wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Pozostaw 1 % podatku w gminie Wleń!
MiejskieWpłacając jeden procent na Organizacje Pożytku Publicznego sprawisz, że część zapłaconego przez ciebie podatku pozostanie w gminie Wleń. Co to są Organizacje Pożytku Publicznego? Jakie Organizacje Pożytku Publicznego działają na terenie gminy Wleń?

Organizacja Pożytku Społecznego jest to szczególny status, jaki mogą otrzymać podmioty spełniające określone w ustawie warunki , między innymi jeśli:

Prowadzą działalność statutową na rzecz ogółu społeczności.

Prowadzą ograniczoną działalność gospodarczą oraz przeznaczają cały dochód na działalność statutową.

Spełniają wymogi dotyczące statutowych organów, w tym posiadania organu wewnętrznej kontroli (komisjia rewizyjna)

Respektują ograniczenia co do członków władz – nie mogą to być osoby skazane za przestępstwa z winy umyślnej.

 Więcej informacji w Ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r.,, O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie"

 Aby przekazać 1% podatku należy:

 1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku. Numer ten znajdziemy m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. 

Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. wskazać na konkretny cel). Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” (poz. 132-134 – PIT-28, poz. 308 - 310 – PIT-36, poz. 108 – 110 – PIT-36L, poz. 127 – 129 – PIT-37, poz. 61 – 63 – PIT-38). Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot;

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Informacje te przekazuje urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 – PIT-28, poz. 310 – PIT-36, poz. 110 – PIT-36L, poz. 129 – PIT-37, poz. 63 – PIT-38).

 Jak nas poinformował Komendant OSP Pilchowice Pan Andrzej Czapki strażacy z Pilchowic już od kilku lat zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy o ten rodzaj wsparcia . Tylko w ubiegłym roku z tego tytułu na konto OSP wpłynęło ponad tysiąc złotych. Za te pieniądze zakupiono specjalistyczne rękawice strażackie . Poprawi to bezpieczeństwo podczas prowadzenia akcji gaśniczych.

OSP Wleń, również liczy na taką formę dofinansowania. Komendant gminny Pan Bronisław Owoc zachęca do takiej formy wspierania strażaków. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wielkie są potrzeby jednostek OSP w naszej gminie.

 Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć OSP Wleń lub OSP Pilchowice poniżej przedstawiamy przykładowe wypełnienie PIT 37Poza OSP na terenie gminy Wleń do rejestru OPP są wpisane:
Nr KRS 0000208954   OŚRODEK TERAPEUTYCZNO - WYPOCZYNKOWY "TIME-OUT"   SPÓŁKA Z OGRANICZON? ODPOWIEDZIALNOŚCI?  PRZE?DZIEDZA

Nr KRS 0000267123  FUNDACJA B?D?MY RAZEM - HIPOTERAPIA  59-610 WLEń  MODRZEWIE

Komentarze
fuqloo dnia maja 30 2014 13:41:40
yLNzf8 <a ***="http://nuymwmcoxigp.com/">nuymwmcoxigp</a>, gdewacbperhb, [link=http://jlwvntrncema.com/]jlwvntrncema[/link], http://ukehfnrmaltw.com/
Qvnrlrzy dnia czerwca 05 2014 14:29:50
perini free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Memoriał 2011
Memoriał 2011
XX Memoriał Uliczny im. Michała Fludra


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932661 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.