wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Wiosenne (nie)porządki
MiejskieZasłyszane w sklepie
 - To wstyd jaki bałagan jest w całym mieście, wszędzie pełno śmieci i nikt tego nie sprząta – mówi jeden z mieszkańców Wlenia. Chyba trzeba będzie jak za nieboszczki  „partii” czyn społeczny ogłosić i samemu porządki zrobić. Jak trzeba będzie to sam pójdę i jeszcze dziesięć kilo kiełbasy kupię, to przy okazji jakiegoś grilla się zrobi.
 - Panie odpowiada mu  wyraźnie zirytowany  starszy jegomość.
 - Ja mam prawie osiemdziesiąt lat całe życie płaciłem podatki i teraz na starość ulice mam zamiatać? Kiedyś za Beksiaka chodziliśmy na czyny, ale teraz?

Kto dzisiaj odpowiada za utrzymanie miasta w czystości ?
Utrzymanie czystości i porządku  należy do obowiązkowych zadań własnych gminy, która musi zapewnić czystość i porządek na swoim terenie. Magistrat ma obowiązek również wyegzekwować przestrzegania uchwały porządkowej przez właścicieli nieruchomości, zarządców wspólnot oraz dróg i parkingów na terenie gminy.
 
Zgodnie z tą uchwałą właściciel ma dbać o ten odcinek chodnika, który przebiega wzdłuż jego posesji. Część obowiązków właściciela często przejmują zarządcy nieruchomości, wówczas to oni odpowiadają za stan chodników. We Wleniu największa odpowiedzialność za porządki na terenie miasta spada na KZOM, który pełni funkcję zarządcy części  budynków. Powinien również utrzymywać w czystości ulice i place, za które odpowiada Gmina. We Wleniu jednak wszystko jest postawione na głowie, a odpowiedzialność za stan porządków spoczął na barkach "skazańców" (osób, które wyrokiem sadu odpracowują kary). Dzisiaj większość ulic zalega gruba warstwa piasku i ubiegłorocznych liści, a problem zamiata się pod ławki.


  Burmistrz Bogdan Mościcki - Jeżeli chodzi o utrzymanie czystości – w tej chwili mamy jednego pracownika interwencyjnego (...), który pracuje chwilowo w urzędzie. Natomiast od 1 kwietnia przyjmujemy dwóch pracowników interwencyjnych, którzy będą już wykonywali sensu stricte takie roboty porządkowe. Natomiast na dzień dzisiejszy mamy tam kilku panów z wyrokami, którzy odpracowują tam te swoje godziny w ramach otrzymanych wyroków. Tylko, że szanowni państwo Ci ludzie to jest nieszczęście. W tej chwili opiekuje się nimi strażnik miejski i oni mają dany dzień odpracować. Oni przychodzą o siódmej rano i ktoś za chwilkę dzwoni, że o dziewiątej taczka stoi tam na chodniku, ale już Pana nie ma poszedł (…) i jemu załóżmy zalicza albo wcale albo dwie godziny i na drugi dzień jest to samo. Miotłę zostawił gdzieś w kącie (...) ale to są tacy ludzie (...) jak po dwudziestu metrach miotła stoi pod płotem, czy taczka z łopatą to tak to wygląda (…) oni się niczego nie boją.

To na barkach skazańców spoczęło ciężar odpowiedzialności za utrzymanie czystości i porządku w naszej Gminie. To oni kreują wizerunek naszego uroczego miasta. Oni trudzą się każdego dnia od siódmej rano do dziewiątej aby osoby do obowiązków, których należy dbałość o czystość i porządek mogły spać spokojnie. I nie należy dziwić się, że zdarzy im się na chwilę opuścić stanowisko. To przecież na nich są zwrócone oczy burmistrza. W ich ręce złożył swoje obowiązki dyrektor KZOM. To brzemię ciąży im tak nieznośnie, że zdarza się im oddalić na chwilkę. Aby w towarzystwie kolegów rozmyślać jak wielu zawdzięcza pracy tak nie wielu.

Okazuje się, że jeżeli się chce to można! Zarząd Dróg we Lwówku Śląskim rozpoczął sprzątanie dróg i poboczy należących do powiatu. Do ubiegłej soboty uprzątnięto ulicę Kasprowicza i część ulicy Kościuszki. Niestety na porządek na drogach i placach gminnych będziemy musieli chyba poczekać?


Zdjęcia wykonane 22 i 25 marca 2012 r.

Kościuszki przed sprzątaniem ... .
Ta sama ulica po porządkach
Problem najłatwiej pozamiatać pod... ławkę!

Zeschłe ubiegłoroczne liście? Czy to komuś we Wleniu przeszkadza?
Uroczy wleński rynek
?
Okolice wleńskiej promenady
.

Ta sama okolica tylko troszkę dalej.
Przy cmentarzu od dawna straszy!

I znowu się czepiam. Ale czy wyobrażacie sobie państwo taki widok na wrocławskim rynku? Albo żeby daleko nie szukać we Lwówku?


                                                                 Andrzej Jaśkiewicz

Komentarze
zdumiony dnia marca 25 2012 23:55:01
Nie tylko zasmiecony ale i też zadymiany i to regularnie w ostatnich dniach tego miesiąca !!!!!


Zamieszczam to zdjęcie byście zobaczyli co ten pan a raczej pracownicy wyprawiają z gumą i oponami. Czy tak można ??
~ dnia marca 26 2012 00:02:20
Nieładnie jest podsłuchiwać;Zwłaszcza w sklepie.Kolokwialnie to się nazywa "strzelać z ucha".Takie praktyki dziś tylko mohery pod Golębiarka uskuteczniają.
andare andre ariva hepa hepa dnia marca 26 2012 00:13:12
I znowu się czepiam. Ale czy wyobrażacie sobie państwo taki widok na wrocławskim rynku? Albo żeby daleko nie szukać we Lwówku?
Chyba żeś Pan za bardzo rozpuściłeś wodze fantazji.Przykład nam brać z Wrocławia ino.Przecie Wleń starszy jest nawet niż "jakiśtam" Wrocław.Grunt to wyobraźnia.
leśnik dnia marca 26 2012 00:13:51
Do redakcji wleńinfo.pl Czy wy robicie jakieś reportaże z panem mościckim typu

Spotkacie go na ulicy i pare pytań zadaćie ???

Czy tylko piszecie to co on wam powie ?

Zasmiecony ten wleń jest katastrofa a ten dym z komunalki to masakra ile tego świństwa idze do atmosfery !!
andare andre ariva hepa hepa dnia marca 26 2012 00:18:34
Proponuję zamiast sponsorować hosting tej przepieknej strony kupic kilka miotel i pojezdzic na nich po Gminie.Ku pozytku ogolu a i ku Chwale Bozej.
lol dnia marca 26 2012 00:20:06
lol no racja lepiej jest dać na miotły a nie na stronę ten tekst mnie rozwalił
lol dnia marca 26 2012 00:21:33
tyle wysiłku daliście by zrobić fotki, napisać newsa to mogliście iść i to posprzątać .. co za ludzie ;d
~ dnia marca 26 2012 00:26:17
Ba, w sumie można by zasponsorować sprzęt zmiatający treningowy dla młodzieży co się nie splamiła uczciwą pracą w zyciu a ma kompy w kiblu nawet,lufcik w piwnicy.Siedzi poniżej poziomu gruntu i udaje półinteligenta.Do miotły matoły!
Do Burmistrza dnia marca 26 2012 00:26:44
Tej strony nikt nie sponsoruje ! Raczej redaktorków z bujną fantazją . Miotły są wiadra a nawet śmietniki cała sterta lecz nie ma człowieka który by to rozdysponował.

Do Pana Mościckiego

Jak będzie Pan to czytał to proszę sobie to wziąć do serca.


Człowieku obejmujesz urząd w gminie Wleń a nawet nie raczysz chodz 1 raz w miesiącu wyjść na rynek jak człowiek chowasz się i nie rozmawiasz z obywatelami . To tak jak by pasterz miał owce ale one same musiały by wychodzić na hale ! Słuchaj Szanowny Panie Mościcki Ogarnij się i weź się do pracy bo siedzieć na sesjach czy na radzie to nic nie da. Trzeba rozmawiać z ludźmi a nawet i wychodzić do nich !

Mam nadzieje ze gdy to przeczyta Pan Mościcki to niech się zastanowi kiedy ostatnio rozmawiał z przeciętnym obywatelem wlenia.
easy :) dnia marca 26 2012 00:42:11
KOŁCHOZ WLEŃ ZAPRASZA !
WITAMY W PRL- owskiej STREFIE CZASOWEJ!
MIASTA PARTNERSKIE - FIKUSZIMA I CZARNOBYL !
MAKSYMA ROZWOJU MIASTA- JAK SIĘ NIE DA, TO SIĘ NIE DA !
PATRONI MIASTA - KOLESIE I SPÓŁKA.
GOSPODARZ PGR-ru WLEŃ:
KOMPETENTNY, WIARYGODNY , DOŚWIADCZONY
zawias. dnia marca 26 2012 08:27:46
Pan Burmistrz opowiada dyrtymaly,mowiac,ze nie ma rady dla"skazanicow'',ktorzy nie wykonuja nalozonego przez Sad obowiazku wykonywania zleconej pracy.Podpowiadam,w tym przypadku nalezy odpowiednio zredakowac stosowne pismo,wyslac do Sadu i nierob,odsiedzi wyrok w Zarebie,.
czas na oszczędności dnia marca 26 2012 10:23:57
mieszkańcy Wlenia powinni sami wziąć się do sprzątania w ten sposób było by czyściej i taniej a pan burmistrz mógłby się pochwalić jakim dobrym gospodarzem jest i wypłacić nagrody - tylko komu? Kto bierze kasę w tej gminie za zarządzanie? Kto bierze kasę za utrzymanie czystości?


Pomysł z czynem społecznym bardzo dobry, sam chętnie wezmę w nim udział, ale stanę w drugim rzędzie za B.M, M.F., Z.K. ...
Wilma dnia marca 26 2012 12:34:29
o dziewiątej taczka stoi tam na chodniku, ale już Pana nie ma poszedł (r30;) i jemu załóżmy zalicza albo wcale albo dwie godziny i na drugi dzień jest to samo. Miotłę zostawił gdzieś w kącie (...) ale to są tacy ludzie (...) jak po dwudziestu metrach miotła stoi pod płotem, czy taczka z łopatą to tak to wygląda (r30;) oni się niczego nie boją.


Czego można się spodziewać po miejskich władzach, które nie są w stanie zdyscyplinować nawet "skazańców", nie mówiąc o pracownikach interwencyjnych, którzy wcale nie pracują lepiej (jeśli brać pod uwagę efekty pracy)?
Magistrat to w ogóle potrafi cokolwiek wyegzekwować (oprócz, oczywiście, wszystkiego, co "wyrywa" personalnie dla swoich przedstawicieli)?
zdumiony dnia marca 26 2012 13:38:15


Rzekomo do rozbiórki lub renowacji ? Tak właśnie jest napisane w urzędzie naszej gminy ! Od strony ulicy Kościelnej rozebrali część kina a dokładnie ekran na którym wyświetlane były seanse. A to wszystko dla pozyskania złomu który tam był. Po wszystkim zostawili to w takim stanie że ktoś może zostać uderzony spadającym odłamkiem. Tak jak te kino wyglada tak i nasza polityka oraz władze reprezentują się na całym forum wlenia.
dziwne dnia marca 26 2012 13:54:01
Oj.. chyba szykuje się konkurencja dla wleninfo .

Do zdumiony.

Robisz konkurencje ? ^^ Faktycznie ten obiekt ma wiele do życzenia i do komentowania. A chyba jest jeszcze na słupie ogłoszeniowym, że Kino bedzie wyburzone i powstanie coś innego nie pamietam co.
Jna Łobocki dnia marca 26 2012 14:00:05
Czystość w gminie Wleń świadczy o włodarzach ,właścicielach posesji ale w dużej mierze o braku stanowczości ze strony strażnika miejskiego jak i naszych policjantach dzielnicowych. Mam tylko jedno pytanie kiedy ostatni raz nasi mundurowi prowadzili jakiekolwiek czynności wyjaśniające w stosunku do osób które naruszyły art. 10 ust. 2a u.u.c.p.g
Zdjęcie budynku przy Placu Bohaterów Nysy(niebieski budynek) jest tego przykładem ,że w centrum Rynku jest tak odrażający widok. Jeśli chodzi o zaplecze to brak słów art.117Kw.
Nasi szanowni Radni i Radne z poprzedniej kadencji na złość nam mieszkańcom jak i burmistrzowi Szeffsowi podjęli taką decyzje o sprzedaży obiektu w ręce "biznesmena"???
Widok na górnym cmentarzu to dopiero wizytówka, ale cóż IZERY protestują to i może nie zabierają śmieci na znak PROTESTU!!!!!!
gdzie ja żyje? dnia marca 26 2012 14:42:37
W tej chwili opiekuje się nimi strażnik miejski i oni mają dany dzień odpracować. Oni przychodzą o siódmej rano i ktoś za chwilkę dzwoni, że o dziewiątej taczka stoi tam na chodniku, ale już Pana nie ma poszedł (r30;) i jemu załóżmy zalicza albo wcale albo dwie godziny i na drugi dzień jest to samo. Miotłę zostawił gdzieś w kącie (...) ale to są tacy ludzie (...) jak po dwudziestu metrach miotła stoi pod płotem, czy taczka z łopatą to tak to wygląda (r30;) oni się niczego nie boją.


Z ciebie bogdan to jest zwykła d***a anie burmistrz!!! Nie potrafisz zapanować nad skazańcami a bierzesz sie za rządzenie gminą?
Co za problem powiedzieć takiemu człowiekowi "pracujesz x godzin i ani godziny krócej bo jak nie to żadna godzina nie zostanie zaliczona. Kto tu ustala zasady? Skazaniec czy gmina?

We Wleniu nigdy nie będzie normalnie jak taka za przeproszeniem p***** będzie nami rządziła!!!
Heniek dnia marca 26 2012 19:10:49
"Problem najłatwiej pozamiatać pod... ławkę!"


Ciekawe czy w domu zamiata pod dywan?
czytająca dnia marca 26 2012 19:11:04
...zaraz...zaraz...obwiniacie winą za czystość i porządek włodarzy?...a trzeba by może zacząć od siebie?... ileż to razy widać idącego nawet środkiem rynku..odwija ciuciu a papierek bach..na glebę...(no tak..się posprząta samo albo może krasnoludki wyniosą)..mamy to co sobie wychowaliśmy..to się tyczy też Pana Łobockiego wszak syn znany..z pozostawiania pustych , szklanych opakowań po piwie gdzie popadnie.
czytelnik dnia marca 26 2012 19:23:05
No tak, tym razem za bajzel odpowiada pan Łobocki.
Panie Łobocki, ja rozumiem, że nudząc się pozbierał Pan liście w lesie i wrzucił pod ławki, ale skąd wziął Pan tyle piachu by zasypać wszystkie chodniki i pobocza w mieście? No i skąd wziął Pan tyle śmieci, żeby zawalić wszystkie kubły przy cmentarzu? I niech Pan nie wystawia już tych kubłów przy wejściu do urzędu oraz nie wywiesza już reklamówek na Leśnym, bo turyści nie wiedzą, że to Pana sprawka i myślą, że to wina naszej kochanej władzy?
do czytelniczka dnia marca 26 2012 19:31:01
jak widzę takie "COŚ" to zastanawiam się czy czemu to służy i papierek po ciuciu wolę wyrzucić za siebie zamiast usyfić się

czytająca do "do czytelniczki" dnia marca 26 2012 19:41:26
..a może by tak łaskawie do kieszonki schować? a nie za siebie? ę..ą..co by się nie zabrudzić (czy jak kto woli obsyfić)
a co do czytelnika..proszę czytać ze zrozumieniem..przykład Pana Łobockiego padł tylko dlatego..że ma pretensje o porządek do "tego"..i "tamtego" a pod nosem nie widzi
czytająca dnia marca 26 2012 19:45:22
..i ma wielką prośbę proszę mi oby czasami nie wymyślać...że ja władzy bronię..robią błędy i tego nie da się zaprzeczyć..ale..chodzi mi głównie o to..że sami od siebie..też powinniśmy wymagać
easy :) dnia marca 26 2012 20:32:48
Mówią, że przykład idzie z góry.
BIERZCIE ZATEM PRZYKŁAD Z NASZYCH WŁODARZY - BURMISTRZA, SEKRETARZA,PRZEWODNICZĄCEJ I RADNYCH.
Systematycznie co miesiąc czyszczą kasę Gminy z papierków Narodowego Banku Polskiego !!!
Zatem nie narzekajcie że wszędzie jest brudno bo jest jednak takie miejsce w gminie, gdzie jest naprawdę czysto !
:)
maro dnia marca 27 2012 08:56:04
No i oczywiście nie ma siły, żeby było czyściej. Ale jakoś mnie to nie dziwi. Jest taka wioska, która była miasteczkiem, nazywa się Chełmsko. Czasami tam jeżdżę i oglądam zmiany. Jeszcze niedawno można było tam kręcić filmy wojenne. Powoli jednak coś się zmienia na lepsze. U nas jeszcze jakiś czas temu miasteczko jako tako wyglądało, ale lada chwila będziemy mogli zapraszać ekipy do kręcenia filmów wojennych. Taka jest smutna prawda o Wleniu. Kto jest winny? Władze, które niewiele robią.
... dnia marca 27 2012 21:41:31
Fakt, faktem. Śmiecić się nie powinno. sam staram się tego nie robić... Ale zwróćmy uwagę też na to, że śmieci często nie ma gdzie wyrzucać. a nie każdy będzie nosil niepotrzebne mu rzeczy przez pół Wlenia. Dajmy na to przykład drogi z pola namiotowego w kierunku rynku. Moge śmieci wyrzucic albo do przywatnego kubła na prywatnej posesji albo taszczyć te śmieci do środku rynku... o Leśnym Dworze już nie wspomne... Na słupkach zamiast koszy wiszą worki, bądź reklamówki... Przecież na taki widok to sie d..a smieje...
` dnia marca 27 2012 22:11:20
Te worki i reklamówki ludzie wieszają sami,bo głupio tak walić smieci pod nogi a koszy brak.
KACPER dnia marca 28 2012 07:03:46
Jeżeli ten portal ma opierać się na informacjach zasłyszanych katem ucha gdzieś w sklepie to fajnie, że się w końcu do tego przyznajer30;Wielcy państwo mieszczaństwo jak zwykle leniwe i narzekające na wszystko, co możliwe. Do roboty lenie do robotyr30;.Śmiechu warte nikt wam całe życie dupy podcierał nie będzie. Sami śmiecicie sami sracie swoimi psami gdzie popadnier30;.A może tak SAMI POSPRZĄTACIEr30;.Oj, ale się zagalopowałem, cudów wymagać nie mogę
Do kacper dnia marca 28 2012 07:46:33
Jeszcze jedno dziecko Neostrady. Czytanie ze zrozumieniem dzieciaku się kłania!
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Skarby Lenna
Skarby Lenna
Skarby Lenna.


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906166 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.