wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Mała wieś z dużymi ambicjami
Miejskie

Odnowa Wsi Dolnoślaskiej jest najdłużej działającym regionalnym programem aktywizacji społeczności lokalnych. Jego celem jest pobudzenie do działania mieszkańców miejscowości. Już trzeci rok w tym programie udział bierze sołectwo Modrzewie.

Nasza przygoda z "Odnową Wsi" rozpoczęła się dwa lata temu. Mówi sołtys pani Iwona Kobierecka i niestety niezbyt dla nas przyjemnie, ponieważ mieliśmy ogromne problemy z przystąpieniem do programu. „Jesteście mali” oraz „i tak nic nie zrobicie” słyszeliśmy we wleńskim magistracie. My jednak uparliśmy się. Ostatecznie Modrzewie do programu zostało dopisane. Niemal od razu zabraliśmy się do roboty. Napisaliśmy strategię rozwoju obejmującą plan krótko i długoterminowy. Już w marcu wszystkie założenia działań krótkoterminowych zostały wykonane. Gdy w kwietniu 2010 pojawił się program ( konkurs )„Idea Promująca wieś” wzięliśmy w nim udział i otrzymaliśmy 4,500zł. na działania promocyjne. Naszą determinację i zaangażowanie docenił Marszałek województwa dolnośląskiego przyznając trzecie miejsce w konkursie „Najlepszy Start w Odnowie Wsi”. Trochę przy okazji w konkursie „Najpiękniejsza Zagroda” zgłosiliśmy gospodarstwo agroturystyczne państwa Soleckich. I tutaj również odnieśliśmy sukces zajmując drugie miejsce. Odbierając nagrody z rąk marszałka pana Stanisława Longawy czuliśmy się troszkę jak sierotki. Wszystkim laureatom konkursów towarzyszyli wójtowie i burmistrzowie. My byliśmy sami. W tym roku już po raz drugi Modrzewie ubiegało się ośrodki w ramach programów „Odnowa Wsi”. Nasz projekt uzyskał akceptację komisji a otrzymane 4500 zł wydamy między innymi na folder- przewodnik po naszej miejscowości. Te osiągnięcia to zasługa mieszkańców. Niemal wszyscy angażują się w działania na rzecz sołectwa i za to chciała bym im bardzo serdecznie podziękować.

Ciekawostka jest, że o osiągnięciach niewielkich Modrzewi nie dowiemy się z oficjalnej strony UMiG Wleń. W innych gminach były by powodem do dumy u nas są z zadziwiająca konsekwencją przez władze przemilczane. Dlaczego?

Tajemnicą Poliszynela jest konflikt między radą sołecką i częścią mieszkańców wsi a obecnym Sekretarzem Gminy. Dotyczy działki którą mieszkańcy chcieli przejąć na potrzeby sołectwa, a kupnem której był zainteresowany pan Marcin Fluder.


Komentarze
Sławek Osiecki dnia września 18 2011 11:41:16
Moje serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów! Widziałem projekt tego albumu i muszę przyznać, że jest to dzieło artysty. Przy okazji pięknie promuje samo miasto i inne okoliczne wsie. Takie sukcesy można osiągać jedynie wtedy, gdy wśród mieszkańców panuje wzajemna zgoda i poszanowanie. To też jest warte odnotowania, że mieszkańcy tej wsi stanowia fajną, zgraną i umiejącą cieszyć się z życia społeczność. Starajcie się rozpowszechnić swoje idee na resztę gminy. Pozdrawiam!
ARTYKUŁ SPONSOROWANY dnia września 18 2011 12:38:26
Powinniście Państwo dodać jeszcze "ARTYKUŁ SPONSOROWANY"
Taaaaaak dnia września 18 2011 12:55:13
Wszystkie urzędy, od Marszałkowskiego po urzędy powiatowe i gminne promują takie działania i ludzi którzy biorą w nich udział, tylko Wleń pod przywództwem Mościckiego i Fludra nie potrafi podziękować mieszkańcom.

Brawa dla wszystkich mieszkańców Modrzewi

tak na marginesie to wasz nowy album o gminie jest powalający!
. dnia września 18 2011 15:52:08
do ARTYKUŁ SPONSOROWANY - to może ktoś zasponsoruje artykuł na temat dokonań Marcina Fludfra albo (oj boję się wypowiedzieć) Jaśnie.... Bogdana Mościckiego?
Nostradamus dnia września 18 2011 16:29:57
Spokojnie,widzę w szklanej kuli że niebawem Wleń też będzie startował w programie "Odnowa Wsi Dolnośląskiej". Nie będzie stanowiska sekretarza, Za to kobieta będzie wójtem:D.No i właśnie... czyjaś ciocia zasili kolejkę po te 8 ofert w zatrudniaku.Ponadto w kartach mi wychodzi że zwiną asfalt a do pracy będziemy dojeżdzać dyliżansem.Niebożęta w wieku szkolnym na piechotę do szkoły... w sumie to dobrze,nabiorą tężyzny fizycznej zamiast się koślawić przed monitorem.Tyle gwiazdy na dziś dzień pochmurny mówia.
Sławek Osiecki dnia września 18 2011 17:13:06
Być może moja wypowiedź nie jest na temat, bo nie wiem, czy te miejscowości to miasta czy wsie. Do Wlenia robię sobie skrót przez takie zabite dechami miejscowości jak Debrzno, Złotów i Krajenka. Parę lat temu były to typowe postkomunistyczne zapadłe miejscowości straszące dziurawymi jezdniami, odpadającymi tynkami, powybijanymi szybami i zapadniętymi dachami. Po paru (dosłownie) latach korzystania z funduszy unijnych, te miejscowości zrobiły wiekowy skok cywilizacyjny. Drogi zerwano do jałowej gleby i odbudowano od zera. Wykonano ronda i umieszczono na nich pomniki. Wybudowano wysokiej jakości chodniki. Elewacje i dachy domów odnowiono a tam, gdzie te elewacje były proste - stylizowano je. Zrobiono parki i wzbogacono zieleń miejską. Teraz aż dech zapiera patrząc na te mieściny i nikt nigdy by nie przypuścił, że jeszcze 3 lata temu straszyły one bylejakością. Czy nie można by tak u nas? Modrzewie jakoś sobie radzą ale co z resztą? Czy nie możemy wysłać tam naszych włodarzy na praktykę? Albo może prościej wymieńmy ich na ludzi z Modrzewi? Pewnie zabrzmiało to politycznie ale tak właśnie myślę. Szkoda po prostu czasu. Zostały nam jeszcze tylko 3 lata do korzystania z funduszy przystosowawczych a efektów jakoś nie widać. Czy aby napewno obecne władze gwarantują nam skok cywilizacyjny?
pipi dnia września 18 2011 18:17:10
Czy jest w Modrzewiach choć jedna dojna krowa?
Jedna choć świnka?
Można kupić jajka u kogoś?
Królika?
Czy jedynym produktem Modrzewi jest >oferta turystyczna <?
do pipi dnia września 18 2011 18:28:48
Krów to u nas nie ma. ale jaja mamy, kilka koni, kóz, owiec, króliki, gołębie, i kury na rosół, pyszne owoce oraz warzyw. Zapraszamy.
kra -ste dnia września 18 2011 18:36:02
brawo , mała wieś , a osiągnięcia ma większe niż miasto , a że władze
''olały'' chwilę waszej chwały nie dziwię się -----zazdrość , bo ''taka mała , a taka WIELKA ''.mieliśmy rację oddając głosy na panią KOBIERECKĄ szkoda , że inni zmądrzeli po wyborach , szkoda może nie ma we wsi krowy i królika , ale jest gospodarz i dobro z tego wynika
Wlenianin dnia września 18 2011 19:10:12
Fluder konfliktów ci się zachciewa - zamiast z kwiatami dziękować mieszkańcom - nie wstyd tobie ***.
. dnia września 18 2011 19:15:14
pipi nie szukaj świń w Modrzewiach, tylko ... no sam wiesz gdzie.
Komentarz dnia września 18 2011 20:17:45
Ta, ale gówienka pod krzewy dostać to niebywały problem.Takie fakty, wiem z autopsji.
yt dnia września 18 2011 20:55:24
MODRZEWIE-DO SPACERÓW PRZECUDNE I TYLE.
cin dnia września 18 2011 20:58:04
tylko ten asfalt mogli by zrobić bo najgorszy w gminie!!!!!!!!!!!!
yt dnia września 18 2011 21:15:23
Samochodem tam nie jężdzę bo szkoda zawieszenia. Nawet ostatnio tam nie chodzę bo brak oświetlenia powoduje strach.
Animator_Kultury dnia września 18 2011 21:38:25
Wielkie gratulacje dla sołtys i rady sołeckiej Modrzewi pokazali wszystkim w województwie że nie trzeba być dużym żeby osiągnąć wiele. Mały punkt na mapie Polski okazał się być bardziej zdeterminowanym w kreacji swojego wizerunku niż inne znacznie większe miejscowości nawet z naszej gminy. Osiągnęliście naprawdę duży sukces ale przed Wami jeszcze dużo pracy. Trzymamy za Was kciuki. - Marczów
Iwona Kobierecka dnia września 18 2011 21:53:43
Iwona Kobierecka
Przez prezentację Naszych osiągnięć chcemy zasygnalizować, że przy odrobinie dobrej woli ze strony magistratu pozostałe miejscowości Naszej Gminy i Miasto Wleń również mogą być beneficjentami przeróżnych programów pomocowych. Przygotowanie projektu lub wniosku wymaga zaangażowania kilku osób i sporo czasu.
I tu pole do działania ma Urząd Gminy, który powinien być inicjatorem i koordynatorem tychże działań.
Nie znam odpowiedzi dlaczego w Naszej Gminie nie działa taki system.
Wielka szkoda gdyż od kilku lat do gmin kierowany jest potężne strumień pieniędzy, których nie potrafimy wykorzystać w celu rozwoju Naszego Miasta i Gminy
Nowy dnia września 18 2011 22:09:15
Czy Pani Sołtys to ta sama osoba co prowadzi Klub Sportowy Pogoń?
margo dnia września 18 2011 22:35:54
Gratulacje dla Sołtyski i mieszkańców Modrzewi - jak się chce to można panie burmistrzu !
Stanisław Kobierecki dnia września 18 2011 22:38:51
Pan Burmistrz i sekretarz tak bardzo są zaangażowani w inwestowanie w Naszej Wsi, że od zimy czekamy na wykonanie przepustów na drodze gminnej.
Brak powyższych przepustów sprawia, że 100 % wody deszczowej płynie po drodze rozmywając ją.
Pomimo zapewnień na jednej z zimowych sesji do dnia dzisiejszego nie ruszyły prace naprawcze.
Brak powyższych przepustów sprawi, że w okresie zimowym droga od Nieruchomości Pani Lis do Stawów Leśnych zamieni się w kilkunasto - centymetrową warstwę lodu.
Wykonanie przepustów to koszt dwóch trzech tysięcy złotych.
Naprawa drogi to koszt kilkadziesiąt / set tysięcy złotych.
Zaniechanie wykonania przepustów to brak poszanowania dobra publicznego.
ania dnia września 18 2011 23:07:38
Serdecznie gratuluje i dziękuję ludziom którzy dbają o Modrzewie .To piękne miejsce które kojarzy mi się z dzięciństwem ,przyjażniami które przetrwały do dziś.W Modrzewiu mieszkają ludzie z charakterem,zdolni,przedsiebiorczy z incjatywą i dzięki temu odnoszą sukcesy.Jeszcze raz gratulacje.
zemsta dnia września 18 2011 23:18:35
Oj głupio teraz Burmistrzowi.
Po tym artykule zapomnijcie o przepustach i jakiejkolwiek pomocy.
mieszkaniec Modrzewi dnia września 19 2011 08:25:38
Z dumą mogę powiedzieć, że w osobie Pani Sołtys wieś Modrzewie ma najlepszy "motorek" napędowy w Gminie.
Hamulce owszem też mamy najlepsze ale to już za sprawą zupełnie innej osoby :)
Pani Sołtys chwali zaangażowanie mieszkańców i dobrze, może zmobilizuje to pozostałych mieszkańców.
Prawda jest jednak taka, że to właśnie Pani Iwona jest inicjatorem niemal wszystkich tych pozytywnych działań we wsi.
Ma kobieta charakter i nigdy nie zadowala się bylejakością czy fuszerką, osobiście angażuje się w każde choćby najmniejsze przedsięwzięcie i nie szczędzi słów krytyki jeśli ktoś próbuje iść na skróty.
I najważniejsze na pewno nie robi tego na pokaz jak niektórzy to sugerują, te typy po prostu tak mają i za to Jej dziękujemy.:)
czart do zemsta dnia września 19 2011 08:44:50
Ja już dawno zapomniałem.
Bynajmniej nie z powodu jakiejkolwiek zemsty.
Po prostu lata dokonań obu włodarzy mówią same za siebie...
Zemsta dnia września 19 2011 12:24:32
Czart, a co na to turyści którzy tak licznie odwiedzają Waszą Wieś
Mieszkaniec Wsi Modrzewie dnia września 19 2011 12:37:00
(Tajemnicą Poliszynela jest konflikt między radą sołecką i częścią mieszkańców wsi a obecnym Sekretarzem Gminy. Dotyczy działki którą mieszkańcy chcieli przejąć na potrzeby sołectwa, a kupnem której był zainteresowany pan Marcin Fluder).
To nie główny powód konfliktu.
W zasadzie konflikt jest tylko jednostronny.
A powód bardzo prosty: Jak śmie Pani Kobierecka krytykować Burmistrza na sesjach, a czar goryczy przelał się gdy wystartowała w wyborach pod słusznym hasłem Czas na Zmiany.
My jako mieszkańcy nie mamy się czego wstydzić, że jesteśmy ignorowani przez Burmistrza.
To Burmistrz powinien być czerwony za takie postępowanie .
Groteska dnia września 19 2011 14:36:27
Ludzie ja chcę zobaczyć tych turystów szturmyjących Modrzewia. Owszem jest to ładna okolica, ale tak samo ładna jak okolice całego Wlenia i niczym szczególnym się nie wyróżnia, a robienie z niej wielkiej atrakacji turystycznej to już chyba lekka przesada. Ponadto Pani Kobierecka chce ściągnąć turystów do tej wioski bo ma w tym swój "prywatny" interes.
maro dnia września 19 2011 14:46:06
Gratuluję sukcesu! Niestety widać tą małostkowość u wielu osób.
czart dnia września 19 2011 17:07:14
Wszyscy których znam wjeżdżający do Wlenia (i okolic) mówią zawsze to samo: Bardzo ładne miasteczko (i okolice) tylko strasznie zaniedbane. Nic dodać, nic ująć.
Ja ze swojej strony miałem nadzieję na jakiekolwiek zmiany po ostatnich wyborach. Jak przebiegły wybory wszyscy wiemy. Jakie są "zmiany" wszyscy widzimy.
A co do zdania "Groteski". Procentowo do ilości mieszkańców Modrzewie odwiedza NAJWIĘCEJ turystów w całej gminie. Może przebiłyby nas Łupki z zamkiem - gdyby był otwarty dla turystów. Na same kajaki przyjeżdża w sezonie około 20-40 osób tygodniowo. Działają też tutaj trzy agroturystyki.
Groteską jest to, że tak mało w turystykę się u nas inwestuje a tak dużo się o niej mówi.
Do groteska dnia września 19 2011 17:36:53
Taki sam ma interes w pisaniu wniosków dla pozyskania pieniędzy dla Naszej Wioski jak prowadzenie Klubu Sportowego Pogoń.
Kilkanaście godzin tygodniowo przepracowanych społecznie dla dobra mieszkańców i sympatyków piłki nożnej.
Dopatrywanie się prywatnego interesu w tym co robi to taki same bezpodstawne oskarżenia jak Luka Vanhauwaert co do poboru wody z nielegalnego ujęcia.
Kazdy sądzi według siebie.
Nie oswajajmy Modrzewi dnia września 19 2011 19:58:48
Piękno Modrzewi tkwi właśnie w ich dzikości, kiedy zwalą się tłumy turytów zadepczą owe piękno. Lepiej niechaj pozostanie nadal takie dzikie.
racja dnia września 19 2011 22:39:47
Nie oswajajmy tych terenów, niech takie pozostaną, oryginalne.
miastowy dnia września 19 2011 23:11:00
Weźcie z nich przykład panowie urzędnicy.
*** dnia września 20 2011 11:38:23
Bierzemy kasę i to na razie musi wam wystarczyć !
podatnik dnia września 20 2011 18:43:30
Kasę???
Wy bierzecie kasiorę większą od Prezydentów dużych miast!!!
Czy nie jest wam wstyd chodzić wśród podatników którzy z wielkim trudem wiążą koniec z końcem?
ja dnia września 20 2011 21:22:42
Wstyd?Aco to jest?Heh:).Kasa.kasa.kasa.A reszta jest milczeniem.
urzad skarbowy dnia września 23 2011 21:54:41
do czart czekamy na pana rozliczenie tegoroczne widzimy u pana jak sam pan pisze do 40 osób tygodniowo cczekamy na podatek i sumiwnne rozliczenie z fiskusem prezes
do mieszkańców Modrzewia dnia września 27 2011 22:01:25
mieliście spokój dopóki nie ,,odziedziczył" ktoś tam włości.Jak to się odbyło że rodzina mieszkającaw Jeżowie nic nie wiedziała,ze przybył Rycerz na białym koniu i wpisał się w rodzinę.Dlaczego nie podważyli przepisu.Dobry sposób na wzbogacenie ,oj dobry.Trzeba spróbować samemu tylko jak to zrobić żeby ztrudnili na spisywanie liczników.do kogo się udać aby pomógł załatwić taką fuchę.może jest jeszcze jakaś babcia której rozum odbierze i mi zapisze swoje dobra choćby za opiekę.ja tam nie będę zabierać pola ani drogi nikomu likwidować .będę grzeczny.pomijając to wszystko PANI KOBIERECKA NIE BIERZ PANI SOBIE DO SERCA TE PODJAZDY OD WŁADZY to zazdrość ich trafia ,ze daje Pani radę nawet w piłkę.Oni wiedzą że są do brania kasy i tyle.
Poprawka dnia września 30 2011 17:52:58
do czart czekamy na pana rozliczenie tegoroczne widzimy u pana jak sam pan pisze do 40 osób tygodniowo cczekamy na podatek i sumiwnne rozliczenie z fiskusem (sekretarz)-nie wstyd ci chłopie
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dzień patrona
Dzień patrona
Dzień patrona


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938110 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.