym władzom dzisiaj ? O tym w kolejnych artykułach.  

Komentarze
czart dnia czerwca 24 2012 22:52:50
gówno, gówno, gówno, dupa, dupa, dupa
To tak spontanicznie i od siebie.
Na tyle jedynie stać jeśli chodzi o support obecnych władz w kwestii turystyki.
UMIESZ LICZYĆ - LICZ NA SIEBIE
Pozdrowienia dla kreatywnych!
. dnia czerwca 25 2012 00:38:53
Jak ktoś tu ma przyjechać to i tak przyjedzie,nie martwcie się.Drugiego Karpacza sie tu nie zrobi i bardzo dobrze.Wiecie,że tam w sobotę to trzeba o 6-tej wstawać,żeby zrobić zakupy?!Wierzcie mi że amatorów wioski na prawach miejskich jest bez liku,tylko nie rzucają się w oczy.Tak jak sukcesy na niwie samorządowej Panów Sekretarza Gminy Marcina FLUDRA i Burmistrza Bogdana MOŚICKIEGO.Choć to skromni ludzie są i niebawem się ujawnią bez wątpienia ze swoimi dokonaniami.
. dnia czerwca 25 2012 00:41:15
...Oczywiście chodziło o Pana Burmistrza MOŚCICKIEGO.Przepraszam za literówkę.
Do kropki dnia czerwca 25 2012 07:17:58
Tak tak wychwalajmy tych skromnych zastępców i burmistrzów.
Nie ma w Polsce takiej Gminy gdzie przekształcono zastepce w sekretarza.
Zastępca jeździł służbowym samochodem w godzinach pracy na przetarg działek patrz artykuły najczęściej czytane pierwsza pozycja.
A sekretarz już nie jeździ.
I to się nazywa postęp i zdolności administracyjne o których pisał Luk na łamach tegoż portalu.
A pisał tak dnia czerwca 25 2012 07:21:17
Moscicki, konkretny, multifunkcjonalny. Zna sie na administracji, technice i bardzo wielu rzeczach. Dobrze gospodarowal finansami gmny i potrafil zainwestowac.
miki dnia czerwca 25 2012 07:35:54
Turystyka, rozwój to już chyba czas przeszły. Z tymi ludźmi u steru władzy nic dobrego nas już nie czeka. Drugiego Karpacza nikt nie chce tutaj, Niech tutaj będzie Wleń, który się rozwija na swój sposób. Ale są ludzie którym taki skansen odpowiada. Luk może na gwiazdy patrzeć i nie musi się martwić o konkurencję, w końcu po to burmistrza tak mocno wspierał. A poza tym widocznie mieszkańcom to odpowiada, koro nie chcą tego zmienić.
Miś Koralgol dnia czerwca 25 2012 09:16:13
Jak ktoś lubi się pośmiać to nich poczyta
http://www.wlen.pl/bip/index.php?id=118&id2=149#1
easy :) dnia czerwca 25 2012 13:55:48
Ciekawych rzeczy człowiek się dowiaduje czytając na oficjalnej stronie
Urzędu Miasta, że we Wleniu są np. organizowane biegi - im. M. Flądra!
...ciekawe o jaką Flądrę im chodzi ?!
:)
easy :) dnia czerwca 25 2012 14:16:15
Kolejny "kwiatek"!
Za rozwój turystyki w Gminie Wleń odpowiedzialny jest w dalszym ciągu z-ca Burmistrza co poniekąd tłumaczy całą sytuację.
Jak wiemy w Gminie nie ma już zastępcy bo po aferze przetargowej Burmistrz awansował go przecież na I Sekretarza.
JEST TAM JESZCZE MNÓSTWO TAKICH FAJNYCH "KWIATKÓW" Sprawdźcie sami, a te "najładniejsze" wrzućcie na WI.
To będzie niezły materiał na kabaret !
Sławek Osiecki dnia czerwca 25 2012 17:38:20
Wczoraj pałac odwiedzało wielu turystów. Były miedzy innymi panie kuracjuszki z sanatorium. Przywitały mnie takimi słowami:
- Panie! Idź pan do tego waszego burmistrza i coś mu powiedz! Niech on się weźmie do roboty! Jak to miasto wygląda?! Brudno i śmierdzi.

Może więc zacząć działania na rzecz turystów od podstaw? Zmobilizować te nasze pracowite inaczej władze do wykonywania podstawowych obowiązków. Panie burmistrzu! Proszę wyjść przed ratusz i się rozejrzeć!

...wiem, wiem - "Komu się nie podoba, to niech się wyprowadzi"
** dnia czerwca 25 2012 17:53:05
Szanowny kolego .
Nie nazwałbym tego ,, kwiatkiemr1; ,a szczytem głupoty.
Przykładem niech będzie zdarzenie, że na oficjalnej stronię Gminy Wleń za siedzenia na stołku Burmistrza Mościckiego i jego nieodzownego zastępcy Fludra był fakt że przez długi okres czasu herbem Wlenia nie była Herb brzozy z pniem i koroną liściastą barwy srebrnej, lecz wron lub inne ptaszysko.
Szczegóły tej sprawy dokładnie zna Pan Jan Łobocki, który to na z sesji poprzedniej kadencji zwrócił uwagę o nieprawidłowości.
Jeśli Pan Jan Łobocki byłby tak łaskawy i przypomniał nam jaki to ptaszysko było przez dłuższy czas Herbem Wlenia byłbym wdzięczny.
Sprawy które poruszamy naprawdę są żałosne, a o zgrozo prawdziwe
wlenianin dnia czerwca 25 2012 17:59:37
Panie Sławku o czym my tutaj mówimy. burmistrz podjeżdża pod ratusz do pracy autem i idzie udawać że pracuje, potem wychodzi z ratusza u znowu autem do domu. wymaga Pan od tak zapracowanego człowieka żeby w drodze z auta do ratusza rozejrzał się po wleniu? gdzie tu na to czas? gdzie tu na to siła?
przecież burmistrz musi całymi dniami kombinowac jak NIE dopuścić do rozwoju wlenia. a Pan mysli że to tak łatwo tak wszystko ładnie zniszczyć?
easy dnia czerwca 25 2012 21:20:32
Czy są jakieś przecieki odnośnie obchodów 800 lecia jeszcze miasta Wleń ???
Nieoficjalnie słyszałem że będą w tym dniu puszczane na rynku miasta jedyne w swoim rodzaju salwy... śmiechu !
Podobno to plotki ale obecnie naszą gminę jedynie tylko na tyle stać.
Też Wlenianin dnia czerwca 25 2012 21:22:09
I jeszcze musi znaleźć czas i pogłówkować jak wydać te sto dwadzieścia pięć tysięcy dwieście trzydzieści dziewięć złotych które otrzymał za ciężką pracę na rzecz rozwoju Wlenia
Do Miśa Koralgola dnia czerwca 25 2012 21:25:26
Czy orientujesz się kolego dlaczego oświadczenia Kierowników Jednostek Organizacyjnych Gminy Wleń za rok 2011 są utajnione?
easy :) do ** dnia czerwca 25 2012 21:35:19
Ten ptak z herbu Wlenia z poprzedniej kadencji BM & MF to moim zdaniem - paw!
Turyści po wejściu do naszego "uroczego" miasteczka oszołomieni smrodem z miejskiej kanalizacji puszczają je nagminnie !!
Do Wlenia po szczęście... dnia czerwca 25 2012 21:41:03
przyjechać można.
Każdy turysta nierozważny
spacerując wleńskimi deptakami
wlezie w gówno obiema nogami.
Szęście to podobno przynosi
jak się kupsko na podeszwie
do domu zanosi....
easy :) dnia czerwca 25 2012 22:07:52
A tak a propos turystyki.
Na tegorocznych targach turystycznych TUAREG z ramienia Urzędu Gminy, w ramach promocji turystycznych atrakcji regionu, serwowano tzw. Wiejską kiełbasę turystyczną !
MOJE PYTANIE ZATEM BRZMI :
Gdzie można ją legalnie nabyć?
Ile kosztuje?
Czy jest jej zapach równie prawdziwie oddaje "klimat" naszego miasteczka?
...oraz czy można ją łączyć w zestawach np. z chapi?
. dnia czerwca 25 2012 22:34:25
"TUAREG"hehe
ech dnia czerwca 25 2012 22:47:57
Sami uczciwi się znaleźli, papierka nie rzucą, o środowisko pewnie bardzo dbają.Przyglądnijcie się samym sobie, gdzie Wasza uczciwość? Jak tu młodzi mają zostać? Jak na ten przykład ci, którzy już tu niby we Wleniu zainwestowali jakimi są pracodawcami? Powiem tak: pracodawcy od siedmiu boleści, nie zatrudnią na umowę, a już o płacy? Oby czasami nie więcej aniżeli ta najniższa, krajowa, a w dyskusję się wdają, pff
hhhh dnia czerwca 26 2012 09:38:44
Do Inteligenta Łobockiego niech przyjadą!!!!!
agroturysta dnia czerwca 26 2012 09:50:08
To są właśnie argumenty klakierów burmistrza. Tyle macie do powiedzenia, w sprawie zapaści turystyki? Czy jest na was odpowiednie określenie? Skoro taki poziom prezentujecie, to nic dziwnego, że turystyka w gminie leży i kwiczy.
multifunkcyjny dnia czerwca 26 2012 10:11:22
turystyka, drogi, czystość i porządek, small business, edukacja, ochrona zdrowia, co jeszcze
easy dnia czerwca 26 2012 10:42:28
Co jeszcze???
URODZONY BURMISTRZ !!!
P.S
...może już czas odciąć pępowinę ?!!
do easy dnia czerwca 26 2012 11:54:36
I co jeszcze, może Wleń ma zostać bez gospodarza?
Znasz powiedzenie: "Kochaj burmistrza swego bo możesz mieć gorszego"
załamana dnia czerwca 26 2012 12:19:01
"Kochaj burmistrza swego bo możesz mieć gorszego"
Trudno to sobie wyobrazić.
** dnia czerwca 26 2012 19:17:36
Co za oferma losu wpadła na pomysł aby na Targach Turystycznych promować kiełbasę?
Kto był odpowiedzialny za przygotowanie stoiska i promocje Gminy Wleń?
Słup moralności i gospodarności dnia czerwca 26 2012 19:23:38
Przykład.
Za fakt wykorzystania samochodu służbowego w godzinach pracy i uczestniczenie w prywatnym przetargu w nagrodę przekształconą zastępcę w sekretarza.
Jest to dobitny przykład moralności i gospodarności.
gosc dnia czerwca 26 2012 20:29:09
na lesnym dworze buduja hotel ,ciekawe dla kogo?KIEDY OTWARCIE?pojawia sie chyba jacys ludzie,co to bedzie??turysci niemieccy wjada do wlenia,moze sie ruszy.oby.
. dnia czerwca 26 2012 22:23:27
Kiełbasa była wiejska,owszem,ale to ta wyborcza.Zatem nieco nieświeża.Ciekawe co było później.Jedna z wersji jest taka: znany wszystkim.portal.wideo.co go redakcja.z.filtru.antyspamowego.nie.potrafi.usunac.com/watch?v=ykxt8sxeI5A
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Turniej
Turniej
Turniej


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903466 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.