wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Rada uchwaliła Budżet.
MiejskiePrzedstawiając projekt kilka dni temu napisaliśmy, że „Rada Miasta i Gminy z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jednogłośnie bez jakichkolwiek merytorycznych zmian uchwali projekt zgłoszony przez burmistrza Bogdana Mościckiego”.

W związku z faktem, że uchwała została podjęta jednogłośnie, bez jakiejkolwiek dyskusji i niepotrzebnych pytań nie będziemy po raz drugi omawiać przyjętego budżetu.
 Co ciekawe Przewodniczący poszczególnych komisji prześcigali się w zapewnieniach, że wnikliwie zapoznali się i przeanalizowali projekt budżetu, po czym przegłosowano uchwałę, zgodnie z którą Rada Sołecka Łupek, zaplanowała część wydatków z funduszu sołeckiego na organizację Mikołajek i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie zaplanowano ich dwukrotnie (w drugim przypadku uwzględniając również przyrost naturalny?). Właściwie, dlaczego nie, dzieci będą  zadowolone, tylko jak to świadczy o „wnikliwej analizie” przeprowadzonej przez Radnych? My proponujmy przyjęcie uchwały, aby we Wleniu obchodzić dwa razy w roku Sylwestra!

Władze oraz rada Miasta i Gminy zafundowały również mieszkańcom dwa seriale jeden pod tytułem „Likwidacja KZOM” oraz drugi „Restrukturyzacja szkoły w Pilchowicach”. Już dzisiaj możemy zdradzić, że żaden z nich nie zakończy się Heppy end-em. Pierwszy odcinek dotyczący KZOM wkrótce na wleninfo.pl. A w nim:, co dalej z „Komunalką”, jaki los czeka pracowników, co z majątkiem i komu to się opłaca?
                                                                   ZapraszamyAndrzej Jaśkiewicz
Marek Dral

Komentarze
Jan Łobocki dnia stycznia 23 2012 23:06:06
Świetny projekt przygotowany przez fachowców "EKONOMISTÓW" a zatwierdzony przez tak szanowną RADĘ.Mam prośbę skoro można przegłosować takie numery to bardzo proszę przegłosować dodatkowe pieniądze na oświetlenie ulic we Wleniu z uwzględnieniem ul. Skarpowej. Pani skarbnik Gierczyk czy można przygotować na kolejną sesję projekt do zmiany w budżecie?
Śmiech na sali.
Panie i Panowie Radni sami sobie wystawiacie świadectwo jak bardzo jesteście przygotowani do obrad sesji.
Dzieciom z sołectwa Łupki życzę aby dopilnowały zapisu przegłosowanego dzisiaj dokumentu. Jeśli Was okłamią i nie będzie podwójnego Mikołaja w 2012r. to znaczy ,że coś z nim jest NIE TAK lub ktoś WAS OKŁAMAŁ.
Tylko kto?????? burmistrz? skarbnik? radni? a może RODZICE?
. dnia stycznia 23 2012 23:13:01
Panie Janie,to jak z tym referendum?Się chyba sam wezmę za to bo sie do końca kadencji nie doczekamy.
Jan Łobocki dnia stycznia 23 2012 23:20:52
Ten artykuł dotyczy budżetu ale w kilku słowach.Tak jak obiecałem jutro zapadnie jedna z głównych decyzji gdzieś około godz. 16 Czekam na pisemną odpowiedź z Warszawy oraz z Wrocławia dotyczącą pewnych spraw bieżących odnośnie bezpośrednio burmistrza. Dlatego bardzo proszę o cierpliwość.
. dnia stycznia 23 2012 23:28:22
No to trzymam kciuki,oraz za słowo:).Bardzo dziekuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
frick dnia stycznia 24 2012 00:01:26
to jest świetny budżet dla burmistrza i radnych...
resztę frajerów ma on (i on) w d....i
a miało być tak pięknie, szkoda
bystrzak dnia stycznia 24 2012 07:33:46
a co to dwa miejsca wolne pośród (bez)radnych? Gdzie to nasz młody, przebojowy radny?
zawias. dnia stycznia 24 2012 09:10:38
Jedna mysl mnie nurtuje,jak Burmistrz sporzadza budzet,skoro ostatnio sie wypowiadal,ze cyt"nieznam aktualnego stanu finansow KZOM-u''-przeciez to zwykla sciema.Aby budzet byl poprawny,jest potrzebna pelna wiedza w dzialaniu poszczegolnych jednostek.Ale jak widac co Pan sporzadzi Rada przyklasnie.Takiego dyrektora KZOM-u nalezalo juz dawno pogonic,przeciez on nic nie robi dla dobra mieszkanicow Wlenia,a pobiera solidna pensje.
ktoś dnia stycznia 24 2012 09:20:46
przecież wszystkie wioski robią mikołajki i mają na to kasę na przykład z alkoholówki
mikołajki z funduszu sołeckiego i to dwa razy podoba mi się to szkoda tylko że u nas na wsi by to nie przeszło
kibic dnia stycznia 24 2012 09:20:49
Czy chcecie powtórki z Sylwestra 2011 we Wleniu?
xyz dnia stycznia 24 2012 09:27:53
Panie Łobocki weź pan się do pracy a przestań zastraszać tego biednego włodarza.Jaśnie panujący jak rano przekracza granice miasta jadąc do pracy to tylko się modli a żeby nie spotkać pana na ulicy a teraz jeszcze trzeba będzie unikać mikołaja jak w grudniu wpadnie bo druga transze pieniędzy na prezenty.
RP dnia stycznia 24 2012 14:05:16
Panie Łobodzki, śpiesz się z tym referendum, mamy już swoich kandydatów na komisarzy.
[img]http://mocak.com.pl/image/9TM0ODQ2NDUwNDI0NjU1MTE5NTY3Mz/[/img]
RP dnia stycznia 24 2012 14:07:53
http://mocak.com.pl/image/9TM0ODQ2NDUwNDI0NjU1MTE5NTY3Mz/
gosc dnia stycznia 24 2012 15:24:23
ludzie jeszcze dwa i pol roku i koniec kadencji.proponuje juz myslec kto nastepny zeby potem nie bylo.wiec kto na burmistrza???
. dnia stycznia 24 2012 18:33:20
Proszę o zrozumienienie, że wkleję wyborcze zapewnienia Luk Vanhauwaert oraz nawoływania do oddania głosu na Bogdana Mościckiego co miało zapewnić fantastyczny rozwój Wlenia.
Takich faktów nie można pominąć.
Tych poniższych zapewnień o rozwoju Gminy możemy nie czytać, ale musimy je przypominać Władzom Naszej Gminy i autorowi Lukowi Vanhauwaert .


W tej chwili lezy 5 mln. zlotych w gminnej szufladzie. Jest przygotowane mnostwo projektow i gmina ma mocne kontakty ze swoimi zagranicznymi partnerami po stronie czeskiej i niemieckiej. Te przygotowania kosztowaly gmine 3 lata ciezkiej pracy, ktorych ludzie, co widza tylko tyle co wlasny nos, nie sa w stanie docenic.
Mozna spodziewac sie 2 scenariuszy. Wyborcy wybiora emocjonalnie i zaglosuja na osobe mila ale niekompetentna i wszystka ta praca jest stracona. Lub wyborcy zaglosuja na kontynuacje i od razu po wyborach gmina moze skorzystac wiecej niz gminy, ktore beda dopiero organizowac nowa wladze. Przez fakt bycia natychmiast gotowym po wyborach (kontakty, projekty, 5 mln.) mozna skorzystac min. z niskich cen przetargow, bo tradycyjnie po wyborach wykonawcy maja malo pracy, z mniejszej konkurencji we wplywajacych wnioskach do Unii innych gmin, w ktorych nie glosowano na kontynuacja, i te 5 mln. kredytu uzyc jako wklad wlasny i powiekszyc ta sume 3, 4 razy. Kontynuacja bedzie wielka szansa dla przyszlosci naszej gminy.

Zastanawiam się tylko czy to jest już koniec rozwoju Wlenia?
Chyba nie?
Przecież nie było jeszcze początku.
!!! dnia stycznia 24 2012 19:00:52
Drodzy Państwo jakie referendum!!!
Pozwólmy na wspaniały rozwój Gminy Wleń.
Niech burmistrz Mościcki we współpracy z sekretarze przeprowadzą rewitalizację Wlenia, pozyskają obiecane kilkanaście milionów , rozszerza działalność szkoły w Pilchowicach i wyremontują wszystkie świetlice, a w tych wsiach gdzie ich nie ma pobudują nowe.
A gdyby zabrakło funduszy pozwólmy zaciągnąć następny kredyt.
Bądźcie wyrozumiali.
Gdzie Burmistrz znajdzie drugie takie Miasto, które zapłaci kilkanaście tysięcy miesięcznie?
do !!! dnia stycznia 24 2012 19:22:29
Czytając wpis powyżej od razu widać, że nie bywasz na sesjach i masz znikome informacje na temat szkoły w Pilchowicach. Właśnie będą się ważyły losy tej placówki , może nawet ją zamkną bo trzeba oszczędzać i nie tylko na świetle czy hali dla młodzieży. To dopiero początki kryzysu jaki nadchodzi na naszą Gminę.
Od!!! Do !!! dnia stycznia 24 2012 20:15:31
Od!!! Do !!!
Serdeczny kolego dokładnie o tym wiem bo cała Gmina wrze
Spytaj się Burmistrza na sesji co obiecywał mieszkańcom Pilchowic w sprawie szkoły.
??? dnia stycznia 24 2012 20:27:42
I szkoły nie będzie?
I rewitalizacji nie będzie?
I obiecanych milionów nie będzie?
I KZOM nie będzie?
I rozwoju Wlenia też nie będzie?
To co będzie?
Co będzie? dnia stycznia 24 2012 20:55:00
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
krzychu dnia stycznia 24 2012 21:29:14
Nie będzie niczego i taka jest linia Wodza.A Tobie nic do tego;).Płać i płacz.Czy się stoi czy się leży 10 koła się należy i co mi zrobisz?!
nic nie będzie dnia stycznia 25 2012 09:36:54
czyli mamy drugiego Kononowicza w naszej gminie...
Jeszcze jeden za zmiana Burmistrza dnia stycznia 26 2012 18:10:54
Czy jest sens komentować totalny bałagan w sposobie zarządzania Gminą?
Tu nawet likwidacja KZOM jest sukcesem obecnej władzy.
Cieszmy się i radujmy że Wleń z Perły Doliny Bobru stał się Tandetą Doliny Bobru.
MY dnia stycznia 27 2012 23:01:24
my piszemy i co z tego?wiecie gdzie ON to ma?Ma kasę i to się liczy.KROLIK.a znajomym królika daje zarobić.weżcie szkołę co tam się dzieje.zakład pada i to było do przewidzenia ale tam pracuje kolega przywieziony ze Lwówka w króliczej teczce.tam wystarczy 2 osoby.obowiązki kontroli finansowej należą do Skarbnika również wsadzonego na stanowisko bez konkursu.nie przemęcza się jeżeli w czasie pracy chodzi się do fryzjera.a może teraz w zakresie czynności jest zarezerwowany czas na takie przyjemności. Gierkowa latała samolotem do Paryża do fryzjera a tu tylko na drugą stronę ulicy.Pomijając wprowadzanie czyli przyuczanie do zawodu przez Panią która brałą za to 1.8oo zł przez prawie rok.przeprowadzała kontrolę w zakładzie gdzie robiono przelewy na prywatne konto.ale ta Pani tego nie widziała bo i po co?Pan Fluder obecnie robiący karierę jako sekretarz zadbał o fikcyjne zatrudnienie małżonki w MGOK.nie ma pieniędzy na nic ale na zatrudnienie córki Pana Songajły byłego Radnego znalazły się pieniążki.Po co ona tam jak Ania daje sobie radę bez wspomagania.Ciekawe czym się wybitny radny przysłużył.Następnej kadencji radnych też dzieci nie brakuje..kto następny.Wszyscy wiedzą co się dzieje ale ludziom ręce opadają.Mają inne problemy szczególnie jak pójdą po pomoc do Pani Karbowiak która umiała zadbać o rentę socjalną dla własnego syna ale innych gania jak ...czy wyjaśniono już kto okradł kasę OPIEKI. Jest tyle spraw że głowa boli.Nie boli tylko LUKA.ten widzi to co chce widzieć.Ciekawe ile remontu sfinansował konserwator.może warto się dowiedzieć.Ciekawe czy wsolnoty obsługiwane przez Zakład odzyskają fundusze remontowe wpłacane na ich konto. jest wiele pytań.Kiedy w Nielestnie przestaną korzystać z hydroforów czyli woda przestanie cieknąć strumieniami opłacanymi przez mieszkańców Wlenia.POWINNA POWSTAĆ SPOŁECZNA KOMISJA FINANSÓW PUBLICZNYCH.
wlenianka... dnia stycznia 28 2012 12:43:11
Wydaje mi się ,że tu troche przeginają w tym urzędzie ,,Jaki pan taki kram ,,A tak liczyliśmy my młodzi ludzie z Wlenia na to ,że pan Marcin Fluder,,będzie nas godnie reprezentował ,robił cos dla miasteczka ,,,a tu taka porażka ,bo Burmistrzowi się nie dziwie z wioski pochodzi to o wiski dba,,,wysprzeda nas potrochu.Widocznie dla naszej rady Wleń jest super rozwijającym się miastem ,,,dużo robią ,,za trzy lata będziemy mieli tego efekty,,Tylko szkoda że tak się pchają na to stanowisko ...jak co niektórzy nie potrafią podnieść palca,,żałosne ,,,to wszystko...
. dnia stycznia 28 2012 21:23:19
Panie Janie,jak wypadła korespondencja z Warszawą i Wrocławiem?Wiemy już coś?Pozdrawiam!
! dnia stycznia 28 2012 22:42:18
Sie tak patrze na fote z wydatkami i cenka mi opadla.Zakup grila dla Modrzewi za 2,5 kola?Co to za gril bedzie ludzie. Jakis abonament na prosiaki jest included czy co?!
! dnia stycznia 28 2012 22:55:34
Czy to w dobie bidy i kryzysu nie jest zbytek aby?Ja mam za to placic?Ludzie dajcie wiecej fotek takich dokumentow jak macie sobie poczytamy na co z bezrobotnych i emerytow sie sciaga oprocz utrzymania Folwarku.
Dodaj komentarz
Nick:5 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

III Młodzieżowe MnO
III Młodzieżowe MnO
III Młodzieżowe MnO


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932628 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.