wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
8,92 zł za wodę i ścieki! Wideo
MiejskieRada Miasta i Gminy Wleń zatwierdziła nowe wyższe  o około 15 % stawki za wodę i ścieki.
Dyrektor KZOM pan Zdzisław Kostka przedłożył burmistrzowi nową kalkulację kosztów 1 m3 wody oraz odprowadzenia ścieków. Po pozytywnej opinii pana Bogdana Mościckiego nowe taryfy na wodę i ścieki zostały przedstawione Radzie Miasta do akceptacji. Na posiedzeniu komisji Radni po mało merytorycznej, a chwilami wręcz chaotycznej dyskusji zaakceptowali  nowe ceny. W tej sytuacji jedynie formalnością było przegłosowanie podwyżek na sesji Rady Miasta. Spośród  obecnych na sali jedynie pan Marek Koczarski miał wątpliwości co do rzetelności sporządzenia kalkulacji  przez Dyrektora KZOM oraz poprawnej weryfikacji kosztów dokonanej przez Burmistrza Miasta i Gminy

Radny Marek KoczarskiNie dokonał Pan weryfikacji podnoszenia cen, (…) jest w nich sporo błędów merytorycznych. Po rzetelnej weryfikacji można by było tę podwyżkę zminimalizować. Można było zadać sobie trud, żeby nie obciążać mieszkańców dodatkowymi tak wysokimi kosztami.

Burmistrz MiG Wleń(...) Koszty są olbrzymie, nasze sieci są  sieciami przestarzałymi (…) dochody muszą zrównoważyć  koszty.  Tu nie ma zysków żadnych (…) Ja uważam, że ta stawka naprawdę nie jest zawyżona , ona jeszcze powinna być wyższa.
 
Radny Marek Koczarski
wszyscy wiemy, że „woda utrzymuje tą „gospodarkę”, z przychodów za wodę przypuszczam jest utrzymywana 1/4 zakładu ,Jeżeli zagłębić się w kalkulację to planowane remonty wynoszą 31. 000 zł natomiast utrzymanie czterech pracowników warsztatowych to koszt 113000 zł. (…) Rolą Burmistrza jest dokładna weryfikacja (kosztów)  celowości  podnoszenia cen szukanie oszczędności. (...)Co to są te koszty pośrednie? One są ogromne. Utrzymujemy jakąś część zakładu jakąś nieprodukcyjną i to ponoszą mieszkańcy Ci  którzy płacą.

Pani Radna Ewelina Wójcik pytała czy? i kto? legalizuje wodomierze?.

Dyrektor KZOM Zdzisław Kostka - ok 300-400 wodomierzy jest do wymiany (…).

Burmistrz Bogdan MościckiTaryfa wodno-ściekowa wynika z ponoszonych kosztów, jeśli były by tu wrzucone jakieś koszty idiotyczne gdzieś tam z kapelusza to  Ja mam podstawę żeby te koszty wyrzucić.  Ja tu takich z kapelusza wrzuconych kwot nie znalazłem  .(...) te stawki za  wodę i ścieki nie są stawkami zawyżonymi. Takie zakład ponosi koszty.

Tradycyjnie już poza panem Markiem Koczarskim, oraz panią Eweliną Wójcik
 Radni nie mieli żadnych wątpliwości ani co do przedstawionej przez Dyrektora zakładu komunalnego kalkulacji kosztów ani  weryfikacji dokumentów przez Burmistrza.
Rada Miasta większością głosów przyjęła nowe wyższe stawki. Pani Ewelina Wójcik, Pan Marek Koczarski oraz Pan Grzegorz Skrobuk zagłosowali przeciw podwyżkom. Rada pozostawiła dopłaty z budżetu gminy do wody i ścieków na dotychczasowym poziomie. Od 1 listopada za wodę i ścieki zapłacimy 8,92 zł. za każdy metr sześcienny.A.Jaśkiewicz
Komentarze
konsument dnia września 26 2011 20:18:09
ale kicha.... we Wleniu Biedronka NIE bo monopol p. Płońskiego,ceny wogole z kosmosu a chleb coraz gorszy, woda drożeje, paliwo zaraz jak woda bedzie kosztowac... a radni dalej bezRADNI ....jak tu życ
Uczestnik sesji dnia września 26 2011 20:57:15
Temu panu Markowi to lepiej dać trzepaczkę do bicia piany.
Bije pianę jak trzeba. Może zaopatrzyć w pianę straż pożarną do gaszenia.
Skąd we Wleniu takich dziwaków jak ten radny. Jak sami zauważyliście mówi tylko aby mówić. Wszystko mu się nie podoba i wszystkich nie lubi. Jagby dać mu młotek do ręki i postawić przed lusterkiem to napewno rozbiłby to lustro !!!!
Komentarz dnia września 26 2011 21:19:31
Bo to jest świetny człowiek i normalny radny!!! Taki jaki być powinien. A nie jakiś manekin. Manekiny do crash testów!!!
do uczestnik dnia września 26 2011 22:08:58
Kim jesteś ujawnij się? Typowy Wlenianin nic nie zrobi a i obgada, pożyczy na piwo, obudzi się rano i postanowi że za 1200 to pracować nie będzie bo się poprostu nie opłaca.
iii dnia września 26 2011 22:15:51
Brawo bo tak ty jest.
margo dnia września 26 2011 22:19:38
do - Uczestnik sesji - jak czytam, dzięki uprzejmości wleninfo.pl, opisy sesji rady naszego miasteczka, to raczej nasi wszyscy radni poza p. Markiem (i p. Eweliną i drugim p. Markiem) wyglądają jak dziwaki? Nie odzywają się, nie mają pytań, wątpliwości, nie interesują się niczym? Nic ważnego dla nich się nie dzieje na tych sesjach, niczego nie chcą wiedzieć? Siedzą tacy znudzeni albo wystraszeni, żeby tylko nikt nic od nich nie chciał, żeby tylko odbębnić obowiązek i podpisać się na liście płac, dla mnie to ich postawa jest conajmniej dziwaczna, skoro nie chcą sobie niczym głowy zawracać to po co brali udział w wyborach na radnych? Pan Marek jako jedyny radny wywiązuje się ze swojego obowiązku, a reszta? Dopominanie się o prawidłową kalkulację kosztów to wg ciebie bicie piany? Robi dobrze to co do radnego należy. Szkoda, że inni radni nie biorą a niego przykładu. Ożywią się dopiero podczas następnych wyborów do rady?
go margo dnia września 26 2011 22:52:12
Młodzi radni coś chcą dla Nas zrobić reszta przelicza kaske i jest zadowolona. Obiecanki cacanki a konto rośnie.... SZACUNEK DLA MŁODYCH reszta to typowe karpie.
CO TEN MOŚCICKI GADA!!! dnia września 27 2011 06:55:03
wypowiedz mościckiego całkowicie pozbawiona logiki i sensu. Typowa spychologia. Proponuję 912 jego wyborcom dobrowolne opodatkowanie sie na rzecz niewydolnej gospodarki komunalnej i na przyszłe podwyżki włodarzy. Chcieliście takie władze to teraz na nie dokładajcie ze swoich.
maro dnia września 27 2011 08:52:21
Mościcki zapomniał ile przeciętny mieszkaniec Wlenia zarabia, lub dostaje emerytury. Gdyby szanowny pan burmistrz przez chociaż jeden miesiąc spróbował przeżyc za te pieniądze to może inaczej by podszedł do problemów mieszkańców. Proszę także pamiętać, że częste podwyższanie opłat jest skutkiem braku pomysłu na zwiększenie wpływów do budżetu. Jaka władza takie rządzenie. "Uczestnik sesji" to chyba jakiś bałwan i klakier Mościckiego. Krytykowanie kilkorga radnych, którym się chce czytać i analizować materiały i coś robić to chyba objaw ciężkiej choroby psychicznej. Proponowałbym zgłosić się do psychiatry. Dzięki tym ludziom tak naprawdę jeszcze coś wiemy co się dzieje, a jaśnie pan burmistrz nie może tak sobie manipulować ludźmi. Panie Marku tak trzymać!
Tylko zastanawiam się co będzie dalej. kryzys wchodzi w coraz poważniejsze stadia. Dochody budżetu będą spadać. Jaki podatek, lub jakie podwyżki jeszcze nas czekają. Pamiętam jak na debacie z panem Zychem Mościcki wręczył ludziom program wyborczy. Napisał w nim, że zreformuje KZOM. Co zrobił do tej pory. Czas rozliczać burmistrza z jego obietnic!
boolo dnia września 27 2011 09:28:47
Do kogo i o czym gada ten Mościcki?
Do maro: można tylko żałować że radnych którzy myślą o mieszkańcach jaest zaledwie dwoje, może troje, ale sami zgodziliśmy się na ten bełkot.
Brawo panie Koczarski, niech Pan się nie przejmuje bałwanami na drodze!
Do wszystkich: jak można w tym mieście przejść na ryczałt? 400 osób nie ma liczników, a moja ciocia ma licznik od 15 lat ten sam stary i chyba zepsuty, bo mimo że podlewa ogródek to płaci mniej niż my. Ktoś nad tym panuje? Jest we Wleniu banda "frajerów" którzy i tak będą musieli za wszystko i wszystkich zapłacić.
zawias. dnia września 27 2011 13:03:11
chcialbym solitnie sobie publicznie zaklac,samo slowo cisnie sie na usta,gdy slysze wypowiedz Burmistrza,,ze,to jeszcze mala stawka za oplaty,,.Gdybym zarabial tyle co nasz wlodarz,tezbym opowiadal takie bania luki.Dla p.p.Markow i p.Eweliny brawa za cywilna odwage,tak trzymac.A reszta radnych(bezradnych)niech biora przyklad z tej trojki.ONI walcza o nas,spoleczenistwo Wlenia.
czytelniczka dnia września 27 2011 16:57:08
pan moscicki chce chyba nas puscic wszystkich z torbami,niedugo dojdzie do tego ze woda i scieki beda drozsze od zywnosci.
taczka z gnojem czeka..... dnia września 27 2011 17:22:32
Pan Moscicki zarabia dużo to i kwota dla niego mała,bo co to takie 8 zł.Propozycja jest taka ,żeby Burmistrz płacił 80 zł wtedy się obudzi..powinien już dawno sam podać się do dymisji...tylko nie ma cywilnej odwagi.sam mówi ,że się wypalił ...tylko pytanie z czego jak był pusty tak jest pusty --brak pomysłu na wszystko to jego hasło..a ,ze 912 osób to bezmyślne owce to i poszły za baranem.Gratulacje.
Sławek Osiecki dnia września 27 2011 17:56:17
Nazwa "rada" pochodzi od radzenia. Czyli wybrani przez ludzi mężowie stanu siadają, dyskutują, wybierają najlepsze dla swoich wyborców rozwiązanie i je przegłosowują. Po przyjrzeniu się kilku "obradom", widzę, że tego niezbędnego i podstawowego elementu brakuje. Tutaj od razu przechodzi się do głosowania nad gotową przyniesioną w teczce uchwałą. Kto ją sporządza? Jakiekolwiek dyskusje irytują przewodniczącą rady i burmistrza i są niemile widziane. To jest po prostu groteska. Często sami radni nie wiedzą co przegłosowali i to w kluczowych dla przyszłości sprawach naszej gminy jak np. plan zagospodarowania, czy choćby te ceny wody. Głównym argumentem, jest to, że są gminy gdzie jest drożej. Ale w innych gminach nie ma takiej nędzy jak u nas. Jak się zarabia kilkanaście tysięcy, to się nie widzi, że dla wielu ludzi ta podwyżka jest problemem. Odsetek niepłacących, czy zalegających z opłatami znowu wzrośnie. Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie znaleźć oszczędności. Pan burmistrz miał ściągnąć jakieś dziesiątki milionów do gminy a ostatnio się tłumaczył, że nic nie ściągnie, bo obsługa tych milionów kosztuje tyle, że nas nie stać. To proszę zrezygnować ze stanowiska. Mamy takich co wiedzą jak pozyskać pieniądze i optymalizować koszty własne. Do wykorzystania funduszy unijnych zostały nam już praktycznie tylko 2 lata! Nie chcemy burmistrza od dzielenia biedy, tylko przebojowego biznesmena.
Grzegorz Skrobuk dnia września 27 2011 19:13:44
Chyba nastąpiła mała pomyłka w tekście , nie ma radnego Marka Skrobuka w naszej radzie , jeśli to chodziło o mnie to na imie mam Grzegorz.
Redakcja dnia września 27 2011 19:37:17
Przepraszamy Pana Grzegorza Skrobuka za pomyłkę.
Wlenianin dnia września 27 2011 21:21:37
No No .. Jedyny M.Koczarski to dobry radny, stawia się i wie co dobre..

Ludzie chleb u Płońskiego jest już słaby, nie ma biedronki bo są płońscy nie ma nic !! Ceny coraz większe .. nie zdzwie się jak we wleniu paliwo bedzie kosztowalo 8zł <lol2> Pozdrawiam was ludzie.. Placicie rachunk iwidzicie ceny i nic zx tym nie robicie a macie problem
Komentarz dnia września 27 2011 21:38:35
No, tylko żeby nam się radni co focą śmietniki do ratusza nie pchali.Ze skrajności w skrajność też nie bałdzo dobrze:D.
ii dnia września 27 2011 22:53:16
Armia Amerykańska podobno wleń na lotnisko wybrała, czy ktoś coś o tym wie? Podobno będziemy mieli tu za jakiś czas raj.
Monik dnia września 28 2011 09:54:09
Podwyżki, podwyżki i znowu podwyżki

A czy będzie modernizacja wodociągów, czy będzie poprawa jakości wody, bo jak na razie to w wodzie jest więcej kamienia i osadu niż wody. Kiedy, pytam kiedy? Kiedy reszta mieszkańców będzie miała liczniki i płaciła za faktyczne zużycie a nie lała wodę? Przecież to skandal brak 400 liczników w tak małej gminie!!!
Kto w tej gminie rządzi? Kto robi kalkulacje inwestycji? Kto robi kalkulacje kosztów?

Kiedy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec niepłacących? Dlaczego niewielka część uczciwych mieszkańców ma utrzymywać niepłacących obiboków i leniwych urzędników?

A czy będzie modernizowana kanalizacja? Czy będą wyciągane konsekwencje wobec tych mieszkańców gminy którzy puszczają szambo do ziemi? (nie są podłączeni do kanalizacji i nie płacą za wywóz nieczystości)? Co z remontami studzienek?

Co z inwestycjami? Marczów, Bystrzyca, łupki..., kiedy?
Najłatwiej łatać dziury po nieudolnym zarządzaniu robieniem podwyżek a za robotę to w urzędzie ani w komunalce nie ma kto się wziąć.

Czy nie czujecie panowie zażenowania chodząc po ulicach? Czy nie boicie się spojrzeć mieszkańcom w oczy? Przecież te podwyżki są niepotrzebne, każdy to widzi.

Wstyd panie Mościcki !!!
Wstyd panie Fluder !!!
Wstyd panie Kostka !!!
Monik dnia września 28 2011 10:03:12
A co z restrukturyzacją komunalni, kiedy pan Mościcki wprowadzi swój plan? Kiedy ten zakład zacznie być dochodowy? Kiedy wezmą się za remonty? W innych gminach potrafią działać, zakłady komunalne przynoszą dochody, zatrudniają ludzi a we Wleniu? Mościcki znowu leje wodę za którą to mieszkańcy muszą płacić!!!

Cieszę się zę jest to wleninfo i że są ludzie którzy mają odwagę pisać, bez tego portalu to istny CIEMNOGRÓD
widz dnia września 28 2011 15:15:46
żal mi tych ludzi którzy podnoszą nam podatki

WSTYD PANIE MOŚCICKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czart dnia września 28 2011 16:03:47
Wszystko idzie zgodnie z planem.
Jeszcze jedna podwyżka i zakład komunalny wyjdzie na prostą...
CZYTELNIK dnia września 28 2011 16:15:31
Pan Moscicki jak i paru jego ludzi niezaznalo biedy,jak by zaznali to by wiedzieli wtedy i by moze usiedli na tylku.
Czytelnik masz racje dnia września 28 2011 18:46:38
Czytelnik masz racje. On zawsze miał wszystko .. kasy ma z miesiąca na miesiąc pewnie coraz więcej i jemu nie robi różnicy czy woda ma 8zł czy 15zł .. ****** w tej gminie rządzą i tyle.. no ale to dla naszego dobra
Hasło na pozostałe trzy lata dnia września 28 2011 19:21:35
Tak szybko władzy nie oddamy.
Płaczcie i płaćcie.
... dnia września 28 2011 19:37:31
wiecej nie będe glosowal na ciebie **** m........
www dnia września 28 2011 21:20:23
Mościcki nie ma żadnego wstydu ani ambicji wraz z radnymi tymi co głosowali za, to są popier... ludzie paczą tylko na własny interes i co by wsadzić do własnej kieszeni.
WWW do www dnia września 28 2011 22:38:55
Ale jesteś naiwny.
Czy to ważne!!!
Ważne jest to że co miesiąc wpływa na konto kilkanaście tysięcy złotych, bez względu na efekty zarządzania (czyt. Brak efektów ).
Już na marginesie pozostaje fakt, że Wleń to nie Poznań czy Wrocław i nie stać go na wypacanie pensji niewspółmiernej do obowiązków.
Komentarz dnia września 28 2011 22:47:49
Wypacać to się można dajmy na to we saunie. Z tym,że w stosunku do wypocin różnica polega na tym że sauna służy zdrowiu.
$$$$$ dnia września 28 2011 23:01:23
http://www.cena-wody.pl/
. dnia września 28 2011 23:13:43
Czy za wodę, którą leje Pan burmistrz też jest pobierana opłata?
wróżbita dnia września 28 2011 23:28:55
widzę jakby,coś w szklanej kuli... nie to nie coś cbś to chyba jest. albo możę abw?hgw. niedorzeczne w każdym razie rzeczy jakieś.... jeszcze coś....kot coś mowi...że co? że zima będzie cieżka w tym roku? e tam sie kotami przejmowac:D. przecież koty nie lubią wody a już ciepłej to w ogóle to wie nawet nasz burgemeister . chociaż..kot wie... pardon kto wie:)
Sauna dnia września 29 2011 19:31:29
Zarabiając kilkanaście tysięcy złotych to do sauny można chodzić codziennie.
Uwaga przegrzanie w saunie jest bardzo szkodliwe nie służy twórczemu myśleniu.
Anty K. dnia października 01 2011 08:21:19
Witam
©Mącenie wody. Część 2.
W odniesieniu do newsa ,,Podwyżki czas zacząć,, i innych.
Mała uwaga. Tak pisze się prawidłowo mój nik: Anty K. i tylko na tak poprawnie napisany nik będę odpowiadał.

1.rolniku, płacę tylko za siebie i doskonale wiem za co płacę. Nie bój żaby.

2.do wody, a masz na to dowody? Nie! Teraz Tobie robię wyjątek.
Domyślam się, że chodzi Tobie o mnie. Nie byłaś/eś w stanie tego sprawdzić!
W zasadzie z netowymi bezimiennymi, tchórzliwymi gnidami nie dyskutuję.
Wpisy tego typu: do .. ii, he, .., zz.. - * itd. Brakuje Tobie i podobnym podstawowej kultury i odwagi. Nie mąć! Moje teksty znam najlepiej, gdyż stosuję pewien system, który tylko ja znam. Tutaj celowo używam takich określeń, gdyż nie można obrażać czegoś tam, co nie ma imienia lub nika. Czyli, takie tam nic nie można obrazić! Pomówienia takim gnidom wychodzą najłatwiej. Wody sodowej nie piję, wystarczy mi kranówka i twardo stąpam po ziemi, czasami popływam lub polatam. Wstyd mam zakryty i Ty możesz teraz się wstydzić swojego tchórzostwa! Popatrz gnido takie tam nic, zgodnie z zapowiedzią nie głosowałem. Taki mój wybór. A tu takie coś. Uau! A robiłem to za darmochę. Tobie brakuje argumentów! Wiem co piszę i wiem co robię bez jakichkolwiek używek.

3. Ale obciach... wg. zasady byle co i byle jak, aby tak, na nie.
Balcerek i jks rozłożyli mnie ze śmiechu, 1,5 ltr = 0,70 zł. Korzystaj póki możesz.
Czyli 1m³ kosztuje 460zł, bez ścieków! Przy tym 37 960 butelek=śmieci!
0,4666666666666667 zł za 1 litr, to 0,47zł x 156 ltr/24 godz.= 73,32 zł/24 godz.
czyli 3,055 zł na godz. A gdzie ścieki? 156 ltr x 365 dni daje rocznie 56 940 litrów!
Specjalnie dla Balcerka: 26 761,80 zł zostawisz u kupca. Policz. Brawo.

4.Określanie wody z wleńskiego wodociągu trupianką lub cmentarką, daje
świadectwo o ciemnocie i prostactwie tych osób. Typowe portalowe gnidy.
Dałaś/eś próbkę do badania? Nie! Więc zrób to, a nie pyszcz.

5. dodatek, bez wody człowiek może średnio przeżyć max. 7 dni i umiera.
Sprawdź. A co mnie to obchodzi kto, gdzie i ile zarabia. Jest mi to absolutnie obojętne. Oj, i znowu zajeżdża tutaj bolszewizmem.

6.W newsie ,, Ziemia niczyja,, piszą co niektórzy, że to skandal, że w Bystrzycy nie ma sieci sanitarnej. Tutaj, skandal, że w Pilchowicach jest. Bolszewizm aż kipi.

7. Pani Radna E.W., czy wie pani już kto legalizuje wodomierze i inne urządzenia pomiarowe? Odsyłam na stronę GUM.

8. Najpierw spokojnie przeczytajcie. Tylko nie róbcie wrzasku, że się czepiam. Opierając się na materiale wleninfo z posiedzenia nie mam żadnych wątpliwości o zakłamanym przekazie informacji. Wynika z tego, że pan M.K. zna się lepiej od dyrektora, prawnika i burmistrza razem, wziętych skoro mówi o wielu błędach merytorycznych. Konkretnie , TO jakie to błędy? Tutaj nie ma żadnych wskazówek. Pan Radny M.K., mówi ,, wszyscy wiemy, że,, a wynika z tego, że nie wszyscy. ,,przypuszczam jest utrzymana ¼ zakładu,, znaczy nie jest pewien-czyli nie wie! Następnie ,,jeżeli zagłębić się w kalkulację,, , to zagłębił się czy nie? OK. Dalej, pyta, ,,co to są koszty pośrednie?,, itd. Ja pytam: Co to jest kalkulacja? Koszty planowania? Co to są koszta bieżące? Koszta utrzymania obsługi? Koszta energii? Koszty eksploatacji? Koszta utrzymania ruchu? Co to jest amortyzacja urządzeń i sieci? Koszt ostateczny? Cena detaliczna? Cena regulowana? Pod netową publiczkę? Panie Marku Radny pytam, czy nauczyciele, lekarze, urzędnicy i różne służby ratownicze są jakąś tam sferą produkcyjną i czy mogą przynosić jakieś tam zyski? Dlaczego tak piszę, proste, aby nie którym uświadomić, jak łatwo i szybko można tutaj zmienić role, jak łatwo można insynuować, sugerować, wręcz przekonać. Oczywiście, wiem o tym, że nie zmienię pewnych postaw i nie mam takiej mocy ani zamiaru.

9. Jest 15 Radnych, z tego 3 w opozycji i bardzo dobrze, ale 15-3=12, przewaga jest znaczna, zatem większość decyduje i nie pomogą żadne insynuacje, przypuszczenia i różne obrzydliwe pomówienia. A TO czynią beznikowe gnidy. Czyżby był przełom w matematyce? Czyżby 3 było większe niż 12? Logiczne jest, że ta trójka ma prawo głosować inaczej. Nie widzę w tym nic dziwnego.

10.Pytania stawiane tutaj na info do urzędników mijają się z celem. Wiele pytań jest naprawdę ciekawych i konkretnych, tylko że ...Fałszywy adres! wleninfo nie ma takich kompentencji i nie jest wiarygodne. Kolejny przykład medialnej manipulacji.
O wodzie mówiono w piątek 23.09.2011, a w niedzielę 25.09.11 były Powiatowe Dożynki, więc tę relację wstawiono dopiero po dożynkach, aby niewygodny temat szybko zagłuszyć. No i posypały się komentarze i jazda po włodarzach. Co drugi gnidowy komentarz bez niku. Ewidentna manipulacja! Tutaj TO norma.

11. O dziwo nie ma autopromocji sławetnego sołectwa przy dożynkach? Zaskakująco dziwne? Nie. Potwierdza to tylko fakt, jak jesteście zakłamani, zawistni i mściwi.

12.Kolejny przykład: Zaczarowana granica kończy się za boiskowym płotem. Ciemna mgła ogarnęła Leśny Dwór. Dlaczego? Ano, nie można nijak przyłożyć burmistrzowi.
Argument 1: Teren był własnością PKP. A2: Prywatny właściciel szybko zabrał się do modernizacji tego obiektu. A3: Zachował przy tym piękną strukturę budynku. A4: Oczywiście musiał dopasować wygląd i teren wokół budynku do planowanego hotelu. Pochłonęło to wysokie koszta na zmiany projektu i zabezpieczenie terenu. A5: Wszystkie koszta ponosi tylko właściciel. A co robili co niektórzy wlenianie i nie tylko? Pisali i piszą taśmowo donosy. TO nie pasi? TO TO nie wygodne?

13.Koszta trzeba ponosić, tak jak w budżecie domowym. Pytanie do wszechwiedzących fachowców wleninfo: Co to jest budżetówka? Czy budżetówka przynosi dochody i w jakich wysokościach? Jakie działy wchodzą w skład budżetówki? Czym różni się dotacja od promocji? Czy można dotację promować?
Czy można promocję dotować? Czym różni się rabat od promocji? Czym różni się promocja od obniżki?

14.Następna gnida ,,do komentujących ,,wypisuje bzdety. Moim zdaniem słusznie są odpowiedzi na piśmie. Po pierwsze macie podkładkę, po drugie nie przeinaczacie faktów i nie tworzycie plotek, a ze wstydu tych pism nie pokazujecie. Kontrole są dosyć często i niezapowiedziane, a gnidy i tak donosy piszą. TO jest typowe.

15. A co mnie obchodzi czyjaś bieda, co mnie obchodzi czyjeś bogactwo.
Co to jest bieda? Jaka bieda? Co to jest bogactwo? Jakie bogactwo? Jaka to różnica?
Czy można być jednocześnie biednym i bogatym? Moim zdaniem tak.
Czym jest wleninfo? Książką złudzeń i zażaleń. Ot co. Daremne żale. Kraj Rad już był i mam nadzieję, że nigdy nie powróci! A Radu i rad we Wleniu ci dostatek.
A na mieście mówią, że ....TO.

Za ewentualne błędy przepraszam. Ściągnięte z sieci? Której?
To tyle i na temat! 30.09.11
Pozdrawiam
Anty K. ©
* dnia października 01 2011 09:38:38
to koleś gadasz głupoty jak nasz dyrektor szkoda, że rzadko na temat
margo dnia października 01 2011 13:26:31
krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje - pasuje jak ulał do komentarza Anty K :)
zapytania dnia października 01 2011 13:34:42
A jak to jest z tymi zapytaniami w trakcie sesji rady miejskiej?
Czy to prawda, że jest zakaz odgórny zadawania takich pytań?
Trzeba ponoć na piśmie radnemu najpierw zadać takie pytanie, a jemu jak się będzie chciało to zada je na radzie?
Jeśli tak to to dopiero jest bolszewizm i zamykanie ludziom otworów gębowych.
Takie postępowanie trąci jakąś szkołą komunistyczną normalnie...
seba dnia października 01 2011 19:53:46
oszczedzajcie wode beda mniejsze rachunki
. dnia października 01 2011 20:30:43
seba to nic nie da. jak zaczniemy oszczędzać, to im wyjdzie tak jak z ogrzewaniem. spadła opłacalnośc i znowu trzeba podnieśc cenę aby pokryć koszty. tu trzeba oszczędzać nerwy a nie wode.
obiektywny dnia października 01 2011 21:14:30
antyk;Gdy czytam twoje wypociny to mnie na wymioty zbiera.
do antyk dnia października 01 2011 21:23:04
Widzisz opie nie chcę z tobą nawet dyskutować.
I wcale się nie dziwię normalne zachowanie zdrowych ludzi.
do antyk dnia października 01 2011 22:54:54
Zabolało cię mocno, zapewne twój mały móżdżek nie może tego zrozumieć.
I nie wysilaj się gdyż myślenie nie jest twoją najlepszą stroną.
Podpowiem ci ; prawda w oko kole.
W zasadzie z netowymi bezimiennymi, tchórzliwymi gnidami nie dyskutuję.
I nie zrobię wyjątku w przypadku, twojego bezimiennego Nicka antyK.
DO ANTYK-SĄSIADA dnia października 02 2011 06:02:04
Ty antyk, zmień lekarza, bo emigracja źle wpływa na Ciebie. Tobie potrzebny jest specjalista od obłędu. Jak zjedziesz na swoją wieś to pierwszym kursowym autobusem udaj się na Tysiąclecia, tam Ci pomogą i nie przynośnam maszej wsi wstydu, przecież my Cię znamy CHŁOPIE CO SIĘ Z TOBĄ POROBIŁŁO.
Anty K. dnia października 03 2011 16:16:13
Dzień dobry margo,
brak jeszcze punkciku po K. Kto tutaj ryczy? A gdzie argumenty? Próbowałaś mleko od ryczącej krowy? Zapewniam Ciebie, że jest przepyszne. Widać, jak Ty też czytasz i znasz radnych. Trochę TO dziwne, nie znać radnych z imienia i nazwiska po 10 miesiącach! Nieprawdaż? Autor sprawozdania pomieszał imiona radnego i niedoszłego radnego. Zauważyłam TO zaraz po przeczytaniu i czekałam. Dopiero radny Grzegorz zwrócił uwagę. Sprawdziłam Twoje i moje wpisy do tych samych newsów, nie brałam pod uwagę wszystkich, a od początku roku udzielasz się bardzo aktywnie. Wiesz ile jest Twoich, a ile moich komentarzy do tych samych tematów? Otóż Twoich jest 3 razy więcej, niż moich. Policzyć wszystkie Twoje wpisy, to już nie rycząca krowa, a lawina. Prawdopodobnie, to nie znasz większości mieszkańców Wlenia, czyli? Twój komentarz był pierwszy o 13:26:31 dnia 01.10.2011 13:26:31,tak to wychwyciłam. Dzisiaj zajrzałam i o dziwo, co widzę? Ten wpis: * dnia październik 01 2011 09:38:38 przed Twoim, czyli? Bez komentarza. Dowód na to mam.
Pozdrawiam
Anty K. ©
Do anty K dnia października 03 2011 19:26:53
A cała prawda w artykule
,,Batalia o Tarczynkę ciąg dalszyr1;
Poczytaj opie treść tego artykułu bo tam suchej nitki nie zostawiają na twoim koledze, za którego tak dzielnie w ostatnich wyborach nadstawiałeś karku.
student dnia października 08 2011 19:57:32
Do Anty K. (poprawnie ;) ):
Trochę się napisałeś, lub napisałaś (jakiejkolwiek płci jesteś) - ale z Twojego tekstu nic nie wynika - typowe lanie wody.
//
Do artykułu:
Jeżeli ktoś chce podwyższyć jakiś podatek/koszty/itd o 15% - powinien mieć dobry do tego powód. Zadaniem tych, którzy mają zatwierdzić taki podatek - jest sprawdzić go z każdej strony, czy nie jest przypadkiem naciągany.
Koniec tematu.
margo dnia października 08 2011 20:45:53
Anty K. - nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w komentarzach? ale nie jestem w tym odosobniona ;) więc to raczej Twój problem :(
AZ dnia października 10 2011 20:50:31
Znowu mam płacić więcej? A kto mi więcej za pracę zapłaci? Nic tylko barać i brać a co oni nam dają. Wywalić połowę z tej komunalki to będzie taniej.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS - BOBRY


j23199 weeks
Administrator467 weeks
tender467 weeks
jasiek468 weeks
admin468 weeks
gisia470 weeks
jordan470 weeks
enisia470 weeks
lekul470 weeks
Maskonp471 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16487903 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.