wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PODWYŻKI CZAS ZACZĄĆ. DROŻEJE WODA!
MiejskieW środę 14 września odbyło się posiedzenie Komisji Rady Miasta i Gminy Wleń, jednym z punktów obrad była „Analiza i wydanie opinii do projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta i Gminy Wleń”.

Mówiąc prościej zaaprobowanie nowych wyższych taryf za wodę i ścieki, które po zatwierdzeniu przez przez Radę Miasta i Gminy już od 1 listopada najprawdopodobniej boleśnie uderzą nas wszystkich po kieszeni.

O uzasadnienie potrzeby wprowadzenia nowych wyższych taryf kierujący obradami komisji pan Zbigniew Lebiedź poprosił dyrektora KZOM pana Zdzisława Kostkę

Dyrektor KZOM Z.Kostka - Przede wszystkim jest to spowodowane wzrostem kosztów eksploatacji urządzeń. Większość urządzeń jest elektryczna, (…) to są główne koszty. Poza tym stara sieć jest awaryjna. Awarii drobnych jest sporo, a zdarzają się większe, które pochłaniają spore nakłady finansowe. Następnym czynnikiem jest rozbudowa sieci. Zostały podłączone Pilchowice. W Pilchowicach jest pięć przepompowni ścieków, zainstalowane pompy są o dużej mocy, a dostarczycieli ścieków nie jest tam znowu tak dużo, a pompa i tak moce swoje pobiera. Jak się wszyscy włączą w Pilchowicach może koszt inaczej się rozłoży, ale będzie więcej ścieków to i tak tej energii więcej pójdzie. Do tego dochodzi normalna codzienna eksploatacja (…) To jest tak wyliczone żebyśmy nie musieli do tego dopłacać.

Radny W. Biruloto nie sztuka podnosić tym co płacą. Co się robi z tymi co nie płacą?

Dyrektor KZOM Z. Kostka - Jest przewidziana odpowiednia procedura pozwalająca odciąć wodę. Wobec największych dłużników została przeprowadzona, ale odmówiono nam wpuszczenia pracowników do instalacji wewnętrznej (…) możemy wystąpić do sądu o ukaranie tych ludzi grzywną. Będziemy (z takimi sprawami) teraz występować do sądu.

Radni dopytywali się - jakie jest ogólne zadłużenie z tego tytułu?

Głowna Księgowa KZOM pani U.Ziemianowicz - 30 – 40 tysięcy (…) ci ludzie, którzy nie płacą nie mają wpływu na taryfę. My nie doliczamy ( tych długów) do taryfy.

Radnych interesowało również ile osób jest zatrudnionych bezpośrednio „przy wodzie i ściekach”?

Główna Księgowa KZOM U. Ziemianowicz - Przy ściekach cztery osoby czyli na oczyszczalni, na wodociągach jedna. (Przy ogólnym zatrudnieniu 19 osób na dzień dzisiejszy).

Radni pytali również - jakie obowiązują stawki za wodę i ścieki obowiązują w sąsiednich gminach.

Główna Księgowa KZOM U. Ziemianowicz - W Mirsku i w Lubomierzu woda jest tańsza we Lwówku taryfa jest zróżnicowana.

Po około 30 minutach dyskusji prowadzący obrady radny Z. Lebiedź podsumował ją słowami:

- Kalkulacja jest sprawdzona przez Burmistrza i zdaje się przez fachowców tam nie ma błędów żadnych.

W głosowaniu radni trzema głosami za przy czterech wstrzymujących się przegłosowali projekt uchwały akceptując tym samym nowe wyższe taryfy.

Jak się okazuje jednak Radni nie mają najmniejszego wpływu na wysokość taryf za wodę i odprowadzanie ścieków. Nie mogą również żądać od dyrektora KZOM zmian w kalkulacji.

Dyrektor KZOM po przygotowaniu nowych taryf wystąpił z wnioskiem do burmistrza Miasta i Gminy Wleń Bogdana Mościckiego o ich zatwierdzenie. Do wniosku dołączył kalkulację cen i stawek opłat. To do Burmistrza należy weryfikacja, czy taryfy zostały sporządzone zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności z art. 20 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków . Ponadto do zadań burmistrza należy weryfikacja kosztów, na podstawie których przedsiębiorstwo taryfy sporządziło, pod względem celowości ich ponoszenia. Tak sprawdzone taryfy przedkładane są radzie do zatwierdzenia.

Rada gminy zatwierdza taryfy w drodze uchwały. Może również podjąć uchwałę o odmowie ich zatwierdzenia. Odmowa zatwierdzenia taryf może nastąpić jedynie w sytuacji, w której zostały one sporządzone niezgodnie z przepisami prawa.

Pełną odpowiedzialność za nowe taryfy oraz wysokość opłat za wodę i ścieki ponosi Burmistrz Bogdan Mościcki.

Ciekawić może jedynie jakich uchybień prawnych dopatrzyli się radni wstrzymujący się od głosu? Na pewno nie wspomnieli o tych uchybieniach ani słowem w trakcie dyskusji.

Radni mogą jednak wpływać na to czy i jak mocno odczują kolejna podwyżkę ( po wzroście opłat za przedszkole) portfele Wlenian. Rada mogłaby ulżyć naszej doli zwiększając wysokość dopłat z budżetu gminy. Niestety w tym wypadku dyskusja była zdecydowanie krótsza. A w zasadzie w ogóle jej nie było!

Skarbnik Miasta i Gminy M. Gierczyk - Przyszły rok będzie bardzo ciężki. Będzie to pierwszy rok spłaty naszych kredytów ok. 800.000 zł kredytu i 180.000 zł pożyczki, które zaciągnęliśmy (...) i możemy jedynie utrzymać dotację na poziomie obecnym.

Radny Z. Lebiedźjest propozycja utrzymania (dotacji) na dotychczasowym poziomie (...) kto jest za projektem ustawy w tej sprawie.

Projekt uchwały przeszedł tym razem bez żadnych problemów wszyscy radni byli zdecydowanie za utrzymaniem wysokości dopłat na dotychczasowym poziomie akceptując ceny wody i ścieków zaproponowanych radzie w nowych taryfach.


PROPOZYCJA NOWYCH CEN WODY I ŚCIEKÓW

CENA 1 m3 WODY - 3,67 zł
CENA 1 m3 ŚCIEKÓW - 5,25 zł
RAZEM - 8,92 zł Powiększ dokument

 Powiększ dokument

rada miasta i gminy wleń


A.Jaśkiewicz


Komentarze
grześ dnia września 15 2011 21:29:24
a te rączki w górze to są za czy przeciw podwyżkom?a i chyba nie ma całej rady.-bo brak komentarza do tego zdjęcia i nie wiem jak mam rozumieć ten artykuł???????????????????????????????????????????/
hmm... dnia września 15 2011 22:06:01
"W głosowaniu radni czterema głosami za przy trzech wstrzymujących się przegłosowali projekt uchwały akceptując tym samym nowe wyższe taryfy."
. dnia września 15 2011 22:30:24
Panie Łobodzki,obiecałeś pan. Gdzie te podpisy pod referendum można składac?Czas już jest ku temu, 10 miesięcy praktycznie minęło. Trza działać. Swój podpis złożę z uśmiechem na ustach.
margo dnia września 15 2011 22:53:28
"...Głowna Księgowa KZOM pani Urzula Ziemianowicz - 30 r11; 40 tysięcy (r30;) ci ludzie, którzy nie płacą nie mają wpływu na taryfę. My nie doliczamy ( tych długów) do taryfy..."
- skoro 30, 40 tys. długów nie ma wpływu na wzrost taryfy, to wzrost cen energii ma? chyba o tyle nie wzrosła cena za energię? rozumiem, że jest więcej pomp i pobierają energii więcej o conajmniej 100 tys. zł, bo tylko wtedy podwyżka byłaby uzasadniona,
"...Jak się wszyscy włączą w Pilchowicach może koszt inaczej się rozłoży, ale będzie więcej ścieków to i tak tej energii więcej pójdzie..."
- czyli nieważne czy się wszyscy podłączą czy nie, podwyżka i tak musi być??? przecież jeśli wszyscy w Pilchowicach włączą się do sieci, to koszty spadną, bo pompy działają przecież niezależnie czy jest tych ścieków mało czy dużo?
albo ja tu czegoś nie rozumiem? albo ktoś tu się nie zna na ekonomii?
** dnia września 15 2011 22:56:37
Przepraszam bardzo kto tu i kogo robi w konia.
Czyżby Pani skarbnik zapomniała o zapewnieniach wyborczych.
Cytat: Luk Vanhauwaert
Przez fakt bycia natychmiast gotowym po wyborach (kontakty, projekty, 5 mln.) mozna skorzystac min. z niskich cen przetargow, bo tradycyjnie po wyborach wykonawcy maja malo pracy, z mniejszej konkurencji we wplywajacych wnioskach do Unii innych gmin, w ktorych nie glosowano na kontynuacja, i te 5 mln. kredytu uzyc jako wklad wlasny i powiekszyc ta sume 3, 4 razy. Kontynuacja bedzie wielka szansa dla przyszlosci naszej gminy.
Co, nie glosujmy przeciwko lub za Moscickim, a glosujmy za przyszloscia Wlenia.
To tak wygląda przyszłość Wlenia.
Kontynuacja będzie wielka szansa.???
Pytam się twórcy wizji sukcesu.
Na co szansa!!!!!!- na ciągłe podwyżki wody? Bałagan organizacyjny?, czy zapewnienia Pani skarbnik: Przyszły rok będzie bardzo ciężki. Będzie to pierwszy rok spłaty naszych kredytów ok. 80.0000 zł kredytu i 180.000 pożyczki, które zaciągnęliśmy i możemy jedynie utrzymać dotację na poziomie obecnym.
To tak wygląda pomnożenie 5mln.
Już teraz wiemy że propaganda sukcesu w czasie kampanii to czyste kłamstwo!!!!.
KRIS dnia września 15 2011 23:25:48
Imiona i nazwiska wszystkich dłużników tych co nie płacą czynszu,za wode,za ścieki za ogrzewanie wyczytać na głos na rynku przez mikrofon.Pasożytom zdecydowane NIE!!!!!!!!!!!!!!!!
ekonomista dnia września 15 2011 23:49:30
Proste.
Gdyby Burmistrz zarabiał o 4 tysiące mniej nie trzeba by było podwyższać cen i na przedszkole też by starczyło.
Realista dnia września 16 2011 00:10:28
Panie Janku.
Nie zbieraj Pan podpisów.
Niech rozwój trwa dalej.
W takim tempie :
- w 2012 roku zostanie zamknięta szkoła w Pilchowicach.
- w 2012/2013 roku zostanie zamknięty Ośrodek Zdrowia
- w 2013 będziemy się zastanawiali czy warto tu jeszcze mieszkać.
kwicolek dnia września 16 2011 00:59:04
Przy ściekach cztery osoby czyli na oczyszczalni, na wodociągach jedna. (Przy ogólnym zatrudnieniu 19 osób na dzień dzisiejszy).

Czyli tych czterech robi na pozostałych 15.
,,,,,,,,,,, dnia września 16 2011 07:54:10
Przestancie biadolic w innych miastach za wode i scieki placi sie po 3razy albo i 4 razy tyle za przedszkole rowniez a czym lepsza tamta woda od Wlenskiej .W tym Wleniu to tylko narzekaja i nic wiecej ,a powyprowadzac sie spokoj bedzie zobaczycie jak gdzie indziej jest fanie barany.
Popieram dnia września 16 2011 10:33:40
Czepiacie się tylko! Żal wam tych kilku złotych na na utrzymanie swojej gminy i swojego burmistrza?

Głosowaliście za utrzymaniem a nawet podwyższeniem pensji Bogdana i Marcina, więc nie narzekajcie teraz. Budżet gminy jest już w kiepskiej sytuacji co potwierdza pani skarbnik. Więc przestańcie biadolić i z uśmiechem weźcie udział w podwyżkach. Marcinek i Bogdan już wzięli, oni swoje podwyżki pensji już dostali.

Bogdan w zeszłym roku zarabiał ponad 10 000 miesięcznie,
Marcinek w zeszłym roku zarabiał ponad 6 500 miesięcznie,

Do kwicoła - Ty chyba z konia spadłeś chłopie skoro nie wiesz, że komunalka jest jednym z największych pracodawców we Wleniu. Gdyby ją zrestrukturyzowano to pewnie budżet miasta oszczędziłby jakieś kilkaset tysięcy, pewnie jednostka stała by się dochodowa, ale pracę straciła by moja ciocia i ja się na to nie zgadzam.

Nie po to głosowałem na Bogdana żeby teraz narzekać. Z uśmiechem wyjmę te pieniądze z kieszeni i dam dla naszego wodza. Martwię się tylko o babcię bo ona już nie ma z czego płacić, ale może pan Kostka postara się i zamkną ją w więzieniu. To rozwiązało by wiele problemów.
zawias. dnia września 16 2011 12:29:26
Dlaczego do najwiecej zarabiajacych oprocz Burmistrza i sekretarza nie dolaczono dyrektora KZOM-u,przeciez ten facet tez zarabia powzej piatki.A tak zawziecie interesuje sie problemami mieszkanicw Wlenia,ze szczeka opada.Zawsze na sesji miasta mowi,ze zostaly lub zostana wyciagniete konsekfencje prawne wobec osob ktore nie placa a za ktorych dlugi placa inni.Konia z rzedem temu,kto powie ile odbylo sie spraw wobec takich osob,z wniosku pana Kostki.Ale po co sie ciagac po sadach,lepiej kase stukac i mniec spoko.
* dnia września 16 2011 12:55:20
a dlaczego niektórzy nie płacą? czy podwyżki nie mają podtrzymać przy życiu komunalki? co w tej sprawie zrobił Mościcki?
zdebiustowany dnia września 16 2011 14:30:42
. Poza tym stara sieć jest awaryjna. Awarii drobnych jest sporo, a zdarzają się większe, które pochłaniają spore nakłady finansowe.


To nie lepiej zrobić nową sieć a nie łatać stare dziury? gdyby tak zebrać koszta drobnych napraw to na pewno wyjdzie drożej niż nowa sieć. A prędzej czy później nowa sieć trzeba będzie i tak zrobić.

W Pilchowicach jest pięć przepompowni ścieków, zainstalowane pompy są o dużej mocy, a dostarczycieli ścieków nie jest tam znowu tak dużo, a pompa i tak moce swoje pobiera.


Śmiech na sali, tak to sie tylko w Polsce robi
;((((((((((( dnia września 16 2011 18:00:51
Radni pytali również - jakie obowiązują stawki za wodę i ścieki obowiązują w sąsiednich gminach. ręce opadają, jacy to są radni skoro tak elementarnych rzeczy nie wiedzę :(
stefcio dnia września 16 2011 19:01:17
Przypomnę Wam jeszcze raz!
Już przed wyborami burmistrz Mościcki na łamach Nowin Jeleniogórskich powiedział, że w Naszej Gminnie nie da się nic zrobić.
Wiec dlaczego czepiacie się niewinnego człowieka.
Pretensję miejcie do tych 912 osób które na niego zagłosowały.
A przy okazji spytam się radnego Mikulicza.
Dlaczego nie rusza budowa kanalizacji w Bystrzycy?
uchachany dnia września 16 2011 20:06:24
Ludzie co wy tak wiecznie narzekacie.
Pieniądze są potrzebne między innymi na pensie, premie i oczywiście igrzyska.
Dożynki powiatowe przecież kosztują i to nie mało.
Wiochy przygotują kramy i wieńce, zagrają niezawodni Skałci z Nielestna, Pleban odprawi mszę , Wódz przemówi...i frekwencja buraczana jak zwykle dopisze.
To dla Was oni wszyscy tak się poświęcają.
Dlatego chwalmy PANA!
buraczana frekwencja dnia września 16 2011 21:12:09
Dożynki Powiatowe w znacznej części są finansowane przez powiat?
Wlenianin dnia września 16 2011 21:20:25
,,W Pilchowicach jest pięć przepompowni ścieków, zainstalowane pompy są o dużej mocy, a dostarczycieli ścieków nie jest tam znowu tak dużo, a pompa i tak moce swoje pobiera"

Z tego tytułu, że zainstalowano za duże pompy w Pilchowicach to ja mieszkaniec Wlenia mam ponosić konsekwencję ?
bo zupa była za słona dnia września 16 2011 21:46:35
Bo zanim zainstalowano pompy trzeba było przejść sie po domach i zapytać kto chce korzystać z kanalizacji a kto nie i zakupić takie pompy które nie miałyby za dużej mocy.
czart dnia września 16 2011 23:12:34
Szkoda, że Bareja już nie żyje.
Niezły film by można nakręcić o tym naszym Wleniu...
uchachany dnia września 17 2011 08:18:25
Wokół sceny gdzie będzie przemawiał Wódz będą leżały wiejskie wieńce dożynkowe a całości dopełni miejski wieniec buraczany.
IGRZYSKA CZAS ZACZĄĆ!!!
Wlenianka dnia września 17 2011 11:56:17
Najbliższa sesja 23.09.2011 - pkt. 7.3 3. w sprawie zatwierdzenia taryf opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie Miasta i Gminy Wleń. Jak znaleźć tych, którzy są przedstawicielami naszych ulic, wiosek - doskonale wiecie. Jeśli nie chcecie proszę bardzo zapukać do drzwi radnego/radnej i przedstawić swój pomysł a nie bez sensu pluć na forum. To Radni a nie Burmistrz są organem uchwałodawczym.
Brodacz z Pilchowic dnia września 17 2011 11:56:24
1. Ja się jeszcze nie podłączyłem i nie zamierzam, jak mam tyle płacić to mam to gdzieś. Nie pytał mnie nikt czy chcę kanalize czy nie, więc teraz niech nie pytają dlaczego mam ich gdzieś. Niech płacą ci co za Bogdanem byli, niech płacą mieszkańcy Wlenia a ja nie muszę.

2. Ta kanalizacja Pilchowic to w ogóle był chory pomysł. Nikt z ludźmi nie rozmawiał, nie było uzgodnień a te które były były przez burmistrza lekceważone i zmieniany.

3. Może tu na forum ktoś mi odpowie czy to prawda, że Mościcki doprowadził do zmiany wcześniejszego planu przebiegu kanalizacji tylko po to, żeby jedna ze studzienek mogła powstać u niego w ogrodzie? I czy to prawda że za to będzie to końca życia pobierał dzierżawę od gminy - taki MAŁY dodatek do emeryturki? Pytanie wydaje się być ważne do wyjaśnienia, żeby nie bylo niejasności i niedomówień. A Bogdan w tej kwestii milczy. Jego chłopaki to już nawet Dzień Dobry nie chcą mówić.
* dnia września 17 2011 12:58:52
Umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest domeną Wlenianki.

Jak się okazuje jednak Radni nie mają najmniejszego wpływu na wysokość taryf za wodę i odprowadzanie ścieków. Nie mogą również żądać od dyrektora KZOM zmian w kalkulacji.

Odmowa zatwierdzenia taryf może nastąpić jedynie w sytuacji, w której zostały one sporządzone niezgodnie z przepisami prawa.

Pełną odpowiedzialność za nowe taryfy oraz wysokość opłat za wodę i ścieki ponosi Burmistrz Bogdan Mościcki.
bo zupa była za słona dnia września 17 2011 13:51:51
Brodacz tylko potwierdził ułomność naszej władzy. Nikt w pilchowicach kanalizacji nie chciał a zrobili i dali "za mocne" pompy.

Ale cóż sie dziwić. Nie wiem za co nasi włodarze pobierają pensje ale na pewno nie za logiczne myślenie. Za nielogiczne raczej też nie. Więc chyba kase mają za to że wogóle chodzą do pracy. żałosne
Jan Łobocki dnia września 17 2011 16:20:38
No cóż po raz kolejny nasi Radni nie wysilili się podczas obrad tak ważnej komisji.Nikt nie potrafi szczegółowo dopytać się przedstawicieli KZOM dlaczego tak jest, oraz dlaczego tak się dzieje, że za mało "ścieków, za duże silniki elektryczne".
O co w tym wszystkim chodzi. Czy dyr. Kostka uważa,że w Gminie Wleń mieszkają ludzie ułomni, którzy na prawdę nie pracują i nie stykają się z tego typu sprawami o których nasi radni albo milczą albo głosują za. Czy od tak sobie kwota 30-40 tys. zł zadłużenia to dla KZOM jest NIBY NIC. Może dyr. Kostka pochwali się ile przez okres sprawowania funkcji dyr. KZOM położono nowej nitki wodociągowej we Wleniu, ile pozyskał dofinansowania ze środków europejskich do złożonych "PROJEKTÓW" przez zarządzany zakład. Może dyr. Kostka poinformuje jakie jest zadłużenie KZOM? oraz jak zamierza to rozwiązać?
Jak długo można udawać , że się coś robi i jak długo radni będą udawać, że wstrzymanie się od głosu to efekt bierności i tak jak powiedział ks. Łukasz " ALBO SIĘ JEST ZIMNYM ALBO CIEPŁYM BO BYCIE PO ŚRODKU TO BYCIE NIKIM"
To co dzieje się w tej Gminie to jeden wielki skandal. Mam nadzieję, że w niedługim czasie otrzymam definitywne odpowiedzi od organów państwowych, gdzie złożyłem zawiadomienia o popełnieniu czynów zabronionych,jak i poświadczenia nieprawdy przez niektóre osoby piastujące stanowiska urzędnicze, jak i samych radnych. Proszę być spokojnym co do zbierania podpisów pod referendum o odwołanie obecnego burmistrza, gdyż muszę wyjaśnić jeszcze jedną sprawę.
. dnia września 17 2011 17:34:30
Proszę być spokojnym co do zbierania podpisów pod referendum o odwołanie obecnego burmistrza, gdyż muszę wyjaśnić jeszcze jedną sprawę.

Byle szybko Panie Janie, już mamy dość tej beznadziejnej sytuacji.
Czy warto? dnia września 17 2011 18:39:48
Panie Janku wydaje mi się, że trochę Pan przesadził.
Jak wiemy właścicielem KZOM jest Gmina ( czyt. Burmistrz Mościcki .
Za pośrednictwem Dyrektora zarządza tym przedsiębiorstwem.
Przecież Pan Kostka to serdeczny przyjaciel Burmistrza i Pan domaga się jakichkolwiek pozytywnych działań?
To tak jakbyśmy domagał się od sekretarz gminy lub Przewodniczącej Rady słów krytyki w stosunku co do Burmistrza.
A Pani Skarbnik odważy się skrytykować burmistrza za zła politykę finansowa gminy?
Nie.
I dlatego jest taka ,,padaczkar1; w Naszej Gminie.
A kto jest temu wszystkiemu winien oczywiście Burmistrz.
Gdyż to on odpowiada za politykę gospodarczą, finansową, czy dobór kadry pracowniczej.
Jeśli chodzi o referendum.
Panie Janku skoda zachodu.
Czy w ostatnich wyborach wyborcy nie wiedzieli o tym wszystkim.?
Jak Pan chce przekonać kulinarna grupę z Nielestna, mieszkańców Marczowa dla nich liczy się świetlica wiejska, a nie upadek gminy, albo tych którzy w czasie wyborów obwiesili samochody plakatami.
Jak Pan przekona twórców haseł:
,, urodzony burmistrzr1;, ,, słup moralności i gospodarnościr1;, miliony które wpłyną do kasy gminy za wykonane wnioski i projekty.
Możemy mnożyć przykłady.
Jaka jest prawda wszyscy widzimy.
Czy warto sobie szarpać nerwy i robić referendum?
Winston dnia września 17 2011 19:12:01
Tu niema co przekonywac.Krol jest nagi.Tym razem to nawet swietlice opustoszeja.
easy dnia września 17 2011 20:49:21
Jak nic Gmina Wleń podzieli los PGR-ów !
Panie Janie gdzie można dopisać się do tej listy o odwołanie obecnego?
Ty dnia września 17 2011 21:42:41
A ja lubie Wleń bo panuje tu atmosfera Kargula i Pawlaka'
Brawo dnia września 17 2011 22:06:20
Powiem wam tyle ze woda i ścieki we Wleniu kosztują tyle samo (Dokładnie 10.01 netto) co w Jeleniej Górze. Brawo !!!
Ty dnia września 17 2011 22:09:28
Przeprowadzam się do Jeleniej bo taniej i w sklepach większy wybór, a tu to tylko pasztet prochowicki ser i takie tam gówno jeden się bogaci a 100 traci och ta demokracja WSTYD'
do Brawo dnia września 17 2011 22:15:45
Nie stety w Jeleniej za kubik wody placi sie okolo 10 zl a za scieki 13 to chyba roznica a czym rozni sie ta woda i te scieki pytam czym ? to chyba Brawo dla Wlenia ze tak malo placi ...............
mylisz sie dnia września 17 2011 22:25:03
ha ha ha w Jeleniej 1 m3 wody kosztuje 4,98 , 1 m3 ścieku kosztuje 5,03 . Skąd wziąłeś te ceny ?!
Balcerek dnia września 17 2011 22:35:16
W Biedronce poltora litra kosztuje 70 gr.Gazowana i w butelce! Moze warto sie zdywersyfikowac;).
jks dnia września 17 2011 23:21:20
Jeszcze kilka miesięcy rządów mościckiego i flura a woda u Pana Witka będzie tańsza niż trupianka z kranu
zzzzzzzzzzzzzzzzzzz dnia września 18 2011 16:21:14
z czegoś te pensje trzeba finansować no nie?
miś dnia września 18 2011 19:37:18
Takich popier.......radnych sami wybraliśmy. A oni mają diety a nas w dup...
do miś dnia września 18 2011 19:55:45
a co radni mają do tego, jak to burmistrz podpisał podwyzkę, najlepiej zwalić winę na radnych, przyczytaj artykuł ze zrozumieniem???
????? dnia września 18 2011 20:08:04
Ludzie co wy się tak czepiacie przecież to nikt inny, jak my sami wybraliśmy burmistrza i radnych a teraz tylko pretensje. Pretensje to sami do siebie za swój nieprzemyślany wybór.
propozycja dnia września 18 2011 23:02:06
Nie narzekać. Trzeba się wziąć za oszczędzanie.
Myjemy się tylko raz dziennie: pod prysznicem w dwie osoby.
W wannie sukcesywnie- najpierw dzieci, rodzice i dziadkowie wody nie wylewamy, a wykorzystujemy ja do spłuczki.
Z toalety korzystamy tylko w uzasadnionych przypadkach.
Naczynia nie myjemy pod bieżąco wodą, a tylko w miseczce.
W miarę możliwości potrzeby fizjologiczne załatwiamy dzieci w szkole rodzice w pracy, nie wiem co z dziadkami.?
Reasumując w ten sposób zaoszczędzimy 2 m3 wody w miesiącu
* dnia września 19 2011 09:54:28
Za każdym razem jak jestem w urzędzie to ze spłuczki w kiblu cieknie i nikomu to nie przeszkadza. Gołębiarka też pobiera kranówkę i puszcza ją do kanalizacji. Ile to kubików wody miesięcznie? O jakich oszczędnościach mówicie.
Propozycja dnia września 19 2011 12:26:30
Woda ze spłuczki w kiblu już nie cieknie.
maro dnia września 19 2011 13:12:24
Można narzekać na wybory, na Mościckiego, na radnych, ale to niewiele da. Bez dodatkowych wpływów do kasy gminy podwyżki będą konieczne także w innych sferach. To co się stało w czasie wyborów ma oczywiście zasadnicze znaczenie. Lepiej nie będzie. Przypomnę debatę Zych - Mościcki. Kiedy Zych mówił o aktywnym poszukiwaniu inwestorów, to właśnie chodziło mu o to, żeby znaleźć dodatkowe dochody, które uchronią mieszkańców m.in. przed skutkami takich sytuacji. Obecna władza nie szuka pieniędzy na zewnątrz, projekty unijne leżą. Szukają kasy w naszych portfelach. Ale do tego trzeba się przyzwyczaić. Lub coś zmienić ....
do maro dnia września 19 2011 13:43:20
maro ty już kiedyś wspominałeś o Panu Zychu i co, dobrze mówił ale ....... gdzie on jest teraz czy on jeszcze żyje? Daj Boże mu sto lat w zdrowiu, ale Ty maro nie mów o nieobecnych
maro do: do maro dnia września 19 2011 14:38:02
Żyje i ma się dobrze. Tylko nie wiem czemu ciągle na moje informacje o nim ty piszesz to samo. Nie wiem czego oczekujesz? Defilady na rynku? To, że ktoś nie rzuca się w oczy nie oznacza, że jego nie ma. Myślę, że to oznacza jakieś kompleksy!
Misiu dnia września 19 2011 17:44:23
Nie krójcie skóry na obecnie urzędującym.
Jeszcze nie wiemy czy będzie referendum.
zzz dnia września 19 2011 21:20:43
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rWODNIKr1; Sp. z o.o. w Jeleniej Górze informuje o ustaleniu ceny za 1 m3 wody i 1 m3 ścieków oraz stawki opłaty abonamentowej w okresie od dnia 01 marca 2011 r. do dnia 29 lutego 2012 r. w następującej wysokości (w złotych, netto):

woda
I
gospodarstwa domowe
4,98

ścieki

I
gospodarstwa domowe
5,03
Strach dnia września 19 2011 23:20:26
Skarbnik Miasta i Gminy M. Gierczyk - Przyszły rok będzie bardzo ciężki. Będzie to pierwszy rok spłaty naszych kredytów ok. 800.000 zł kredytu i 180.000 zł pożyczki, które zaciągnęliśmy (...) i możemy jedynie utrzymać dotację na poziomie obecnym.
Aż strach pomyśleć co będzie w następnych latach.
LwówekSlaski.Net dnia września 20 2011 10:33:01
Jedni mogą inni nie
http://www.lwowekslaski.net/1697/rusza-potezna-inwestycja-w-lwowku-slaskim/
uchachany dnia września 20 2011 11:35:20
Jak ktoś już to wcześniej zauważył - "Król jest nagi a szuflada jest pusta"
Parszywa 912-stka dała zwieść się kolejny raz.
Panie Luk !!! Może odezwie się pan w końcu i uzasadni swoje wcześniejsze wpisy odnośnie Mości Pana?
Czekamy!
Do LwówekSlaski.Net dnia września 20 2011 13:31:03
Z tego co wiemy - tez nie wszyscy sa zadowoleni. Podobno część mieszkańcow nie chce się przyłączyć do tej inwestycji.
Apel!!! dnia września 20 2011 22:05:53
Panie Janku, a z jakiej to okazji Pan chce wybawić naszego burmistrza z opałów.
Żadne referendum.
Nie sztuka było nabrać kredytów.
W chwili obecnej proponuje dla burmistrza i sekretarza uposażenie w wysokości minimum socjalnego i dalsza praca w celu uruchomienia szuflady pełnej wniosków, budowy obwodnicy i remontu dróg, rozpoczęcie prac związanych z budową kanalizacji w Bystrzycy, remontu Ośrodka Zdrowia i tak dalej i tak dalej.
Wymieniać można bez liku zaległości inwestycyjne w Naszej Gminie, a deklaracje wyborcze też trzeba zrealizować.
Tak więc Panie Janku żadne referendum.
Woda dnia września 21 2011 13:44:24
Witam mokro
Zimna kalkulacja i suche ceny życia.
W naturze NIE ma NIC za darmo!
Ceny każdej energii rosły i będą rosły, tak było, jest i będzie. Bez wody nic nie ruszy!
Średnie zużycie wody wynosi wg PN 140-160 litrów. Do wyliczeń przyjęto 156 litrów na osobę, od noworodka do końca dni ludzika. Do szczegółowych informacji odsyłam na stronę Ministerstwa Infrastruktury. Zatem, WSZYSTKIE mieszkania lub obiekty muszą być zaopatrzone w wodomierze, tak jak są wyposażone w liczniki prądu.
Żadnych ryczałtów! Tutaj nie ma zmiłuj się!
Z dziennego zużycia wody aż 75% = 117 litrów, jest zużywana w WC!
Reszta do codziennych czynności niezbędnych do życia, czyli
Zatem trzeba płacić i ściągać opłaty bezwzględnie od tych co nie płacą.
Jeden -1 m3 = 1000 l. Ile kosztuje 1, słownie jeden litr Wody, nie wódy?

Przykład:
Czteroosobowa rodzina zużywa 624 litrów = 0,624m3 wody dziennie!
I tyle produkuje odpadów z wody! A ile jeszcze śmieci jest produkowanych?
Podrzucanych sąsiadom, do lasu lub po cichu topionych w strumykach i w Bobrze?
To przekłada się średnio na ten wynik: 365 dni x 0,624m3 = 227,76 m3 rocznie!
Daje to 227 760 litrów zużytej wody przez 4 osoby!

Czyli, każdy statystyczny mieszkaniec, w ciągu roku zużywa wody i produkuje średnio
ścieki w tej ilości: 56,94 m3, to jest 56 940 litrów śmieci! Praktycznie niezauważalnie, wszędzie i w dzień i w nocy. Spytajcie się tych, co mają własną wodę i ile ich to kosztuje? Kto płaci w razie awarii? Kto płaci za prąd? Kto dba o instalację i kto płaci za koszta eksploatacji?
Zatem:
1m³ koszt: 4,07zł, więc 1 ltr wody kosztuje 0,00407 zł, czyli
słownie cztery grosze za jeden litr wody!
1m³ koszt: 6,25zł, więc 1 ltr ścieków kosztuje 0,00625 zł
słownie sześć groszy za jeden litr ścieków!
Razem :
1m³ kosztuje 10,32 zł = więc 1 ltr kosztuje 0,01032 zł
słownie dziesięć groszy za jeden litr! Ile kosztuje litr paliwa, piwska lub wódy?

Czy podłączenie do sieci kanalizacyjnej jest obowiązkiem? Tak.

Podstawa prawna:
Obowiązek przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej nakłada art. 5 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. Nr 132 poz. 622 z późn. zm.) Zwolnienie z tego obowiązku może nastąpić tylko w przypadku, gdy nieruchomość została wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków i potwierdzona protokołem odbioru technicznego oraz pełną dokumentacją techniczną złożoną w Urzędzie.
(Dz. U. Nr 8, poz. 70)
Na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747)
Gminy mają pełne prawo przymuszenia opornych klientów, a to kosztuje b.drogo.

Kto pokrywa wszystkie koszta?
Właściciel.

Zastrzegam sobie wszelkie prawa autorskie moich tekstów, kopiowanie oraz przerabianie w wszelkiej formie. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr. 90, poz.631 z późn. zm.). Dotyczy to wszystkich moich tekstów.
Pozdrawiam na sucho
Anty K. nie urzędnik.
rolnik dnia września 21 2011 14:09:40
e tam, mogą mi skoczyć, ja się nie podłanczam i tyle a ci co nie płacą we wleniu im też nic nie zrobią więc spokojna twoja glowa, jak cię stać na płacenie za innych to płać a ja mam to gdzieś
jak się wkurzę to przyjdę na sesję i wygarne wszystkim radnym co o nich myślę
do wody dnia września 21 2011 17:33:19
Chłopie wstydu nie masz ściągnąłeś wszystko z Internetu, a mówisz o prawach autorskich.
Tobie woda uderza ale sodowa do głowy.
Już w czasie kampanii wyborczej dałeś się poznać jako największy agitator obecnego burmistrza.
Nie wstyd ci.
do komentujących dnia września 21 2011 22:58:40
pięć przepompowni w Pilchowicach więc niech płacą.Mówią że nie chcieli to niech płaci ze swojej kieszeni Mościcki bo to on chciał ....chciał mieć dobrze gdy będzie na emeryturze.nie liczył się z nikim i nikogo nie pytał.Kazał bo ma władzę i może robić co chce. a nie mógłby gdyby nie było takich Radnych jak Lebiedż na usługach i ta reszta podnosząca rączki do gory z wyprzedzeniem czyli Pan Burmistrz nie dokończył zdania a rączki ociekające wazeliną jyż w górze...A wybudujcie sobie W Pilchowicach wodociągi i odwalcie się od Wlenia.Wleń został zadłużony po uszy przez Waszego wiejskiego przedstawiciela ekonomistę. A długi trzeba spłacać przez następne lata a więc na nic nie starczy pieniążków ale na pensje urzędasów wystarczyć musi.\zapytajcie ile zarabia Pani Skarbnik.To Wam dopiero szczęki opadną.Bo to osoba lojalna wybrana przez Burmistrza bez konkursu tak samo jak Pan Dyrektor szkoły. bo a nuż wygrałby ktoś młody i zrobiłby porządek.Nie można.Wszyscy tańczą jak im gra Pan Burmistrz i nie ważne że do tanga trzeba dwojga.szkoda słów,szkoda nerwów pozostają marzenia.A marzyć można ...jeszcze nie opodatkowali.a za wodę bulić będziemy wg zużycia.
dodatek dnia września 21 2011 23:11:42
bez prądu ludzie żyją to bez wody też się da.w Bobrze mycie,pranie w Bobrze a na obiadek do Pana Burmistrza.Dlaczego nie? przecież sprawy ludzkie leżą mu na sercu.A on ma serce?Niestety nie bo gdyby miał to te wszystkie sprawy skrzywdzonych ludzi nie dałyby mu spokojnie żyć.A on ma się dobrze i żyje jak panisko zarabiając 2 tys mniej od Waltz.Jak mu wodę odetną to stać go na dowiezienie ekstra.
do komentujących dnia września 27 2011 21:38:43
jak Pan Burmistrz powiedział ,że woda mogłaby być droższa to miał na uwadze siebie i swoje pobory.On się nie liczy z nikim i nie ma pojęcia ile ludzie mają na życie.Ważne aby on ,jego sekretarz,jego radca mieli pensję.no i urzędasy.Dlaczego nikt z tych pyskujących nie weżnie się za rozliczenie rady z niegospodarności bo to rada akceptuje wszystkie pociągnięcia władzy.Sprowadzić kogoś kto jest uprawniony do przeprowadzania kontroli w tym zakresie.co daje pyskowanie na sesji ? odpowiedż na piśmie. Odpowiedż na piśmie to już mantra pani Przewodniczącej.Ma pretensje że ma się pytania do burmistrza.A pani skarbnik siedzi jako ozdoba? czy też nietykalna?co my mamy za władzę?
spbkoin dnia maja 30 2014 13:42:06
IBjVD6 <a ***="http://emmwewelpwls.com/">emmwewelpwls</a>, jzvuxfvhfhjc, [link=http://vgpxgpucjqkf.com/]vgpxgpucjqkf[/link], http://xakiuubdctlh.com/
spbkoin dnia maja 30 2014 13:42:20
IBjVD6 <a ***="http://emmwewelpwls.com/">emmwewelpwls</a>, jzvuxfvhfhjc, [link=http://vgpxgpucjqkf.com/]vgpxgpucjqkf[/link], http://xakiuubdctlh.com/
spbkoin dnia maja 30 2014 13:42:24
IBjVD6 <a ***="http://emmwewelpwls.com/">emmwewelpwls</a>, jzvuxfvhfhjc, [link=http://vgpxgpucjqkf.com/]vgpxgpucjqkf[/link], http://xakiuubdctlh.com/
Herdemnm dnia czerwca 05 2014 14:48:36
penguin free credit score
Dodaj komentarz
Nick:3 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zakręcona Nutka 2011
Zakręcona Nutka 2011
Zakręcona Nutka 2011


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932547 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.