wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Artur Zych o Policji i bezpieczeństwie.
MiejskieOstatnio dosyć głośno zrobiło się na temat likwidacji Rewiru Dzielnicowych   we Wleniu. Powiem szczerze, że mocno zaskoczyła mnie ta sytuacja, tym bardziej,że z informacji jakie posiadałem wynikało, że nie było mowy o takich działaniach na terenie Gminy Wleń. Zdziwienie moje było tym większe po odsłuchaniu wiadomości jakie padły na sesji Rady Gminy z ust Burmistrza Mościckiego. W związku z tym, że w tych wypowiedziach pojawiło się bardzo wiele niejasności postanowiłem sprawę wyjaśnić "u źródła". Skontaktowałem się w tym celu z Komendantem Powiatowym Policji we Lwówku Śląskim panem Robertem Mirasem.

To co usłyszałem mocno mnie uspokoiło. Okazało się, że o likwidacji rewiru nie ma mowy, natomiast policja przygotowuje się do zmiany polegającej na tym, że z obecnego rewiru zostanie przeniesiona do Lwówka praca kancelaryjna. We Wleniu nie będzie kierownika rewiru, lecz będzie dwóch dzielnicowych. Mają oni więcej pracować w terenie, mają być łatwiej dostępni dla mieszkańców. Dzięki takiej zmianie łatwiej będzie także zabezpieczać obsadę dzielnicowych w przypadku np. absencji chorobowej funkcjonariuszy. ( Przy okazji wyjaśnię, że informacja o 273 dniach absencji dzielnicowych była mylnie zinterpretowana przez Burmistrza, ponieważ liczba ta odnosi się do absencji wszystkich dzielnicowych w powiecie, a nie tylko dzielnicowych z Wlenia.) Każda instytucja, a jest nią także Policja musi szukać takich rozwiązań, które będą lepsze niż poprzednie, i dla instytucji i dla mieszkańców. Mam nadzieję, że w tym przypadku tak będzie.

Chciałbym także przy tej okazji podzielić się z Państwem kilkoma przemyśleniami na ten temat. Uważam, że istnienie Rewiru Dzielnicowych w tej, czy innej formie organizacyjnej we Wleniu jest niezbędne (podziela to zdanie pan Komendant Miras), nadchodzący czas nie jawi się w różowych barwach. Ceny rosną, dochody mieszkańców niestety nie rosną, za to rośnie bezrobocie. Efektem tego będzie zwiększona przestępczość, o czym  niedługo się przekonamy. Bez obecności Policji na naszym terenie zostalibyśmy sami. No nie licząc Strażnika Miejskiego. Ale sam niewiele by zwojował. Poczucie bezpieczeństwa jest szczególnie ważne, bez niego wiele problemów się potęguje. Myślę, że dzisiaj mieszkamy w okolicy, która jest bezpieczna. Ilość zdarzeń jest nieznaczna, a nadal spacer wieczorem nie jest obarczony wielkim ryzykiem. Ewentualnie można złamać nogę w tych ciemnościach. Może warto byłoby pomyśleć, żeby w ramach oszczędności wyłączać np. tylko co 2 lampę? I tylko na koniec przypomnę: jednym z podstawowych zadań samorządu jest zapewnienie jak najlepszych warunków (w tym jak najwyższego bezpieczeństwa) swoim współmieszkańcom. To samorząd musi w tym celu współpracować ze wszystkim służbami w tym z Policją. Jest do tego powołany przez mieszkańców i nie wyobrażam sobie, że może być inaczej.

Rozwiązywanie wszystkich problemów powinno odbywać się na poziomie dyskusji ze służbami, a nie debaty publicznej i dziwnych ocen jakże różnych od tych, które słyszałem tak niedawno na Święcie Policji, gdzie Burmistrz nagrodził naszych policjantów.

Reasumując: Policja nadal będzie obecna na  terenie Wlenia w tym samym składzie ilościowym (dwóch funkcjonariuszy), siedziba będzie w tym samym miejscu, zakres obowiązków nie będzie obejmował niektórych działań papierkowych, dzięki czemu policjanci mają mieć więcej czasu na działania w terenie.

Pozdrawiam wszystkich czytelników  portalu Wleninfo!
Artur Zych  


Komentarze
... dnia listopada 20 2011 21:06:56
... Szkoda slow. Jeszcze jeden " tekst sponsorowany"
ppplll dnia listopada 20 2011 21:44:50
Żal mi teg oksa.. heee
mieszkaniec gminy dnia listopada 20 2011 21:53:54
Panie Zych
Dał się pan po raz któryś wpuścić w "maliny".
Komu pan udziela wywaiadu.!!!!
Czy pan sie nie zastanowił dlaczego pan przegrał wybory na fotel Burmistrza Wlenia..
Zapamietaj pan mądre powiedzenie. "lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleść"
a.b.c. dnia listopada 20 2011 22:38:29
Ludzie otwórzcie oczy!!!!Sami żałowaliście wyboru obecnego burmistrza a teraz krytykujecie człowieka , który moim (i nie tylko) zdaniem coś by zmienił w naszej gminie...
obserwatorka dnia listopada 20 2011 22:40:21
Głosowałam na pana panie Arturze .
Ale pan jest żałosny. To że nie szanuje pan sam siebie to nie znaczy żeby nie szanować byłych i przyszłych wyborców.
Już nigdy i moi znajomi nie zawierzymy panu.
pp dnia listopada 20 2011 22:41:01
Brawa wielkie dla Pana Artura!Wyborów nie wygrał ale nadal interesuje się naszym miastem i dobrem jego mieszkańców.
do obserwatorki dnia listopada 20 2011 22:44:31
Człowiek ma honor i właśnie swoją postawą i zainteresowaniem tej naszej pipidówy to okazuje.Bez takich ludzi ten Wleń to naprawdę tylko zaorać....
aga dnia listopada 20 2011 22:51:29
Wielki szacunek dla Pana Artura za całe swoje zaangażowanie
Artur Zych dnia listopada 21 2011 09:42:18
No cóż, może i nie powinienem polemizować z niektórymi wypowiedziami na forum, bo są na poziomie takim jakim są, ale chciałbym dodać kilka słów do mądrali, którzy tak tutaj pieknie stwierdzili, że nie dbam o wyborców i daje wywiady byle komu.
Portal Wleńinfo jest jedynym kanałem medialnym, na którym każdy może dotrzeć do mieszkańców. W związku z tym, uważam, że dzisiaj to jedyne miejsce we Wleniu, w którym można mówić o demokracji, a także które daje możliwość informowania Was o istotnych sprawach, które były źle, lub tendencyjne podawane przez władze. Nie spotkałem jeszcze w Polsce takiego miejsca, gdzie Przewodnicząca Rady nie daje możliwości zadzania pytania przez mieszkańca i uzyskania informacji o interesujących go sprawach. Moim zdaniem jest to łamanie prawa do informacji, czyli łamamnie demokracji. Ocena portalu za to, że każdy może się tu wypowiedzieć jako złego jest głupia i nie na miejscu i pachnie ludźmi, którzy koniecznie chcą zamknąć wszystkim buzie tak jak za komuny. Ale to już nie te czasy. Uważam, że rzetelna informacja z pierwszej ręki na temat przyszłości policji we Wleniu była niezbędna, a moim obowiązkiem było ją Państwu przedstawić. Co do dbania o wyborców tylko przypominam, że z razem z panem Markiem Koczarskim dyżurujemy w każdy ostatni piatek miesiąca w godzinach 18-20. Czekamy na wszystkich mieszkańców, którzy mają problem, lub chcą podyskutować o istotnych sprawach.
Szczera Prawda dnia listopada 21 2011 10:39:21
1. Od dawna dziwię się redakcji, że nie usuwa komentarzy takich jak "mieszkaniec gminy czy obserwatorka". Nic nie wnoszą do dyskusji a jedynie sączą bezsensowny jad. Podziwiam ich za rzetelność, wytrwałość i pełną demokrację. Ja na ich miejscu kasowałbym wszystkie takie komentarze!!!

2. To dobrze, że pan Zych porozmawiał z komendantem policji i rzetelnie przedstawił sytuację. Informacje przedstawiona tutaj przez Zycha ma się nijak do do głupot jakie gadał Mościcki.

3. Co do wyborów, to w poprzednich, w pierwszej turze miałem innego kandydata, ale następnych wyborach głęboko się zastanowię. Pan Zych daje się poznać jako dobry człowiek, który interesuje się sprawami mieszkańców.

4. Co do piątkowych spotkań, to może udostępni Pan maila, wielu osobom będzie łatwiej?

5. Nie zgadzam się z Komendantem policji. Likwidacja kierownika to nie jest dobry pomysł. W praktyce nie przybędzie czasu dla policjantów na ulicy, bo jak proszę pana Komendanta Ktoś ma napisać za mnie mój pamiętnik?

X. I jeszcze nawiązując do wypowiedzi Mościckiego to reasumując wyszedł jak zwykle na *** :)))
BSI. dnia listopada 21 2011 10:41:17
choc nnie jestem jednym z 926,to uwazam,ze Burmistrz ma prawo do skrytykowania pracy miejscowej policji,gdyz zobowiazuje GO to tego Ustawa o samorzadzie lokalnym.Czasami slowa krytyki dzialaja mobilizujaco na prace.A tak Ci panowie,siedzieli by sobie cichutko,i swiat przemijal by obok nich.W konicu Oni sa dla nas a nie odwrotnie.
mieszkaniec dnia listopada 21 2011 10:55:01
Znam wiele sposobów motywacji pracowników ale po raz pierwszy słyszałem SPOSÓB MOŚCICKIEGO, W KTÓRYM MÓWI O SŁABEJ I ENIGMATYCZNEJ PRACY POLICJI A NA DOWÓD PRZYTACZA KŁAMSTWA I OSZCZERSTWA. Chyba, że to któryś z wleńskich policjantów był w ciąży i na macierzyńskim? Może lepiej żeby ten pan w ogóle się nie wypowiadał.
cop dnia listopada 21 2011 11:08:26
od motywowania i oceny pracy policji jest Komendant a nie pożal się boże burmistrz.
demotywatory dnia listopada 21 2011 13:29:46
Dlaczego burmistrz nie motywuje innych podległych mu jednostek? Praca Mops-u, KZOM-u czy OKSiT-u dopiero domaga się motywacji i to porządnej!!!
*** dnia listopada 21 2011 15:26:52
a widzisz, gdyby przyznał, iż wskazane jednostki funkcjonują delikatnie mówiąc źle, to tym samym przyznał by się do własnej nieudolności, bo to on jest za nie odpowiedzialny a że do policji ma tyle co gajowy marucha do prędkości wiatru to może sobie przynajmniej publiczne po nich pojeździć a prawdę w tej sprawie zostawił w lesie
Zofia Jaśkiewicz dnia listopada 21 2011 18:17:53
Pan A. Zych napisał: Nie spotkałem jeszcze w Polsce takiego miejsca, gdzie Przewodnicząca Rady nie daje możliwości zadania pytania przez mieszkańca i uzyskania informacji o interesujących go sprawach. Moim zdaniem jest to łamanie prawa do informacji, czyli łamanie demokracji.
No właśnie, od kiedy radni przegłosowali sprzedaż Basztowej, nie można uzyskać żadnych sensownych odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące jej remontu. Mieszkam obok tej ruiny i tylko czekam, kiedy się zawali pociągając dach mojego domu. Pani przewodnicząca nie dopuszcza możliwości zadawania jakichkolwiek pytań na ten temat, wymieniam tylko pisma z inspektorem nadzoru budowlanego a ze strony burmistrza żadnej reakcji. I nawet na sesjach o nic nie można zapytać. Nie chcę krakać, ale kiedy się zawali i ktoś ucierpi, dopiero wtedy będzie burmistrz szukał winnego, bo przecież on zrobił co mógł?
. dnia listopada 21 2011 20:51:05
No,wojewódzki inspektor nadzowu budowlanego tez jest w to zamieszany.I to brardzo.Współudział,zaniechanie obowiązków służbowych.Budowla się zawali,tylko patrzeć.Coś chcąc postawić nawet u siebie na posesji to zdaje sie że metr w ziemię lub trzy w góre potrzebna jest zgoda na taką "budowlę".Oczywiście cała plejada papierków każdy po 25 złotych polskich co najmniej.A jak coś ma wrócić do Matki Ziemi z niemałym hukiem to już nie wymaga takiej atencji urzędników.Może nic sie nie stanie oprócz kupy gruzu.A gdyby....nie daj Boże... to znowu będziemy w telewizji.Ale... i tak w razie czego będziemy,jako pierwsze miasto którego starówka sie wali i to dosłownie:).Niby śmieszne ale tak się zagłębić w temacie to takiego dna we Wleniu jeszcze nie było chyba od czasów niepamiętnych.Brak personalnej odpowiedzialności w majestacie prawa to jest moim zdaniem przyczyna takiego stanu rzeczy.
do Szczerej Prawdy. dnia listopada 22 2011 09:16:59
widze,ze na forum zakradl sie"maly komuszek lub mlody"jest tylko jedyna sluszna prawda jak za dawnych czasow,jezeli jest troche krytyki to jest to niesluszne,liczy sie tylko to,ca ja mysle i pisze.Pan Komendant Powiatowy,dobrze czyni,ze zmierza do zmian kadrowych w Rewirze we Wleniu i nie tylko,aby administracyjnych policjantow przekierowac na ulice,aby wiekszy mieli kontakt ze spoleczenistwem.Co to za firma,gdzie jest jeden kierownik i jeden robol.Ale takie cuda w najjasniejszej RP sa mozliwe.
Max dnia listopada 22 2011 10:56:20
Dlaczego mamy złe zdanie na temat pracy policji? Ano, dlatego, że nic nie robią. Czyż nie jest to prawda? Jeżeli nie to proszę pokazać nam gdzie możemy znaleźć informacje o działaniach wleńskich stróżów prawa? W Jeleniej Górze i dzielnicowi i koleżanka Bagrowska robią wspólnie świetną robotę. A tutaj? Jak makiem zasiał. Ani ich widać ani o nich słychać. A czyż nie jest podstawowym mottem policji dobra współpraca z mieszkańcami?!!! Tak panie Komendancie. Latami się ukrywamy a potem żal, że źle mówią o pracy policji, że narzekają, że mieszkańcy nie chcą współpracować, etc. Ukrywamy porażki, przemilczamy codzienne działania nie chwalimy się sukcesami. Tak trzymać panie Komendancie, tak trzymać. Samo mandatowanie nie wystarczy to nawet młodzi wiedzą. Niech Pan zacznie rozmawiać z mieszkańcami i niech pana ludzie wyjmą "kartofla" z ust. Życzymy powodzenia z nowym projektem, chociaż w niego nie wierzymy. I na koniec coś dla pana Zych, skoro się Pan tak udziela, to może wyjaśni Pan mieszkańcom, dlaczego policjantów nie widać na ulicach, dlaczego nie rozmawiają z mieszkańcami, dlaczego przez lata nie informują o swojej pracy?
Artur Zych do Max dnia listopada 22 2011 13:45:22
Proszę uważnie czytać tekst. Ja nie oceniam pracy policji we Wleniu, nie gloryfikuję jej. Są problemy, jest też wiele zstrzeżeń mieszkańców, które znam. Natomiast ja po pierwsze wyjaśniam jaki jest stan rzeczy, dla powszechnej informacji. Po drugie stwierdziłem, że jestem zwolennikiem istnienia policji i, że cieszęsię, że dalej będzie ona obecna na terenie gminy. Proszę zatem nie dopisywać mi nowych niewypowiedzianych myśli. Choć oczywiście chętnie mogę o wielu rzeczach dyskutować.
Pozdrawiam!
nnn dnia listopada 22 2011 19:40:17
profanacja portalu
Tołdi dnia listopada 22 2011 21:37:33
Nie bój nie bój.Gaz też Ci wyłączą.Oświetlenia w nocy brak,a czego oczy nie widzą to sercu nie żal.Proste.
Anna K dnia listopada 23 2011 10:52:08
Brawa dla Pana Artura. Widac jak ludzie sa zaslepieni pustymi obietnicami obecnego burmistrza Moscickiego !!! Przed wyborami robi remont i ludzie tylko to widza... wybory sie skoncza, remont sie skonczy i tyle bylo widac dzialania pana Moscickiego. Pan Artur Zych i Pan Marek Koczarki sa osobami, ktore dzialaja(DZIALAJA a nie tylko mowia) we Wleniu. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA dla tych Panow. I oczywiscie dla Pana Artura za pofatygowanie sie i wyjsnienie tej sprawy. Pozdrawiam
BEZPARTYJNY dnia listopada 23 2011 15:05:22
Szanowny Panie Zych nie sądzę, aby lansowanie się za pomocą tego portalu przyniosło Panu jakiekolwiek wymierne korzyści. Strona ta dawno straciła na popularności. Jeszcze rok temu taki temat wywołałby burze. Kilkadziesiąt komentarzy i czytań w liczbie zbliżonej do tysiąca. Ale to już przeszłość. Praktyki stosowane przez redaktorów dość skutecznie zniechęciły potencjalnych czytelników do odwiedzin Wleńinfo. Dziwi mnie również Pana troska o Wleń, nie jest Pan mieszkańcem naszego miasta a i nie widuje tutaj pańskiej osoby. Wydaje mi się ponadto, że, jeżeli jako Starosta nie potrafił Pan dopilnować tak ważnej dla nas inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy to zadaje sobie pytanie, jaką wartość mają Pańskie słowa i poglądy czy obietnice? Jak dla mnie bardzo znikomą?
BEZPARTYJNY dnia listopada 23 2011 15:10:43
Sprostowanie. Jeżeli chodzi o odsłony to miałem na myśli kilka tysięcy.
partyjny dnia listopada 23 2011 19:53:11
Pan Artur Zych jako radny powiatowy po prostu rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. U źródła zweryfikował głupoty jakie na sesji rady miasta głosił Mościcki i za pomocą najbardziej poczytnego na terenie gminy Wleń portalu poinformował o ustaleniach mieszkańców. Niestety nie zdobył się na to żaden z pozostałych radnych powiatowych. Co ciekawe jednym z nich jest niejaki Marcin Fluder. Ciekawe czy On również uważa , że praca policji we Wleniu jest "enigmatyczna".
margo dnia listopada 23 2011 21:14:42
Panie Arturze, dziękuję za sprostowanie bzdur wypowiadanych przez burmistrza, a Wleńinfo za możliwość umieszczenia na tej stronie wypowiedzi pana Artura. W naszym małym grajdole ten portal to "okno na świat" i od czasu do czasu, dzięki niemu atmosfera się trochę oczyszcza, w przeciwieństwie do smogu, którym we Wleniu oddychamy :)
** dnia listopada 23 2011 23:30:28
Sprawa prosta jak drut !
Nie podoba się burmistrz to trzeba go wymienić.
Minoł rok.
Artykułów o niespełnionych obietnicach wyborczych i kłamstwach było dużo.
Minie następne trzy lata i dalej będziecie dyskutowali?
Pedagog dnia listopada 24 2011 08:04:17
Znam pana Zycha od wielu, wielu lat. Pracowałem z nim we Wleniu, znam jego pracę w Pilchowicach.Nie tylko ja, ale i wielu nauczycieli do dziś chwali pana Artura za jego dokonania. Jest człowiekiem otwartym i komunikatywnym, nie boi się podejmować trudnych decyzji, nie jest wrogo nastawiony do ludzi ani nie jest mściwy. Zawsze rzetelnie wykonywał swoje obowiązki.
Dzisiaj wielu nauczycieli go popiera, jednak boją się o tym głośno mówić - dlaczego? To w tej gminie jest chyba oczywiste.
Dobrze, że pan Zych zajął się sprawą policji. To bardzo ważny temat. Zwłaszcza po wysłuchaniu taśmy z bzdurami jakie gadał Mościcki. Tak na marginesie to powinien przeprosić za to wszystkich mieszkańców. A wracając do sedna - panie Arturze jestem z Panem. Proszę częściej interweniować! W tej gminie wielu mieszkańców oczekuje pomocy. Przedszkole, szkoła we Wleniu i resztki szkoły w Pilchowicach, służba zdrowia, komunalka, budżet gminy, środki unijne, poczynania Fludra i Mościckiego ...
Uwaga dnia listopada 24 2011 19:43:08
I w taki oto sposób mamy potencjalnego kandydata na burmistrza.
Kandydacie nie zapomnij wpierw przeprowadzić referendum w sprawie odwołania obecnego.
partyjny dnia listopada 24 2011 20:29:15
Po czterech latach rządów obecnego i jego sekreta*** w następnych wyborach będziemy wybierali sołtysa.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938395 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.