wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Gdzie jest Wleń?
Miejskie  Tradycyjnie już Rzeczpospolita opublikowała niezwykle prestiżowy Ranking Gmin Rzeczpospolitej. Niezależna kapituła w skład, której weszli politycy, naukowcy i dziennikarze zajmujący się tematyką samorządności w oparciu o sprawozdania Regionalnych Izb Obrachunkowych oceniła między innymi: dynamikę wzrostu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, dynamikę wzrostu ogółem, wartość środków UE w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zadłużenie samorządu w stosunku do dochodów oraz relację nakładów inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia.
  Ranking  uwzględniał przede wszystkim stabilna kondycję finansową gmin oraz pomysł samorządu na rozwój. Każde miasto powinno posiadać jasno sprecyzowany cel, do którego będzie dążyć oraz strategię pozwalającą  zamierzone cele osiągnąć.
  W naszym  regionie  wśród gmin wiejskich 83 miejsce zajęła Złotoryja. W klasyfikacji gmin wiejsko – miejskich  22 Świeradów Zdrój, 60 Lubomierz, 107 Bolesławiec, 155 Złotoryja , 204 Lwówek Śląski i 226 Gryfów Śląski.
  Niestety wyniki jakie uzyskał Wleń nie znalazły uznania w ocenie niezależnych ekspertów. Nasza gmina nie została sklasyfikowana na żadnej pozycji. Nie tylko z Rankingu, ale nawet podróżując po naszym regionie widać coraz bardziej powiększający się dystans jaki zaczyna dzielić Wleń od sąsiadów.

ZRÓDŁO:  RZECZPOSPOLITA

A. Jaśkiewicz

Komentarze
** dnia sierpnia 08 2011 22:31:35
Przez ostatnie kilka lat z pięknego miasteczka Wlenia pozostało wspomnienie.
I wołanie do Boga nic nie pomoże dopóki część społeczeństwa na czele z mocną grupą z Nielestna nie zrozumie jak bardzo Gmina Wleń zubożała i cofnęła się do tyłu w porównaniu z innymi gminami naszego regionu i Polski.
Ale może za kilkanaście lat miasteczko Wleń zostanie uznana za skansen.
Czego sobie i mieszkańcom gminy nie życzę.
wyborca dnia sierpnia 08 2011 22:46:15
Cytat: Luk Vanhauwaert
Wyborcy wybiora emocjonalnie i zaglosuja na osobe mila ale niekompetentna i wszystka ta praca jest stracona. Lub wyborcy zaglosuja na kontynuacje i od razu po wyborach gmina moze skorzystac wiecej niz gminy, ktore beda dopiero organizowac nowa wladze. Przez fakt bycia natychmiast gotowym po wyborach (kontakty, projekty, 5 mln.) mozna skorzystac min. z niskich cen przetargow, bo tradycyjnie po wyborach wykonawcy maja malo pracy, z mniejszej konkurencji we wplywajacych wnioskach do Unii innych gmin, w ktorych nie glosowano na kontynuacja, i te 5 mln. kredytu uzyc jako wklad wlasny i powiekszyc ta sume 3, 4 razy. Kontynuacja bedzie wielka szansa dla przyszlosci naszej gminy.
Co, nie glosujmy przeciwko lub za Moscickim, a glosujmy za przyszloscia Wlenia.
Ale Nas wyrolowano.
margo dnia sierpnia 08 2011 23:26:13
zdaje się, że Wleń jest już poza wszelką klasyfikacją, czy to jest celem burmistrza?
... dnia sierpnia 09 2011 00:03:30
Czy ranking uwzględnia wynagrodzenia burmistrza? NIE! I dlatego nie ma tam Wlenia!
Wskaźniki na koncie burmistrza, sekretarza i paru innych ... równo rosną! Więc cieszmy się bo jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!
gp dnia sierpnia 09 2011 10:31:42
Niestety Wleń idzie ku dupie niema porzadnego baru ze swiezym piwem niema gdzie zagrac w bilard gdzie zjeśc w 21 wieku zeby nie bylo marketu w miescie to juz jest sredniowiecze wstyd dla władz ale nie tylko
maro dnia sierpnia 09 2011 11:23:28
Nie ma co narzekać. Sami mamy to na co zasłużyliśmy. Trzeba było lepiej wybrać. Luk nie jest osobą, której zależałoby na rozwoju Wlenia. Do takiego skansenu szybciej przyjadą Belgowie oglądać jacy Polacy są głupi i jak łatwo dają się manipulować. A Luk będzie miał ekologicznie i tak jak chciał. Nawoływanie na głosowanie na Mościckiego miało pewnie także inne podłoże. Coś Luka i Mościckiego łączy. Niestety bez zasadniczych zmian i ludzi, którzy chcą coś zrobić i zmienić Wleń upadnie całkiem. Ale Polak mądry po szkodzie. To stare przysłowie ma tu właściwe zastosowanie.
Podium dnia sierpnia 09 2011 17:54:02
W rankingu wynagrodzeń burmistrzów miast w odniesieniu do budżetu miast Wleń zajmuje pierwsze miejsce.
Brawo brawo brawo.
I z tego należy się cieszyć.
Który z mieszkańców gminy chciałby mieć biednego burmistrza?
A nie mówiłem ! dnia sierpnia 09 2011 18:02:51
10 Przykazań wyborczych:

1.Odrzuć ludzi ubiegających się ponownie. Doświadczenie liczy się u pilota i chirurga, nie u publicznie wybieranego oficjała. Nic tak nie rozleniwia i nie wzmaga arogancji jak powtórny wybór.

2.Skreśl ludzi których uposażenie z razie wyboru znacząco wzrośnie. Tym chodzi o szmal, nie o ciebie czy gminę.

3.Skreśl ludzi którzy nie potrafią logicznie uzasadnić dlaczego kandydują. Nieodmiennie wskazuje to na oportunistów z niskim IQ. Nic ci po nich.\

4.Wyklucz kandydatów bez aktywnie wykonywanego zawodu. Publiczna funkcja to zaszczyt i odpowiedzialność, nie substytut zawodu, nie metoda na bezrobocie i nie przechowalnia na kryzys. Od zera oczekuj tylko zero.

5.Bądź podejrzliwy gdy kandydat rozwija wielkie plany nie podając źródeł ich finansowania. Jeśli nie wiesz kto jest ostatnim naiwnym który w nie uwierzy szansa jest ze jesteś nim ty. Jeśli nie wiesz z czyjej kieszeni będą one finansowane jest gwarancja że z twojej.\

6.Cuda i ideały są domeną religii. W codzienności są jedynie kompromisy między grupami interesów. Odrzuć kandydata który tego jeszcze nie pojął. Skreśl też kandydata który chce ulepszać ale nie potrafi wskazać co poprzednicy zrobili źle a co dobrze\
.
7.Skreśl kandydatów przy najmniejszym nawet podejrzeniu koligacji rodzinnych, rodzinno-towarzyskich czy powiązań rodzinno-biznesowych. Klany rodzą korupcję i konflikt interesów. Dwa nazwiska z tej samej sitwy na listach wyborczych to o dwa za dużo.\

8.Jeśli kandydat do ciebie nie dotarł ze swoim programem, w tej czy innej formie, przyjmij że cię olewa. Jeżeli widzisz jedynie jego uśmiechniętą gębę na słupie bądź pewien że śmieje się z frajerów takich jak ty. Zrewanżuj się pajacowi preferując tych którzy wykazali trud aby dotrzeć.

9.Odrzuć kandydatów posługujących się ideologiczno-obyczajową mową trawą. Na poziomie gminnym nie ma żadnej prawicy czy lewicy, są tylko ludzie rozsądni i durnie. Emocjonalne zbitki typu pomoc, wzmocnienie, zlikwidowanie, ukrócenie, w połączeniu z dziećmi, ubogimi, niepełnosprawnymi, emerytami, chorymi, bezpieczeństwem nieodmiennie wskazują na powtarzanie przez durni przysłanego im z centrali wyborczej kitu.\

10.Z kandydatem jest jak z lekarzem - pierwsza rzecz nie szkodzić. Robienie dobra jest na tylnym siedzeniu. Rozważ pozytywnie kandydata obiecującego robić niewiele ale z sensem. Jest szansa że będzie lepszy niż aktywista, który za fiasko swoich projektów i tak przyśle ci słony rachunek.
USA dnia sierpnia 09 2011 21:10:55
Nawet Obama nie wierzy rankingom :D
Komentarz dnia sierpnia 09 2011 21:44:58
Jednak to co widać gołym okiem jest bardziej uderzające od jakichkolwiek sondaży:).Na przykład niech taki potencjalny turysta się zapędzi pod sklep monopolowy pana Witka.Bozesz.Nieuważny jakiś,bo ci bardziej cyknięci tam w ogóle nie podchodzą.Po co sondaże, upadek Wlenia widać z daleka.I nic się nie dzieje,wszystkim to pasuje.Jest git,grunt że biznes się kręci.
margo dnia sierpnia 09 2011 21:54:04
te 10 przykazań wyborczych od -A nie mówiłem !- każdy obywatel gminy Wleń przed następnymi wyborami powinien sobie powiesić nad łóżkiem i codziennie przed snem powtarzać jak modlitwę tak długo, aż zrozumie ich sens :)
Anty K. dnia sierpnia 10 2011 00:39:43
Mowa trawa.
To kiedy wreszcie zrobicie to referendum?
Pozdrawiam
Koło ratunkowe dnia sierpnia 10 2011 20:53:50
Jako zwolenniczka obecnego burmistrza Bogdana Mościckiego rozumiem zdenerwowanie i frustracja tych wszystkich mieszkańców gminy którzy w ostatnich wyborach głosowali przeciwko.
Czując się odpowiedzialna za trudną sytuacje gospodarczą, społeczną i finansową naszej gminy apeluje do wszystkich tych wyborców, a było nas 912 osób abyśmy wspomogli finansową naszego burmistrza.
Przy obecnym zadłużeniu jeżeli każdy z nas wpłaci około 5000 tysięcy złotych, stan finansów gminy powróci do normalności.
Bardziej zasobni zwolennicy burmistrza mogą wpłacić wielokrotność tej kwoty.
Pozyskane finanse uspokoją zdenerwowanie większej części społeczeństwa Gminy Wleń
Dziękuje za zrozumienie powagi sytuacji.
easy dnia sierpnia 10 2011 21:39:00
"Parszywa 912" - już wkrótce w kinach
:)
** dnia sierpnia 10 2011 22:00:31
Referendum !!!
Jakie referendum?
Kto naważył piwa niech sam wypije!
Propozycja: dnia sierpnia 10 2011 22:34:58
Inne Rozwiązanie
Uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
To że zadłużenie Gminy jest duże każdy o tym wie.
Nie mam nic przeciwko dobrowolnym wpłatom, ale sugeruję inne rozwiązanie.
1. Przenieść urząd gminy do Pilchowic:
a) zalety:
- burmistrz w tym wypadku już wójt gminy będzie miał bliżej do pracy
- problem KZOM rozwiąże się sam wystarczy ogłosić upadłość
- nie trzeba będzie remontować Ośrodka Zdrowia należy go zamknąć
- szkołę Gminą przenieść do Pilchowic, a szkołę we Wleniu zlikwidować, za kilka lat będzie przypominała budynek byłej Basztowej.
- fakt, że Wleń zostanie jedną z wiosek gminy spowoduje, że zawiesi swoją działalność www.wlenInfo.pl
b) minusy
- co zrobić z sekretarzem miasta?
- pensja i prestiż może być trochę mniejsza(y).
Może się wydawać, że proponowane rozwiązanie jest kontrowersyjne ale możliwe do zrealizowania, wszystko w rękach Radnych.
xyz dnia sierpnia 11 2011 08:33:40
Propozycja interesująca . Ale co do radnych-bezradnych to na nich nie masz co liczyć. Oni są na wakacjach albo na działeczce , to ludzie bez ikr takie nijakie stwory.
Adam dnia sierpnia 11 2011 19:56:35
No właśnie,
taka radna z Wlenia chodziła kilka miesięcy temu i zbierała podpisy, myślałem, że weźmie się do pracy i coś zmieni i co i g...o ul. Kościuszki bez zmian. Radna cieszy się z diety i się śmieje. Już mi nie mówi dzień dobry. Drugi raz na ten uśmieszek mnie nie nabierze
BBW dnia sierpnia 11 2011 20:15:12
W końcu przejrzeliście na oczy.Nasuwa mi się pytanie.Gdzie byliście WY-teraz krytykujący podczas debaty???Już wtedy padały wielkie obietnice.I wychodzi jak zwykle...
obiektywnie dnia sierpnia 11 2011 21:51:56
Nawiązując do pytania zadanego w tytule to Wleń jest w czarnej doopie.Taka prawda.
ekonomista dnia sierpnia 11 2011 22:25:52
Pensja burmistrza może jest i wysoka ale porównywalna do zarobków pracowników ekipy remontowej naszego KZOM- Wleń.
sondarze dnia sierpnia 12 2011 20:24:41
Ubiegły rok by najbogatszy w inwestycje od kiedy rządzą BM i MF więc sondaże muszą być sfałszowane, według sondy przeprowadzonej przez wleński magistrat, Wleń wcale nie jest na ostatnim miejscu w Polsce.
do sondarze dnia sierpnia 12 2011 22:23:55
Tak głoszono w kampanii wyborczej.
Karmiono nas jeszcze takimi informacjami jak:
-Urodzony burmistrz
- słup gospodarności
- słup moralności
- słup przedsiębiorczości
Cel był jeden nie oddać stołka(kury znoszącej złote jajko czyt. Pensji)
A jaki jest rok 2011?
Ile na terenie gminy przeprowadzono mądrych i niezbędnych inwestycji?
Do koła ratunkowego dnia sierpnia 12 2011 23:04:18
Przez to, że oddałem głos na obecnego burmistrza nie mam zamiaru ze swej skromnej pensji przekazywać żadnej sumy. Nie dam nawet złamanego grosza.
Pomysł przedni ale proponuję poprawkę. Kto narobił długów niech je sam spłaca. 912 rat po 5000zł to jak na zarobki burmistrza nie będą dużym obciążeniem.
Gdyby dołączył się do spłaty kolega Łupek to rata wyjdzie bardzo mała.
Aby zniejszyć ilość rat, proponuję pomoc tych wszystkich, którzy na swoich samochodach w czasie kampanii wyborczej prowadzili akcję agitacyjną. Pozostali z 912 osób tak jak ja zostali tylko w manipulowani i w pyprowadzeni w pole podczas kampanii wyborczej.
Podatnik dnia sierpnia 12 2011 23:29:29
Ja też nie dam ani grosza.
Niech pomaga ten który agitował!!!
Czy to jest aktualne dnia sierpnia 12 2011 23:35:44
Cytat: Luk Vanhauwaert
Bo inaczej jest, kiedy liczy sie na duze pieniadze z wspolpracy transgranicznej. Wtedy odpowiedzialnosc i trudne decyzje potrzebuja doswiadczenia i szerszej orientacji, nie tylko na poziomie wsi. Np. nalezy miec wystarczajaca uwage, zeby wziac 5 mln pozyczki, miec techniczna wiedze i wizje aby przygotowac te projekty, a przede wszystkim komunikowac i miec powazne zaplecze do bycia wiarygodnym dla zagranicznych partnerow, bo to oni nas wybieraja do wspolpracy, a nie my ich.
Zdobycie funduszy dla siebie i dla wsi na ozdobne tablice i pocztowki nie jest wystarczajacym CV dla takiego burmistrza z Oybin. To nie chodzi o 100 tys. tylko o inwestycje liczone w milionach zlotych.
Hej Luk Vanhauwaert!!! dnia sierpnia 12 2011 23:42:24
Wypadało by się ustosunkować to swych propagandowych rewelacji głoszonych w czasie kampani wyborczej.
easy dnia sierpnia 13 2011 17:07:40
Próżne Wasze nawoływania, Luk uaktywni się medialnie dopiero za jakieś trzy lata.
~ dnia sierpnia 14 2011 10:59:44
Hehe.A tyle miał do powiedzenia zawsze.Szkoooda że nabrał wody w usta, to mógłby być głos który może wiele wyjaśnić.Jestem niezmiernie ciekawy jak te szuflady z pomysłami,projekty unijne i inne się miewają.
Do oszukanych wyborców dnia sierpnia 14 2011 18:22:58
W taki przypadku spalić się ze wstydu to mało!!!!!
TOM dnia sierpnia 27 2011 12:10:37
Ludzie na co wy narzekacie, Polska pięknieje, niedługo euro, średnia pensja w naszym kraju to 3500zł, paliwo tanieje, świat na wyciągnięcie ręki......
Dodaj komentarz
Nick:5 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Koncert
Koncert
Koncert


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903437 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.