wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Rewitalizacja - reaktywacja
MiejskieW dniu 30 stycznia w sali OKSiT odbyło się spotkanie dotyczące rewitalizacji miasta Wleń.

Przypomnijmy, rok temu mimo braku deklaracji finansowych wspólnot mieszkaniowych Gmina Wleń złożyła wniosek o dofinansowanie remontów wytypowanych przez siebie kamienic. Wniosek ten został przez Urząd Marszałkowski odrzucony z powodu błędów merytorycznych.

 Na poniedziałkowe spotkanie przyszło nieco ponad 20 zainteresowanych osób. Gospodarzem zebrania był Burmistrz Bogdan Mościcki. Wzięli w nim również udział także sekretarz urzędu pan Marcin Fluder oraz dyrektor KZOM pan Zdzisław Kostka. Spotkanie prowadził moderator RO EFS pan Roman Piasecki.

Na początku założenia programu przedstawili Bogdan Mościcki oraz Marcin Fluder. Prowadzący spotkanie pan Piasecki zachęcał mieszkańców do wypowiadania swoich opinii i przedstawiania problemów związanych z rewitalizacją. Wspomniał również o istnieniu wleninfo.pl?
- „Zdajemy sobie również sprawę z istnienia portalu krytykującego, natomiast nie do końca wiemy, kto za tym stoi – mówił zaproszony przez organizatorów moderator.

O ile spotkanie było interesujące przede wszystkim ze względu ma rzeczowe i merytoryczne pytania przedstawicieli wspólnot dotyczące zakresu wykonywanych robót, kosztorysowania oraz procedur związanych z procesem rewitalizacji o tyle, aby nie obwiniać wleninfo.pl za niewykorzystanie środków unijnych na odnowę Wlenia powstrzymamy się od oceny odpowiedzi udzielanych przez urzędników odpowiedzialnych za realizację projektu i pozostawiamy ją uczestnikom spotkania.

W podsumowaniu burmistrz Bogdan Mościcki wraz z sekretarzem gorąco zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w programie rewitalizacji:
W związku z tym, że podstawowym zarządcą jest Zakład Komunalny proszę przede wszystkim kontaktować się z Dyrektorem (Zdzisławem Kostką) - mówił Burmistrz

Pan Roman Piasecki w rozmowie z wleninfo.pl wyraził zadowolenie, że spotkanie odbyło się w spokojnej atmosferze bez wzajemnych oskarżeń. Przy okazji poinformowaliśmy Moderatora Regionalnego Ośrodka EFS z Wrocławia, że za „krytykującym portalem" stoją:

Marek Dral i Andrzej Jaśkiewicz
Komentarze
Sławek Osiecki dnia lutego 01 2012 07:56:48
Ktoś kiedyś komentował, że Mościcki jest byłym członkiem partii i że to już czas przeszły. Jak widać po jego retoryce "nie wiadomo kto za tym stoi" on nadal tkwi mentalnie w tamtej epoce. Zapewne stoi za tym "imperialistyczny wróg" albo "wróg klasy robotniczej" panie burmistrzu.
Milion na rewitalizację!!! dnia lutego 01 2012 08:44:11
rW związku z tym, że podstawowym zarządcą jest Zakład Komunalny proszę przede wszystkim kontaktować się z Dyrektorem (Zdzisławem Kostką)"
Dobre, prowadzić ustalenia z gościem który położył komunalkę i wsiąść kredyt w banku a potem spłacać i spłacać i do socjalnego mieszkania się przenieść.
Życzę Powodzenia wszystkim którzy przystąpią do rewitalizacji pod skrzydłami Mościcki Fluder Kostka
easy :) dnia lutego 01 2012 10:12:30
Brawa dla krytyków WI.
PRAWDZIWY KRYTYK CNOTY SIĘ NIE BOI !!!
do Osiecki dnia lutego 01 2012 11:27:10
panie Osiecki czytanie ze zrozumieniem nie powinno boleć tak światły umysł jak pana, a jednak....
z tego co wyczytałem to Pan Piasecki mówił o portalu.
Mniej jadu i zaćmienia poprzednią epoką więcej inteligencji w czytaniu
Sławek Osiecki dnia lutego 01 2012 11:47:52
A skąd niby człowiek z zewnątrz miał wiedzieć że za niekompetencją burmistrza w pisaniu wniosków "stoi wleninfo"? Skoro pan taki inteligentny to pewnie mi wyjaśni i uzupełni tę lukę w mojej wiedzy. Ja już wielokrotnie słyszałem w swoim kontekście te słowa z ust pana burmistrza. Np. na spotkaniu w sprawie Tarczynki z inicjatywy starosty pan burmistrz mówił o osobach "które za mną stoją". Wtedy te osoby akurat siedziały na krzesłach więc parsknęły śmiechem. Ciekawi mnie też to, że ktoś, kto ma w nazwie MODERATOR, zamiast moderować wyskoczył ni z gruszki ni z pietruszki z tym krytykującym portalem. Pan taki inteligentny pewnie mi to wyjaśni. Czekam.
Rymiarz dnia lutego 01 2012 11:52:13
Skąd wsiąść pieniądze na świetlice w Radomicach?
Może sprzedać szkołę w Pilchowicach?
do Osiecki dnia lutego 01 2012 12:19:56
Dalej nie odnosi się pan do tematu swojej wypowiedzi. W powyższym artykule dotyczącym rewitalizacji dokładnie jest napisane kto jest autorem tych słów. Więc nie czyta pan ze zrozumieniem, a pana demagogia nie ma z tym nic wspólnego.
Sławek Osiecki dnia lutego 01 2012 12:46:59
Aaaa rozumiem, to niezależna opinia eksperta ;) Za wszystkim stoi WlenInfo a za WlenInfo to niewiadomo kto stoi. No faktycznie powinienem był to wiedzieć. Przepraszam ;)
WlenInfo - nie peszcie już burmistrza, bo znowu popełni błędy merytoryczne. Wszystko przez Was!
tx dnia lutego 01 2012 13:28:34
Już widzę jak KZOM wyremontuje te stare kamieniczki,skoro do budowy zwykłego parkingu burmistrz wolał zatrudnić firmę z zewnątrz.Zakład dawno stracił wiarygodność i długo bym się zastanawiał czy powierzyć remont swojego domu firmie która dysponuje tylko koparką do odkopywania ciągle pękających rurociągów,oraz łopatami i kielniami.Wróży to tylko wysokimi kosztami przy niskiej jakości i efektywności.
do Osiecki dnia lutego 01 2012 13:41:33
Dalej zgrywasz waść niekumatego, a pytanie było o czytanie ze zrozumieniem. I znów demagogia ala Osiecki.....
Chodzi o przypisywanie słów komuś innemu i tylko tyle, ale jeżeli nie ma pan odwagi przyznać się do błędu to ok.....
do "do Osiecki" dnia lutego 01 2012 13:54:47
może zajmij się kolego pisaniem wniosku na rewitalizację tak żeby znowu tam błędów nie było
Sławek Osiecki dnia lutego 01 2012 14:04:34
No co się pan jeszcze mnie czepia. Przecież pokajałem się naujadałem na WlenInfo. To jest po linii i na bazie ;)
A tak szczerze, to również liczę na skuteczną rewitalizację. W tym roku do Wlenia zjedzie bardzo dużo gości zagranicznych. Wszyscy, którzy zajmują się turystyką, (a właściwie chcieliby zajmować się turystyką, gdyby ona była) liczą na to, że goście wywiozą z naszej gminy jak najlepsze wrażenia i zechcą tu wracać każdego roku. Tak więc liczymy na odmłodzenie gminy, nie tylko rynku ale wszystkiego co renowacji wymaga, połatanie ulic, wyrównanie chodników, Odnowienie zardzewiałych mostów. Ten Wleński jest OK. ale wiele innych prosi się już od dawna o malowanie. Mam nadzieję, że władze Wlenia podołają temu zadaniu. Szczerze życzę powodzenia w tej materii. Jestem pewien, że WlenInfo nie będzie nocą zdrapywać farby położonej za dnia.
easy :) dnia lutego 01 2012 14:09:39
rZdajemy sobie również sprawę z istnienia portalu krytykującego, natomiast nie do końca wiemy, kto za tym stoir1;

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM CAR WLENIA MOŚCI PAN ŚWIETLICOWY
ZAKAZUJE JAKIEJKOLWIEK KRYTYKI SWOICH DZIAŁAŃ ZE STRONY WLENINFO ORAZ NAKAZUJE ABY W PRZYSZŁOŚCI:
Podwładny przed obliczem przełożonego miał wygląd
lichy i durnowaty tak, aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy nie peszyć przełożonego.
:)

p.s
do "do Osiecki" zarzucasz P.Osieckiemu brak odwagi a sam( jak i ja z resztą ) chowasz się za ... ????
No właśnie, za czym ?!!
Człowieku ty nawet nicka nie masz !!!
Parafrazując słowa pewnej piosenki jesteś - mniej niż zero!
zawias. dnia lutego 01 2012 14:45:36
moze ktos mnie oswieci,jak mozna powierzyc dyrektorowi KZOM-u srodki finansowe do rewitalizacji Wlenia,skoro jak wynika z poprzedniego art.Dyrekcja zalega na rzecz Wspolnot Mieszkaniowych dosc wysoka sume pieniedzy.Przeciez te pieniadze wsiagna jak kamien w wode a efektu nie bedzie.Czy wladze samorzadowe sie dobrze zastanowily powierzajac do realizacji dla KZOM-u takie pieniadze,.Ja osobiscie nie powierzylbym zlamanego grosza.Mam rowniez odczucie ze Dyrektor nie ma zbyt duzego poparcia spolecznego,skoro na zebranie Wspolnot przybylo tak malo zainteresowanych.
margo dnia lutego 01 2012 17:21:30
byłam na spotkaniach dotyczących przystąpienia wspólnot mieszkaniowych do programu rewitalizacji w ubiegłym roku, poszłam z dużymi nadziejami, bo widziałam pozytywne rezulataty tego programu w Jeleniej Górze, niestety wyszłam z tych spotkań zniesmaczona podejściem naszych władz do mieszkańców. Okazało się, że mieszkańcy wg burmistrza mieli się zadłużyć na wiele lat, a ze strony naszych władz nie padły żadne konkretne zobowiązania. W Jeleniej Górze udział miasta jako lidera projektu rewitalizacji jest znaczący, u nas chciano wszystko zrzucić na barki mieszkańców. Nie dziwię się portalowi wleninfo.pl że wstrzymał się od komentowania wypowiedzi naszych władz, one się po prostu nie nadają do komentowania w sposób kulturalny, bo na usta cisną się bardzo niecenzuralne słowa ... No i jeszcze oliwy do ognia dolewa propozycja nadzoru rewitalizacji przez KZOM, no po prostu "Miś" z najlepszego okresu PRL-u :))))
** dnia lutego 01 2012 19:46:32
W podsumowaniu burmistrz Bogdan Mościcki wraz z sekretarzem gorąco zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w programie rewitalizacji:
rW związku z tym, że podstawowym zarządcą jest Zakład Komunalny proszę przede wszystkim kontaktować się z Dyrektorem (Zdzisławem Kostką) r - mówił Burmistrz

Po przeczytaniu tej namowy uśmiałem się do łez.
Panie Burmistrzu i sekretarzu tu nie trzeba zachęcać, a ostro się wziąć do pracy tak aby wniosek uzyskał pozytywną opinię.
Czy Panom zależy na wyglądzie miasta?
. dnia lutego 01 2012 20:11:54
Panie Sławek.Jak czytam Pana wpisy od razu kojarzą mi się niegdysiejsze wypowiedzi Pana kolegi z drugiej strony Wlenia.Być może przypadkowa analogia.Jednak jeżeli mógłbym ująć w dwóch słowach stopień zaangażowania dziwnie intensywny to powiem:pachnie propagandą.Pozdrawiam.
do p.Osieckiego dnia lutego 01 2012 21:07:38
Czy dotarł ode mnie do pana e-mail na stronę: info@palacwlen.pl
Czekam na odpowiedź
Sławek Osiecki dnia lutego 01 2012 21:27:51
Proszę o maila na gosciradz@gazeta.pl - tamten adres kieruje maile do mojej córki.
Robert J. dnia lutego 01 2012 21:47:38
To niebywałe, zaproszony moderator zamiast dbać o dobre relacje między uczestnikami spotkania, podżega do nienawiści. Dzieli mieszkańców zamiast ich łączyć. Czy o to w tym spotkaniu chodziło. Czy takie zadanie miał pan z Wrocławia? Ciekawe co na to jego przełożeni? Jestem w szerokiej grupie osób krytykujących sposób zarządzania gminą przez Mościckiego do czego mam Konstytucyjne prawo i czuję się obrażony przez tego pana Piaseckiego. A on nawet przepraszam nie potrafi powiedzieć. Moderator z EFS! Skandal!
Czytelnik dnia lutego 01 2012 22:58:54
Do Redakcji Wleninfo
Czy byście mogli zwolnić tempo ukazywania się nowych artykułów.
Nie nadążam czytać, a co dopiero pochwalić za poczynania Burmistrza i sekretarza.
lolo dnia lutego 02 2012 10:50:48
nie rozumiem tylko w tym calym galimatjasie jednego,otoz jak bardzo trzeba byc ograniczonym by pana kostke ( celowo z malej) obierac jako glownego zarzadce.Przeciez to skandal!!!!!! ludzie obudzcie sie wreszcie tu na ta cala burmistrzowska wladze trzeba prokuratora przyslac
czarnyroman@hotmail.com dnia lutego 02 2012 12:55:49
Panie Moderatorze, co Pan tu robi?
Podobnie jak przy poprzednim wniosku gmina nie ma deklaracji ze strony wspólnot mieszkaniowych. Ma natomiest zadłużenie Zakładu Komunalnego na rzecz tychże wspólnot.
Jako pracownik lub współpracownik Urzędu Marszałkowskiego zna Pan zadłużenie Zakładu i Gminy ze sprawozdawczości finansowej składanej do Urzędu. Od kiedy długi klasyfikuje sie jako wkład własny przedsięwzięcia.
Przyjechał Pan pogrozić palcem wleninfo, bo dwa kroki za Panem stoi ACTA.
gdzie WY żyjecie dnia lutego 02 2012 13:45:49
Tusk ma Tole.
A czemu Mościcki ma być lepszy?
Jaki kraj, takie rządy.
do romana dnia lutego 02 2012 19:50:13
chlopie, a co to ma wspolnego z ACTA?
z drugiej strony typowa twoja wypowiedz - bez ladu i skladu. przynajmniej ciezko cie podrobic :)
obserwator dnia lutego 02 2012 21:02:57
Dlaczego mędrcy świata z zakichanego WLENINFO nawet nie zabrali głosu na spotkaniu? Ot cudowni uzdrawiacze naszego społeczeństwa :) Najlepiej byście rządzili, a jak!!! Żenada !!!
Krytykować każdy ruch rządzących to pierwsi jesteście. Nie macie nic poza swoimi maruderskimi artykułami :) pozdrawiam normalnych i dobrze, że ktoś w końcu z Wami pojechał :D
margo dnia lutego 02 2012 21:32:57
obserwator - krytykujesz wleninfo.pl za wstrzymanie się od komentarza? Rozumiem, że jesteś członkiem wspólnoty, która chętnie weźmie kredyt na udział w rewitalizacji i przekaże go KZOM? bo inaczej trudno zrozumieć Twój komentarz ?
obserwator dnia lutego 02 2012 21:47:59
Nigdy niczego nie komentujecie :) Dopiero później ze wszystkim ,,jedziecie,, tutaj... nawet jak wszystko jest zrobione dobrze i z korzyścią dla społeczeństwa wy zawsze macie jakieś ALE...
czarnyroman@hotmail.com dnia lutego 02 2012 21:53:57
do "do romana". Ja też Cię lubię.
Porzuć inwektywy, wróc do tematu, pomogę Ci;
-dlaczego miasto nie deklaruje swoiego udziału? Czyżby nie ufało własnemu zakładowi? Dlaczego mają zaufać mieszkańcy?
A ACTA ma do tego tyle ile wynajdą w nim Prezydent i Rzecznik Praw. Pozdrów ode mnie Rzeczpospolitą Kolesiów, dzięki.
margo dnia lutego 02 2012 22:53:09
obserwator - czy Ty czasami nie jesteś z tych towarzyszy, co to w PRL-u do każdego zwracali się przez "wy" ? i jak bierzecie ten kredyt dla KZOM ?
. dnia lutego 03 2012 08:42:40
nawet jak wszystko jest zrobione dobrze i z korzyścią dla społeczeństwa

Prosimy o przykłady.
do czarny roman dnia lutego 05 2012 17:48:15
panie Romanie niech pan zrobi rewitalizacje swojego podwórka bo ludzie sie pytają gdzie ten pon redaktor mieszka pozdrawiam
obserwator dnia lutego 06 2012 14:58:11
margo biorę kredyt i stawiam stajnie dla wleninfo.pl :)
do obserwatora dnia lutego 06 2012 22:28:19
jak już dostaniesz ten kredyt i wybudujesz stajnię dla wleninfo.pl to nie zapomnij o boksie dla swojego ogierka psyt no chyba ,że dla swojej klaczki a może jestes wałachem, ale miejsce to miejsce w doborowym towarzystwie miło spędzić czas
. dnia lutego 07 2012 00:56:53
Antyk.qrna.Który to Twój doktor z kolei?
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Europejskie Dni Dziedzictwa - niedziela.
Europejskie Dni Dziedzictwa - niedziela.
Europejskie Dni Dziedzictw - niedziela.


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938077 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.