wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Choć nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie dopiero 11 XII, to jednak warto zapoznać się z projektem, który podróżnym udostępnił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
(strony: http://rozklady.transport.pwr.wroc.pl/dolnyslask/rozklad-D62_20111211-6-1.html - kier. Lwówek i http://rozklady.transport.pwr.wroc.pl/dolnyslask/rozklad-D62_20111211-4-2.html - kier. Jel.G.) Gorszy czy lepszy ? Analizując projekt nowego rozkładu jazdy i porównując do z obecnym widać, że nowa oferta będzie znacznie odbiegała od aktualnej. Wleń utraci bezpośrednie połączenia z Legnicą przez Chojnów, Bolesławiec, Nowogrodziec, ponieważ organizator przewozów rezygnuje z utrzymania połączeń między Lwówkiem Śl. a Zebrzydową. Z rozkładu wyleci też weekendowo-wakacyjny bezpośredni pociąg ze Szklarskiej Poręby. W nowym rozkładzie utrzymane będą wyłącznie połączenia do Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Bez wątpienia plusem nowego rozkładu będzie uruchomienie porannego połączenia do Lwówka - pora odjazdu jest jednak dość wczesna. Wycofany natomiast zostanie kurs o 19:31. Pewnym utrudnieniem będzie też zawieszenie połączeń 25 XII 2011 (I dzień świąt Bożego Narodzenia) i 8 IV 2012 (I dzień świąt Wielkanocnych).
Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.