wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
REWITALIZACJA! rewitalizacja? i po rewitalizacji.
MiejskieW czerwcu 2010 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie z dziedziny mieszkalnictwa w miastach poniżej 10 tysięcy mieszkańców. Na Dolnym śląsku takich miast jest 54. Wnioski złożyły 43 miasta a dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy euro otrzymało 28 miejscowości. Łączna wartość osiągnęła 21,5 miliona złotych. Pieniądze te trafią między innymi do Lwówka Śląskiego, Lubomierza i Świerzawy. Wleń pozostał za burtą. Ogromna szansa jaką dawały unijne dotacje do remontów budynków została zaprzepaszczona! Kto odpowiada za ta porażkę? Dlaczego wniosek Gminy Wleń został odrzucony?

W lipcu br  Burmistrz MiG Wleń Bogdan Mościcki tak tłumaczył dla Nowin Jeleniogórskich powody dla których odrzucono wniosek Wlenia -
(...) U nas formalnie wszystko było w porządku ale oceniającym coś się tam nie spodobało i to mnie dziwi my na miejscu najlepiej wiemy czego miastu potrzeba w tym zakresie i jak to najlepiej zrealizować.
Najwyraźniej pan Burmistrz nie znał pisma  pani Jolanty Cianciara Z- ca Dyrektora Departamentu RPO która już 24marca informowała o negatywnym wyniku oceny formalnej projektu złożonego przez Gminę Wleń.
Nieco inne wytłumaczenie porażki pan Bogdan  Mościcki przedstawiał radnym na sesji Rady Miasta 2 września.
Nasz wniosek został odrzucony (…) nie doszukano się programu rewitalizacji w załącznikach. To była główna przyczyna odrzucenia wniosku. Piszą nam, że my nie dostarczyliśmy Programu Rewitalizacji, później gdzieś go tam znaleźli, to się zaczęło co innego (...).

Pani Jolanta Cianciara Z- ca Dyrektora Departamentu RPO.
- W wyniku przeprowadzonej analizy, stwierdzono, iż wniosek o dofinansowanie złożony przez Wnioskodawcę ( na dzień dokonania oceny projektu) w ogóle nie zawierał załączonego „Lokalnego Programu Rewitalizacji” lub innego obligatoryjnego załącznika do wniosku”
Jak wskazał sam wnioskodawca nie dysponuje on jednakże potwierdzeniem złożenia ww załącznika.(...) ponadto wnioskodawca nie załączył także uchwały przyjmującej właściwy Lokalny Program rewitalizacji lu inny równorzędny dokument.

 
Pan Bogdan  Mościcki nie ma jednak nic do zarzucenia swoim urzędnikom, Czy do końca ma  rację?

Burmistrz MiG Bogdan MościckiZa przeprowadzenie projektu rewitalizacji odpowiedzialny był zespół trzech osób: koordynator Marcin Fluder, specjalista zewnętrzny odpowiedzialny za merytoryczna część projektu oraz Dyrektor KZOM we Wleniu Zdzisław Kostka, który prowadził rozmowy ze wspólnotami.
  Co ciekawe Sekretarz Miasta i Gminy pan Marcin Fluder najwyraźniej nie do końca był zorientowany w Programie Rewitalizacji, skoro  na moje pytanie o realizację tego programu odpowiada
Aktualnie odstąpiliśmy od tego projektu z powodu braku deklaracji finansowych ze stron właścicieli lokali mieszkaniowych. Czyżby nie wiedział, że gmina Wleń projekt złożyła i został on  przez Urząd marszałkowski  odrzucony z powodów błędów merytorycznych?

Co zawierał wspomniany program rewitalizacji i w jaki sposób został przedstawiony wspólnotom mieszkaniowym?

Lokalny Program rewitalizacji będący warunkiem do przystąpienia do konkursu o dofinansowanie został uchwalony przez Radę miasta  i Gminy  rzutem na taśmę, niemal w przeddzień zakończenia naboru wniosków. Nawet pobieżna analiza LPR dla miasta Wlenia pokazuje, że był to program robiony „ad hoc” bez konsultacji społecznych, przede wszystkim z mieszkańcami miasta i zarządami zainteresowanych  wspólnot mieszkaniowych. Obejmujący jedynie ścisłe urbanistyczne centrum miasta. Dlaczego nie objęto programem ulic poza rynkiem?
Burmistrz Miasta i Gminy pan Bogdan Mościcki – Uczestnictwo w programie zaproponowano wspólnotom spoza Placu Bohaterów Nysy.
Fakt. Do programu został wpisany budynek przy ulicy Wąskiej 2 administracyjnie należy on do ulicy Wąskiej. Jednak  architektonicznie i urbanistycznie jest częścią wleńskiego rynku. Nie zmienia to faktu, że do programu nie zgłoszono żadnego budynku z poza ścisłego centrum miasta. Nie zadano sobie najmniejszego trudu, żeby zainteresować programem pozostałe wspólnoty mieszkaniowe chyba, że  „ my na miejscu najlepiej wiemy czego miastu potrzeba w tym zakresie i jak to najlepiej zrealizować”.

Ostatecznie gmina zaproponowała przystąpienie do programu rewitalizacji 15 wspólnotom mieszkaniowym, którym warunki i zasady uczestnictwa zostały przedstawione na zebraniach. Pierwsze z nich odbyło się na początku br roku. Urząd Miasta i Gminy reprezentowali Pan Marcin Fluder i dyrektor KZOM Pan Zdzisław Kostka. Największe kontrowersje wśród zaproszonych mieszkańców wywołały szacunkowe koszty przeprowadzenia remontów. Mieszkańcy  byli zaskoczeni i zbulwersowani zarówno sposobem wyceny jak i szacunkowymi kosztami.
 
Burmistrz Bogdan Mościck
i – Sporządzono uproszczoną kalkulację na podstawie rozeznania rynku o średnich kosztach oraz na podstawie wykonanych obmiarów

Pani Zofia Jaśkiewicz
remont mojego budynku wyceniono na 56 tysięcy. To jakiś absurd elewacja została wykonana 6 lat temu i jest w bardzo dobrym stanie. A oni proponują mi powtórny remont!.

Burmistrz Bogdan Mościcki(...) Nie ma możliwości współpracy z mieszkańcami. Mieszkańcy gremialnie nie chcieli przystąpić do rewitalizacji.(...)

Żadna ze wspólnot mieszkaniowych którym zaproponowano przystąpienie do programu nie wyraziła na to zgody!

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy pana Artura Zycha.
 
Patrząc na terminy i sposób przygotowania tego programu Rewitalizacji, widać było, że jest on nierealny. Jeżeli Gmina nie daje gwarancji mieszkańcom, że program zostanie zrealizowany, że nie nie poniosą dodatkowych nieprzewidzianych kosztów, to niestety taki program nie ma sensu. (…)  „zadłużcie się na 125.000 zł a może wam zwrócimy pieniądze”. Kto mądry? Kto przy zdrowych zmysłach zdecydowałby się na taką propozycję? ...
Pełna wypowiedź na wideo

- Cieszymy się, że odważni burmistrzowie sięgnęli po pieniądze na rewitalizację, a tym, którzy tego nie zrobili bądź ich wniosek o dotację nie przeszedł, damy drugą szansę. Choć nie mamy takiego obowiązku, powtórzymy nabór wniosków o dofinansowanie zapowiada wicemarszałek Marek Łapiński

Wleń to jedna z najpiękniej położonych miejscowości. Dawniej nazywany Perłą Doliny Bobru Pozostał piękny  jedynie na przedwojennych pocztówkach i widokówkach. Każdy kto choć na chwilę przestanie na rynku i rozejrzy  się wokół siebie patrząc na odpadający tynk, wiszące płaty farby poczuje jedynie ogromny żal. Czy tak pozostanie na zawsze?
A.Jaśkiewicz
Komentarze
Komentarz dnia października 11 2011 20:24:39
Panie Janku,jak ta sprawa?Załatwiona?Pospiesz się pan...kurcze.
ajwaj dnia października 11 2011 20:38:43
Normalnie Aniol z alternatyw,o czym ten pan wyżej rozmawia?
Księgowy dnia października 11 2011 21:55:09
Za tak przygotowany wniosek ( nie przygotowany) oraz tragiczne prowadzenie negocjacji ze wspólnotami mieszkaniowymi Burmistrz i sekretarz przez najbliższy rok nie powinni otrzymać uposażenia.
Ratuj dnia października 11 2011 22:34:40
Panie Janku zlituj się Pan nad nami mieszkańcami Gminy.
Rób Pan jak najszybciej to referendum w sprawie odwołania Burmistrza.
To co wyprawia duet Burmistrz Mościcki i sekretarz gminy, a (kiedyś zastępca) Marcin Fluder w sprawach pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych woła o pomstę do Boga.
margo dnia października 11 2011 22:51:30
zgadzam się w pełni z opinią A. Zycha, burmistrz powinien pojeździć po okolicznych gminach i pouczyć się, jak są zarządzane, jak się rozmawia z mieszkańcami, wejść na strony internetowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, poczytać, podszkolić się ze składania wniosków o dofinansowanie a nie ośmieszać się takimi wypowiedziami (przydałoby się jeszcze szkolenie: jak mówić konkretnie i na temat? bo z tym coś baaardzo cienko)
Pomocy !!! dnia października 11 2011 23:59:42
Kiedy to referendum ???
G dnia października 12 2011 07:39:03
Pan Artur dobrze mowi. I Pan Moscicki powienien poprawic swoje zachowanie bo jego kultura na filmikach z wleninfo jest na poziomie rynsztoka.
Jedyny Taki dnia października 12 2011 09:29:58
1. Rewitalizacja miasta Wleń - został złożony wniosek na 1 100 000 ,- zł; realizacja:2011 rok.
Dzięki temu miasto zmieni swój wygląd.

KOMPETENTNY, DOŚWIADCZONY, WIARYGODNY
Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Wleń
Bogdan Mościcki
listopad 2010r.
Jedyny Taki dnia października 12 2011 10:13:06
na rozluźnienie emocji
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/G%C5%82upek
Taki Jeden dnia października 12 2011 11:03:32
Powołajmy Sołtysa Wlenia - uposażenie miesięczne 100zł, odwołajmy burmistrza i sekretarza to oszczędności roczne ponad 190 000zł
Taki wkład własny wystarczy aby otrzymać dofinansowanie unijne na poziomie 1 000 000zł.
Tyle wystarczy aby odnowić wizerunek elewacji kamieniczek we Wleniu pod warunkiem ,że nie zleci się tego fachowcom z KZOM.
zawias. dnia października 12 2011 16:50:16
Burmistrz opowiada jakies bajki,jakie wspolnoty mieszkaniowe zpoza pl.Boh.Nysy zostaly zaproszone na zebranie dotyczace rewitalizacji budynkow mieszkalnych.Prosze o ich podanie a gwarantuje,ze Zarzadca tego budynku straci swoja prace,za nie podanie tej informacji dla ogolu mieszkanicow tej Wspolnoty Mieszkaniowej.
Hasło Wyborcze dnia października 12 2011 17:50:11
Jedyny Taki dnia październik 12 2011 09:29:58
1. Rewitalizacja miasta Wleń - został złożony wniosek na 1 100 000 ,- zł; realizacja:2011 rok.
Dzięki temu miasto zmieni swój wygląd.

KOMPETENTNY, DOŚWIADCZONY, WIARYGODNY
Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Wleń
Bogdan Mościcki
listopad 2010r.
Wyborca dnia października 12 2011 18:17:34
To Ładnie Nas wyborców robili w Konia.
A te obiecane kilkanaście milionów przez Luka to też przekręt ???
aga dnia października 12 2011 18:53:03
ALE ZA TO WIOSKI KWITNĄ ,,PAN BURMISTRZ WSPIERA JE FINANSOWO,,POTEM MA GŁOSY STU PROCENTOWE,,TEGO MA PRZEWAGĘ NAD WLENIEM,,MOŻEMY SOBIE PO MARZYĆ ,ŻE NASZE MIASTO BĘDZIE PIĘKNE,,,
Marczów dnia października 12 2011 20:03:21
Aga wybudowanie nowej świetlicy w Marczowie to nie wspieranie, a zbieranie głosów wyborczych.
Zadaj pytanie na sesji Burmistrzowi. Ile dzieci, młodzieży skorzystało w roku 2011 ze świetlicy.
j08 dnia października 12 2011 20:44:19
Ciekawy jestem ile dzieci będzie korzystało w nielesttnie po remoncie świetlicy ???
Nowa ksywka dla Burmistrza ŚWIETLICOWY
Jan Łobocki dnia października 12 2011 20:54:47
Panie burmistrzu Mościcki jeśli się chce i ma się dobrych fachowców to można bardzo dużo zrobić dobrego dla gminy.
To fragment artykułu odnośnie rewitalizacji .

"W trakcie IX Kongresu Miast Polskich w Lublińcu odbyła się ceremonia wręczenia nagród w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich organizowanym wspólnie ze Związkiem Miast Polskich, pod patronatem Ministra Infrastruktury, na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
W kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna nagrodzono Bolesławiec za Rynek Starego Miasta wraz z Plantami Miejskimi. Nagrodę przyznano za konsekwentną i aktywną realizację polityki przestrzennej zapoczątkowanej przez władze miejskie w XIX w, a niedocenianej w okresie powojennym. Systemowe podejście do rewitalizacji przestrzeni miejskiej zaowocowało stworzeniem złożonej i atrakcyjnej przestrzeni eksponującej dziedzictwo kulturowe miasta. Na plantach i w Rynku posadzono 97 tys. roślin. Krajobraz plant urozmaicił montaż małej architektury.
Będę namawiał samorządowców, żeby szli tą samą drogą. Jeśli nie wiedzą jak to zrobić, to muszą jechać do Bolesławca i dowiedzieć się r11; powiedział po prezentacji bolesławieckiego projektu Janusz Żbik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury".

No cóż Wleń powinien wystartować w konkursie na najbardziej zapomniane, zaniedbane miasto z pokazaniem wizerunku przepięknego budynku basztowej,dawnego kościoła, winiarni, piekarni. Może szanowni radni w końcu otworzą oczy i zaczną konkretnie rozliczać burmistrza z jego obietnic i braku profesjonalizmu innych urzędników podległych burmistrzowi odpowiedzialnych za przygotowywanie projektów!!!
Panie burmistrzu proszę lepiej sprawdzać jakie podpisuje pan dokumenty bo gdzie ten człowiek się podział "KOMPETENTNY, DOŚWIADCZONY, WIARYGODNY"
Komentarz dnia października 12 2011 21:28:32
Panie Janku,na samokrytcycyzm nie ma co liczyć w tym wypadku,Pan o tym wie.Tu trza ciąć radykalnie.Obiecał Pan.No co,czas ustawowy minał.Wystawi się listę w dowolnie publicznym miejscu,puści sie kilkanaście społecznie po ludziach.Formalność i podpisy będą zebane.Żeby tylko wszystkich odpowiednimi sposobami odpowiednio wcześniej poinformować i damy upust demokracji.To jest nasze prawo.Tylko trza kogoś kto w tych przepisach ma rozeznanie dogłębne bo szary człowiek dziś dowiaduje się jakie miał prawa po fakcie.Albo że ktoś się mieści w "widełkach" bo takie ma prawo choć zwykła,ludzka przyzwoitość nakazuję co innego. W końcu prawa miejskie nam odbiorą jak tak dalej będzie.Zostanie prawo dżungli... .
rewitalizacja dnia października 12 2011 21:47:50
Panie Janku.
A kogo Pan chce szukać
Przecież z artykułu wyraźnie wynika kto był koordynatorem projektu:
,, Co ciekawe Sekretarz Miasta i Gminy pan Marcin Fluder najwyraźniej nie do końca był zorientowany w Programie Rewitalizacji, skoro na moje pytanie o realizację tego programu odpowiada
Aktualnie odstąpiliśmy od tego projektu z powodu braku deklaracji finansowych ze stron właścicieli lokali mieszkaniowych. Czyżby nie wiedział, że gmina Wleń projekt złożyła i został on przez Urząd marszałkowski odrzucony z powodów błędów merytorycznychr1;
A konsekwencji z tego tytułu nie będzie tak jak i nie było za korzystanie z samochodu służbowego i uczestniczenie w przetargu w godzinach pracy w Rakowicach Wielkich.
Cytat z art..
Pan Marcin Fluder 16 grudnia o godzinie 13:30 był prywatnie uczestnikiem w przetargu w Agencji Nieruchomości Rolnych w Rakowicach Wielkich. Przyjechał zielonym gminnym renault kangoo o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ. Po wykonaniu telefonu do Urzędu Miasta i Gminy Wleń dowiedzieliśmy się, że w tym dniu od godziny 11:00 odbiera budynek w Marczowie. Nie jest to pierwsze nadużycie pana Fludra. Renault Kango o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ jest bardzo często widywany w godzinach pracy, jak i po godzinach pracy we wsi Modrzewie, gdzie pan Fluder remontuje dom.
I tak się będzie działo dopóki dopóty nie zmienimy Burmistrza i jego sekretarza.
Sprawa prosta jak drut zbrojeniowy.
Jan Łobocki dnia października 12 2011 21:51:14
Proszę wszystkich o trochę cierpliwości, gdyż nie do końca została wyjaśniona sprawa zlecania pewnych prac, gdzie w grę wchodzą dziesiątki tysięcy złotych wypłacone w bardzo dziwnych sytuacjach. Ciągle czekam na odpowiedź z Departamentu Kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, oraz Prokuratury. Do tego doszła nie jasna sprawa położenia asfaltu na działce nie należącej do gminy Wleń bez żadnych dokumentów na co posiadam pisma od samego burmistrza. Tę sprawę przekaże do odpowiednich organów państwowych oraz poproszę szanowną RADĘ MIASTA I GMINY WLEŃ o ustosunkowanie się jak było to możliwe?
Proszę mnie zrozumieć, że jak mam coś zrobić to raz ale porządnie.
$$$ dnia października 12 2011 22:00:49
Referendum ???
A kto poniesie odpowiedzialność za zadłużenie gminy!!!
Gdzie 912 dnia października 12 2011 22:14:38
Dlaczego nikt nie staje w obronie Burmistrza? Gdzie tych 912 którzy na niego głosowali? Dlaczego nie bronicie Pana Mościckiego? Dlaczego nie bronicie Pana Fludra? co z wami? Stchórzyliście czy co do cholery?
jedna @ z 912 dnia października 12 2011 23:30:45
Staję w obronie p.sekretarza !
Jak to nie rewitalizuje kamienic ?
Proszę zatem przyjechać na jego prywatne rancho na wsi i samemu ocenić zakres działań. Chłop dwoi się i troi aby zdarzyć przed kolejną kadencją, bo gdzie on znajdzie później lepsze źródło rewitalizowania?!
Jakby nie patrzeć program rewitalizacji działa tyle, ze chwilowo na bardzo małym obszarze. Dobry gospodarz zawsze zaczyna od siebie, nauczy się to i innym zrobi.
A tak ogólnie to dobry ci on, zaradny, uczynny, jak trzeba pomoże...
Mój Boże!!!
Stefanek jeden z 912 dnia października 13 2011 07:23:56
Ja się wycofuje niech sam się broni.
Sławek Osiecki dnia października 13 2011 08:06:16
Jak zwykle - władza jest dobra a społeczeństwo złe. Skąd my to znamy?
zawias. dnia października 13 2011 09:24:06
jaki jestem szczesciarz,ze glosowalem na p.Artura i nie naleze do 912.
lolo dnia października 13 2011 10:49:26
Panie Janku- jestesmy z Panem i wierzymy w Pana jak w BOga,ze moze wreszcie cos uda sie zmienic
Jedyny Taki dnia października 13 2011 11:33:18
Moim mottem życiowym zawsze była uczciwość i solidna praca. Wieloletnie doświadczenie samorządowe nauczyło mnie, że współpraca z ludźmi jest niezwykle istotna i cenna.
BEZPARTYJNY dnia października 14 2011 14:24:27
Głosowałem na obecnego Burmistrza i zagłosuje jeszcze raz, jeżeli zdecyduje się kandydować ponownie. Nic nie zmieni nagonka, jaką się uprawia na tym portalu. Często mam wrażenie ze Pan redaktor czepi się wszelkich sposobów, aby człowieka zgnoić, upokorzyć i poniżyć. Jak widzę artykuły tu zamieszczane nie mają już takiego wzięcia jak kiedyś, brak dyskusji?r30;.Kilka tych samych osób stale pisze komentarze pod różnymi nicami. Ludzie poznali się na tym portalu i wiedzą, czego można się spodziewać. Co najmniej dziwna jest sytuacja, w której aby dowiedzieć się czegoś o naszej gminie trzeba wejść na Lwówecką stronę? A tu cóżr30;.CZYM GORZEJ TYM LEPIEJr30;
Inwestycja 2011 dobiega już końca. dnia października 14 2011 15:24:10
Kilka miesięcy przygotowań i sztab ludzi zaangażowanych w projekt. Półtora miesiąca temu robotnicy przystąpili do prac ziemnych. Pierwszego dnia sam Mościcki ponaglał ich, próbował kierować pracami. Inwestycja A.D.2011 r. dobiega końca. Jeżeli śnieg nas nie zaskoczy to do końca roku chodnik przy Przedszkolu Miejskim we Wleniu zostanie oddany do użytku. Ten nowoczesny chodnik to ok. 30 m2 kostki. Cieszmy się!!!
Partyjny do bezpartyjnego dnia października 14 2011 18:05:11
No tak bezpartyjny jak już nie ma się argumentów to najlepiej skrytykować redakcję.
A tylko dzięki takim jak ty Gmina Wleń stała się ,,zapadłą dziurąr16;r17;.
Kup sobie bilet i przejedź się po ościennych gminach.
A szybko zmienisz zdanie.
sąsiad dnia października 14 2011 18:09:48
bezpartyjny!
Tylko nie mów głośno swoim znajomym bo cię wyśmieją !!!
podatnik do $$$ dnia października 14 2011 18:15:59
<< Referendum ???
A kto poniesie odpowiedzialność za zadłużenie gminy!!! >>

A co może zostawić do końca kadencji i miesięcznie płacić obydwu panom kilkanaście tysięcy złotych z naszych podatków. Nigdy.
Panie Janku czyń swoją powinność.
Amen.
Żal dnia października 14 2011 21:41:53
Szkoda tylko tego Wlenia, bo miasto na tym najbardziej cierpi i jego mieszkańcy a wszystko odczują nasze dzieci i wnuki. Była wojna potem Komuna a teraz ... ?
Żal i Wielka strata dnia października 14 2011 22:38:24
Z tą tylko różnicą, że czasie wojny, prawie wszystkie miasta i gminy ucierpiały w mniejszym lub większym stopniu.
W czasie komuny rozwój miast był na podobnym poziomie z niewielkimi różnicami w zależności od regionu.
W okresie powojennym przez cały okres PRL Nasze Miasto nie odbiegało pod żadnym względem od innych małych Miasteczek w Polsce, a raczej to my byliśmy wzorem do naśladowania.
Przez okres ostatnich lat przez Polskie przelała się potężna fala funduszy pomocowych dla małych miasteczek i gmin w celu zrównoważonego rozwoju.
Dlaczego władze gminy Wleń nie wykorzystała tej szansy?
Mówiąc potocznie te pieniądze leżały na ulicy wystarczyło się po nie schylić.
Potwierdzeniem tego, że nie skorzystano z tych pieniędzy w stopniu należytym jest zajmowanie ostatnich miejsc w województwie pod względem ich pozyskiwania:
ranking Rzeczpospolitej.
Dlatego nie dziwmy się że inne miejscowości wyprzedziły Nas w rozwoju.
A społeczeństwo gminy domaga się zmian władz.
zztop dnia października 20 2011 00:01:48
twe Wleniu nie było żadnych szkód wojennych, oprócz szabrowników i osadników i komunistów
jaki burmistrz - taki jak mieszkańcy (912)
lepiej już było, a na referendum szkoda czasu i atłasu (no bo i z kim)
Już nie 912!!! dnia października 22 2011 21:31:44
Jakie społeczeństwo taki i burmistrz?
Czy 912 osób które oddało głos za Burmistrzem Mościckim reprezentuje społeczeństwo Gminy Wleń
Nie dlatego gdyż znaczna część głosujących została oszukana obietnicami niezliczonej ilości wniosków trzymanych w szufladzie i czekających na realizację.
Nawet wniosek na rewitalizacje Wlenia tez czekał i był przygotowany przez fachowców ( tak zapewniano nas 912 naiwnych wyborców w czasie kampanii wyborczej.
Dlatego warto zmarnować trochę czasu i atłasu i odwołać Burmistrza
I to jak najszybciej.
Już nie 912!!! dnia października 22 2011 21:32:24
Jakie społeczeństwo taki i burmistrz?
Czy 912 osób które oddało głos za Burmistrzem Mościckim reprezentuje społeczeństwo Gminy Wleń
Nie dlatego gdyż znaczna część głosujących została oszukana obietnicami niezliczonej ilości wniosków trzymanych w szufladzie i czekających na realizację.
Nawet wniosek na rewitalizacje Wlenia tez czekał i był przygotowany przez fachowców ( tak zapewniano nas 912 naiwnych wyborców w czasie kampanii wyborczej.
Dlatego warto zmarnować trochę czasu i atłasu i odwołać Burmistrza
I to jak najszybciej.
eephrwxer dnia maja 30 2014 13:41:35
bvHHWc <a ***="http://jejbpedepcdf.com/">jejbpedepcdf</a>, zngztievhfay, [link=http://mkjpkkrthzjh.com/]mkjpkkrthzjh[/link], http://qujhbtwqwmzc.com/
Hxqilwqs dnia czerwca 05 2014 15:05:04
savonarola free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS - CZARNI


j23199 weeks
Administrator467 weeks
tender467 weeks
jasiek468 weeks
admin468 weeks
gisia470 weeks
jordan470 weeks
enisia470 weeks
lekul470 weeks
Maskonp471 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16487899 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.