wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ciemno jak w ...
MiejskieNad Wleniem od kilkudziesięciu dni od północy do godziny 5 nad ranem zalegają iście egipskie ciemności. Oświetlony lampami pozostaje jedynie rynek, dworzec PKP i niczym latarnia w morzu mroku „Biały Domek”. Całą Grzębę, Gościradz, ulice wokół rynku do rana ogarnia nieprzenikniona czeluść nocy.


To wygaszanie świateł stosuje wiele gmin. My liczyliśmy te godziny z rachunków, które płacimy (…) oszczędność rzędu (tych 4-5 godzin) w skali gminy (będą) w  ciągu roku w granicach  60 – 70 tysięcy (…) dlatego podjęliśmy takie decyzję.(...)
Myślę, że łamanie kopii, o to, że akurat na tych ulicach nie najważniejszych, gdzie centrum Wlenia jest oświetlone bo uważamy, że tak powinno być.(...)
Wleń tak samo jak każda inna miejscowość nie może być odrębnie traktowany, bo w wielu miejscowościach w ogóle nie ma jeszcze oświetlenia, lub są jakieś cząstkowe oświetlenia(..)
Sekretarz Mi taką kalkulację przedłożył i to  rocznie będzie  ponad 50 tysięcy (oszczędności).


Tłumaczył na sesji Rady Miasta Burmistrz Bogdan Mościcki.
 
I wszystko było by dobrze gdyby tych oszczędności nie wprowadzono tak jakoś enigmatycznie pod osłoną mroku nie informując o tym  mieszkańców Wlenia. Choć jak się dowiadujemy sprawa wyłączeń światła na ulicach była ponoć przedstawiana radnym na komisji. Niestety po raz kolejny okazuje się, że najbardziej zainteresowani o wszystkim dowiadują się post factum.
WYGASZANIE ŚWIATEŁ WE WLENIU

Andrzej Jaśkiewicz, M.Dral
Komentarze
KOLEJORZ dnia listopada 24 2011 23:03:04
PKP nie podlega pod gminę i może całe szczęście!
Zzzz dnia listopada 24 2011 23:03:06
Idiotyzm !!!!!!!!!!!! Powinni oni ciac ale sobie wyplaty. Pan Moscicki i Fluder zwlaszcza !!!! ktos im cos tam obliczyl-a przepraszam a co P. Moscicki nie umie sam liczyc ???? A nie porzeliczyl sobie jesli utnie wyplate do polowy to beda wtedy wieksze oszczednosci ??? Pozdrawiam zaciemniony Wlen !!!!
Jan Łobocki dnia listopada 24 2011 23:28:49
Panie Andrzeju bardzo dziękuje za artykuł. W dniu dzisiejszym miałem okazję uczestniczyć w UMiG Wleń na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej z uwagi na złożoną skargę na burmistrza Wlenia Bogdana Mościckiego odnośnie wyłączania oświetlenia.Szanowni internauci dopiero w trakcie dyskusji wyszło na jaw, że o wyłączaniu oświetlenia wiedzą nasi Radni i całkiem spokojnie podchodzą do tego tematu.
Na moje pytanie kiedy takie ustalenia zapadły otrzymałem odpowiedź od przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Wleń Katarzyny Kotołowskiej, że prawdopodobnie podczas posiedzenia komisji. Na pytanie, gdzie można sprawdzić takie ustalenia NASZEJ SZANOWNEJ RADY nikt nie był w stanie udzielić mi już odpowiedzi.
Żadne argumenty przedstawiane naszym radnym chyba nic nie znaczą. Po raz kolejny czuje się oszukany i na pewno mojego poparcia nie otrzymają co nie które osoby ubiegające się w jakichkolwiek wyborach.
Ciemny lud dnia listopada 25 2011 06:49:09
Ciemny lud wleński ma siedzieć w ciemnościach. jak mu sie nie podoba to niech se świczki kupi.
Artur Zych dnia listopada 25 2011 09:05:38
Oszczędności są potrzebne, ale do nich można różnie podchodzić i prowadzić je w różny sposób. Po pierwsze istnieje możliwość zmniejszenia kosztów oświetlenia poprzez negocjacje z dostawcą energii. Uczestniczyłem w takim spotkaniu i przedstawiciele bodajże Tauronu wskazywali jednostki samorządu terytorialnego, które oszczędziły w ten sposób do 20% wszystkich kosztów. Czy gmina przeprowadziła takie negocjacje? Po drugie są firmy, które robią audyt energetyczny i prowadzą monitoring zużycia energii. Gwarantują w umowach, że ich wynagrodzenie będzie ułamkiem oszczędności wynikających z ich działalności. Po trzecie, może łatwiejsze do zaakceptowania jest wyłączenie co drugiej, co trzeciej, lub 2 latarni na 3. Daje to oszczędności, ale całkiem ciemno nie jest. Słyszałem w kampanii wyborczej, że Burmistrz załatwił już energooszczędne lamy bodajże z Warty Bolesławieckiej. Czy one zostały zamontowane? A może warto wejść w nowe technologie led i baterie solarne? Drogie w zakupie, bardzo tanie w eksploatacji. Jednak w sumie wychodzi na plus. Możliwości jest wiele, skorzystano z najprostszej - wyłączenia. Bez dalszego komentarza.
elektryk dnia listopada 25 2011 09:50:51
Niech sekretarz policzy ile by gmina oszczędziła gdyby wyłączyli 250 Watowe żarówki np. w Pilchowicach, bo we Wleniu oszczędności niewielkie tu są żarówki tylko 70 Watowe.
lolo dnia listopada 25 2011 10:25:42
A WIEC CZAS NAJWYZSZY POZEGNAC JUZ MOSCICKIEGO;KOTOLOWSKA Z CALA SWITA INNYCH *****
mieszkaniec dnia listopada 25 2011 13:23:26
No tak. Z enigmatycznej wypowiedzi Mościckiego jasno wynika, że akurat mieszkańcy Wlenia nie są najważniejsi. Wleń nie może być inaczej traktowany? Inaczej niż co? A czy Pilchowice mogą być inaczej traktowane? Bogdan ty się zastanów co ty gadasz
+++ dnia listopada 25 2011 13:24:42
A może radnym bezradnym płacić diety za co drugą albo trzecią sesję?
vol dnia listopada 25 2011 14:35:36
W Pilchowicach tez ciemno elektryku!
mieszkaniec gosciradz dnia listopada 25 2011 15:37:02
brawo dla burmistrza. pokazal ze jest totalnym *****. place takie same podatki jak mieszkancy rynku wiec jakim ku*** prawem oni maja swiatlo a ja nie? moscicki ze tobie nie jest wstyd sie ludziom pokazac
wieśniak dnia listopada 25 2011 16:04:42
W zasmarkanym wleniu robi się pusto już o godz 20 więc po co komu mają świecić lampy. Bardzo dobrze że zostały wyłączone Zamontować jeszcze czujniki czasowe na wioskach i będzie ok. Co do podatków to sądzę że pozostali mieszkańcy gminy płaca w sumie większe podatki od pseudo mieszczuchów.
do Artur Zych dnia listopada 25 2011 16:07:43
Panie Zych z tymi negocjacjami handlowymi to Pan chyba sobie żartuje?! Proszę jeszcze raz przeczytać powyższą wypowiedź Mościckiego i proszę się zastanowić czy on potrafi prowadzić poważne negocjacje handlowe?!
Ciemno ... dnia listopada 25 2011 19:00:58
Ciemno jak w starozytnym Egipcie. Dlaczego w starozytnym? No przeciez do dzis sie mowi "egipskie ciemnosci". Kto to pamieta wpisujcie sie. Skad pochodzi ten cytyt?
Do "Jan Lobocki" ... dnia listopada 25 2011 19:07:02
Juz raz pisalem na tym forum i znow powtorze. Przypominam Panu ze Pan przez kilka lat razem z obecnym Burmistrzem "dmuchal w ta sama trabe". Dlatego nie powinien Pan wogole zabierac glosu na tym forum. A ewentualne Pana poparcie w wyborach wszyscy maja "gleboko w jelicie grubym".
** dnia listopada 25 2011 19:13:28
Rozwiązaniem tej ciemnej sprawy jest dziecinnie proste.
Nie kto inny jak Luk namawiał Nas abyśmy głosowali na Mościckiego.
Niech bierze odpowiedzialność za wprowadzenie mieszkańców gminy w błąd i pomorze swemu cytuję (urodzonemu burmistrzowi), regulując należności finansowe za światło.
- I nie ma co się dziwić panie Luk.
Trzeba ponosić konsekwencję za propagandę wyborcza.
A tak na marginesie to gdzie są te miliony gwarantowane przez Pana ze współpracy z Niemcami?
zenek dnia listopada 25 2011 20:10:09
A mnie się tam podoba.Zawsze mnie w***iała ta lampa co mi świeci po nocach w okno.Głosowałem i mam to co chciałem.Książek nie czytam lampa niepotrzebna to na jaki *** mają być moje pieniądze wyświetlane w błoto.Porządni ludzie o tej porze dnia siedzą w domu z małżonką.Lub leżą.Jestem bezrobotny,ale i tak zapłacę podatek na gminę.Oni robią tyle dobrego niech coś z tego mają.A co.Wytrzasnę choćby z kwitu na otręby ale bedą mieli nasi kochani Wodzowie.Ja bym jeszcze prosił jakby dało radę załatwić wyłączenie prądu po 22-iej, bo mi sąsiad muzykę puszcza nieco głośno.A wtedy to się denerwuję że ciemno bo poszedłbym i zrobił z nim porządek.Acha.Jeszcze proszę upszejmie o uchwałę żeby szlabany na rogatkach były zamykane na czas ciszy nocnej.Może te patelnie 50 ton przestaną napie***ać o 5-tej rano że aż sie butelki obijają na stole.Z góry dziekuję Panu Burmistrzowi i Panu Sekretarzowi.Niech Pan Bóg prowadzi.Bo po ciemku można nogę złamać.Dobranoc.
romek dnia listopada 25 2011 21:55:13
Myślę, że łamanie kopii, o to, że akurat na tych ulicach nie najważniejszych, gdzie centrum Wlenia jest oświetlone bo uważamy, że tak powinno być.(...)


A tak po ludzku jakby ktoś mógł mi to przetłumaczyć? Bo zdania burmistrza ze względu na brak ładu i składu wymagają dogłębnej interpretacji.

Wleń tak samo jak każda inna miejscowość nie może być odrębnie traktowany, bo w wielu miejscowościach w ogóle nie ma jeszcze oświetlenia, lub są jakieś cząstkowe oświetlenia(..)


No to rzeczywiście fakt, że na wioskach nie ma lamp jest powodem do dumy. Ależ ten nasz burmistrz jest odkrywczy. Na wioskach lampy nie świecą bo ich wogóle nie ma - pomyślałby kto? Podwyżki chyba mu trzeba dac więcej.
A a Afryce dzieci głodują. Może też przestańmy jeść bo w końcu Wleń nie może być odrębnie traktowany.

Tok rozumowania burmistrza jest na prawde niesamowity. Nobla mu dać.
Tylko dlaczego zaczął pan oszczędzać dopiero teraz. Okres zimowy jest doprawdy znakomitym czasem na to żeby powyłączać światła.
Marcin dnia listopada 25 2011 21:59:21
http://www.lwowekslaski.net/1826/radni-pobierali-za-duze-diety-czy-je-oddadza/
@# dnia listopada 25 2011 22:33:01
Kup sobie lecytynę lub zmień sklep!!!!
obiecanki cacanki dnia listopada 26 2011 09:29:01
A gdzie te 500 energooszczędnych lamp które miał mościcki dostać z bolesławca?
guru dnia listopada 26 2011 11:00:49
no dobra, wszystko ladnie, pieknie ale co ta oszczednosc oznacza dla mnie zwyklego szarego mieszkanca gminy. cos sie zmieni? bedzie czysciej? bedzie bezpieczniej? na co pojdzie te 60-70 tys. ? czyzby do kieszeni naszych radnych?
do guru dnia listopada 26 2011 14:41:10
Tak tak oni chętnie by sobie podnieśli te dietki, tacy napracowani, tyle uchwał przegłosowali i jacy oni rezolutni w momęcie podnoszenia tych PALUSZKÓW-ZAWSZE NA TAK . Ale może dzięki tym oszczędnością będą mieli na olej opałowy dla szkoły bo w naszej klasie czworo dzieci zachorowało w szkole oszczędzają na opale w klasach jest zimno a jak tak dalej będzie to w kufajach siedzieć będą .
boje się dnia listopada 26 2011 18:57:20
boje się... ludzie... aż strach pomyśleć...

co będzie jak... nie starczy na wypłaty... dla Jego Mość Pana i Mość Sekretarza ?

aż ciemno mi się przed oczyma zrobiło.. nie, to tylko północ
ludzie, co wtedy?
;(
I have a great idea ! dnia listopada 26 2011 19:10:02
Niech uruchomią na ratuszu dzwon od zegara aby bił przed północą, zanim zgaśnie światło.
ksuT dnia listopada 26 2011 19:45:15
A może ma to drugie dno i sens? Podobno kradli jakiś czas temu koła w autach w nocy. Teraz jak będzie ciemno to.. złodziej nie będzie nic widział i nie odkręci koła. Ach to jest cwane. Trzeba będzie sobie jakoś radzić jak już policji nie będzie bo... hmm ale że policje chciał zlikwidować też pewnie miało jakiś sens, tylko trzeba troszkę się zastanowić.
Szkoda dnia listopada 26 2011 20:55:55
Naprawde ten portal z normalnego zaczyna się robić bardzo stronniczy moze tylko ja odnoszę takie wrażenie ale to moje zdanie
ojk dnia listopada 26 2011 21:10:35
szkoda tylko, że słońca się nie da wyłączyć... bo przynajmniej nocą, przy zgaszonych lampach, tego wleńskiego syfu nie widać...!
*** dnia listopada 27 2011 00:15:39
http://www.hotmoney.pl/artykul/telefonem-wlaczaja-latarnie-uliczne-8307
*-* dnia listopada 27 2011 08:01:40
Piszecie, że we Wleniu będą oszczędności i wygaszono latarnie a co z wsiami, w których się świecą całą noc. Czy wsie są na innych przywilejach niż My miastowi czegoś tu nie rozumiem.
easy dnia listopada 27 2011 18:16:51
Propozycja do Wleńskiego Faraona Sekretarza I.
Wykorzystaj najbliższe zaćmienie słońca jako straszak dla ludzi z Wleńskiego ciemnogrodu. W starożytnym Egipcie właśnie tak wymuszano posłuszeństwo wobec prostego ludu.
Komentarz dnia listopada 27 2011 20:08:41
E, to żeś pojechał po wyobraźni easy.:)
lolo dnia listopada 27 2011 20:44:29
@ ZENEK
zgadzam sie z Toba chlopie w calej rozciaglosci i jestem ZA!!!!!!!!
... dnia listopada 27 2011 21:15:57
do dudy z tym straznikiem
do ksuT dnia grudnia 03 2011 22:48:41
czlowieku mowisz ze dobrze by bylo jakby policje wlenska zlikwidowali. Hmm. . . no dobra ale jak cie bedzie bila ekipa typu blob, indzior itp, to nie idz na policje bo ci niejest potrzebna, jak ci kola z samochodu ukradna to nieidz na policje bo cie jest niepotrzebna. Szanowny ksuT "Wlenski JP"
Oszczednosc powinny zaczac od oswietleniem orlika- jest godzina np. 20 jest ciemno 2 lebkow gra lub bawi sie na orliku i swiatlo sie pali to jest duza strata energi, rozumiem jest was 5-10 gracie w pile ok swiatlo moze sie swiecic, a nie 2 lebkow gra i sie swiatlo pali. Powinno byc tam tak ze jakis stroz czy cos zapala swiatlo wtedy jak jest wiecej osob. Kolejny przyklad, na wlasne oczy widzialem(idzie zul z barakow, przechodzi przez boisko zatrzymuje sie przy wlaczniku swiatla zapala je i idzie dalej) takiego powinno sie dorwac obic morde i gra, specjalnie zapalil swiatlo, tak sobie przechodzac.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906303 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.