wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Relacja z VII sesji Rady Miasta i Gminy Wleń
Miejskie

 W ubiegły poniedziałek odbyła się VII sesja Rady Miast i Gminy Wleń w jej trakcie Burmistrz Bogdan Mościcki poinformował między innymi, o tym, że rozpoczęto remont świetlicy w Nielestnie, podpisano umowę na kolejny etap remontu zamku Lenno. Według zapewnień Prezesa Holdingu jeszcze w tym roku we Wleniu powstanie sklep Eco mówił pan Mościcki. Do końca miesiąca października mieszkańcy Pilchowic na własny koszt mają obowiązek podłączyć się do kanalizacji. W najbliższym czasie Rada będzie musiała podjąć uchwałę w sprawie podatku od wywozu śmieci. Zastąpi on dotychczasowe regulacje. Podatek wyniesie prawdopodobnie ok 10 zł od osoby. Do końca lipca prawdopodobnie zostanie wykonany projekt remontu i przebudowy Ośrodka Zdrowia.

 Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Bezpieczeństwa, Radny Zbigniew Lebiedź zgłosił wniosek o budowę kolejnej zatoczki parkingowej na wleńskim rynku. Tym razem naprzeciwko kamienic 13/14/15/17. Radny uzasadniał swój wniosek brakiem miejsc parkingowych -W tej chwili nawet gdybym przyjechał do Wlenia nie gdzie postawić samochodu (...) W Radomicach samochód zostawić i przyjść na piechotę mówił. Rada Miasta i Gminy podjęła między innymi uchwałę w sprawie dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków. Jednak gmina dysponuje na ten cel niewielkimi środkami ok 6-7 tyś w bieżącym roku. Na sesji była również rozpatrywana skarga na Burmistrza Miasta i Gminy w sprawie nie udzielenia Informacji Publicznej. Rada Miasta i Gminy jednogłośnie uznała skargę za zasadną. Była to już kolejna zasadna skarga w sprawie nie udzielania  informacji przez wleński urząd.

 

Sporo emocji wzbudził punkt sesji sprawy organizacyjne różne.

Pani Przewodnicząca na wstępie zrugała Radnych - Chciałabym podziękować za to, że nie raczyliście się pojawić między innymi na tej imprezie organizowanej pod patronatem PTTK. To jest wstyd i hańba dla Państwa jako Radnych (…) była również msza od Rady. Na tej mszy także nie było nikogo, to wystawia państwu świadectwo jakoby.

Wypowiedź Przewodniczącej spowodowała ostrą reakcję Radnego Koczarskiego - Proszę się powstrzymać od komentarzy prywatnych mówił wyraźnie poirytowany.

Do kolejnego spięcia doszło z powodu pytań jakie zostały zadane dla Burmistrza Miasta i Gminy Wleń.

A. Jaśkiewicz - Co się dzieje z programem rewitalizacji rynku?

K. Kotołowska – odpowiedz będzie na piśmie.

A. Jaśkiewicz – Z jakich środków będzie realizowany remont Ośrodka Zdrowia, Będą to środki Gminy czy bezpośrednio Ośrodka Zdrowia.

K.Kotołowska – Odpowiedź będzie na piśmie.

A. Jaśkiewicz- "Tradycyjnie"?

Pan Marek Dral pytał o odpowiedz na pytanie które zadał w sprawie Świetlicy w Marczowie, na które mimo upływy dwóch miesięcy nie uzyskał odpowiedzi.

Pan Jan Łobocki sarkastycznie dziękował pani Przewodniczącej za udzielenie głosu stwierdzając, że - Odpowiedz na pewno będzie na piśmie. W swoich pytaniach prosił między innymi o wyjaśnienie nieścisłości w sprawozdaniach finansowych, poruszał sprawę budowy zatoczki parkingowej na cmentarzu oraz Statutu Miasta i Gminy. Radny Marek Koczarski pytał z kolei pana Radcę prawnego o tryb powoływania Sekretarza urzędu.

Niestety o ile pani Skarbnik oraz pan Słomski udzielili wyczerpujących odpowiedzi na kierowane do nich pytania takich odpowiedzi nie udzielał Burmistrz Bogdan Mościcki.

 A. Jaśkiewicz – Czy przepisy ustaw mówią o jakiejś "tradycji" nie udzielania odpowiedzi przez Burmistrza mieszkańcom gminy na sesji Rady Miasta i Gminy Wleń?

K. Kotołowska - Jeśli tu nadal będą jakieś przepychanki to Ja na mocy prawa, ustaleń prawnych po prostu wyprowadzimy taki zapis, że nie będzie tego rodzaju przepychanek(...) będziecie Państwo przychodzić z pismem do urzędu (…).

A. Jaśkiewicz- Czy pytanie o rewitalizację, czy o finansowanie remontu Ośrodka Zdrowia są jakimiś przepychankami?

K. Kotołowska - Słowa Burmistrza są odbierane zawsze źle(..).

Jan Łobocki - Czy państwo Radni wiecie, że Pan Burmistrz przez to, że nie odpowiada na pisma przegrał dwie sprawy w Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu? Mimo że Pan radny Marek Koczrski apelował do Państwa to nie przynosi żadnych efektów.

Burmistrz Bogdan Mościcki – Ja żądam kultury, z człowiekiem który żuje gumę całą sesję i próbuje od mnie uzyskać odpowiedz tej odpowiedzi nie otrzyma, nigdy przynajmniej bezpośrednio.

 OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO

Niestety nie zdołaliśmy ustalić kto żuł gumę na Sesji Rady Miast i Gminy Wleń.


A.Jaśkiewicz

Komentarze
Komentarz dnia czerwca 06 2011 23:12:10
Tak,tak, tak.... to świetny pomysł!We Wleniu nie ma gdzie parkować, wywalmy gołębiarkę tam się da ze cztery samochody wcisnąć.Niektórzy się z grzybem na łby chyba pozamieniali.Boże chroń nas od pegeerowskich racjonalizatorów!.A co z byłym "spędem"?Przecież to jest naturalne miejsce na parking.I dla tych co z Radomic samochodem przyjadą i dla tych co przyjadą rowerem.Ukłon dla Pana Starosty!Też dużo jeżdzę rowerem,uważam że jest to zdrowsze przyjemniejsze i nie trzeba parkingów.Ludzie,jakieś testy IQ trzeba wprowadzić w końcu dla kandydatów na funkcje publiczne bo to zaborami grozi to, co się wyrabia w naszej Ojczyźnie.A zaczyna się od debilnych pomysłów na szczeblu samorządu,potem taki lebiega nie daj Boże wystartuje i dostanie się do parlamentu i efekt jest jaki jest.Lipa.
Komentarz dnia czerwca 06 2011 23:31:28
Do Redakcji,myślę że jak już umieszczacie nagranie z sesji Rady Miasta i Gminy wypadało by umieścić całość zarejestrowanego materiału.Bez edycji,i bez kontekstów.Tak,żeby każdy mógł mieć wgląd w całość a nie wybrane przez Was fragmenty,które mogą stwarzać kontekst.Świetnie,ze zamieściliście ten materiał ale chyba dziennikarska rzetelność wymaga obiektywizmu.
j23 dnia czerwca 06 2011 23:43:11
Całość nagrania to 180 minut i ponad 5gb plik jeżeli wskażesz jakiś serwer który to łyknie chętnie zamieszczę.:)
JEŻELI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY CAŁYM MATERIAŁEM ZAREJESTROWANYM NA SESJI BEZ PROBLEMU MOGĘ GO UDOSTĘPNIĆ.
KONTAKT PRZEZ POCZTĘ REDAKCJII.
Komentarz dnia czerwca 06 2011 23:48:27
Racja,ale kompresja z avi do np. rmvb mogła by załatwić sprawę.Nie zamieszczać oryginalnego nagrania wprost z kamery,ale przekonwertować na format,który ma pewnie nieco gorszą jakość ale zajmuje kilkadziesiąt razy mniej miejsca.Polecam np. program Avidemux lub VirtualDub.
Komentarz dnia czerwca 07 2011 00:11:57
To taki szczegół techniczny:).Czy ja dobrze usłyszałem,ze "...jest niewydolna..."? Akurat montaż właśnie tu zaszkodził;).No jak dobrze usłyszałem to ...fiu..fiu.... .Ale może źle usłyszałem... .
jeśli dnia czerwca 07 2011 00:20:29
Jeśli ktoś żuje gumę na sesji.... TO WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZEJE...
. dnia czerwca 07 2011 00:55:57
Nie no, co tu dużo mówić to jest przełom.Król jest nagi i cały świat to widzi!!!
jeżeli dnia czerwca 07 2011 07:32:53
Jeśli ktoś na pytania ustne chce odpowiadać pisemnie....TO WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZEJE...
czart dnia czerwca 07 2011 08:05:20
A mnie nic nie dziwi.
Od lat słyszę i czytam o tych samych problemach i o tych samych "sukcesach" władz.
Problemy: Ośrodek zdrowia, wodociągi, stan elewacji rynku, zadłużenie zakładu komunalnego i 25% bezrobocie. Jak ktoś dostanie w końcu odpowiedź na piśmie kiedy ktoś zacznie coś robić z tymi problemami to chętnie poczytam.
A sukcesy jak zwykle te same:
1. Budujemy lub remontujemy świetlice wiejskie. (wiadomo, jest wiejski elektorat to trzeba o niego dbać) Może gdyby zebrać wszystkie miliony wydane do tej pory na świetlice wiejskie i wydać je na mały kryty basen we Wleniu to wszystkich by to ucieszyło?
2. Rozpoczęliśmy kolejny etap remontu zamku. Który to rok remontujemy i ile do tej pory wydano pieniędzy? Dla przykładu tamę w Pilchowicach postawiono w 8 lat a przy okazji w tym czasie zbudowano linię kolejową do Wlenia. Baszta "remontuje się już lat...
do czarta dnia czerwca 07 2011 09:15:43
Odpowiedź standardowo otrzyma Pan na piśmie. Standardowo kiedyś. Chyba?
maro dnia czerwca 07 2011 09:36:26
Z tego co pamiętam burmistrz był przeciw budowie marketu w czasie kampanii wyborczej. Natomiast pomysł zbudowania marketu był autorstwa Zycha. Burmistrz twierdził, że jest to złe dla miasta, niebezpieczne dla sklepikarzy. Coś w tym zakresie się zmieniło? Mościcki to zwykły pływak. Poziom prowadzenia sesji przez Kotołowską jest żenujący. Osobiste wycieczki, włażenie do d..y burmistrzowi. Żenada. Może niech pojedzie na sesje powiatu i popatrzy jak tam prowadzi obrady przewodniczący. Samorząd to wspólnota wszystkich ludzi, którzy mieszkają na terenie gminy. Wszyscy mają takie same prawa. Jednak na sesjach widać coś innego. Są gorsi jak Łobocki, Koczarski, czy Łobocki bo zadają trudne pytania. I są lepsi, którzy tych pytań nie zadają, są spolegliwi i mogą za to wiele załatwić. Nazwa tego procederu jest znana. To jest kolesiostwo.
maro dnia czerwca 07 2011 09:39:04
Z tego co pamiętam burmistrz był przeciw budowie marketu w czasie kampanii wyborczej. Natomiast pomysł zbudowania marketu był autorstwa Zycha. Burmistrz twierdził, że jest to złe dla miasta, niebezpieczne dla sklepikarzy. Coś w tym zakresie się zmieniło? Mościcki to zwykły pływak. Poziom prowadzenia sesji przez Kotołowską jest żenujący. Osobiste wycieczki, włażenie do d..y burmistrzowi. Żenada. Może niech pojedzie na sesje powiatu i popatrzy jak tam prowadzi obrady przewodniczący. Samorząd to wspólnota wszystkich ludzi, którzy mieszkają na terenie gminy. Wszyscy mają takie same prawa. Jednak na sesjach widać coś innego. Są gorsi jak Łobocki, Koczarski, czy Jaśkiewicz bo zadają trudne pytania. I są lepsi, którzy tych pytań nie zadają, są spolegliwi i mogą za to wiele załatwić. Nazwa tego procederu jest znana. To jest kolesiostwo.
prawda czy plotka dnia czerwca 07 2011 09:42:52
Czy to prawda, że wyczynami burmistrza i przewodniczącej zainteresowała się TVN?

Są gorsi jak Łobocki, Koczarski, czy Łobocki bo zadają trudne pytania.

maro czy czujesz jakiś pociąg do pana Łobockiego?
tak własnie dnia czerwca 07 2011 09:49:11
no ale zuć gumę na Sesji...szczyt szczytów hahaha...normalnie smiac mi sie chce:P
słuchajcie dnia czerwca 07 2011 10:38:32
nie wolno żuć gumy na sesji. Wogóle nie wolno żuć gumy, bo to niekulturalne jest. Zrozumiano?
Nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko.. dnia czerwca 07 2011 11:13:41
Nie wolno zadawać pytań, bo odpowiedzi wymagają nadmiernego wysiłku intelektualnego. Burmistrz dorwał się do stołka nie po to by rozmawiać z mieszkańcami ! On chce przesiedzieć na nim w ciszy i spokoju.

Ciekawe kto poniesie koszty niekompetencji burmistrza i przegranych procesów sądowych.
.... dnia czerwca 07 2011 12:01:59
Pan radny Lebiedź nie jest przewodniczącym komisji budżetowej! siedza na sesji nakręcaja filmiki śmiechu warte!! heh nawet nie wiedza kto w jakich komisjach przewodniczy .... masakra
hahaha dnia czerwca 07 2011 13:44:24
Sesje rady to komedie w odcinkach. Czarne komedie
*** dnia czerwca 07 2011 17:58:52
Wleninfo proponuje zrobić sondaż: "Kto żuł gumę na sesji" - godne tego portalu, poziomu artykułu i postaw.
** dnia czerwca 07 2011 18:56:51
Kochani przecież tu chodzi tylko o szmal.
Kilkanaście tysięcy złotych za zarządzanie i jeszcze nieudolne to tak jakby szóstkę trawić w lotto.
Eko jest drogie dnia czerwca 07 2011 19:49:35
Gratuluję wyboru marketu! Papryka w Eko kosztowała w maju średnio 18 zł/kg, dla porównania w Lidlu 8,99/kg, a promocji nawet 6,99 zł/kg
GŁOMBY dnia czerwca 07 2011 20:39:16
GŁOMBY KIEDY WY SIĘ W KOŃCU NAUCZYCIE PISAĆ NORMALNIE ARTYKUŁY
margo dnia czerwca 07 2011 21:32:50
pani "jakoby" przewodnicząca jokoby żywcem przeniesiona z "Misia" :) Wleń - to mała cząstka PRL-u, wiecznie żywa!
grześ dnia czerwca 07 2011 21:47:47
jedż na radę powiatu i zobacz czy mieszkańcy zabierają tam głos
Sławek Osiecki dnia czerwca 07 2011 22:15:29
A jednak coś się zmienia. Radni mają własne zdanie. Trzeba to docenić. Może ta kadencja będzie przełomowa?
grześ dnia czerwca 07 2011 22:47:17
mam nadzieję,ale w poprzedniej kadencji na początku też mieli radni swoje zdanie a potem jakoś przycichli
Public Relations dnia czerwca 07 2011 22:56:40
Każdy głupek wie, że z pytaniami trzeba się zwracać do RZECZNIKA PRASOWEGO a nie do pana burmistrza.
Pan burmistrz nie po to kończył Uniwersytet, żeby na tendencyjne pytania odpowiadać.
Ciekawość mieszkańców to pierwszy stopień do zmiany porządku obrad sesji.
Popieram pełną izolację "władzy" oraz radnych od społeczeństwa. Żaden z nich pożytek.
kat dnia czerwca 07 2011 23:12:06
Kotołowska to porazka!!!!!!!!!!!!włazi w .. Burmistrzowi.Matko,żenuła!!!Ogląda się to z obrzydzeniem.Babo jedna z kim ty jesteś??? z mieszkańcami czy z Burmistrzem ,bo nie ma współpracy.PUKNIJ SIĘ w CZOŁO!!i ona reprezentuje rade,jaja jak berety WSTYD!
kat dnia czerwca 07 2011 23:14:28
..przepychanki ...na mocy prawa ...jaka ważna..jak każdy urzędas mysli ,że stołek dożywotni..JA JESTEM PRZECIW NASTĘPNEMU PARKINGOWI!!!!!
ktod dnia czerwca 07 2011 23:18:42
zdaje mi się, czy burmistrz Mościcki na debacie przedwyborczej zapewniał, że "za jego kadencji żaden market we Wleniu nie powstanie" ?
OGŁOSZENIE dnia czerwca 08 2011 09:04:09
Tanio sprzedam dwuosobową taczkę.
Dobrze wyważona. Ma możliwość podniesienia boków.
Zainteresowanych proszę o info.
zawias. dnia czerwca 08 2011 09:17:09
Pani przewodniczaca z tym brakiem uczestnictwa radnych w mszy swietej to poszla po bandzie.Skladam WNOSEK,aby przed kazda rada MiG Wlen,obowiazkowo odbyla sie powyzsza liturgia z uczestnictem naszych wybranicow.
jajcarz dnia czerwca 08 2011 09:44:00
A Pani Kotołowska słyszała ,iż są też na tej ziemi ludzie innej wiary??Więc DLACZEGO publicznie,na sesji rady świeckiego (?) państwa brak obecności na mszy kwituje takim stwierdzeniem???A co tam obecnośc obowiązkowa była?Dno i żenada.
Bezpartyjny dnia czerwca 08 2011 10:18:18
Msza była od rady, co najmniej głupio ze nikogo nie było z radnych to fakt.
margo dnia czerwca 08 2011 11:31:10
była msza od rady, może teraz czas na mszę za radę i jej przewodniczącą? bo chyba tylko wymodlony cud może sprawić, że niektórzy radni i ich przewodnicząca przypomną sobie, że bycie radnym nie polega na traktowaniu służby publicznej jak pracy, którą wystarczy byle jak odbębnić, żeby otrzymać wynagrodzenie (dietę). Obowiązkiem radnego jest podejmowanie najważniejszych decyzji w imieniu i dla dobra mieszkańców! Radny ma tez uprawnienia kontrolne wobec władz wykonawczych gminy. Cieszy fakt, że nowi radni rozumieją, jaką rolę pełnią w radzie i dobrze reprezentują swoich wyborców, a wyborcy nie wymagają od nich niczego innego niż efektywnej pracy dla dobra mieszkańców. MIESZKAŃCÓW naszej gminy, a nie jej władz. Pani radna przyjmując rolę przewodniczącej rady, wzięła na siebie odpowiedzialność za organizowanie pracy Rady oraz prowadzenie jej obrad, bo wyłącznie do tego jest powołane to stanowisko i na tym powinna się skupić pani przewodnicząca. Niestety, można powiedzieć wszystko, ale nie to że dobrze się z niej wywiązuje.
pipi dnia czerwca 08 2011 16:56:15
Chyba o naszym Burmistrzu.
znalezione na www.rp.pl

Burmistrz musi tak zorganizować pracę urzędu, żeby protokoły z posiedzeń np. rady gminy były dostępne niezwłocznie - orzekł sąd

źródło: sxc.hu
Żądać można informacji, nie dokumentu
Dane publiczne dla wszystkich
Urzędnik określi zasady korzystania z danych
Ksero to nie to samo co odpis

Pod koniec grudnia 2010 r. jeden z mieszkańców zwrócił się do burmistrza o udostępnienie protokołu z dwóch sesji rady miasta.
*****


Z uwagi na możliwość naruszenia praw autorskich cześć komentarza została usunięta przez redakcję. Cały artykuł znajduje się na stronie: http://www.rp.pl/artykul/670153.html?print=tak
** dnia czerwca 08 2011 18:08:01
Rozumiem, że w tej przegranej sprawie ze wskazaniem kto ponosi winę koszty administracyjne burmistrz Mościcki pokrył z własnej kieszeni?
. dnia czerwca 08 2011 18:19:37
Sławny jest nasz burmistrz. Wszędzie o nim piszą. http://www.rp.pl/artykul/670153.html?print=tak
Kibic dnia czerwca 09 2011 00:22:29
słynny jest nasz burmistrz trzeba było posłuchać radia jedynki jak to Pan Belg wychwala pod niebiosy naszego Burmistrza.Jeżeli o coś chodzi to zawsze chodzi o pieniądze.na remoncik zabytków.opłaca się też budować we Wleniu parkingi prawda Panie BURMISTRZU? a ile ten będzie kosztował też 90 tys?A MOŻE te pieniążki przeznaczyłby Pan na nasze biedne przedszkole? a może na pomoc dla rodzin naprawdę tej pomocy potrzebujących?A MOŻE WRESZCIE ODNOWI PAN PASY TZW ZEBRY NA JEZDNI.BO NIECH PAN POPATRZY JAK DZIECI WYCHODZĄ ZE SZKOŁY ?A MOŻE BLISKO KONIEC ROKU SZKOLNEGO TO PO CO KOMU PASY? tak jak Pan powiedział oprojekcie służby zdrowia trzeba było kłamać.To czego pan nie kłamał ?TO PANU WYCHODZI NAJLEPIEIEJ KRĘTACTWO,OSZUKIWANIE LUDZI I STAWIANIE NA SWOIM CZY TO UCZCIWE CZY NIE.A to co Pan wyprawia w naszym mieście to jest wina nas mieszkańców tych co nie poszli do wyborów. Mamy co mamy.narzeka Pan że mieszkańcy Wlenia mieli gdzieś spotkanie z PTTK.Jest Pan taki operatywny trzeba było dowieżc ludzi tak jak na wybory.Ma Pan swoich ludzi trzeba było zarządzić a nie narzekać.bo to my mieszkańcy mamy powody do narzekania.trzeba będzie coś z tym parkingiem zadziałać.Bo przed Policją ...jest człowiek zrozumieć ale tutaj po co?wy pracownicy macie gdzie stawać.już nawet postaraliście się o odpowiednią informację co by maluczcy nie stawali.Panie Burmistrzu jeszcze trochę i nie będziemy mieli Burmistrza a WÓJTA ale Pana to już nie złapie.Pana Fludra też nie.a panią Kotołowską za dobre sprawowanie przeniosą na przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich.Pozdrowienia.A co będzie z Pana kolegą przywiezionym ze Lwówka i osadzonym na Komunalce.A wie Pan że opodatkowanie nas mieswzkańców gminy za wywóz nieczystośći jest niezgodne z Konstytucją?jak można ponosić opłaty dwa razy za to samo.za wywóz nieczystośći brać od noworodka?strach się urodzić.ledwo otworzy oczy a już mu rk przedstawią.Będziemy zbierać podpisy przeciwko uchwale a przy okazji możę i przciwko Panu.Kto wie?Referendum? Gdybyśmy mieli Radnych z jajami to już by Pana nie było.My mieszkańcy Wlenia jesteśmy zszokowani zachowaniem naszych Radnych np Pana Rybiałka pomyłka która się już nie powtórzy.liczyliśmy na niego i co ?Włazo....Bo Ci etatowi to wiedzieliśmy ale nowi?SAMI ZGOTOWALIŚMY SOBIE TEN LOS I MUSIMY TO PRZEŻYĆ.
.. do Kibica dnia czerwca 09 2011 00:34:24
dzięki Ci Panie ,że nie jesteśmy sami w logicznym myśleniu i kojarzeniu faktów Kibic.I ,tak ja piszesz ....mamy co mamy ,bo leniwych nie brakuje,ale gadaczy w Polsce pod dostakiem.Wójcie Mościcki ....nadchodzi Arrrmagedon ...albo tylko wybory nr 2.BO NIKT NIE POWINIEN BYĆ BEZKARNY ZA NIE SWOJE PIENIĄDZE>>>>
Monik dnia czerwca 09 2011 07:28:26
Powiedzcie mi kto w tym Wleniu jest takim dobrym i odważnym prawnikiem, że z urzędem wygrał? Czapki z głów Panie i Panowie.
czart dnia czerwca 09 2011 07:34:30
Samochodów z czasem nie ubywa. Mieszkańcy kupują, turyści przyjeżdżają na rynku ciasno. Parking w logicznym miejscu zawsze się przyda. Tylko niech go zbuduje nasz zadłużony zakład komunalny a nie jakaś firma krzak z zewnątrz. Niech te pieniądze zostaną w gminie. Niech już przestaną się wykręcać, że się nie da. Bo przepisy. Potrafią kombinować dla siebie to niech zakombinują i dla gminy, czyli dla nas.
hehe dnia czerwca 09 2011 09:14:47
pipi chyba się zapędziłaś hehe, przeczytaj sobie co jest napisane na dole strony z której przekopiowałaś artykuł :))) Poza tym to chyba jednak nie o naszym burmistrzu... więc trzymajmy się faktów, bez ściemy.
Bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 10:00:17
Podziwiam Burmistrza za cierpliwość przedewszystkimr30;na jego miejscu wytoczyłbym proces wszystkim tym cwaniakom, którzy piszą takie bzdury na tym forum. Niemal wszystkie komentarze to stek pomówień i plotek, które o kilometry mijają się z prawdą. Skoro mamy tutaj tylu pseudo prawników to proszę mnie poinformować czy ja, jako osoba prywatna mogę złożyć doniesienie do prokuratury w tej sprawie? Bardzo poważnie rozważam taką możliwość.
do Bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 10:10:50
Prokurator Rejonowy lub jego zastępca przyjmuje osobiście interesantów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek w godzinach od 10:00 do 14:00. Jeżeli w poniedziałek przypada dzień wolny od pracy przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w dniu następnym.

W Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim w każdą środę w godzinach od 15:30 do 16:00 pełniony jest dyżur dla interesantów zgłaszających się osobiście w sprawie skarg i wniosków poza godzinami urzędowania. Jeżeli w środę przypada dzień wolny od pracy przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w dniu następnym.

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim
ul. Obrońców Pokoju 1, 59 - 600 Lwówek Śląski
tel. (75) 78 20 026, fax. (75) 78 20 025
e-mail: lwowek@prokuratura.jgora.pl *
www.prokuratura.jgora.pl/lwowek.php
pipi dnia czerwca 09 2011 10:51:00
treść orzeczenia WSA
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2DB6CB1E5A
Wyrok odbiera prawo Burmistrza do bycia leniwym urzędnikiem.
Ale pozostaje kasacja....
Do pezpartyjny dnia czerwca 09 2011 12:21:55
Podziwiaj Nas społeczeństwo, za cierpliwość w stosunku co do Burmistrza, że nie zrobiliśmy jeszcze referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska.
Bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 13:32:32
Każdy ma prawo oceniać burmistrza indywidualnie i zgodnie z własnym poglądem i sumieniem, do tego nie mam zastrzeżeń, ale ludzie zachowajcie jakieś minimum przyzwoitości oraz chociażby śladowe ilości kultóry.Wiem ze te komentarze piszą przeważnie te same osoby wiec prokurator pewnie nie będzie miał wiele pracy o ile będzie się tą sprawą chciał zająć. Ciekaw jestem, co powiedzą te osoby, kiedy przyjdzie im się wytłumaczyć ze swoich słów tak prosto w oczy.
Bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 13:36:14
przepraszam......kultury
fifi dnia czerwca 09 2011 14:30:54
Bezpartyjny, nie oczekuj zbyt wiele :)) Nic ciekawego :))
pipi dnia czerwca 09 2011 14:53:55
Bezpartyjny, jak najbardziej możesz złożyć zawiadomienie do Prokuratury, najlepiej powołaj się na artykuł o obrazie Twoich uczuć religijnych względem Burmistrza....
* dnia czerwca 09 2011 15:16:27
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
George Orwell
margo dnia czerwca 09 2011 15:18:51
czy radni mogą złożyć wniosek w sprawie referendum dotyczącym nowego parkingu? mieszkańcy wlenia mają chyba prawo wypowiedzieć się w tej sprawie? jest kilka lokalizacji, które można wziąć pod uwagę i niech mieszkańcy zdecydują, gdzie chcą mieć parking, wtedy będzie wiadomo, że burmistrz liczy się ze zdaniem mieszkańców :)
grzes dnia czerwca 09 2011 17:04:33
Kotołowska też człowiek pomyliła się zamawiając mszę w szczytnym celu,myślała,że radni przyjdą bo chyba wszyscy składając ślubowanie mówili''tak mi dopomóż Bóg''więc o co tyle szumu,że głupio wyszło i tyle będzie miała nauczkę na przyszłość.Chyba się wybiorę na sesję,żeby zobaczyć na swoje oczy to co się tam dzieje
Też bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 19:03:47
Bezpartyjny specjalnie wybrałeś ( swój Nick ) aby upokorzyć Burmistrza wiedząc, że on był partyjnym.
Będę musiał podać cię do prokuratora za świadome znieważenie Burmistrza.
cierpliwy dnia czerwca 09 2011 19:44:54
Nie żujcie gumy,stójcie na baczność i ładnie się uśmiechajcie a odpowiedź na piśmie na Wasze pytania może na pewno was nie ominie.Te pytania padły "zbyt o świcie" żeby na nie odpowiadać tak ad hoc.Hie,hie."To jest **a skandal" że przytoczę cytat z "Psow" Pasikowskiego.Ktoś tu się mocno oderwał od rzeczywistości widać.
Jan Łobocki dnia czerwca 09 2011 21:41:01
Szanowny internauto "Bezpartyjny" jesteś bardzo odważny przy komentowaniu innych użytkowników tego portalu odnośnie wpisów kryjąc się pod różnymi "Nickami" a sam jesteś w mojej ocenie bardzo odważny ale inaczej "Bezpartyjny" czyli kto?
Niestety w ostatnim okresie czasu p. burmistrz dokładnie pokazał, że mieszkańców Wlenia można lekceważyć. Brak udzielania w terminie odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące prowadzonych inwestycji, spraw bieżących w tym wydawania pieniędzy GMINNYCH!!!!
Wiele jest do życzenia aby nasza cała RADA zaczęła funkcjonować tak jak w innych miastach. Na chwilę obecną oczekuję na odpowiedź pisemną od burmistrza na zadane pytania. Może tym razem zachowa terminowość i nie trzeba będzie pisać kolejnej skargi lub kierować sprawy do Sądu. W niedługim okresie czasu postaram się wraz z innymi mieszkańcami Gminy Wleń zebrać stosowną ilość podpisów w celu przeprowadzenia referendum odnośnie odwołania p. Mościckiego z funkcji burmistrza. Może czas zrobić to co zrobili mieszkańcy Lubomierza.
Wilma dnia czerwca 09 2011 22:57:07
postaram się wraz z innymi mieszkańcami Gminy Wleń zebrać stosowną ilość podpisów w celu przeprowadzenia referendum odnośnie odwołania p. Mościckiego z funkcji burmistrza.


No!!! Wreszcie ktoś, kto mądrze gada! :))
Też bezpartyjny dnia czerwca 09 2011 23:54:38
Brawo Janek
ciekawy dnia czerwca 10 2011 07:18:46
A ile podpisów trzeba zebrać pod referendum?
rozczochrany dnia czerwca 10 2011 07:24:49
dla mnie bomba!
PKW dnia czerwca 10 2011 12:57:47
Zgodnie z art.4 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym ( Dz. U. Nr 88, poz. 985 z późn. zm. ) wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza musi być poparty podpisami co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy
BIP dnia czerwca 10 2011 13:03:30
Według http://www.wlen.pl/bip/, gmina posiada 4961 obywateli
Bez problemu dnia czerwca 10 2011 16:17:19
No to zebranie 500 podpisów to chyba nie problem
anna dnia czerwca 10 2011 17:04:04
wystarczy nawet mniej, bo nie wszyscy mieszkańcy gminy są uprawnieni do głosowania
* dnia czerwca 11 2011 13:52:11
Wybory do parlamentu i wybory nowego burmistrza we Wleniu? Czy to jest możliwe? Jestem za!
Monik dnia czerwca 11 2011 18:14:41
We wleńskim magistracie pracuje zbyt wielu urzędników!

Takie są fakty. Dlaczego burmistrz nie radzi sobie z zarządzaniem? Dlatego, że nadmierna ilość urzędników, to spory problem.
Skończyły się już tłuste lata Funduszy Unijnych. Teraz już nie tak łatwo będzie pozyskać pieniądze, bo jest ich obecnie coraz mniej. Coraz mniej projektów składa gmina. Obecnie mówi się o remoncie zamku, jakaś świetlica się remontuje, może kiedyś będzie przebudowywany ośrodek zdrowia.

Co robią Ci urzędnicy z burmistrzem na czele?

Jestem za redukcją etatów we wleńskim magistracie. Na początek 1-2 osoby i zobaczycie, że w mniejszym składzie urząd będzie znacznie lepiej funkcjonował !!! To jest stary i sprawdzony sposób. Na dodatek przynosi spore oszczędności.

A kogo w pierwszej kolejności można zwolnic? To większość mieszkańców doskonale wie :))
Dz Pana Jana dnia czerwca 11 2011 18:27:54
Panie Janku gdzie można podpisać się pod listą o referendum w sprawie odwołania naszego hrabiego Bogdana?
''precz z wirusami" dnia czerwca 11 2011 18:40:00
zwolnić kotołowską *****
kolo dnia czerwca 12 2011 07:22:14
P. Kotołowska nie jest pracownikiem urzędu jej nie można zwolnić , ale można odwołać z funkcji Przedwodiczącej Rady.
grzes dnia czerwca 12 2011 15:49:49
Kotołowska nie jest człowiekiem burmistrza tylko radnych,którzy ją wybrali a z tego co mi wiadomo,to nie trzyma strony burmistrza chociaż mieszkańcy ja tak postrzegają
oj grzesiu dnia czerwca 12 2011 18:36:04
rozbawiłeś mnie
grzes dnia czerwca 12 2011 18:52:20
a jaki jest powód tego rozbawienia?
. dnia czerwca 12 2011 20:57:21
Bo warkoczyk ci sie poluzowal,hehe.
rysiek dnia czerwca 12 2011 21:21:54
"... woda się nie leje.... bo akurat nie ma co..." ...dach na domu kultury był remontowany... no nic tylko lać ze śmiechu
szuwarek dnia czerwca 12 2011 21:53:50
To zbierać nadmiar z dachu biblioteki w okresie przyborów i wydawać ludności w okresie niedoborów w sieci wodociągowej.Czuwaj.
ProContra dnia czerwca 22 2011 09:57:06
Witam
Dnia 10.06.2011 o godz. 07:58 wg. portalu było 61 wpisów, a powinno 68! Brak 7 wpisów.
Typowe dla tego rodzaju portali. Cały czas chodzi Wam o rozgrywki personalne, nie wmawiajcie, że jest inaczej. Wendety ciąg dalszy jest i będzie!

Dnia 20.06.2011 i nic o referendum. Od m-cy robicie referendum. Zróbcie to w końcu, macie do tego pełne prawo. To jak, panie Ł.owczy i spółka? Macie już te listy? Najlepiej wyłóżcie je w sklepie na rogu Stachowicza i Kościelnej. No to kiedy rusza to referendum? Kto za to zapłaci?

Z wyrazami ubolewania
Zawsze niezależny, nie kumaty, nieobyty społecznie, złośliwy, wredny, cyniczny i ironiczny
Anty K.miot
antydrug dnia czerwca 22 2011 10:38:15
przestań antyk wąchać to świństwo
do Bezpartyjnego dnia czerwca 23 2011 20:57:55
od zawsze byłeś bezpartyjny?bo ja znam takiego co był partyjny ale zmienił przynależność i jest teraz z PO.znam też takiego co nosił sztandar partyjny ale teraz dałby się ...i mówi ze jest bezpartyjny.To nie o to chodzi w tej całej sprawie.chodzi o to by rządzić uczciwie.A nie przy pomocy zatrudnionego za ciężkie pieniądze pana radcy omijać i naginać prawo w tą stronę co pasuje akurat panu burmistrzowi.leć do prokuratora i szybko zgłoś że oczerniają .tylko się nie zdziw jak się ludzie wezną i rozliczą chociażby to umarzanie podatków dla ,,obrońców' .Brak konkursów przy zatrudnianiu.niezabezpieczenie stacji uzdatniania wody,wykonanie parkingu weWleniu za ile?zapytaj za ile?plus dokumentacja.Jeszcze jeden parking dla pana LEBIEDZIA?Niech rządzi w Radomicach.a w papierkach teraz wszystko w porządku? Samo toże Pan Burmistrz wiedział i nie reagował.dużo spraw by się nazbierało.a sprzedaż słynnej basztowej?zobacz jaki pomnik we Wleniu .Bezpartyjny leć szybko do prokuratora .najpierw kup wazelinę może się przydać.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki
Urodziny Gołębiarki
Gołębiarka 2010


j23231 weeks
Administrator499 weeks
tender499 weeks
jasiek500 weeks
admin500 weeks
gisia502 weeks
jordan502 weeks
enisia503 weeks
lekul503 weeks
Maskonp503 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
17364711 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.