wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BUDŻET MIASTA I GMINY WLEŃ NA 2012 ROK jaki jest?
MiejskieBudżet gminy to plan dochodów i wydatków, na podstawie, którego gmina prowadzi gospodarkę finansową. Powinien zostać uchwalony przez Radę Miasta i Gminy przed rozpoczęciem roku budżetowego (czyli jeszcze w 2011 r), jedynie w szczególnych wypadkach dopuszcza się, by przyjęcie uchwały nastąpiło później. Budżet Miasta i Gminy Wleń zostanie uchwalony w najbliższy poniedziałek 23 stycznia 2012 r.

O tym jak niska jest świadomość radnych w temacie procedur związanych z podjęciem uchwały budżetowej i jak małą wagę przedkładają do kwestii związanych z budżetem świadczy odpowiedz Przewodniczącej o powody nie podjęcia uchwały w ustawowym terminie:
Katarzyna Kotołowska – Myślę, że to pytanie jest nie do mnie tylko do Przewodniczącego komisji budżetowej.

Ja wygląda projekt budżetu? Jakie inwestycje będą realizowane w 2012 roku a jakie planuję się na lata następne? Ile wynosi zadłużenie Gminy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Gmina Wleń rok 2011 zakończyła zadłużeniem wysokości 3.580.000,00 zł. W 2012 roku dochody budżetu wyniosą 11.157.000 zł a wydatki 10.277.000 zł. W roku bieżącym zostanie spłacone 1.480.000,00 zł zadłużenia z lat poprzednich oraz 180.000,00 zł. odsetek. Ze względu na brak środków w budżecie na spłatę zaciągniętych wcześniej kredytów zostanie zaciągnięty kolejny kredyt wysokości 600.000,00 zł. Zadłużenie na koniec 2012 roku wyniesie 2.700.000,00 zł. W roku 2013 planuje się rozpoczęcie budowy kanalizacji we wsi Bystrzyca (koszt ok 4.000.000,00 zł) w związku z czym możemy zapomnieć o poważniejszych inwestycjach na terenie miasta Wlenia w kolejnych latach.

Rada Miasta i Gminy z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jednogłośnie bez jakichkolwiek merytorycznych zmian uchwali projekt zgłoszony przez burmistrza Bogdana Mościckiego. Co zatem czeka mieszkańców Gminy Wleń w 2012 roku?

Koszty utrzymania Urzędu Miasta i Gminy Wleń wyniosą 1.315.219,00 zł w tym Rady Miasta i Gminy  123.000,00 zł (każdego dnia za utrzymanie urzędników zapłacimy 3.603,34 zł.) Szkolnictwo łącznie z przedszkolem pochłonie 4.044.714,00 zł. Utrzymanie OKSiT będzie nas kosztowało 380.000,00 zł.

Oświetlenie dróg i placów w całej gminie 81.500,00 zł. Kluby sportowe otrzymają dofinansowanie w wysokości 68.000,00 zł. Straż Miejska to wydatek 67.000,00 zł z tego w postaci mandatów do kasy gminy wróci 25.000,00 zł. i jest to znaczący wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, żeby wykonać plan każdego dnia powinna zostać ukarana przynajmniej jedna osoba grzywną wysokości 68,50 zł. (Tradycyjnie już ostrzegamy potencjalnych mandato- biorców).  

Fundusz sołecki to 113.000 zł, z czego ponad 20.000 zł zostanie wydane na zabawy i imprezy integracyjne na wioskach. Tradycyjnie też spore środki zostaną przeznaczone na świetlice wiejskie. Około 20.000,00 zł zapłacimy za projekt świetlicy w Radomicach, a 50.000,00 zł. będzie kosztował remont świetlicy w Bełczynie.

Zaledwie 10.000 zł więcej niż na świetlice, zostanie przeznaczone na sztandarową inwestycję w gminie, czyli remont i rozbudowę Ośrodka Zdrowia we Wleniu. W Budżecie zaplanowano na ten cel zaledwie 80.000,00 zł. Każdy, kto choć trochę orientuje się w kosztach tego typu inwestycji doskonale zdaje sobie sprawę, że są to pieniądze niewspółmierne do rzeczywistych nakładów na modernizację budynku. Z jakich środków będzie przeprowadzony remont?  Możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym gmina na całość inwestycji zaciągnie kredyt. W drugim prace współfinansowałby SPZOZ (pod warunkiem, że posiada środki finansowe). Był by to jednak zupełny absurd. „Ośrodek Zdrowia” pieniądze przeznaczone na leczenie chorych przekazałby Gminie na remont przychodni! Burmistrz Bogdan Mościcki zapewnia, że projekt budowlany został złożony w starostwie, a prace zostaną zakończone do końca roku.

Również kwota 20.000 zł. na rewitalizację rynku może budzić zdziwienie, ponieważ ma zostać przeznaczona na prace projektowe!?

Sprawą, którą w budżecie pominięto będzie likwidacja, KZOM oraz koszty z tym związane. Zupełnie nie uwzględniono faktu, że Gmina przejmie wszystkie długi i zobowiązania Gospodarki. Na Gminę spadnie również obowiązek wypłaty odpraw zwalnianym pracownikom, (jeżeli do nich dojdzie). Prawdopodobnie nikt nie sporządził kosztów, jakie poniesiemy w związku z likwidacją KZOM, a Burmistrz Miasta i Gminy jak sam przyznaje nie ma aktualnej wiedzy o stanie finansowym podległej sobie jednostki.

Budżet Miasta i Gminy Wleń trudno nazwać planem dochodów i wydatków. Jest to jedynie zapis księgowy w mojej ocenie zupełnie oderwany od rzeczywistości i faktycznych potrzeb mieszkańców. Priorytetem Rady Miasta i władz gminy od dawna powinno być dostosowanie fatalnie funkcjonującej służby zdrowia do obowiązujących obecnie standardów. Niestety w 2009 roku nie wykorzystano szansy, jaka dawała możliwość pozyskania na ten cel środków unijnych. W tym samym czasie kilkaset tysięcy złotych zostało przeznaczonych na budowę i modernizację świetlic wiejskich. Dzisiaj Gmina w całości pokryje wydatki związane z modernizacja budynku Ośrodka Zdrowia ze środków własnych i oby nie odbyło się to kosztem zdrowia mieszkańców.
Andrzej JaśkiewiczKomentarze
mmm dnia stycznia 19 2012 22:27:23
czytając ten artykulł odnoszę wrażenie , że świetlicowy znowu działa
jego wydatki na ponowny remont świetlicy w Bełczynie to chyba przesada , przecierz w ostatniej kadencji był przeprowadzony remont
no ale obietnice trzeba dotrzymać
jajcarz dnia stycznia 19 2012 22:47:09
Straż miejska 5500 miesięcznie,urzędnicy (przepraszam specjaliści -tak na połowie drzwiach tam jest napisane)3600 za dzień.Faktycznie Panie Bogdanie ,jest jak Pan mi na osobistej rozmowie parę lat temu powiedział.Cytuję "ja nie przyszedłem coś zmieniac ,jest dobrze jak jest".
Zdziwiony dnia stycznia 19 2012 23:11:37
Ehh te wydatki xD bo moi drodzy pan burmistrz woli trzymać ten chlew zwany "zakładem Komunalnym. Zamiast to w piz...u sprzedać i pobierać podatki xD ... Trzeba inwestowac a nie tylko oplacać radnych za to że nic nie robia.

Pan burmistrz powinien przynajmniej 1 raz w tygodniu pzrejsc sie po naszym wleniu i popytac ludzi co i jakby chcieli zmienic
Zastanowic sie co jest dobrze a co jest nie tak .. Ale tego nie robi bo woli siedziec w biurze i w pilchowicach !
lol dnia stycznia 19 2012 23:15:11
na co te kredyty ? Wielkich zmian nie widać .. ah przepraszam no widać .. np jak się idzie ulicą Kościelną to można sobie połamać nogi w 4 miejscach bo "zapadają się kanały" i nikt się tym nie interesuje .. na co te pieniądze ? na płacenie "wypłat" pracownikom komunalki itp ? brawo
Zdziwiony dnia stycznia 19 2012 23:19:24
Druga rzecz... mial byc we wleniu market nie wiem jak sie mial nazywac ale mial byc . Ale pan burmistrz nic z tym nie zrobil pod pretekstem ze niby nie ma firmy ktora by sie tym zajeła ehh ...

nastepna spr popatzrecie sie na budynki w rynku i przy ulicy koscielnej od rynku totalne zadupie szkoda farby kupic i zatrudnic pare osob zeby to scierwo odmalowali.

next spr. Kino idioci wyburzyli i co niby tam mial byc ? złom pozabierali i nie ma nic kupa gruzu. Tak wlasnie pan burmistrz działa ale to tak jst jak 60% obywateli nie ma na wyborach a potem narzekają ze tak a nie owak jest ;]
Kolaborant dnia stycznia 19 2012 23:29:32
a czy widzicie ze Wlennfo nic nie pisz wgl o sprawach takich ktore wymagają uwagi tylko pisze to co sie dzieje np o budżetach o wypadkach ale nic o dobrach dla ludzi ze np rura pękła dlatego że wlen nie wymienia ich czy nawet nie pisza o tym że dziury na wleniu sa do załatania Same pierdoły.

Do Jaśkiera Czy tam innego redaktorka zacznijcie pisać to czego chcą ludzie a nie to co karzą wam pisać te niziołki burmistrza .

Zacznijcie pisać to że np. (młodzież nie ma na ferie dostępu na Hale, ze młodzież nie ma nic zorganizowanego w GAKU tylko 2h neta za darmo, ze coraz wiecej żuli stoi pod Delikatesami ) to sa ważne sprawy.
Jan Łobocki dnia stycznia 20 2012 11:07:41
Całe oblicze osób biorących czynny udział w życiu politycznym i gospodarczym Wlenia!!!!
P R O T O K Ó Ł Nr XIV/11
Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta i Gminy Wleń
dnia 14 grudnia 2011 r.
Pani Maria Gierczyk wyjaśniła, że są to zmiany kosmetyczne nie dotyczą one zmian po stronie
wydatków, tylko na przeniesieniu wydatków między działami, rozdziałami i paragrafami
klasyfikacji budżetowej. Nie mniej jednak te zmiany bardzo istotne, bez nich nie może być
uchwalony budżet, ponieważ wydatki planowane bieżące są wyższe od planowych dochodów
bieżących. W przyszłości, żeby nie popełniać takich błędów będę pisać uzasadnienie do projektu
uchwał bardziej rozszerzone.
Przewodnicząca - czy są jakieś pytania? Nie ma.
Szanowna Rado to my zaufaliśmy Wam, że będziecie robić wszystko aby Gmina Wleń rozwijała się i była spostrzegana jako jedna z tych z których należałoby brać przykład. Niestety kolejny budżet pogorszy wizerunek Wlenia , bo jak może być lepiej kiedy nikt z Szanownej Rady NIEMA PYTAŃ ODNOŚNIE NAJWAŻNIEJSZEJ SPRAWY DOTYCZĄCEJ FINANSÓW całej gminy!!!!
Szaremu obywatelowi ciśnie się na usta pytanie do Pani Skarbnik Gierczyk ? O jakich mówi Pani błędach i o jakich uzasadnieniach do projektów!!!!!!!!!!
Vademecum dnia stycznia 20 2012 12:34:46
Provident udziela szybkich pożyczek gotówkowych na cele bieżące i spłatę innych zobowiązań.
Lotto źródło finansowania inwestycji
Kredyt hipoteczny można jeszcze zastawić budynek urzędu wraz z przyległym placem, jak się uda spłacić taki kredyt to sukces murowany a jak nie to przyszły burmistrz będzie przyjmował w samochodzie na parkingu ale to już jego problem
Z zbójnickim pozdrowieniem, pół żartem pół serio Monik
jeden z 912. dnia stycznia 20 2012 15:06:40
Calkowicie sie zalamalem,na kogo ja glosowalem,chyba bylem na fazie,jak Burmistrz miasta moze powiedziec,ze.cytat"nieznam sytuacji finansowej podleglej mi jednostki''.Od czego sie ma gromade urzednikow w magistracie,zeby sprawdzili finanse KZOM-u.Od dzisiaj tluke wszystkie lustra,nie moge spojrzec sobie w oczy.
easy dnia stycznia 20 2012 15:34:20
"Koszty utrzymania Urzędu Miasta i Gminy Wleń wyniosą 1.315.219,00 zł "
Haracz w postaci dziesięciny, czyli ok.130 000 złotych rocznie zgarnie za swoją pozorowaną pracę sam nasz Mości Świetlicowy.

Tytuł "Człowieka Roku" zatem mu się po prostu należy !

Trzeba tylko zmienić kategorię konkursu na " Najbardziej nieudolni i leniwi"
. dnia stycznia 20 2012 15:59:00
Oj easy! Gdyby nasz Świetlicowy startował w konkursie na najbardziej nieudolnego burmistrza to pewnie by zajął 2 miejsce.
gosc dnia stycznia 20 2012 19:49:30
czy to nie jest czasem sprawa dla prokuratury??powolne doprowadzanie do ruiny miasta wlen!!
uuuuu dnia stycznia 20 2012 20:45:33
ojej jaki biedny ten Wleń,bardzo dobrze,że swietlicowy dba o wsie bo we Wleniu to tylko umiecie narzekać i nic więcej nie robicie brawo panie Mościcki tak dalej
do uuuuuu dnia stycznia 20 2012 20:55:12
masz rację komu potrzebny ten Wleń. Tylko narzekają i narzekają a nic im się nie chce robić.
Potiomkinowiec dnia stycznia 20 2012 22:38:03
Panie Janku,tak po męsku...jak tam wyjasniły się te wątpliwości o których Pan pisał?Sytuacja się krystalizuje coś?Bo tu się ludziom długopisy topia w rekach od czekania na złożenie podpisu.A widziałem dziś posła RP w tv.Obiecał że zakopci gieta i spalił wysuszony ogon kota na koniec.Żeby nie było podobnie broń Boże.Pozdrawiam.
Sławek Osiecki dnia stycznia 21 2012 00:20:59
Towarzysz burmistrz z organizacji jedynie słusznej partii wychodzi przed swój urząd, gdzie na rynku spędzili mieszkańców, żeby posłuchali co towarzysz ma do powiedzenia.
- Naród z partią! - krzyczy towarzysz do szczekaczki.
Oklaski.
- Partia z narodem! - krzyk przeplata się gulgotem a oczy prawie wyskakują mu z orbit.
Oklaski.
- A dobrobyt widać już na horyzoncie - zapowiada.
Cisza.
- Dlaczego nie klaszczą - pyta zaniepokojony.
Po krótkiej naradzie przewodnicząca organizacji partyjnej w miasteczku odpowiada :
- Nie wiemy co to jest horyzont.
Towarzysz też nie wiedział, nie miał tego na szkoleniu w WUMLu. Natychmiast wysłano sekretarkę do miejscowej biblioteki, żeby sprawdziła co oznacza słowo horyzont. Migusiem obróciła, bo obrotna była dziewucha. Podaje karteczkę towarzyszowi, który zadowolony wyjaśnia:
- Horyzont - to taka linia która się oddala w miarę zbliżania.
czart dnia stycznia 21 2012 09:41:39
Zaraz przypomina mi się żart o pesymiście i optymiście.
Pesymista mówi:
- Już gorzej być nie może.
Na co optymista:
- Może, może...
czart dnia stycznia 22 2012 11:47:01
I znowuż znaczące środki zostały przeznaczone na jedyną możliwą drogę rozwoju dla Wlenia jaką jest turystyka...
SCHALKE 04 dnia stycznia 22 2012 11:54:46
PANIE OSIECKI ! za duzo Pan pamieta.prosze przestac lykac lecetyne!poza tym, to mile wspomnienia..
SCHALKE 04 dnia stycznia 22 2012 12:03:56
JEDYNA mozliwa droga rozwoju dla WLENIA TO droga do MODRZEWIA!! tak mialo byc PIEKNIE!
** dnia stycznia 22 2012 14:41:56
W tej chwili możemy tylko żałować że 912 mieszkańców gminy omotanych kłamstwami wyborczymi zagłosowało przeciw radykalnym zmianom które były potrzebne Naszej Gminie tak bardzo jak rybie woda.
Cóż pozostało nam tylko paplać się w błocie.
taka gmina dnia stycznia 22 2012 16:58:27
Widmo bankructwa i zarządu komisarycznego taki będzie finał rządów burmistrza i rady obecnej kadencji.
Rodzic dnia stycznia 22 2012 17:05:33
Niby banalny, a jakże ważny temat.
Kluby sportowe otrzymają dofinansowanie w wysokości 68.000,00 zł
I w tym miejscu musimy głośno i wyraźnie powiedzieć że w kwocie tej zawiera się obowiązek utrzymania płyty boiska we Wleniu i Strzyżowcu przez zawodników Czarnych Strzyżowiec i Pogoń Wleń.
Chciałbym przypomnieć Panu Burmistrzowi i Radnym, że do obowiązków własnych Gminy należy utrzymanie obiektów sportowych w tym również i płyt boisk sportowych, a nie zrzucenie tego obowiązku na naszych dzieci i młodzież.
Jak wam nie wstyd wykorzystywać tak perfidnie dzieci i młodzież.
Panie Burmistrzu, Panie i Panowie Radni boisko sportowe to nie pastwisko, które kosi się dwa razy do roku.
Aby boisko było przygotowane do gry należy je kosić przynajmniej raz w tygodniu co daje nam średnio około trzydziestu koszeń rocznie.
Korzystając z ofert firm:

GARDEN GRASS
tel. 513 327 235, 784 246 640
Legnica
II Armii Wojska Polskiego 105
Strzyżenie trawników m2 x 0,25 zł = 0.00 zł

Paweł Morański
tel. (509)653868

Cena
brutto
Strzyżenie trawników m2 x 0,25 zł = 0.00 zł

Wykonawca:
zbigniew rojek
tel. 60084180

Cena brutto

Strzyżenie trawników m2 x 0,20 zł = 0.00 zł
Wybrałem najtańszą firmę.

Nie znam dokładnie wymiarów boisk.
W Strzyżowcu jest mniejsze, we Wleniu większe.
Zakładam średnio że każde z nich ma 100/50m (niech znawcy tematu wprowadzą poprawki) co daje nam 5000m* razy 0,20 zł = 1000zł za jedno koszenie.
Trzydzieści koszeń daje nam trzydzieści tysięcy złotych na każde z boisk.
Cz w Budżecie Gminy zaplanowano chociaż jedną złotówkę na ten cel?
NIE !!!
To w takiej sytuacji proponuję aby w tym roku społecznym koszeniem trawy zajął się Burmistrz.
Dlaczego to mają wykonywać Nasze Dzieci.
Panie Burmistrzu Radni to nie Chiny, gdzie można wykorzystywać nieletnie dzieci i młodzież!
Skończmy w końcu z obłudą i kłamstwami.
Władzom poszczególnych Klubów proponuje aby przygotowały harmonogram koszeń boisk i dostarczyły go do Burmistrza Miasta i
Gminy Wleń.
Praca społeczna uszlachetnia.
ekolog dnia stycznia 22 2012 17:20:53
można też na boiskach wypasać barany,których w gminie nie brakuje
Stefan Wałowski dnia stycznia 22 2012 21:36:13
Rodzic. Jestem po razpierwszy na tej stronie
Pogoń Wleń działa na terenie Gminy 65 lat. Ani Sekretarz parti PZPR,ani Burmistrz czy radni Wleń nie kosili boiska, bo byli powołanie do innej działalności. Jeżeli by dla 100 sportowców Pogoni Wleń ztrudnić Burmistraz i radnych aby im koić trawnik na boisku to jest absurd. Sportowcom by się też nic nie stało jak dawniej bywało aby trawę skosili i płytę poiska wyczyścili.
Ja jako były komisaryczny Prezes Pogoni Wleń złożę wniosek z zapytaniem do Radnych Gminy Wleń czy zatwierdzając budżet wydatków na cele sportowe sprawdzili dokumentacje klubu.
Dokumentacja Klubu Pogoni Wleń jest nie kompletna ,dziwna i nie prawdziwa.
Poniewaz do dnia dzisiejszego:
Nowy Zarząd Pogoni Wleń nie przekazał ustępującemu zarządowi protokółów z przekazania obiektu sportowego, z przekazania dokumentów ważnych do rozliczeń budżetowych. itp,.
Do dnia dzisiejszego wypełniłem deklarację członka klubu Wleń i takowej legitymacji nie posiadam. Ale posiadam bardzo ważne dokumenty Klubowe.W najbliższych dniach złożę doniesienie na Radnych Gminy wleń że głosują za przyznaniem dotacji gdzie wcześniej coś nie zostało rozliczone i działaja nie posiadając rozliczenia.
Zawodnicy Pogoni do końca pozostanę z wami jako kibic.
Z poważaniem Stefan Wałowski
steffanoo steffanoo dnia stycznia 22 2012 21:53:09
steffano przedstaw dokumenty w jakich latach byłyś prezesem pogoni taki np. wpis do KRS-u, bo z tego co się orientuje jesteś samozwańczym prezesm ponieważ poprzednim był Pan Bocheński. ale nic to nasz Ty mały marzycielu
Rodzic dnia stycznia 22 2012 22:18:27
Panie Wałowski.
Trochę wstydu i pokory nie strasz Zarządu Klubu doniesieniami do Radnych.
Mniej Pan to na uwadze, aby ktoś się nie zdenerwował i nie doniósł do Prokuratury że za pana prezesowania kto inny pobierał dotację gminne dla Klubu, a pan nimi dysponował.
A prokurator to taki kwiatek jak dołoży to kilka latek
Prawnik dnia stycznia 22 2012 22:32:15
Według starego Kodeksu Karnego przedawnienie przestępstwa przedawnienia nastąpiłoby po 5 latach od momentu jego popełnienia, natomiast nowa ustawa przewiduje 10-letni okres przedawnienia.
optymista dnia stycznia 22 2012 22:53:27
do rodzic kolego pieprzysz bzdury i nie masz zielonego pojecia a zwłaszcza co do cen koszenie sa one z kosmosu proponuje nie zabierac głosu
Stefan Wałowski dnia stycznia 22 2012 23:04:04
Do Steffanoo. Ja nie chciałem być Prezesem Klubu. O to mnie prosili byli działacze klubu Pogoni tacy jak pan W.Kalinowski i pan S.Marceluk.
To im jak również innym zawodnikom Pogoni i sympatykom sportu poświęciłem swój wolny czas.Dokumenty bardzo ważne posiadam do dziś. Jak bym był głupi i nie rozsądny jak moja obecna pani prezes Iwona Kobierecka to bym nie tworzył fikcje w sądzie aby zarejestrować zarząd .
Stefafanoo nie chce ci robić przyjemności .
Gdybym zawiadomił sąd we wrocławiu odnośnie nie prawidłowego dokonania wpisu do KRS co by tu się działo.
Czy predzej czy później pani prezes rozłoży Klub Pogoni na łopatki.To co się dzieje w Klubie na dzień dzisiejszy to jest coś strasznego.
Możecie powiadomić panią Prezes Panią Iwonę Kobierecką .
Ja jestem przygotowany aby powiadomic odpowiedie instytucje do kontroli dokumentów nad wydawaniem pieniędzy budżetowych.
Pani prezes ich nie ma bo są u mnie . Pani prezes nie wie co sie dzieje .Nie przekazała protokółów odbioru domkumentów
Mieszkańcy Wlenia,Kibice , zawodnicy Pogoni Wleń czy naprawdę jesteście tacy zauroczeni ,ślepi kim jest pani "Iwonka"
Wszystkie dokumenty przedstawipone w sądzie we Wrocławiu celem wpisu do rejestru KRS Pogoni Wleń to jest Fikcja
Z poważaniem Stefan wałowski
Panie steffanoo nie marzyłem abym był taki głupi i naiwny jak była maja pani Prezes Iwona Kobierecka
Stefan Wałowski dnia stycznia 22 2012 23:33:02
Rodzic - kim ty jestes podpisz się tak ja a nie anoimem.
Ja nie straszę zarządu bo jestem i byłem członkiem Klubu Pogon wleń choc nie mam legitymacji. Ty masz wotpliwośc i jestesć niczym bo nie masz odwagi napisać kim jesteś , dla mnie jesteś niczym.
Za mojej kadencji "Komisarecznego'Prezesa nie było żadnego łamania prawa w wydawania pieniędzy budżetowych na różne prywatne interesy.
Na dzień dzisiejszyn to prawo jest łamane. Jeżeli chcecie to sprawdzić można .Mieszkańcy Wlenia Kibice , zawodnicy nie proszę Was o nic ocknijcie się . Nie dajcie się omamić .
Nie dajcie się oszukać o lepsze jutro.
Z poważanem Stefan wałowski
Stefan Wałowski dnia stycznia 23 2012 00:10:44
Rodzic i tym im podobne jesteście marginesem społeczeństwa.
Podpisz się tak jak i ja to jesteś partnerem do rozmów.
Jest mi przykro że chowasz sie pod spódnicę "Iwonki" policja czuwa.
Mój telefon. Odbiorę natychmiast Jak masz problem albo chcesz się wyżyć to stefan wałowski do twoich usług 607685006 do usłyszenia.
hehe dnia stycznia 23 2012 01:50:10
na początku się przestraszyłem, że postradał zmysły
ale przypomniałem sobie, że od zawsze takie i większe głupoty gadał,
najgorsze, że jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy...
hehe dnia stycznia 23 2012 02:14:23
oczywiście chodzi mi o wypowiedź Pana Stefana
Rodzic dnia stycznia 23 2012 07:10:49
Panie Wałowski co ma wspólnego Pana próba nawoływanie do rewolty, zniesławienie Pani Iwony Kobiereckiej do artykułu o Budżecie Gminy Wleń na rok 2012?
* dnia stycznia 23 2012 09:06:42
Ja jako były komisaryczny Prezes

Co to jest KOMISARYCZNY PREZES, czy ktoś potrafi mi to wyjaśnić bo w Google nie ma nic na ten temat?
do Rodzica. dnia stycznia 23 2012 10:16:06
nie narzekaj na Pana Burmistrza,w konicu to On zakupil na stan klubu traktorek(kosiarke),a troche pracy ze strony dzialaczy jak i innych czlonkow klubu ,nikumu nie zaszkodzi.Do tej pory jakos nikomu nie przeszkadzalo,ze w poprzednich wladzach klubu,czynnosc to wykonywali osoby,ktorym na sercu lezalo dobro klubu.Mam wrazenie,ze zle zaczyna sie dziac w klubie i szuka sie"kozla ofiarnego''A tak mlodzi gniewni sie pchali do wladz klubu,niech teraz pokaza,ze potrafie cos zrobic,posiadajac taki budzet a nie tylko mieszac.
** do * dnia stycznia 23 2012 12:08:23
Tego nikt nie wie.
Może sam komisaryczny prezes wyjaśni.
sympatyk sportu dnia stycznia 23 2012 12:12:53
I niby banalna sprawa.
Czy utrzymanie płyty boiska to działalność sportowa?
Jeśli tak to jako to dyscyplina sportu?
kibic dnia stycznia 23 2012 15:45:36
do Stefan Wałowski- Brawo za odwagę
do sympatyk sportu- utrzymanie płyty boiska zaliczamy do sportów ekstremalnych które od igrzysk we Wrocławiu będą dyscypliną olimpijską
A tak w ogóle to jestem ciekaw co się dzieje w tym klubie?!
piłka w grze dnia stycznia 23 2012 16:28:24
Szanowny Panie Stefanie brukanie innych to bardzo brzydka sprawa.Zarząd komisaryczny obejmuje się po upadłości klubu, firmy itd.O ile wszystkim wiadomo nikt upadłości kulbu nie ogłaszał, więc jakim Pan był prazesem komisarycznym.Nie może się Pan pogodzić z tym, ze jast ktoś lepszy od Pana (i to kobieta).Czy pieniądze nadziałalność klubu są wydawane zgodnie z prawam stwierdzić powinna jednostka nadzorująca, lub komisja rewizyjna.Jeśli chodzi o dokumenty to Pan jako ustępujący (samozwańczy Prezes ) powinien przekazać nowemu zarządowi klubu. Chyba się Panu (z całym szacunkiem ) troszkę pomieszało.Brawo Pani Iwono, że Pani się chce coś w tym bałaganie robić. Oby tak dalej trzymam kciuki. Panu Stefanowi życzę opamiętania, rozwagi i trochę samokrytycyzmu
Sławek Osiecki dnia stycznia 23 2012 17:16:16
Temat boiska jest trochę nie mój, ale jedno zdanie mnie zaszokowało:
Sportowcom by się też nic nie stało jak dawniej bywało aby trawę skosili i płytę poiska wyczyścili.

Coooo?
Trochę inaczej to wygląda, jak ktoś daje swojemu dziecku kosiarkę do obsługi. Robi to wtedy na własną odpowiedzialność. W świecie dorosłych do obsługi kosiarki wymagane są odpowiednie uprawnienia. Kosiarka jest jednym z tych urządzeń, przy których statystyka wypadków jest bardzo wysoka. Znam bardzo groźne wypadki przy koszeniu. Łącznie z wypadkami śmiertelnymi. Np. kosiarka przecięła tętnice w nodze a kolega nie potrafił zatamować krwi i kosiarz zmarł. Bardzo proszę ten tryb myślenia, że dzieciom i młodzieży daje się do obsługi kosiarkę wyłączyć! To nie ten wiek!!!
do komisarycznego prezesa Stefana Wałowskiego dnia stycznia 23 2012 17:23:21
Przejrzałem wpisy do Krajowego Rejestru Sadowego we Wrocławiu i nigdy w historii Klubu Pogoń Wleń funkcji Prezesa nie pełnił obywatel Stefan Wałowski.
Panie Komisaryczny Prezesie Stefanie Wałowski czy może Pan to wyjaśnić.
easy :) dnia stycznia 23 2012 18:12:15
"KRÓL STEFAN" - Samozwańczy Prezes Komisaryczny Pogoni Wleń !!!
... już wkrótce w kinach !!!
A obecnie premiera - w CYRKU WLEŃ!

:)
Rodzic dnia stycznia 23 2012 18:53:20
Niby banalny, a jakże ważny temat.
Nie rozwiążemy go chowając głowę w piasek i obciążając tym zadaniem Nasze Dzieci.
Jeżeli Władzom i Radnym Wlenia zależy na tym aby w Gminie prowadzona była działalność sportowa powinni wraz z Zarządami Klubów znaleźć konstruktywne rozwiązanie tegoż problemu.
** dnia stycznia 23 2012 19:02:19
Panie Wałowski to w końcu był pan tym prezesem czy nie.
I w jakich latach pełnił Pan funkcję Prezesa Klubu Pogoń Wleń.
tx dnia stycznia 23 2012 19:55:43
normalnie jaja kobyły z tym komisarzem
easy :) dnia stycznia 23 2012 20:22:55
Panie Stefanie a nie myślał Pan aby w taki sam sposób przejąć np. stanowisko burmistrza Wlenia?
A znajomych i najbliższą rodzinkę na komisarycznych Radnych !!!

Król Stefan ! - Samozwańczy Komisaryczny Burmistrz Wlenia !
Brzmi dobrze !!!
Lepiej we Wleniu na pewno nie będzie ale za to - śmieszniej ! :)
Powodzenia życzę !!!
KMomentarz dnia stycznia 23 2012 21:17:48
To takie "nasze".Głupia trawa potrafi poróżnić ludzi.Czy może ta trawa pełni funkcję "zapalnika"? Zaraz się za łby szanowni państwo pobiorą a tym czasem V kolumna się spokojnie wyładuje na peronie.Echhh w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.Po prostu Polak Polakowi Polakiem jest.Żreć się miedzy sobą to taki nasz narodowy "folklor".
do KMomentarz dnia stycznia 23 2012 22:06:49
Chciałbym zwrócić uwagę, że tylko jeden z komentujących obywatel Stefan Wałowski jest za tym aby trawę kosili zawodnicy.
A pozostali za konstruktywnym rozwiązaniem sposobu utrzymania obiektów sportowych w gminie.
Do Stefana Wałowskiego dnia stycznia 23 2012 22:11:18
Tak jak pozostali czekam na informację
W jakim okresie czasu był Pan Prezesem i jakiego Klubu?
kibic. dnia stycznia 24 2012 08:53:13
1ooo zl za koszenie boiska we Wleniu,ludzie czyscie juz do konica zbzikowali,przeciez to nie boisko WKS-u czy Legii.Przydalby sie solidny mroz,aby niektore gorace glowy ostudzic.
kosiarz lub wymiatacz. dnia stycznia 24 2012 08:58:30
Oj Slawek,Slawek-aktycznie to nie Twoja dziedzina,chyba nikty nie byles na meczu miejscowej Pogoni,przeciez tam graja chlopy(chlopcy)ktorzy maja po 25 lat(bzykaja panienki,wala gorzale)a nie potrafia obsluzuc zwyklej kosiarki.Lepiej tocz"bitwe''z lokalnymi wladzami,to Tobie lepiej wychodzi.
tx dnia stycznia 24 2012 10:40:28
co nie zmienia faktu,że osoba obsługująca taki sprzęt powinna być przeszkolona,ubezpieczona od nieszczęśliwych wypadków,a za wykonaną pracę otrzymać zapłatę.
Przyszłość wleńskiego boiska? dnia stycznia 24 2012 16:32:58
piłka w grze dnia stycznia 24 2012 17:41:01
to na ziołozbieractwo się przestawimy i będzie kasa na wszystko
Propozycja dnia stycznia 24 2012 18:12:38
A może tak prezes komisaryczny niewiadomego Klubu w roku 2012 będzie przygotowywał boisko do rozgrywek.
Z tak wielką miłością wystąpił w obronie burmistrza, cytuję:
Ani Sekretarz parti PZPR,ani Burmistrz czy radni Wleń nie kosili boiska, bo byli powołanie do innej działalności. Jeżeli by dla 100 sportowców Pogoni Wleń ztrudnić Burmistraz i radnych aby im koić trawnik na boisku to jest absurd.
Sportowcom by się też nic nie stało jak dawniej bywało aby trawę skosili i płytę poiska wyczyścili.
A ostatnie zdanie całkowicie potwierdza sympatie do piłkarzy.
** dnia stycznia 24 2012 21:17:07
Panie Wałowski milczenie Pana jest wielce zastanawiające.
Cóż to Pana tak wystraszyło?
No i co z tym Pan prezesowaniem?
Stowka dnia stycznia 26 2012 15:42:07
Do pana "Byłego Wielkiego Samozwańczego Prezesa".... Panie Stefanie nie rozumiem dlaczego pan znów zaczyna niepotrzebną wojnę?? Sam pan wie jak za pana kadencji były prowadzone papiery!!! Pana bałagan o mały włos by nie sprawił że klub przestał by istnieć!!!! Nie rozumiem dlaczego wciąż atakuje pan Panią Prezes "Chyba boli pana że w końcu ktoś kompetentny jest na tym stanowisku??? i na dodatek radzi sobie w tej roli znakomicie...
piłka w grze dnia stycznia 27 2012 08:23:29
Oj boli, boli. Ale to nie stanowisko tylko funkcja. Baby górą!
kibic dnia stycznia 27 2012 17:50:46
a co robi pani prezes lepiej od pana Stefana?? ja nie widze roznicy
obiektywny dnia stycznia 27 2012 19:28:41
Po pierwsze ty nie jesteś żaden kibic tylko anykibic.
Dlatego nie dziwię się że nie widzisz żadnej różnicy, a jest ona kolosalna
Po drugie.
To dzięki Nowemu Zarządowi istnieje jeszcze Klub Pogoń Wleń.
Po trzeci.
Prezesowi komisarycznemu nie wystarczyło ponad pięć lat prezesowania na dokonanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Przez co naraził nie tylko siebie ale cały poprzedni Zarząd na poważne konsekwencję prawne i finansowe.
Wytyczne z KRS:

Twoja organizacja ma obowiązek zgłaszać zmiany w zakresie danych widocznych w KRS.
Zmian mogą dokonywać tylko osoby do tego upoważnione.
Wniosek wpis do Rejestru powinieneś złożyć najpóźniej w terminie 7 dni od dnia, w którym miało miejsce zdarzenie, którego zmiana dotyczy.
Podstawa prawna:
- Art. 12-24 ustawy z 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (tekst jedn.: Dz.U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 ze zm.).
- Art. 22, 28-33 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 ze zm.).
- Art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (tekst jedn.: Dz.U. z 1991 r. Nr 46, poz. 203 ze zm.).
- Art. 3, 6, 9-12, 25-31 ustawy z 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (tekst jedn.: Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855 ze zm.).
- Art. 271 ustawy z 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz.U. Nr 88, poz. 553 ze zm).
- § 9 i 18 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 21 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowego sposobu prowadzenia rejestrów wchodzących w skład Krajowego Rejestru
Sądowego oraz szczegółowej treści wpisów w tych rejestrach (Dz.U. Nr 117, poz. 1237 ze zm.).
Nowemu Zarządowi wystarczyło ustawowe siedem dni na dokonanie wpisu.
Wielkie słowa uznania dla młodych ludzi.
Po czwarte.
Za czasów urzędowania prezesa komisarycznego ciężko było zebrać skład drużyny na mecz, a Klub powoli konał.
W chwili obecnej w Klubie trenują Seniorzy, Juniorzy, Orliki Żaki.
Została reaktywowana też sekcja tenisa stołowego.
Zapewne dalej nie widzisz różnicy.
W takim razie proponuję Ci spojrzeć w lustro i przyznać się przed samym sobą, że nie jestem kibicem, a mącicielem społecznym.
f@n dnia stycznia 27 2012 19:41:47
Nowemu Zarządowi wystarczyło ustawowe siedem dni na dokonanie wpisu.

Nie podpisuj się obiektywny skoro dokładnie wiesz ile dni potrzebował Zarząd na dokonanie wpisu, podpisz się członek Zarządu, chyba że brak odwagi
Została reaktywowana też sekcja tenisa stołowego.

Z najnowszych informacji to sekcja tenisa została chyba de-reaktywowana
Obiektywny dnia stycznia 27 2012 19:52:05
Jeżeli by nie dokonali tego w ciągu ustawowych siedmiu dni Sąd odrzucił by wniosek o dokonanie zmian.
Czysta logika.
Do f@n dnia stycznia 27 2012 19:58:45
A pro po.
Nie jestem członkiem Zarządu, ani też nie należę do struktur Klubu.
Po prostu jako sympatyk sportu obiektywnie patrzę na to co się pozytywnego dzieje w Klubie Pogoń Wleń.
Podziwiam cały zespół na czele z Panią Prezes za prace społeczną na rzecz naszego gminnego społeczeństwa.
Słowa uznania.
f@n dnia stycznia 27 2012 20:11:41
Podziwiam cały zespół na czele z Panią Prezes

Ja też podziwiam Panią Prezes
Kibic do Obiektywnego dnia stycznia 28 2012 19:52:40
Reasumując, sukcesy nowego zarządu:
-Wpis do KRSu
-Dalsze istnienie klubu (?)
-Sekcja orlików,żaków i tenisa(seniorów i juniorów nie wliczam bo te sekcje już były)(Orliki,żaki były w UKS Wleń).
Oprócz sukcesów prawnych,które mnie jako zwykłego kibica nie interesują tak bardzo jak sukcesy sportowe to więcej sukcesów nie ma ? Nie ma tych najważniejszych - sportowych. Podobno za prezesa komisarycznego był problem z zebraniem składu? Czemu więc wtedy ugrali awans do A-klasy ? Za Pani Iwony z niej spadli i nie radzą sobie klasę niżej. Sportowo zespół stracił. Za czasów nowego zarządu z klubu odeszło dużo zawodników a jacyś nowi przyszli ?

I nie oceniaj kto jest kibic a kto antykibic. Nie jestem ani za starym ani za nowym zarządem. Rok już minął a ja nie widzę poprawy w klubie :(
Obiektywny dnia stycznia 29 2012 19:00:09
Jak spokojnie przeczytasz jeszcze raz swój komentarz to zrozumiesz jakie bzdury wypisujesz.
Nie szafuj też za dużo słowem Stary Zarząd bo on nie ma nic wspólnego z prezesem komisarycznym.
Zastanów się:
Dlaczego prezes komisaryczny nie chciał dalej sprawować funkcji i prowadzić Klubu?
Podaj ze dwa spotkania Żaków i Orlików, które zorganizował p. kom.,
a może znasz dane personalne trenera.
I najważniejsza sprawa
Gdyby nie Nowy Zarząd to Klub Pogoń Wleń by już nie istniał.
I to jest najważniejszy sukces.
Kibic dnia stycznia 29 2012 22:46:16
Gdyby nie Nowy Zarząd to Klub Pogoń Wleń by już nie istniał.


Napisz mi tylko dlaczego ?

Nic nie zmienia faktu, że za czasów nowego zarządu NIE MA WYNIKÓW SPORTOWYCH. Jak patrze na grę Pogoni to widzę wieczną B-klase.
Obiektywny dnia lutego 01 2012 19:36:24
Ty nie pytaj się mnie dlaczego Klub by już nie istniał.
To pytanie zadaj prezesowi komisarycznemu.
Przy okazji też spytaj się jakie prawa i obowiązki należą do prezesa komisarycznego i co to za funkcja.
Te pytania zostały zadane na forum, ale do dzisiaj nie ma wyjaśnienia.
Jako obrońca prezesa komisarycznego poczuj się do odpowiedzialności i wyjaśnij tą sytuację.
I jeszcze mała uwaga różniąca Nowy Zarząd od prezesa komisarycznego.
Wszyscy wiemy, że to Nowy Zarząd przejął na siebie obowiązki doprowadzenia do porządku bałaganu w dokumentacji ( delikatnie mówiąc ).
Zrobił to sprawnie i efektywnie.
A cóż w zamian uczynił prezes komisaryczny.
Zamiast być wdzięcznym i podziękować na forum Nowemu Zarządowi co robi?
Przeczytaj jeszcze raz komentarze Stefana Wałowskiego-prezesa komisarycznego.
I żeby nie przeciągać.
Według mojej oceny należą się wielkie słowa uznania za pracę społeczną wszystkim osobom pracującym na rzecz Klubu.
A postawę Stefana Wałowskiego niech czytelnicy tego portalu sami ocenią.
Kibic dnia lutego 01 2012 21:45:24
NIE JESTEM OBROŃCĄ STEFANA !
A nowemu zarządowi pogratuluje jak będą jakieś sukcesy.

Dla Ciebie nowy zarząd jest cudowny bo uporządkował jakieś papierki(nie wiem jakie bo nikt nie chce napisać). Dla mnie zarząd od strony sportowej idzie na dno. Spadek z A klasy i kompromitacja w B klasie.
Obiektywny dnia lutego 01 2012 22:52:06
Dla mnie Nowy Zarząd Klubu jest cudowny, gdyż w tak krótkim czasie w Klubie obok Seniorów trenują Juniorzy, Żaki i Orliki.
Czy zdajesz sobie sprawę ile godzin tygodniowo trzeba poświęcić, aby wszystkie sprawy organizacyjne były załatwione.
Podejrzewam, że nie
Ponadto prace to wykonują społecznie.
Nie za kilka czy kilkanaście tysięcy miesięcznie.
Za spadek z Klasy A do B podziękuj prezesowi komisarycznemu.
A czekając na sukcesy weź się do pracy społecznej.
Może jako ochotnik będziesz kosił trawę?
Stefan Wałowski dnia lutego 02 2012 19:45:04
Do wszystkich zainteresowanych Klubem Pogoni Wleń f@n, oniektywny, kibic itp. Ja jako działacz sportowy "komisaryczny prezes" Klubu sportowego Pogoń Wleń w latach kiedy sprawowałem tą funkcję społecznie na prosbę działaczy sportowych takich jak Kalinowski W. Marceluk S. Kulas.D, Kodzisz K.Popławski T. Horwat J. it
Powołany zarząd uzupełniający ze mna na czele zgodnie ze Statutem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego "POGOŃ" KOOPTACJA CZŁONKÓW WŁADZ z paragrafem 23 ust.2 który mówi
"Liczba członków władz pochodzących z kooptacji nie może przekroczyć 1/3 ogólnej ilości ich członków pochodzących z wyboru."
Wszystko odbyło się zgodnie ze statutem. Nie dokonałem zmian wpisie w KRS ponieważ wszystkie zebrania klubu odbywały się nie zgodnie ze statutem. Nie miałem ambicji być działaczem społecznym na pokaz i figurować w KRS . Jestem uczciwym człowiekiem i nie wystawiam fikcyjnych dokumentów.
Nie mogłem dokonać wpisu w KRS ponieważ nie było sprawozdania z działalności klubu, Komisja rewizyjna nie działała i nie przekazała żadnych dokumentów. W związku z tym nie umiałem stworzyć fikcji i mieć ambicje prezesa pogoni. i dokonać wpisu w KRS niezgodnie ze statutem i prawem.
Obecną panią prezes podziwam i chylę przed nią moje (łyse czoło") nigdy bym nie miał odwagi aby za tytuł wpisania się do KRS na prezesa Klubu sportowego działać niezgodnie z prawem i ze statutem.
To że została stworzona fikcja,to że zebranie Klubu sportowego odbyo się niezgodnie ze statutem Klubu i td. To że dokonano niezgodnie z prawem wpis do KRS przemilczam ,
Ale jeżeli macie odwagę dowiedzieć się i dowięść prawdę to proszę możeci mnie pozwać do sądu. Jestem do waszej dyspozycji.
Ale proszę wiecej szacunku dla prawdziwych działaczy społeczych wyżej prezemnie wymienionych.
Jak ktoś chce wymienić moje nazwisko na portalu niech się nie ukrywa niech się popdpisze , czy naprawde nie macie odwagi a może jesteś tylko jeden(na) osba która nie lubi nawet samego siebie.
Do p.Stefana Wałowskiego dnia lutego 02 2012 20:07:12
Zapomniał Pan jak to było z polem namiotowym ?
Do p.Stefana Wałowskiego dnia lutego 02 2012 21:13:46
Panie Stefanie, dlaczego pan publicznie krytykuje a nawet obraża p.Iwonę oraz innych członków zarządu ? Przecież oni pana publicznie nie obrażają. Jak pan oceni powstanie sekcji żaków i orlików w klubie ?
Stefan Wałowski dnia lutego 02 2012 21:34:27
Do p.Stefana Wałowskiego. Nie wiem o co panu chodzi. Ale jak się pan przedstawi odpowiem panu na każde pytanie. Czy naprawdę tak pan się boi że ciągle pan musi chować się za czyimiś plecami. Odwagi człowieku bądź sobą napisz kim jesteś i co cię boli, a napewno uleczę cię i zaspokoję twoje wiedzę na temat pola namiotowego.
Miło mi by cie poznać. i przekazać wszystkie informacje które cię interesują na temat pola namiotowego.
A jak cię nie stać na przedstawienie się kim ty jesteś to nie wypowiadaj nawet mojego imienia.
Nie stać mnie na obrażanie ludzi którzy mnie krytykują i chowaja się "szczury pokładowe na zatopionym statku". Jeżeli masz jakieś uwagi pytania lub krytykę wobec mojej osoby to sie przedstaw, Wtedy będę Cię szanował Ale na dzień dzisiejszy jesteś załosnym ludzikiem który boi sie wystawić główkę z gów...
ponieważ wpadając w jedno gówno , drugie spada samo.
Przepraszam Cię za to ale zwracając się do mnie po imieniu lub nazwisku uszanuj mnie a ja wtedy uszanuje Ciebie.
Z pozdrowieniami i szacunkiem dla wszystkich użytkowników tego portalu
Stefan Wałowski dnia lutego 03 2012 19:26:40
Do p. Stefana Wałowskiego Panie panie panie !!!
Nikogo nie obrażam. Pani Iwonka jest moją koleżanką. Nie obrażam też Zarządu Klubu Pogoni. Tylko ich podziwiam. Działają niezgodnie z prawem i nie zgdnie ze statutem Klubu. Ja nie miałem takiej odwagi dlatego przez cały okres swojej działalności społecznej wolałem być "Prezesem Komisarycznym" tz. działać społecznie nie narusazając prawa ani statutu Klubu który zopstał wcześniej ztwierdzony przez władze klubu jak również prez sąd KRS.,
Wy wszyscy możecie panią Prezes Klubu uważać za "święta uzdrowicielkę Klubu Pogoni Wleń " a ja nie.
Byliśmy już w "A" klasie spadliśmy do "B" klasy uważacie wszyscy ,że winny jest poprzedni zarząd a nie obecny , ponieważ nie ma kto kosić trawy na boisku albo burmistrz jest do du...., albo !!!
Jeszcze raz apeluję do nowo powstałego zarządu działajcie zgodnie z prawem i z statutem.
Jeszcze raz apeluję kto chce na tym portalu napisać moje nazwisko lub imię niech się przedstawi i wtedy będę go szanował . A pozostali to dla mnie bardzo słabe zastraszone ludziki, którzy którzy boją się wystawić główkę z gó... aby ktoś inny im nie narobił.
Odwagi człowieku bądź sobą.
Z pozdrowieniem i szacunkiem dla wszystkich użytkowników tego portalu.
kibic PW dnia lutego 04 2012 10:58:25
już nie wiem kto ma rację ale p. Stefan ni boi się o tym mówić a p. Iwona i świta milczą a kiedyś ta pani brylowała na tym portalu więc
Junior Do wielkiego odnowiciela Wlenskiej Pilki dnia lutego 04 2012 13:19:23
Jedna kwestie jaka porusze to to ze, nic wielkiego Pan w tym klubie nie zrobil!!! Nie bede wspominal o balaganie, ktory byl w papierach za panskiej spolecznej kadencji. Z tego co wiem to Panu i rescie grozilo okolo 1000 zl. kary za braki papierow??? Komisaryczny prezes??? To dlaczego mial pan pieczatke prezes Pogonii??? W papierach taka sie znajduje z Panskim nazwiskiem!!!Nie napinaj sie na portalach jak male dziecko... jezeli uwaza Pan ze ma Pan racje To dzialaj czlowieku. Tylko zeby pozniej nie bylo płaczu!! Ja sie juz przyzwyczailem ze krowa ,ktora duzo ryczy malo mleka daje i tak tez bylo z polem namiotowym,basenem i swietlica w bystrzycy itp. Pozdrawiam i zycze troszku ogarniecia sie:)
Rodzic dnia lutego 04 2012 18:28:09
Panie Wałowski czy Pan czyta to co pisze?
Skonsultuj się Pan z osobami kompetentnymi i nie wypisuj Pan bzdur o prawnym działaniu prezesa komisarycznego i nieprawnym działaniu Nowego Zarządu Klubu
Ze względu na brak czasu skomentuje Pana Wypowiedzi w czwartek.
Stefan Wałowski dnia lutego 05 2012 16:16:47
Do Juniora..., Rodzic itimp. Wiem że się boicie sami siebie, bo nie umiecie się przedstawić o to co wczesniej prosiłem, jak ktoś chce wymówić moje imię lub nazwisko
Panie "Junior". Pan wie że dzwonią w kościele, tylko nie wie pan w którym.To ja pisałem do sądu wniosek o niekaranie poprzedniego zarządu karą 1000 zł. To ja do sądu wszystkie wnioski pisałem i podpisywałem i podbijałem pieczątkę. To ja do sądu wnioskowałem, że zmiana wpisu w KRS nastąpi z chwilą skompletowania dokumentów. Nie miałem odwagi wystosować dokumenty niezgodne zs statutem jaki i prawem. Junior nie wiem o co ci chodzi z tym polem namiotowym ,basenem, świetlicą. Nie bój się nikogo o co kolwiek zapytasz to ci odpowiem. Jesteś bardzo dziwny człowiek. Chowasz się jak "struś" głowa w piasku a du... na zewnotrz.
Ostatni raz ci odpisuje bo nie jesteś partnerem do dyskusji i rozmowy ze mną.
Jeżeli chodzi o "Rodzic" To co piszesze moje nazwisko to taki jak TY RODZIC we Wleniu nie mieszka. Jesteś trochę gorszy od "strusia" nie dość ,że chowa głowę w piasek, du.., ma na wierzchu to dodatkowo jeszcze szczeka.
Ja za swojej kadencji działałem zgodnie z prawem i ze statutem. Nie wprowadzałem sąd ani inne instytucje w błąd. Nie mogłem dokopnć zmian wpisu w KRS kiedy nie odbyło się prawdziwe WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE. Nie było sprawozdania zarządu i komisji rewizyjnej. Nie było udzielenia absolutorium dla zarządu
Takie też zebranie nie odbyło się w roku 2011 kiedy Nowy zarząd Klubu powstał z panią prezes .
To nie było WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE. Nie było sprawozdania komisji rewizyjnej. Na tym zebraniu nie było członków klubu "byli tylko uczestnicy którzy wypełnili deklaracjie" przynależenia do Klubu itp.
RODZIC czy Ty jesteś przytomy czy się naćpałeś.
Nie straszcie mnie bo takich "strusi"........ i szczekających się nie obawiam.
RODZIC jesteś żałosnym człowiekiem o ile nim jesteś. Nie będę TOBIE na tym portalu odpowiadał na komentarze.
Dla mnie jesteś niczym.
Junior - Rodzic itimp. Jak będziecie chcieli abym coś wyjaśnił to nie ma problemu.Możecie mnie krytykować i posądzać o byle co. O to nawet ,że sprzedałem pole za 500 tyś.basen za 300 tyś św świetlica poszła drożej 600 tyś, ale to wszystko zainwestowałem w poszukiwaniu skarbu w Marczowie
Każdy kto się przedstwai nie jako "struŚ" będę z nim prowadził wymianę zdań.
Rodzic Twój komentarz w czwartek na mój temat bez podpisu jest niczym ,chyba że chcesz prać mózg tym i tobie podobnym.
Wiem że za chwile komentarz zostanie wykasowany jak moje poprzednie.
junior dnia lutego 05 2012 22:10:35
Przedstawiłem się:)Kto ma wiedzieć, ten wie kim jestem po ksywce. I nie mam presjii przed panem. Widzę ,że ma pan jakiś problem... i chyba nie może pan zdzierżyć, ze wreście jest ktoś kompetentny na tym stanowisku??? Osoba ,która pana zamieniła, w krótszym czasie pokazała, że jest w 100% lepsza od pana.Że jak coś obieca to dotrzymuje słowa. Pewnie bolało pana jak na odchodne dostał pan zamiast dyplomu transparent "Panie stefanie czas odejść!!". Wiele słyszałem pana obietnic i co??Na Wleniu tylko był z pana wielki śmiech( I dalej się pan ośmieszasz w swoich wypowiedziach -tak między nami:)!! hehe):)I niech pan nie kłamie że nie mógł pan zebrać ludzi , aby zrobić poprawki!! Nie chcialo sie panu(nieróbstwo się kłania)!!! Jakos na wybory nowego zarzadu wszyscy zjechali.Czyli sam pan się przyznał, że przez te wszystkie lata działał pan nieprawnie. Klub istniał ,to jaki komisaryczny prezes ja się pytam!! Nie bede juz z panem pisał... bo jak czytam pana wpisy to aż żal się robi. Ja osobiście popieram nowy zarząd i śmiało powiem, że klub wreście odrzył!!Szacunek mam dla Pana Marceluka,Gancarczyka,Horwata,Wojewódki i Pana Borkowskiego , bo oni zrobili coś dla tego klubu!! Pan nigdy nie znajdzie się wśród nich!! Nazwisko pana będzie jedynie wymieniane jak będzie mowa o Czarnych dniach Pogonii!!! I TAKA JEST PRAWDA!!!
xyz dnia lutego 05 2012 22:11:38
A ja chciałbym by pani Kobierecka się wypowiedziała w tej sprawie. Czytam i coraz bardziej przekonuje mnie to co pisze pan Wałowski.
Julia BIałołęcka dnia lutego 06 2012 13:30:00
Panie Stefanie nie dosyć,że pisze Pan bzdury, obraża ludzi to jeszcz w jakimś nizrozumiałym języku (czy to jalis dialekt, czy może nowy rodzaj esperanta). Czas się zastanowić. Portal społecznościowy daje możliwość wypowiedznia się właśnie pod nikiem. Ale Pan chyba tego nie rozumie.
Z poważaniem Julia
junior dnia lutego 06 2012 21:02:26

Dla przypomnienia .
Senior dnia lutego 07 2012 21:03:54
( Panie "Junior". Pan wie że dzwonią w kościele, tylko nie wie pan w którym.To ja pisałem do sądu wniosek o niekaranie poprzedniego zarządu karą 1000 zł. To ja do sądu wszystkie wnioski pisałem i podpisywałem i podbijałem pieczątkę. To ja do sądu wnioskowałem, że zmiana wpisu w KRS nastąpi z chwilą skompletowania dokumentów.)

Według prawa ta chwila to siedem dni.
I powinien Pan to uczynić w ciągu ustawowego czasu, a Sąd dokonał by zmian w KRS.
Pan tego nie uczynił.
W przypadku rozwiązania Klubu kto miałby złożyć dokumenty do Sadu?
Pan - prezes komisaryczny?
Czy prezes klubu zarejestrowany w KRS.
Obojętnie który by tego nie dokonał Sąd odwiesił by nałożoną wcześniej karę i wyznaczył następną za ponowne niedokonanie obowiązku rejestrowego.
Czy zdaję Pan sobie sprawę ze swojej nieodpowiedzialnością.
Naraził Pan dwa poprzednie Zarządy Klubu na ryzyko poniesienia dotkliwych kar finansowych.
I zamiast oskarżać Nowy Zarząd o wszystkie przestępstwa powinien Pan im podziękować, za prawidłowe wyprowadzenie dokumentacji ( odsyłam do KRS) której Pan nie mógł skompletować przez kilka lat.
Rodzic dnia lutego 08 2012 21:51:16
Niby banalny, a jakże ważny temat.
Tymi słowami poruszyłem problem utrzymania płyt boisk sportowych we Wleniu i Strzyżowcu.
Jest to odwieczny problem, który dziwnym trafem spada na barki kolejnych Zarządów Naszych Klubów.
I nagle Pan Stefan Wałowski niby prezes, a nie prezes zamiast poprzeć poruszona sprawę ni z gruszki ni z pietruszki oskarża Nowy Zarząd Pogoni o różnego rodzaju przestępstwa.
W swoich niecnych komentarzach, nie tylko oskarża Nowy Zarząd, ale też i poprzednie Zarządy Klubu o bezprawne działanie: ,, Nie dokonałem zmian wpisie w KRS ponieważ wszystkie zebrania klubu odbywały się nie zgodnie ze statutemr17;r17;.
Panie Wałowski jak Pan nie ma szacunku dla siebie to uszanuj przynajmniej członków byłego i obecnego Zarządu.
Podaję się pan za wielkiego działacza społecznego, a staje przeciwko wszystkim osobom działającym społecznie.
A propos.
Czy to pan jest od programu komediowego ave cezar z ubiegłego roku?
Jeśli tak, to wyjaśniało by po części pana dziwne zachowanie.
Który to z urzędników stoi za pana plecami i dyktuje?
Powołuje się pan na Statut Klubu.
Proszę o padanie który punkt Statutu mówi o powołaniu prezesa komisarycznego.
Jakie ma obowiązki i prawa.
A ponadto, który z prezesów (komisaryczny czy zwykły) jest ważniejszy?
Panie Wałowski i ostatnie moje pytanie.
Minęło kilka dni.
Czy dzisiaj wie pan o czym pisze i co pan chce osiągnąć?
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz - Zamek Lenno


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920462 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.