wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Z dużej chmury, mały deszcz. W Pilchowicach bez zmian!
Miejskie23 lutego odbyła się sesja Rady Miasta i Gminy Wleń poświęcona między innymi reorganizacji Szkoły Podstawowej w Pilchowicach.

Przewodnicząca poinformowała zebranych, że związki zawodowe nauczycieli pozytywnie zaopiniowały propozycję zmian w oświacie. O ile jednak  NSZZ Solidarność opowiedział się za przyjęciem uchwały zakładającej pozostawienie klas 0 – 3 oraz 4 – 6  to ZNP opowiedział się za przeniesieniem klas 4 – 6 do Szkoły we Wleniu. Swoja opinię argumentował dobrem  dzieci i lepszymi warunkami we wleńskiej szkole.

Burmistrz Bogdan Mościcki przedstawił radnym dwa projekty likwidacji szkoły. 
W pierwszym - przy utrzymaniu klas 0 – 3 w fili szkoły w Pilchowicach jest projektowana redukcja etatów o 8,23 i oszczędność rzędu 312 tys rocznie mówił. - Natomiast przy drugim projekcie zakładającym utrzymanie  klas 0 – 6 redukcja etatów wyniosła by 7,98 natomiast oszczędność ok 200 tyś rocznie.
 
Jednoznacznie za utrzymaniem klas 0 – 3 i 4 – 6 opowiedziała się pani dyrektor szkoły w Pilchowicach Elżbieta Lanckorzyńska.

Mimo, że przedstawiono dwa projekty uchwał  nikt z obecnych nie miał odwagi w sposób jednoznaczny opowiedzieć się za projektem bardziej radykalnym zakładającym likwidację nauczania w klasach 4 – 6, ale jednocześnie przynoszącym o blisko 100 tys większe oszczędności. Wobec tego głosowanie okazało się jedynie formalnością i Rada Miasta i Gminy zdecydowaną większością głosów przyjęła wariant zakładający utworzenie na miejscu Szkoły Podstawowej  fili Zespołu Szkół we Wleniu z klasami  0 – 6.
 
Kolejnym krokiem  w procesie restrukturyzacji szkół będzie powiadomienie rodziców i kuratorium o zamiarze likwidacji Szkoły w Pilchowicach. Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty musi się to odbyć co najmniej na sześć miesięcy przed końcem roku szkolnego. Termin ten upływa 29 lutego. O tym, że wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa boleśnie przekonały się władze Jeleniej Góry,  Wystarczy bowiem, że jeżeli nawet jeden rodzic nie odbierze  pisma informującego o zamiarze likwidacji  cała procedura rozpoczyna się od początku, ale dopiero za rok! Dziwi więc nieco postępowanie władz Wlenia, które na „skuteczne powiadomienie” rodziców dzieci w Pilchowicach, Radomicach i Strzyżowcu pozostawiły sobie zaledwie 48 godzin.

Andrzej Jaśkiewicz

 
Komentarze
Be Fuj dnia lutego 27 2012 23:02:11
To jest w galerii im Michała Fludra? Skandal! Sypiące się obrazki w tle, jakieś plastry, co to ma być. Wstyd dla gospodarzy tego obiektu.
est dnia lutego 27 2012 23:31:02
a mi się podoba!
szczególnie dziewczyny z foty
~ dnia lutego 28 2012 00:51:55
Tutaj....eeeechhh...tutaj...yyyyy. Nawet kurna tego nie chcę oglądać do końca.Wybaczcie.
. dnia lutego 28 2012 01:02:13
Pan Bogdan z Panem Marcinem to co,we dwóch nie dadzą rady w 48H.Co to jest na dwa dni na dwóch:D.Na bank dadzą i cenka wam opadnie.Normalnie.Zobacycie:).
cyt. z Cyrankiewicza dnia lutego 28 2012 08:21:53
"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."
nie rozumiem dnia lutego 28 2012 08:33:50
Kto powie, że nie został poinformowany?
Poprzednio słyszałem iż jak pozostaną wszystkie klasy to oszczędności będą rzędu 20-30 tys a teraz burmistrz mówi, iż będą rzędu 200 tys - nie rozumiem
do nie rozumiem dnia lutego 28 2012 09:03:42
ja tez nie rozumiem. Skąd będzie wiaadomo, że wszyscy rodzice podpisali uchwałę?Czy w takim razie bedzie mozliwośc sprawdzenia tego w gminie?
ciekawe dnia lutego 28 2012 10:07:45
Osiem osób straci pracę, a dla redakcji to mało?
obłuda dnia lutego 28 2012 10:23:19
Redakcja jest tak obłudna, że głowa boli w pierwszych artykułach opisuje walkę mieszkańców o zachowanie szkoły i wspiera ich. Natomiast w powyższym artykule " Z dużej chmury, mały deszcz. W Pilchowicach bez zmian!" delikatnie zarzuca radnym i burmistrzowi, że została wybrana opcja o 100 tyś. droższa. P. Jaśkiewicz zdecyduj się pan co piszesz, bo z pana artykułów powoli wyłania się tylko papka nic nie wnosząca. Wyznawanie zasady nieważne co aby komuś dokopać zaczyna się większości nudzić.
Mało ja dzwonić dnia lutego 28 2012 11:02:38
"delikatnie zarzuca" czy przedstawia fakty?


Czytać i zrozumieć to być wielka sztuka?


"mało ja dzwonić?"
Jan Łobocki dnia lutego 28 2012 16:34:06
No i pierwszy przejaw niesubordynacji. Jak to możliwe ,że przedkładany projekt przez samego burmistrza w oparciu o "wielkich" finansistów gminy w którym były zawarte "TAKIE OSZCZĘDNOŚCI"!!! dla gminy Wleń upadł. Gdzie pozostał ten piękny szeroki uśmiech szanownego burmistrza, gdzie brawa dla radnych, którzy zadecydowali o pozostawieniu szkoły i możliwości dalszej pracy wielu nauczycieli. Czyżby nawet takie głosowanie nie dało satysfakcji obecnym tam mieszkańcom Pilchowic w tym samej Pani dyr. Lackorzyńskiej, Pani sołtys?? Pani Radnej Wojdyło,Panu Radnemu Czapskiemu.
Panie burmistrzu więcej wiary w siebie następnym razem się uda.
A tak na marginesie może trzeba było lepiej przekonywać co nie których radnych lub radne przed głosowaniem??????? tak jak przed wyborami "Kompetentny, Wiarygodny, Doświadczony"
śmieszne dnia lutego 28 2012 16:55:18
a jak się czuje komisja rewizyjna, która najpierw wyciąga wnioski z przeprowadzonej kontroli Oświaty a później głosuje za pozostawieniem Szkoły w Pilchowicch takiej jak jest. Wstyd!!!!!!
do Obłudy dnia lutego 28 2012 18:55:40
Okazuje się, że znowu wszystkiemu winne jest wleninfo i Jaśkiewicz. Nic to że projekty uchwał przygotował Mościcki, nic to, że to Rada Miasta podejmuje decyzje na podstawie których ileś osób straci pracę! Winy jest Jaśkiewicz i wleninfo bo ośmielają się o tym informować.
Przy okazji spróbuj czytać ze zrozumieniem, bo wygląda, że dawno tą umiejętność straciłeś! To, że nikt nie staną w obronie uchwały jest stwierdzeniem faktu który tam miał miejsce! wysil się i obejrzyj filmik
Takie są fakty! mimo,że czasem bolą!
do pana jana dnia lutego 28 2012 19:09:59
ze wszystkim sie zgadzam , ale kto straci prace, a kto zyska ? z tego co słyszłem to i tak roszady kadrowe dawno rozpoczeto, a niektórzy zarobia znacznie więcej niz do tej pory.Pozdrawiam
Tadeusz dnia lutego 28 2012 21:20:40
A jakich zmian oczekiwał pan A.Jaśkiewicz?Radnym brakuje odwagi,burmistrz" umywa ręce" nie chcac nikomu się narażać tylko,że taka polityka rządzących do niczego dobrego nie doprowadzi,Wleń tonie jak" Titanic" i z tą tylko różnicą,że na pokładzie byli ludzie bogaci i szczesliwi we Wleniu zaś mieszka nędza i ubóstwo.
do "śmieszne" dnia lutego 28 2012 23:12:18
Myśl co piszesz. Szkoła w Pilchowicach już nie będzie taka jaka funkcjonuje teraz. Cel komisji rewizyjnej został zrealizowany w 100 %
do tadeusza dnia lutego 29 2012 14:44:22
to i tak początek agoni tej placówki. Co da ten rok?Spokój sumienia? gdzie konkretne plany?kto "wyciągnie" ta szkołe? Nie oszukujmy się. Szkoda, wielka szkoda.
trzeźwy dnia lutego 29 2012 17:06:14
"pozytywnie zaopiniowały propozycję zmian w oświacie(...) Swoja opinię argumentował dobrem dzieci"

dobrem dzieci... ? tego to nawet burmistrz jeszcze nie mówił (chyba)
dziura w budżecie -> likwidacja szkoły (gdzie tu jest miejsce na dobro dzieci?)

"Burmistrz Bogdan Mościcki przedstawił radnym dwa projekty likwidacji szkoły."

Brakuje trzeciego projektu... to miejsce zostawiam dla naszych fantazji i marzeń.
myślący dnia lutego 29 2012 19:02:26
jaki cel komisji rewizyjnej został osiągnięty w 100%. W 100% osiągnięty byłby wtedy, kiedy szkoła zlikwidowana w całości i oszczędność 360 tyś. Wtedy to była by satysfakcja a nie pozostawienie 0-6 oddziałów, i zrobienie fili. Wielki mi cud!
do myślący dnia marca 01 2012 06:21:39
Jeżeli nie masz pełnych informacji to się chłopie nie wypowiadaj. Oszczędności w wysokości nie 360 ale 312 tyś. osiągniętoby przy likwidacji klas 4-6. Kłapać ozorem może każdy, natomiast prawdy nie ma w tym za dużo.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932462 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.