wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Batalii o Tarczynkę ciąg dalszy. WIDEO
MiejskieZgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego popularny „Tarczek” został przeznaczony pod zabudowę. Agencja Nieruchomości Rolnych podzieliła górę na kilkadziesiąt działek budowlanych i wystawiła je na sprzedaż. Od ponad roku pan Sławomir Osiecki walczy o zmianę planu i zachowanie unikalnych wartości kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych Tarczynki.
Kolejną odsłoną tej batalii był wniosek w sprawie unieważnienia Planu Zagospodarowania Przestrzennego w części dotyczącej wzgórza.

Już sama dyskusja nad wprowadzeniem zmian do porządku obrad wywołała sporo emocji. Propozycję wprowadzenia pod obrady rady wniosku pana Osieckiego zgłosiła przewodnicząca  komisji rewizyjnej pani Grażyna Tomoń. Zdecydowany sprzeciw zgłosił radca prawny pan Słomski  mówiąc miedzy innymi, że - Rada nie powinna tego rodzaju pomysłów wprowadzać do porządku obrad.
Każdy wniosek przedłożony Radzie przez mieszkańców powinien być rozpatrzony -  ripostował pan Marek Koczarski. Niestety prowadząca obrady pani Katarzyna Kotołowska zupełnie nie panowała nad dyskusją która chwilami przekształcała w „pyskówkę”

Pan Luk Vanchauvert – pirytowany mówił, że 1,5 roku temu złożył taki sam wniosek, a żaden Rady nad jego wnioskiem nie dyskutował. Jeżeli udziela Pani głosu Panu Osieckiemu to powinna Pani udzielić głosu również mi. Wtórował mu radny Zbigniew Lebiedź - pan Luk zachował się po ludzku, zostało oddalone i koniec dyskusji. Tutaj jest straszenie rady.(...) Pan straszy sądem proszę bardzo.
- Panie radny Lebiedź odpowiadała pani Grażyna Tomoń - będzie miał prawo zadecydować albo Pan odrzuca wniosek, albo nie.
Luk Vanhauvert z irytacją – dlaczego mój wniosek nie jest rozpatrywany?

Ostatecznie radni wprowadzili w głosowaniu wprowadzili wniosek pana Osieckiego do porządku obrad.

Pan Sławomir Osiecki – Składałem dwa wnioski w czasie prac nad planem. Ustawa o planowaniu  przestrzennym nie przewiduje innego trybu jak rozpatrzenie przez Burmistrza. W przypadku negatywnej decyzji rozpatrzenie wniosku przez Radę. Rada tych wniosków nie rozpatrywała. Naruszono tutaj Ustawę o Zagospodarowaniu Przestrzennym. Ja proszę Radę, żeby wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności i nas jako inwestorów nie zniechęcać do inwestowania tutaj naszych pieniędzy. Prawo się zmieniało podjęto uchwałę nie uwzględniając tego, że prawo się zmieniło.

O ile wypowiedz pana Osieckiego była merytoryczna i dotyczyła poruszanego zagadnienia to wypowiedz Burmistrza pana Bogdana Mościckiego zupełnie nie odnosiła się do dyskutowanego wniosku.

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń - (...)Jestem zdziwiony zapalczywością Pana Osieckiego,(...) Pan się czepił jak rzep psiego ogona mnie właśnie, rzuca Pan różne świństwa w eter. Między innymi ten indeks, który Pan przed wyborami wrzucił na wleninfo.(...)

Pan Bogdan Mościcki jako osoba prywatna może z różnych względów nie darzyć sympatią pana Osieckiego. Jednak jako urzędnik samorządowy, Burmistrz reprezentujący mieszkańców gminy powinien powściągnąć emocje i do sprawy podejść w sposób  obiektywny i w pełni profesjonalny. W jego wypowiedzi obu tych rzeczy niestety zabrakło.
Dziwić może również zachowanie prowadzącej obrady pani Katarzyny Kotołowskiej, która nie zareagowała na prywatne „wycieczki” Burmistrza w stosunku do jednego z poważniejszych inwestorów na terenie gminy Wleń.

Rada Miasta podjęła uchwałę w której przy dwóch głosach sprzeciwu odrzuciła wniosek w sprawie unieważnienia Planu Zagospodarowania Przestrzennego. 


Komentarze
Anka dnia października 02 2011 21:33:35
Fascynujące jest to, że dokument odrzucenia wniosku p. Osieckiego został przygotowany jeszcze przed sesją, na której miała zostać podjęta decyzja w tej sprawie (przyjęcie/odrzucenie wniosku) i już na te obrady przyniesiony... Także to, że nieistotne najwidoczniej są postulaty w nim zawarte, wszystko kręci się dookoła tego, że ktoś śmie podważać decyzję rady, jakkolwiek bezprawna by nie była. Rewelacja. Dlaczego nikt z radnych nie kwestionuje planu, który wykonany jest po prostu błędnie, nikt nie dąży do poprawy, natomiast całkowicie naturalnym dla wszystkich jest uciszenie głosu sprzeciwu? A nie jest to przecież sprzeciw ot tak, byleby krzyrzeć; nie jest to także pierwszy głos w tej sprawie. Mogę doskonale zrozumieć to, że wleńscy radni nie śledzili na bieżąco zmian prawnych (mimo tego, iż jest to ich obowiązek) - nie rozumiem natomiast, dlaczego nie ma w nich najmniejszej woli poprawienia błednego planu w momencie, kiedy dosłownie pod nos zostaje im podstawione gotowe zestawienie naruszonych przepisów, do których plan ten MUSI zostać dostosowany.
Krew zalewa. Gdzie jest demokracja, ja się pytam, kiedy głos sprzeciwu zostaje bezdyskusyjnie tłumiony? Kiedy odrzuca się dowody prawne argumentem "bo pan się czepia!". To nie jest piaskownica, szanowni państwo, i nie jest to niczyja łaska, żeby głosu ludzi słuchać - bo nas ponoć ma ta rada, ten rząd itd. reprezentować. Na to czekam, jednak wierząc w poprawę sytuacji.
Mieszkaniec dnia października 02 2011 21:41:03
Fantastyczny film,
żenująca rzeczywistość,
strach pomyśleć co będzie dalej!
$ dnia października 02 2011 21:47:09
O ile wypowiedz pana Osieckiego była merytoryczna i dotyczyła poruszanego zagadnienia to wypowiedz Burmistrza pana Bogdana Mościckiego zupełnie nie odnosiła się do dyskutowanego wniosku.


Czy ktoś z mieszkańców gminy zna przypadek, że burmistrz mówi na temat?
Wlenianin dnia października 02 2011 21:50:32
Fantastyczny film...parodia...niesamowite...zalosne...radni bezradni...glowka w dol i zero zdania...przeciez to wybrancy mieszkancow...dietka za sesje i kolejny tydzien do przodu...
Pytanie dnia października 02 2011 21:55:46
Kim jest pan Osiecki. Z tego co mi wiadomo plan został zaopiniowany przez między innymi konserwatora zabytków, parki krajobrazowe, urząd wojewódzki i wiele innych instytucji pozytywnie. Więc pytam po raz kolejny kim jest pan Osiecki... Dla mnie nikim, tylko pieniaczem który pozjadał wszystkie rozumy i ma wszystkich dookoła za idiotów.
Anka dnia października 02 2011 21:59:16
Zdaje się, że pan Osiecki jest jedyną osobą z wymienionej listy, która pofatygowała się, żeby rzuić okiem na aktualne przepisy...
Sławek Osiecki dnia października 02 2011 22:03:46
Pytanie -
pozjadał wszystkie rozumy i ma wszystkich dookoła za idiotów

Proszę wybaczyć, ale ludzi opiniujących MPZ, w którym np. na terenie Doliny Bobru wprowadza się obszar N2000 Góry Stołowe nie mam za roztropnych. ;) Jeśli Pan się z tym świetnie czuje, to Pana problem.
Pytanie dnia października 02 2011 22:08:17
Jasne chwalmy Pana mamy w gminie ostatniego sprawiedliwego jedyny mądry pośród głupców hehe
Sławek Osiecki dnia października 02 2011 22:39:27
W całym procesie rozpatrywania wniosku, nikt nie podważył zasadności tego wniosku. Całe odrzucenie wniosku oparło się jedynie o wypowiedź radcy, który (w mojej ocenie w sposób bardzo stronniczy i będący jedynie wybiegiem prawnym) zakwestionował sposób naprawy wady prawnej. Wypowiedział też bardzo znaczącą opinię - "Nie można wprowadzać do obiegu prawnego dokumentów niezgodnych z prawem". No właśnie!!! Tego właśnie dotyczył mój wniosek. Trzeba czytać ze zrozumieniem. Odpowiedź Panu burmistrzowi zajmie mi trochę więcej czasu, więc zostawiam to na jutro. Ponieważ temat jest obszerny to odpowiem w paru komentarzach.
easy dnia października 02 2011 23:00:36
Wprost żenująca wypowiedz i postawa burmistrza. Zaplecze wiernych klakierów nie leprze.
Przynosi jedynie wstyd gminie i jej mieszkańcom.
Po prostu brak słów !
jajcarz dnia października 02 2011 23:13:20
4.47: Pani K.-- ja patrzę na zegarek-3 minuty-TO ONA SIĘ NA ZEGARKU ZNA??? Nie wygląda.
Jan Łobocki dnia października 02 2011 23:44:48
Panie Sławku to co przedstawia powyższy materiał obrazuje jak bardzo nasi Radni są zainteresowani problemami mieszkańców w tym inwestorów. Nikogo nie interesuje fakt, że złożył Pan wnioski które nie zostały wzięte pod uwagę do planu zagospodarowania przed jego uchwaleniem i to ma być normalne!
Proszę się nie dziwić tak gwałtownego i nerwowego zachowania burmistrza bo coraz częściej mieszkańcy interesują się i patrzą na ręce w jaki sposób są załatwiane sprawy dotyczące gminy Wleń.
Nikt z szanownej Rady nie zada sobie trudu aby zasięgnąć opinii prawnej niezależnej kancelarii czy faktycznie są przesłanki do możliwości zmiany nad wprowadzeniem poprawki do planu zagospodarowania przestrzennego BO PO CO!!!!!!!
Ważne aby przez cztery lata pobrać należną dietę.
Panie Sławku czy można zobaczyć ten indeks bo widać, że burmistrz strasznie się denerwuje a "WUML" to nie byle CO!!!!
Polak dnia października 03 2011 08:32:14
A co to za dziadek tam krzyczy łamaną polszczyzną, nie znam go
A tak w ogóle to dlaczego Kotołowska pozwala na sesji obrażać radnych jakiemuś niemcowi, co to ma kur... być !
Koleżanka dnia października 03 2011 08:34:31
Brawo Grażynko. Tak trzymaj, jesteśmy całym sercem z tobą. Nie pozwól sobie w kaszę dmuchać.
z boku dnia października 03 2011 08:47:29
Więcej jest rzeczowych argumentów w 3 minutowej wypowiedzi P.Osieckiego niż rzeczowych działań burmistrza w trwającej obecnie kadencji.
Rada wraz z burmistrzem trochę przypomina mi serial Świat według Kiepskich.
Różnica polega jedynie na tym, że w telewizyjnym serialu nie ma już Waldusia a u nas jeszcze jest.
Sławek Osiecki dnia października 03 2011 10:02:19
Najpierw odniosę się do merytorycznej części, która mnie najbardziej interesuje.
Pan się czepił jak rzep psiego ogona mnie właśnie,

Panie burmistrzu. A kogo mam się "czepiać"? Nawet jeżeli gro planu sporządzono za czasów burmistrza Szeffsa, to teraz jest on prywatną osobą, a Pan jest jego prawnym "spadkobiercą". To pan kończył plan, uzgadniał, rozpatrywał wnioski i poddawał plan pod głosowanie. To nie do burmistrza Szeffsa kierowałem swoje wnioski, tylko do burmistrza Mościckiego. To nie burmistrz Szeffs mi osobiście i na łamach prasy tłumaczył, że to korupcyjne (w moim rozumieniu) osiedle jest doskonałym pomysłem. To nie burmistrz Szeffs lekceważył moje pisma, tylko Pan. Do tej pory, po czterech latach nie wiem co Pan zrobił z moimi wnioskami do planu zagospodarowania. Czy wrzucił je Pan do kosza? Czy zużył w toalecie, czy też - jak pisał Vanhauwaert - schował na dnie szuflady na lepsze czasy? Nawet na sesji, kiedy "rozpatrywano" moją skargę na brak Pańskiej odpowiedzi, nie wytłumaczył Pan co się stało z wnioskiem, tylko opowiadał pan bajki o samym planie. No i kolejna sprawa. Kiedy przekonywałem przewodniczącą rady do poddania mojego wniosku głosowaniu, powiedziała mi, że najpierw muszę przekonać Pana. Mam nadzieję, że w tej sprawie nie ma Pan amnezji? Byłem przekonywałem i nie przekonałem. Więc skoro przez samą przewodniczącą jest Pan wskazywany jako "capo di tutti capi" w tej sprawie, to kogo innego ja miałbym się "czepiać"?
Sławek Osiecki dnia października 03 2011 11:13:29
Właśnie uzyskałem poradę prawną. Procedura, o której mówił radca prawny dotyczy jedynie przypadku, kiedy po uchyleniu części planu wprowadza się zmiany do planu. Samo uchylenie części planu bez wprowadzania zmian, zwłaszcza z powodu kolizji z prawem, nie wymaga przeprowadzania procedury dotyczącej zmian w planie zagospodarowania. O takie rozwiązanie (kosmetyczne) wnioskowałem. Wymienione ustawy, rozporządzenia i dyrektywy w sposób wystarczający chronią Tarczynkę. Rada podjęłą więc uchwałę w oparciu o nierzetelną informację prawną. Dla mnie to nie jest normalne, że nie ma woli naprawienia błędów prawnych. Jedyne logiczne wytłumaczenie dla mnie to wola utrzymania za wszelką cenę, tych korupcyjnych działeczek.
Polak dnia października 03 2011 12:01:41
Dlaczego Radni są bezradni?
Może mają w tym własny interes?
Może się boją sprzeciwić "capo di tutti capi"?
A może uważają że takie działania są słuszne i tak powinno być?
hmmmm?

Może radni zechcą się wypowiedzieć w tej sprawie, bo na filmie z sesji brak dyskusji, czyżby werdykt zapadł wcześniej?

Wszystko wskazuje na to, że Pan Osiecki ma rację więc kto będzie płacił odszkodowania i ponosił wszelkie koszty?
Prośba dnia października 03 2011 12:09:37
A może Panie Andrzeju mały wywiadzik z radnymi, co tydzień inny radny, niech się pochwalą swoimi osiągnięciami.
maro dnia października 03 2011 12:51:31
Smutnych historii ciąg dalszy. Burmistrz ze swoją bandą nie próbuje przekonywać, tylko chce przekrzyczeć. Luk zdziwiony, tylko czym? Popierał w wyborach tak naprawdę własny interes oczywiście popierając Mościckiego. To ma to na co zasłużył. A we Wleniu skansen......
Cieszy tylko to, że wśród tych radnych bezradnych są tacy, którym się chce. Miejmy nadzieję, że w następnych wyborach takich ludzi wejdzie więcej do rady. Ja chciałbym przypomnieć panu burmistrzowi , że samorząd ma służyć wszystkim mieszkańcom niezależnie od tego czy głosowali na pana, czy nie, czy się panu podobają, czy nie i czy zwracają się z problemami, czy nie. To pana i rady obowiązek. I warto to przeczytać ze zrozumieniem. Niestety i z tym władze gminy mają problem.
Sławek Osiecki dnia października 03 2011 14:00:33
Teraz część pozamerytoryczna. Co miała na celu próba zablokowania mojej wypowiedzi? To jest wprowadzanie na naszych terenach sowieckich filozofii. W tym kontekście przypomina mi się taki stary dowcip, który opowiadał mój ojciec.
W sowieckiej Rosji w przepełnionym kinie, jednemu widzowi, który stał na balkonie przy barierce zachciało się siku. Ponieważ tłum na niego napierał, nie mógł wyjść do WC. Zaczął więc sikac w dół. Z dołu doszedł go zdenerwowany głos - Pacziemu pristał k adnomu. Dawaj pa wsiech.
Taką właśnie filozofię zaprezentował Vanhauwaert. Wobec niego złamano prawa obywatelskie, więc on domaga się aby łamano je także wobec mnie. Wystawia w ten sposób wizytówkę samemu sobie. Brawo!
easy :) dnia października 03 2011 14:28:06
Panie Sławku popełnił Pan kardynalny błąd przemawiając na sesji.
Zapominał Pan o podstawowej zasadzie zwracając się do naszego burmistrza.
A mianowicie:
"Podwładny w obliczu przełożonego winien mieć wygląd lichy i durnowaty, by swym pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego."

Doktryna wydana przeszło trzysta lat temu przez Cara Rosji Piotra I
we Wleńskim Ratuszu wciąż działa !
Sprawdziłem to osobiście.
:)
pipi dnia października 03 2011 14:40:42
Postawa Luka kojarzy mi się z przysłowiowym psem na łańcuchu, który sam nie je, a drugiemu nie da zjeść.
Ale to typowe dla kultury flamandryjskiej, a wręcz przyczyna upadku jej państwowości ;).
................ dnia października 03 2011 14:46:03
Bardzo dobrze jak juz kiedys pisalam ja sie wybuduje na Tarczynce i bede patrzyla na piekne widoki postawie wielki dom ha ha. Pytanie to fajny gosc od razu sie poznal na ludziach z Wlenia brawo
do pipi dnia października 03 2011 17:56:09
Flamand (taki germański BELG) pochodzi z Flandrii, a więc mówimy o kulturze flamandzkiej.......
Sławek Osiecki dnia października 03 2011 18:04:23
Ciąg dalszy dyskusji pozamerytorycznej.
Panie burmistrzu Bogdanie Mościcki!
Proszę mi teraz nie wmawiać, że to ja wyskakuję z tym WUMLowym indeksem, bo to sam Pan zaczął całkowicie bez sensu, w dyskusji o planie zagospodarowania przestrzennego, publicznie na sesji Rady Miasta i Gminy Wleń. Naprawdę jest to żałosne jak publicznie wypiera się Pan swojej czerwonej przeszłości. Jak żaba błota. Powiedział by Pan "byłem, nikomu krzywdy nie zrobiłem (jeżeli to prawda)" i sprawa zamknięta. Teraz skoro publicznie pomówił mnie Pan o oszczerstwo na forum Rady, to ja będę domagał się publicznych przeprosin na forum Rady, albo umożliwienia mi przedstawienia dowodów Pańskiej przynależności partyjnej. Proszę odważnie jak mężczyzna głośno wszystkim powiedzieć, czy był Pan w PZPR czy nie. Mam właśnie przed sobą ten pański indeks i jak najbardziej zawiera on wpisy. I rok "studiów", II rok studiów, prace pisemne i seminaryjne i praktyka partyjna - wykłady lektorskie w KMG. Co więcej - wynika z niego, że był pan pilnym marksistą i leninistą, bo w indeksie same piąteczki. Dla porównania, w indeksie pańskiego partyjnego pryncypała zdarzają się stopnie "dobry". U Pana nie. Przykłady wpisów:
Zasady marksistowskiej analizy społeczeństwa
Świadomość społeczna u progu II reformy (nie zdążyli ;)
Wiele wpisów mało czytelnych - paskudny charakter pisma wykładowców.
Z posiadanych (innych) dokumentów wynika, że wstąpił Pan do PZPR 12 października 1986 roku. Środek stanu wojennego. Kiedy komunistyczny reżim łamał nasze prawa obywatelskie, Pan postanowił się do nich zapisać. To dla mnie jest wymowne, a nie sama przynależność. Znam wielu dobrych ludzi z czerwoną przeszłością, ale oni wtedy kiedy Pan się zapisywał rzucali tymi czerwonymi książeczkami.
Ale najważniejsze jest to, że co to wszystko ma wspólnego z planem zagospodarowania? No dla mnie trochę ma, bo w tej sprawie postępuje Pan wobec mnie jak komunista, notorycznie łamiąc moje prawa.
Oficjalne wezwanie do przeprosin składam jutro w UMiG.
Tymczasem - miłego wieczoru.
$$$ dnia października 03 2011 18:40:31
Panie Sławku gratuluje trafnych i merytorycznych komentarzy.
Flamme dnia października 03 2011 18:45:17
Art. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mówi "Opracowywanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego województwa, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest projektowaniem zagospodarowania przestrzennego, odpowiednio w skali regionalnej i lokalnej, w rozumieniu art. 2 ust. 3 oraz art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 oraz z 2002 r. Nr 23, poz. 221, Nr 153, poz. 1271 i Nr 240, poz. 2052)." Krótko mówiąc przepis ten stanowi kto ma prawo sporządzać projekt studium i mpzp gminy - zawodowy urbanista. Procedura jest wybitnie sztywna - każde uchybienie skutkuje stwierdzeniem nieważności, patrz art. 28. 1. "Naruszenie zasad sporządzania studium lub planu miejscowego, istotne naruszenie trybu ich sporządzania, a także naruszenie właściwości organów w tym zakresie, powodują nieważność uchwały rady gminy w całości lub części". Panie Sławomirze Osiecki niech Pan nie debatuje z ... ignorantem (zbiorowym czy indywidualnym) lecz wykorzysta dobre prawo do skargi lub pozwu. Aha, tak na marginesie, uwaga do Pana "Ignorantia legis non exculpat".
jogi dnia października 03 2011 20:45:39
a ja jak na to wszystko patrzę to myślę,że chodzi tu tylko o prywatny interes Pana Osieckiego.Byłem na sesjach i obserwowałem to co się działo i takie jest moje zdanie
do jogi dnia października 03 2011 21:09:23
Jogi a ja myślę że chłop walczy o interes nas wszystkich mieszkańców gminy.
Szkoda, że Radni tego nie rozumieją.
** dnia października 03 2011 21:27:53
Panie Sławku cel jest szczytny.
Proponuję założyć sprawę w Sadzie Administracyjnym, co będzie niesamowicie trudna, bo jak potocznie się mówi jeszcze Nikt z Urzędem nie wygrał.
Ale gdyby się Panu udało za co trzymam kciuki, proponuj kosztami sądowymi obarczyć tych którzy głosowali za oddaleniem Pana wniosku
archeolog dnia października 03 2011 22:15:49
panie OSIECKI jak pan załatwił pozwolenie na odkopanie pałacu poniewaz nie dostał pan zezwolenia prosze o wyjasnienie i kto pozwolił na te wykopy
Sławek Osiecki dnia października 03 2011 22:23:00
Nie ma to jak merytoryczny głos w dyskusji ;)))) Poziom neandertalczyka.
easy do archeolog dnia października 03 2011 23:02:21
... i niech wyjaśni jeszcze dlaczego w pałacu biją murzynów?!
:)
Sławek Osiecki dnia października 04 2011 00:15:46
Bardzo dziękuję za sympatyczne wyrazy poparcia w tej sprawie. Zapewniam wszystkich zainteresowanych, że sprawa jest zgłoszona w sądzie administracyjnym. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku pilnowania naszych władz lokalnych z wywiązywania się z powierzonych im obowiązków. Demokracja to nie jest coś co ustanawia się biurokratycznym zarządzeniem, tylko ideał, o który nieustannie musimy walczyć, bo zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że wszyscy są równi ale on jest równiejszy i korzystając ze słabości demokracji wykorzysta ją do swoich niecnych celów - Patrz wypowiedź burmistrza, że jego przywilejem jest pomawiać kogoś w momencie kiedy on nie ma głosu i nie jest w stanie się bronić i zdementować oszczerstw.
wybory dnia października 04 2011 07:37:54
Mieszkańcy Wlenia wybiorą jak zwykle SLD, PO, PSL, z nadzieją na lepsze jutro.
I znów nic się nie zmieni.
wlenianin dnia października 04 2011 16:31:36
W szkole podstawowej, w liceum i na studiach ludzi o tak niskiej kulturze nauczyciel czy profesor poprostu wyrzucilby na zbity pysk. Zero kultury w wypowiedzi u naszego burmistrza.
mieszkaniec gminy dnia października 04 2011 18:04:18
Reasumując te wszystkie wypowiedzi stawiam pytanie!
Czy Burmistrz jest godzien reprezentować Nas na forum publicznym.
?
Jeśli uważacie że nie:
To Panie Janku rób referendum.
ha ha ha dnia października 04 2011 18:48:35
to pytanie retoryczne?
. dnia października 04 2011 22:08:52
http://migotka08.wrzuta.pl/audio/86DMSeCuomx/zmiennicy
BEZPARTYJNY dnia października 06 2011 09:09:34
Oj panowie redaktorzy tematy wam siadają. Taka poważna afera a tu ledwie 40 komentarzyr30;.???? I to podejrzewam ze kilu tych samych osób. Jak widzę powoli ten portal umiera śmiercią naturalną.
Monik dnia października 06 2011 21:05:10
Jeszcze rok temu sprawa Tarczynki bardzo mało mnie nie interesowała. Dzisiaj uważam że sprawa powinna skończyć się w sądzie i zgodnie z ustawą o odpowiedzialności urzędników "ktoś" w urzędzie powinien za nią beknąć.
A ten filmik i argumenty mościckiego powinny pojawić się na lekcjach w szkołach jako przestroga dla dzieci
do bezpartyjny dnia października 06 2011 22:08:01
Teraz bezpartyjny a wcześniej?
Pewnie w przeciwieństwie do naszego burmistrza bardziej starannie zadbałeś o zniszczenie swojej legitymacji partyjnej!
Jak tematy poruszane na Wleninfo szanownego bezpartyjnego nie interesują ...to po co tu zaglądasz?!
Przyzwyczajenia z dawnych lat?
Inwigilacja i permanentna cenzura to pewnie twój dawny chleb powszedni?!
Wleninfo to forum dla ludzi ceniących wolność wypowiedzi i demokrację.
CZYNIĘ WIELKI UKŁON W STRONĘ LUDZI, KTÓRZY TWORZĄ TEN PORTAL.
Twój krytyczny wpis nie został jak widzisz usunięty przez redaktorów Wleninfo i to jest dla mnie wystarczający dowód na to, że prawdziwa cnota czyli Wleninfo krytyk się nie boi.
Gdzie tu logika? dnia października 06 2011 22:21:46
Ab tak naprawdę to o co walczy Burmistrz?
To prywatny inwestor powinien walczyć o możliwość zniszczenia tak pięknej góry, a władze samorządowe powinny zrobić wszystko, aby zachować walory krajobrazowo przyrodnicze otuliny Wlenia.
Panie Burmistrzu Panie sekretarzu. Panie i Panowie Radni.
Czy wy znacie swoje role w tej grze?
zaik dnia października 08 2011 16:10:02
Przewodniczącą wywalić,lizusa.Tyłki obrabia innym a sama siebie nie widzi.Do kościoła biega ,udaje wielką świętą.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

V Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy
V Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy
V Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932461 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.