wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Likwidacja KZOM ciąg dalszy. Co z pracownikami?
MiejskieDwa lata po wdrożeniu programu naprawczego “trzeba stwierdzić ...” i dofinansowaniu KZOM kwotą blisko ćwierć miliona złotych zakład nadal pozostał skostniałą, niewydolną, źle zarządzaną strukturą z fatalną opinią o jakości świadczonych usług. Co ciekawe opinię mieszkańców o komunalce zaczął podzielać  również burmistrz Bogdan Mościcki.
 - Ja tu nie będę ukrywał, że nie wszyscy, ja też nie wszędzie jestem zadowolony  z pracy Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców. 

Dzisiaj już nikt nie mówi o efektach jakie przyniosło wdrożenie programu naprawczego, nie mówi o restrukturyzacji ani poprawie efektywności. W opinii burmistrza jedynym rozwiązaniem jest likwidacja obecnej struktury i przejęcie zadań KZOM przez ZUOK “IZERY” w Lubomierzu.           
- Dostaliśmy taki harmonogram od „IZER” przekształceń, czy poszczególnych ruchów, które musi wykonać, Gmina, IZERY, Zakład Komunalny - mówił Burmistrz na sesji Rady Miasta na temat likwidacji Zakładu Komunalnego Obsługi Mieszkańców we Wleniu.

Niestety przekształcenia będą wiązały się ze zwolnieniami znacznej części obecnych pracowników.
- Jeżeli chodzi o pracowników administracyjnych, z tego co Prezes nam na dzień dzisiejszy, to też trudno przy tego typu ustaleniach mówić, że zostało by w granicach dwóch osób w celu jakby obsługi mieszkańców gminy, żeby nie trzeba było jeździć do Lubomierza to dwie osoby do obsługi mieszkańców zostałyby na terenie gminy.
 
natomiast - mówił  dalej  Burmistrz
 - żaden pracownik fizyczny nie straci pracy, prawdopodobnie jeszcze trzeba będzie powiększyć zasób, bo jeżeli byśmy weszli w dodatkowe rzeczy. które są proponowane, przejęli by na pewno (ZUOK IZERY) ciepłownictwo, wodociągi kanalizację, oczyszczanie miasta czyli utrzymanie zieleni, koszenia, wykaszanie itd.

Według burmistrza pracownicy „przejęci przez ZUOK “IZERY” nie otrzymali by odpraw!
- Jeżeli chodzi o pracowników jest taka forma zmiany zatrudnienia tzn. gwarancji przejścia do drugiego zakładu (...) bez konieczności wypłacenia odpraw.

Co ciekawe mimo, że zwolnienia odbyły by się „bezkosztowo?” Gmina musiała by wypłacić odprawy zwalnianym pracownikom administracji.
- Myślę, że to odbyło by się „bezkosztowo”, no chyba, że odprawy związane z tymi pracownikami działu obsługi biurowej.

Niestety Burmistrz Bogdan Mościcki nie potrafił jasno i precyzyjnie wyjaśnić jakie korzyści przyniesie Gminie likwidacja KZOM i przejęcie zadań zlikwidowanego zakładu przez IZERY. Co ciekawe dziwił się, że ktoś w ogóle chce przejąć Zakład Komunalny.

- Zyski tego typu, że, zresztą słuchajcie, Ja tu nie będę ukrywał, że nie wszyscy, ja też nie wszędzie jestem zadowolony z pracy Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców. Być może, jeżeli nadzór, chcemy, stracić niewiele możemy stracić, no bo, być może, między Bogiem, a prawdą to szef rady nadzorczej, ja się dziwię, że IZERY chcą się w to pchać.

Jak na razie w sprawie likwidacji KZOM jest więcej znaków zapytania niż rzeczowych argumentów. Czy przejmując Zakład Komunalny we Wleniu, IZERY przejmą również zobowiązania (długi) mieszkańców za niezapłacone czynsze, wodę i ścieki? Kto z kolei spłaci długi likwidowanego KZOM ?
Zakład Komunalny nie ma osobowości prawnej. W przypadku jego likwidacji wszystkie niezapłacone zobowiązania obciążą budżet Gminy. Jakie będą tego skutki finansowe? Niestety na żadne z tych pytań Burmistrz nie udzielił odpowiedzi.

O likwidacji KZOM i przejęciu jego zadań przez IZERY w gminie Wleń mówi się co najmniej od kilku miesięcy, jednak do tej pory nikt nie sporządził analizy finansowej skutków likwidacji Komunalnego Zakładu. Nie wiadomo również jakie wymierne korzyści przyniesie mieszkańcom przejęcie zadań tego zakładu przez Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych “IZERY” w Lubomierzu. 

Aktualnie trwają rozmowy między gminą Wleń, Gryfów i Lubomierz  na temat  warunków przejęcia zadań  Zakładów Komunalnych tych gmin przez "IZERY". Ze względu na problemy z akceptacją przez Urząd  Marszałkowski ZUOK w Lubomierzu jako Regionalnego Centrum Utylizacji  sprawa przekształceń KZOM  zeszła na drugi plan. Ale jak na razie żadna z zainteresowanych  gmin  nie zrezygnowała z tego pomysłu.Pełna Wypowiedz Burmistrza Bogdana Mościckiego w sprawie likwidacji KZOM.

                                                                               Andrzej Jaśkiewicz
Komentarze
głos mieszkanca gminy z dna przepaści. dnia lutego 24 2012 00:14:51
Czy te osoby które oddały głos na obecnego Burmistrza w ostatnich wyborach zdaja sobie sprawę w jaką przepaść popchnęły pozostałych mieszkańców Gminy Wleń.
To dzieki Wam zawdzięczamy całkowity upadek Naszego pięknego Miasteczka.
Jak Wam nie wstyd?
Zapewne posiadacie jeszcze plakaty wyborcze.
Odwagi.
Zawieście je dzisiaj na szybach samochodów, aby wszyscy dokładnie wiedzieli kto najbardziej agitował.
:> dnia lutego 24 2012 07:39:29
NIe glosowalem na niego. Poza tym jak czytam jego wypowiedzi i w co drugie zdanie ładuje po 4 razy JA to mi sie czytać odechciewa.
zawias. dnia lutego 24 2012 09:34:38
myslalem,ze mnie szlag trafi,gdy slysze ze,Burmistrz mowi cyt:ja tez nie jestem zadowolony z dzialalnosci KZOM-u''.To bo jaka cholere trzyma takich pracownikow,co sa odpowiedzialni za prowadzenie dzialalnosci.Jezeli nie wywiazuje sie z nalozonych obowiazkow,popedzic go z pracy,znajda sie innni,ktorym byc moze,lezy jeszcze na sercu DOBRO WLENIA a nieprzyswieca mamona i nierobstwo.
MIESZZKANIEC dnia lutego 24 2012 09:56:43
Mościcki "Niewiele możemy stracić"
Tak, mieszkańcy Wlenia już nie mają zbyt wiele do stracenia :) Ale jakoś o tym co możemy zyskać to nie usłyszałem? Czy byrmistrz nie wie jakie korzyści przyniesie likwidacja komunalki? Czy może wie jakie skutki ona niesie a boi się publicznie powiedzieć? Panie Mościcki JAKIE KORZYŚCI BĘDZIEMY MIELI Z LIKWIDACJI TEGO ZAKŁADU?
do zawias dnia lutego 24 2012 12:42:33
Zobacz na ten cytat "ja się dziwię, że IZERY chcą się w to pchać"- , a ja się nie dziwie bo widocznie im się będzie opłacać jeśli się ma odpowiednio klepki poukładane. A nie sami nieudacznicy począwszy od burmistrza kończąc na pseudo dyrektorkach... Jeśli ktoś mówi, że we Wleniu nie ma przemysłu i jedynym wyjściem jest podnoszenie podatków oraz opłat za media to ludzie, jak taka osoba może być burmistrzem. A rada nie lepsza, bo to do ich celów należy projekty oraz uchwały. No, ale cóż jakie społeczeństwo tacy przedstawiciele władający gminą. Widocznie wystarczy zrobić kilka pokazowych inwestycji m.in. mam na myśli świetlice oraz przypisanie sobie zrobienia drogi w Marczowie i kadencja następna gotowa. Bo ludziom to chleba i igrzysk trzeba, a na podwórzu niech się dzieje co chce. Szkoda, że z Wlenia uciekają młodzi ludzie, którzy coś w głowach mają, bo ta obecna "Włodarka" to wypaleni ludzie, bez pomysłu na własne życie. Dla nich to powinno się dać ciepłe kapcie i koło pieca niech siedzą, a nie podejmują się "działań" czytaj- przyjście na sesje i podniesienie ręki w odpowiednim momencie, które ich przerastają. Widocznie już za niewielkie pieniądze człowiek może się sprzedać.
Korzyści dnia lutego 24 2012 12:49:56
Co do korzyści to będą takie, że gmina nie będzie musiała już zaciągać kredytów na pensje oraz trzynastki dla "ciężko" pracujących osób. Teraz nasza wspaniała rozbudowana administracja już będzie spać spokojnie, a może nawet nowe etaty powstaną, no bo przecież Wleń jest tak duży, że zbyt mało ludzi tym zarządza i dlatego jest jak jest-po prostu burmistrz ma za mało doradców... Pozdrawiam
Jan Łobocki dnia lutego 24 2012 16:15:42
Ludzie a miało być tak dobrze. "Doświadczony,Kompetentny,Wiarygodny" te trzy słowa widniały na ulotkach wyborczych burmistrza Mościckiego w 2010r.
Oglądając materiał video odnoszę wrażenie, że sam mówca jest nie pewny i zagubiony w tym co wypowiada. Nie wie jak przebiega likwidacja zakładu budżetowego gminy!!!!! czy udaje TAKIEGO przed Szanowną Radą i publicznością, że znajdzie się ktoś naiwny albo głupi i przejmie zobowiązania zadłużonego zakładu obcej jednostki samorządowej.Osoba nadzorująca wydatki gminne pani skarbnik Maria Gierczyk nigdy nie zabiera głosu i w żaden sposób nie przedkłada dokumentacji dla Radnych w jakim stanie jest KZOM W CHWILI DYSKUSJI!!!!!( KURIOZUM).
Słuchając wypowiedzi burmistrza Mościckiego na temat nie zadowolenia z działalności KZOM to ja trzymam się ze śmiechu za brzuch.
SAM PAN SOBIE WYSTAWIA OCENĘ JAKIM JEST PAN BURMISTRZEM,(MENADŻEREM), KTÓRY NIE POTRAFI WPŁYNĄĆ NA POPRAWĘ WIZERUNKU ZAKŁADU BUDŻETOWEGO BEZPOŚREDNIO PODLEGŁEMU PANU!!!!!!!
Szanowna Rado jeśli ma być tak jak mówi burmistrz Mościcki, że likwidacja KZOM i przejęcie go przez Izery przyniesie wzrost zatrudnienia w gminie Wleń, polepszy wizerunek Wlenia i zmniejszy koszty Gminy Wleń to bardzo proszę szanowną Radę o jak najszybsze przegłosowanie uchwały Rady Miasta i Gminy Wleń o likwidacji KZOM, bo może w ten sposób będzie się świecić światło na Wleniu, gdyż na pewno zostanie zaoszczędzona jakaś kasa.
Pracownikom KZOM życzę wytrwałości, wiary w swojego szefa i trzymania kciuków za te" zamrożone w szafach miliony"które pozwolą na spokojne życie w razie "ZIELONEJ TRAWKI".
Czas pokaże kto miał rację.
Zdziwiony dnia lutego 24 2012 17:37:31
BRAVOOOOOOOO dla burmistrza wkońcu pozbywa sie tego śmietniska !!!!!!!!!!!!!!!!! proponuje sprzedać teren pod jakaś zabudowę i zarabiać ;p
: dnia lutego 24 2012 22:33:35
Panie Janku,jak tam Pańskie wunderwaffe?Liczylem na to,że coś zrobicie. A tak cały ten portal psu na budę.Hau... .
Browarek dnia lutego 24 2012 22:41:19
Kto naważył piwka niech je teraz wypije... he he he
mieszkaniec dnia lutego 24 2012 22:59:03
Panie Burmistrzu ....Pańskie Zachowanie i Pański głupkowaty uśmiech jest jak najbardziej nie na miejscu ....Tak Pana to bawi , ze ludzi na nic nie stać , ze ludzie mieszkają w takich warunkach ??? Bawi pana ze mieszkamy w zapyziałych i zagrzybionych mieszkaniach i smie pan wytykac kilkanascie tysiecy zadluzenia .... Wymawiając te słowa i z tym swoim uśmiechem .... pluje pan nam w twarz.... liczyliśmy sie tylko w dniu wyborów .... Zastanowił pana kiedyś fakt , ze ci ludzie żyją w takich warunkach z małymi dziećmi ... zarabiają po 1500 lub 2000 zł
i często muszą małemu dziecku odmówić nie jednej rzeczy żeby zapłacić choć cześć rachunków (Zwłaszcza ze z dnia na dzień robią sie wyższe) .... proponuje, panu zrobić wielka kreskę w wynagrodzeniu i dać 2000 zl i takie warunki mieszkalne jak ma większość z nas..... ciekawy jestem po jakim czasie
dostanie pan panie włodarzu eksmisje ..... a może poradzi sobie pan w zarządzaniu taka suma i zrobi z niej te obiecane miliony ....
Jadeit dnia lutego 24 2012 23:05:52
Wali tu jadem jak cholera.założę się- większość to kartoflenicy?!
Zupełnie Obcy dnia lutego 25 2012 15:00:45
Macie absolutną rację co do nieudolnego zarządzania Gminą.
Dlaczego więc nie zrobicie referendum i nie odwołacie Burmistrza.
Płacicie jedną z największych sum w Polsce za siedzenie na stołku Burmistrza.
Czy kwota ta jest adekwatna do rozwoju Waszej Gminy?
Jesteście tak samo nieodpowiedzialni.
To pośrednio od mieszkańców gminy zależy kto i za ile siedzi na stołku Burmistrza.
Takiej ilości powodów do odwołania Burmistrza Gminy Wleń Historia Polski nie zna!
A co wy mieszkańcy zrobiliście w tym kierunku?
Artur Zych dnia lutego 26 2012 12:09:45
Moim zdaniem rozczłonkowanie i likwidacja zakładów gminnych prowadzi w prostej linii do jeszcze większych problemów. Na zewnętrzne instytucje, które będą wykonywać zadania zlecone przez Gminę nie będziemy mieli właściwego wpływu. Jakośc obsługi mieszkańców nie będzie lepsza. Dzisiaj wystarczy udać się do KZOMU na Szkolną, a co będzie po jego likwidacji? Będzie trzeba jechać do Lubomierza? Przez drugą kadencję burmistrz nie tylko nie zreformował KZOM, ale brakiem właściwych działań doprowadził do jego upadku. Pamiętam jak na debacie wyborczej przedstawił swoją ulotkę wyborczą. Jednym z punktów były zmiany w KZOM. Czy już wtedy chodziło o jego likwidację? Czy rzeczywiście nic nie można było zrobić? Co dalej będzie oddawane w obce ręce, lub likwidowane? Niewiele już zostało. Czy tych problemów nie można było przewidzieć wczesniej i podjąć działań wyprzedzających? Zapewne można było.
j dnia lutego 26 2012 13:39:09
Panie Arturze trza było zostać burmistrzem ale niewiele Pan by zdziałał,bo jako starosta miał Pan większe możliwości i nie wykorzystał ich Pan w żaden sposób a od gadania nic lepszego nie będzie wyprowadził się Pan z Wlenia i niewiele Pan wie a plotek niewarto słuchać
Do Artura Zycha dnia lutego 26 2012 17:29:44
Na co Pan czeka.
Dlaczego nie robi Pan referendum w sprawie odwołania burmistrza?
Ironia dnia lutego 26 2012 21:18:38
Jednym z punktów były zmiany w KZOM.

A czy likwidacja to nie zmiany? Czyli burmistrz słowa dotrzymał:)
Ciekawe co miał na myśli mówiąc o inwestycjach, pieniądzach z unii, milionie na rewitalizację, kompetencji ..... ?
clilrkkbp dnia maja 30 2014 13:41:00
YyfXUn <a ***="http://tysdrkxoqolm.com/">tysdrkxoqolm</a>, lxmoiewibayo, [link=http://ezlxwgcjwkus.com/]ezlxwgcjwkus[/link], http://ghcehdaxcigl.com/
Ydzrjvvq dnia czerwca 05 2014 14:45:35
boursorama free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaTurniej


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906308 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.