wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
NOWY PARKING NA RYNKU, czyli Wleń w czarnej d.... .
MiejskieZ protokołu przeglądu dróg sporządzonego przez Komisję Gospodarki Komunalnej wyłania się obraz Wlenia z drogami wręcz doskonałymi. Jezdnie mamy idealne, a chodniki równe niczym stół. Komisja wypatrzyła w mieście jedną, jedyną dziurę na ulicy Jana Kazimierza. Jednak rzeczywistość okazuje się jak zwykle nie taka różowa - raczej zupełnie szara, a miejscami wręcz jak czarna dziura.

Nasi szanowni radni zupełnie nie zauważyli dziur po awariach miejskich wodociągów. Jaki jest stan  sieci wodnej wszyscy wiemy doskonale. Nasi przedstawiciele najprawdopodobniej doszli do wniosku, że nie ma sensu naprawiać asfaltu skoro i tak dojdzie do kolejnej awarii, a wtedy zadanie ekipy z KZOM będzie znacznie ułatwione.

 Jedna z najstarszych dziur jako pozostałość po takiej awarii znajduje się na ulicy Górskiej. Powstała ok 2009 roku i do dnia dzisiejszego zachowała się w stanie idealnym. W innych miejscowościach po usunięciu usterki niemal natychmiast droga jest łatana. My w związku z niemal historycznym jej charakterem proponujemy otoczenie tego miejsca  opieką konserwatorską, a w przyszłości zgłoszenie  do UNESCO jako elementu dziedzictwa kulturowego, będącego symbolem sprawności działania KZOM, władz miasta i Rady Gminy, tej i poprzedniej kadencji.

Co ciekawe większość mieszkańców podchodzi do problemu dróg, dziur, krzywych nierównych chodników z obojętnością, czy może raczej stoickim spokojem. Chodniki zawsze były krzywe, a ulice dziurawe. To po co to zmieniać? Władze wręcz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i nawet nowe chodniki są układane krzywo, aby nie zaburzać (nie)ładu i harmonii panującej w mieście.

 Szczególnie spośród Wlenian wyróżniają się mieszkańcy ulicy Skarpowej. Tych ludzi cechuje ogromny spokój, spolegliwość i wręcz niewiarygodna cierpliwość. Raz na cztery lata obiecuje się im, że już, już ich droga będzie zrobiona. Mija kadencja. Znowu są mamieni obietnicami, znowu cierpliwie czekają … , i tak od dziesięcioleci. Jednak nie ma tego złego..., zawsze można zgłosić głębokość kolein do Księgi Rekordów Guinessa.

Dzielni Radni nie zasypują gruszek w popiele. Wśród wielu problemów, którymi się zajmują jest sprawa niedostatecznej ich zdaniem ilości miejsc parkingowych na Rynku. W związku z tym jeszcze w ubiegłym roku wystąpili z wnioskiem do Burmistrza Miasta i Gminy o budowę    kolejnego parkingu. Nowe miejsca postojowe powstały by przy Placu Bohaterów Nysy, na przeciwko numerów 14,15,16,17. Pisząc prościej przed sklepem monopolowym. Niestety nie udało nam się ustalić czy ma to jakiś związek z lokalizacją miejsc postojowych.

Z niewiadomych przyczyn zupełnie inne podejście do dróg w gminie maja władze powiatu. Właśnie rozpoczął się remont drogi powiatowej Wleń – Modrzewie. Wniosek na dofinansowanie budowy obwodnicy Wlenia złożony przez starostwo przeszedł kolejną weryfikacje i są ogromne szanse na jego realizację. Do końca września zostanie wykonany remont mostu w Strzyżowcu. Dziwne doprawdy, dziwne i zupełnie niezrozumiałe.


TAKA SOBIE DZIURA NA ULICY OGRODOWEJ.DZISIAJ NA NASZEJ JEDNEJ DZIURZE MIESZCZĄ SIĘ DWA SAMOCHODY! JUTRO ZMIEŚCIMY TRZY! POJUTRZE CAŁY WLEŃ BĘDZIE JEDNĄ WIELKĄ DZIURĄ!DZIURA WIELOKROTNEGO UŻYTKU NA ULICY KOŚCIUSZKI.NO I NIECH SIĘ KTOŚ POCHWALI GŁĘBSZYMI KOLEINAMI!OBIECANKI OBIECANKAMI A MIESZKAŃCOM SKARPOWEJ ZAWSZE POD GÓRKĘ!TREŚĆ WNIOSKU O BUDOWĘ NOWEJ ZATOKI PARKINGOWEJ NA PL BOHATERÓW NYSY.


PROTOKÓŁ PRZEGLĄDU DRÓG 1


PROTOKÓŁ PRZEGLĄDU DRÓG 2


TEKST I ZDJĘCIA:
A.JAŚKIEWICZ

Komentarze
Sławek Osiecki dnia czerwca 19 2012 23:41:05
"Jak komuś się nie podoba, to niech się wyprowadzi!"
Pozwoliłem sobie zacytować tę maksymę naszego wielkiego myśliciela.
~ dnia czerwca 19 2012 23:41:30
Wadliwy link do treści wniosku.Jaki kurna znowu parking na rynku?Kogoś chyba pogięło.Czyj jest plac po dawnym spędzie.Kto komu,kiedy,za ile i dlaczego to sprzedał.Przecież tam hula wiatr teraz a miejsce jest idealne na parking.Wleń cały został wysprzedany a teraz nikt nie dba o to,żeby te miejsca były użytkowane zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.Czy np. plan zagospodarownia przewiduje w dawnym pawilonie składowisko syfu?Ktoś to kupił i ma se bajzel taki,że tylko granat tam wrzucić.Po co to ktoś kupił?Żeby coś komuś pokazać,czy jak?
~~ dnia czerwca 20 2012 08:01:43
skoro takiś smyku mądry, to rusz swe 4 litery do urzędu i się popytaj, czyj to teren jest (a jak sie już dowiesz, że gminy, to zawnioskuj, aby ci tam parking stworzyli), a przy okazji zapytaj, jak się ma sytuacja dawnej basztowej i sprawdź, czy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu katastrofę budowlaną?
przy śniadaniu dnia czerwca 20 2012 09:53:55
Ten przegląd dróg to robili zaocznie?

Tak czytam ten protokół i same znajome nazwiska. "...koło posesji p. Dziatłowicz, koło posesji p. Wróbel, posesji p. Czapski ..."
ślepy dnia czerwca 20 2012 12:30:37
Wleń dziurą stoi i basta
pacze i się śmiejem dnia czerwca 20 2012 14:31:42
no dobra, a kiedy będą sianokosy na skwerku koło przedszkola? Który to rolnik oporządza? Czyżby nasz wielmożny z Pilchowic? Może lepiej tam truskawki zasadzić
tak się bawi tak się bawi pan ... dnia czerwca 20 2012 15:50:38
pal licho skwerek
a kiedy wykoszą wały
a kiedy wykoszą pobocza
a kiedy posprzątają piach na ulicach i drodze do jelonki
a kiedy połatają dziury we Wleniu
ewelina biegała z podpisami o remont kościuszki i co zrobiła, już zapomniała że jest przedstawicielką mieszkańców
piszecie o skarpowej a zapomnieliście o górskiej za rok na cmentarz nie da się dojechać osobówką
~ dnia czerwca 20 2012 15:56:05
skoro takiś smyku mądry....
Nie chcę udawać mądrali,bo wiem że ten plac jest własnością prywatną.To było pytanie jakby retoryczne.Sęk w tym,jak napisałem wyżej że własność prywatna nie służy Wleniowi w takim wykonaniu i skali jak widać.Ktoś to ma,czeka zapewne na okazję,kiedy będzie mógł sprzedać z dużym zyskiem a na rynku mnożą się parkingi,których zawsze będzie za mało.Chodzi mi o to,że pół Wlenia zostało wyprzedane przez konkretne osoby nie wiem w jakim celu.Teraz to stoi i rosna pokrzywy.Proszę się rozejrzeć w bliższej lub dalszej okolicy.Nawet po wioskach są pensjonaty,hurtownie,warsztaty usługowe,małe przedsiębiorstwa itd.A we Wleniu hula wiatr.I kropka;).
look dnia czerwca 20 2012 20:10:15
w-LEŃ
prawda objawiona dnia czerwca 20 2012 22:52:05
Wleniem rządzą lenie !
prawda prawdziwa dnia czerwca 20 2012 22:56:25
Pan j23 swój samochód parkował na parkingu na przeciw policji więc chyba parkingi są potrzebne lepiej niech parkują samochody a nie pijani którzy nie powinni być wizytówka tego cudownego miasteczka i te brzydki róże które są plewione tylko raz w roku
Miodek dnia czerwca 20 2012 23:09:50
Ania?Ani,ani.Ani kropki,ani przecinka.Na końcu weź że kobieto chociaż napisz STOP, bo nie wiadomo o czym i do kogo napisujesz.
easy :) dnia czerwca 20 2012 23:33:39
Obrazki jak z horrorów Hitchcocka !
W takiej scenerii można by było śmiało kręcić filmy wojenne :)
Miasteczko wygląda jak po przejściu frontu wschodniego!
...choć co niektórzy żyjący i pamiętający tamte czasy twierdzą, że miasto nawet wtedy wyglądało o niebo lepiej.
Myślę. że nie bez powodu Wleń wybrano jako miejsce akcji w filmie " DROGA DO RAJU"
GORSZEJ POKUTY JAK ŻYĆ WE WLENIU - NIE MA !
...Sodomia i Gomora !!!
maro dnia czerwca 21 2012 09:42:47
Proponuję, żeby z całego rynku zrobić parking (najlepiej płatny) a w ratuszu zrobić do niego zaplecze, łącznie z wc. Następnie zlikwidować Gminę Wleń włączając ją do Jeżowa, albo jakiejkolwiek innej. Po tych działaniach ilość miejsc parkingowych będzie zadowalająca, działanie władz skuteczniejsze i może ktoś dziury połata. I kilku darmozjadów oderwiemy od korytka. A co najważniejsze będzie to zgodne z wnioskiem komisji.
bełt dnia czerwca 21 2012 10:02:38
to się Lebiedź popisał
Tubylec dnia czerwca 21 2012 12:28:07
Maro a czemu mieszkańcy gminy mają cierpieć za nieudolne delikatnie mówiąc zarządzanie gminą.
Jedynym słusznym argumentem twojej wypowiedzi jest teza oderwania kilku osób od koryta.
©©© dnia czerwca 21 2012 16:44:57
To nie radni powinni zajmować się kolejnym parkingiem tylko właściciel tego sklepu monopolowego. Jak mam tyle po rynku chodzić z butelkami to ja pier... Przyjeżdża człowiek z tych Radomic czy Pilchowic na zakupy i jeszcze pod samym sklepem nie może zaparkować. Żałosne.
zcpxsvwwkw dnia maja 30 2014 13:41:51
QgBD5c <a ***="http://ilerbhbzbgfa.com/">ilerbhbzbgfa</a>, ycmrzdtsdvrq, [link=http://dudasontcylu.com/]dudasontcylu[/link], http://tcbfmtiowvlc.com/
Tvaaktjz dnia czerwca 05 2014 14:26:38
valottery free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Remont wieży 1993
Remont wieży 1993
Remont wieży 1993


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903501 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.